Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows Vista - w październiku i sześciu różnych wersjach?

48 postów w tym temacie

Niedawno przerzuciłem się na XP, a oni już z Vista mi tu wyskakują... Ech...

Tak nawiasem... Jakie REWOLUCYJNE zmiany będą w Vista poza DirectX 10 (chociaż... To raczej ewolucja), niekompatybilnością wsteczną (kasa! KASA!) i koszmarnymi (po cholerę?! Żeby były 3D okienka?!) wymaganiami w porównaniu do XP...?

Szkoda, że Linuks ma taką małą siłę przebicia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do startera, to xp starter miał takie ograniczenia : działa wyłacznie na "budżetowych" procesorach czyli celeron/duron/sempron (to sprawdza już instalator), obsługa dysków do 40 gb,ram do 256 mb (nieiwiem co sie stanie jak będziemy miec wiekszy dysk albo wiecej ramu) dodatkowo można mieć odpalone max 3 aplikacje, ale na pasku zadań (jesli wiec np antywirus funkcjonuje jako ikonka przy zegarze to sie do tej liczby nie liczy, chyba że go konfigurować zaczniemy). podjrzewam żę viśta-wio startre będzie miało podobne. zgadzam się że mogł by to być całkiem niezły wybór, ale nie z takimi ograniczeniami (zwłaszcza dysk twardy i ram)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena WindowsVista, ma być ponoć tańsza niż dotychczasowacena Windows XP - jest to dobra wiadomość.

mnie zaś ciekawi, czy i kiedy zostanie wydana polskojezyczna Vista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

starter edition ma byc wydana tylko na wschodzie, tak gdzie ludzi naprawde nie stac na kupno systemu za taka kase jak wersja home. zreszta tansza wersja xp tez tam jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tak przeczytałem to i sam się zastanawiam która do gier będzie potrzebna tj najlepsza bo w zasadzie to powinno nas tylko obchodzić, nie ;)? Ostatnio czytalem ze bedzie konwersja HALO 2 i ma działać TYLKO pod Vista heh. Ale jak zagrałem w 1 która była podobno WIELKIM hitem to myślałem że sie zanudze a zarazem uśmieje- te potworki microsoftu z HALO to są tak głupie że az zabawne xD...i mają takie przygłupawe głosy heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do piracenia wersji, to będzie tylko jedna (chociaż niewiem czy starter nie będzie osobną, tam pewni strasznie potną) to co sie zainstaluje (i będzie potem dostępne w dodaj/usuń składniki windows)a co nie będzie zależeć od numeru seryjnego (dzieki czemu będzie można łatwo zrobić uparagde np z home do ultimate, w tym celu starczy wpisać nowy kod przypisany właśnie do ultimate).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe tylko ile bedzie kosztowac:/ zreszta ja sie nie mam czym przejmowac bo i tak mam za słabego kompa na viste

Ps. w artykule jest literówka "W osiem tygodniu" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A do każdej wersji dodadzą osobne luki dla wirusów. Dla Startera - proste i szybkie formatowanie, wersja biznes dodatkowo pokaże ci komunikat, co się za chwile stanie i co stracisz, wersja domowa przed rozwaleniem dysku wyśle parę wirusów pocztą a wersja ultimate zanim przyjdzie do dzieła zainstaluje keylogera, po czym zrobi to, co powyższe + spali bezpieczniki. Niezapominajmy o automatycznym spaleniu procesora, gdy Windows tylko wykryje próbe instalacji FF lub Linuxa, dodajmy do tego trochę ładniejszą szatę graficzną i 2 razy wyższe wymagania i mamy obraz nowej wersji Windowsa :PPP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 19:56, sig. napisał:

co do piracenia wersji, to będzie tylko jedna (chociaż niewiem czy starter nie będzie osobną,
tam pewni strasznie potną) to co sie zainstaluje (i będzie potem dostępne w dodaj/usuń składniki
windows)a co nie będzie zależeć od numeru seryjnego (dzieki czemu będzie można łatwo zrobić
uparagde np z home do ultimate, w tym celu starczy wpisać nowy kod przypisany właśnie do ultimate).

Hmm musi być osobna wersja do każdego. Niemożliwe jest, żeby była wersja ultimate w pudełku i tylko serial będzie decydował o wersji. Przecież to będzie eldorado dla pratów.
Zmajstrują jakiś generator kluczy i będzie możliwość dostania wersji ultimate za gorsze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 22:11, maniekk napisał:

i tylko serial będzie decydował o wersji. Przecież to będzie eldorado dla pratów.
Zmajstrują jakiś generator kluczy i będzie możliwość dostania wersji ultimate za gorsze :/

ale nielegalne ultimate, równie dobrze można by skopiowac cd gydyby były osobne (i za pomocą tegoż generatora wygenerować klucz). pozatym sławna rejestracja elektroniczna szybko by sie nauczyła klucze z tego generatora rozpoznawać, wiec trzeba by dodaktowo crackować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Powiem tak M$ musialby sie bardzo postarac o to zebym kupil Wina... Jak narazie nie udalo im sie zaiponowac niczym... Swoimi "hitami" XP, 2003 Serwerami... Ech...

A tak przy okazji...

Bete Visty zlamali w 4 godziny... (5 lat "WYTEZONEJ" pracy M$-owców)...

Przykre co ?? I nie sadze zeby moje zdanie sie zmienilo nawet po wydaniu Visty... A moze tymbardziej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 22:16, sig. napisał:

> i tylko serial będzie decydował o wersji. Przecież to będzie eldorado dla pratów.
> Zmajstrują jakiś generator kluczy i będzie możliwość dostania wersji ultimate za gorsze
:/
ale nielegalne ultimate, równie dobrze można by skopiowac cd gydyby były osobne (i za pomocą
tegoż generatora wygenerować klucz). pozatym sławna rejestracja elektroniczna szybko by sie
nauczyła klucze z tego generatora rozpoznawać, wiec trzeba by dodaktowo crackować

Heh i tak to pewnie obejdą z palcem w wiadomym miejscu. Nie wiem jak to jest zrobione, ale w Xp widziałem, że nie rejestrowali elektronicznie a winda działała normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ano pewnie obejdą. tylko co wtedy z fixami? obejscie polega zwykle na użyciu korporacyjnego klucza przeznaczonego dla amerykańskiej korporacji, który nie wymaga aktywacji (wiec starczy sprawdzić skąd jest połączenie z windows update, i już wiadomo legal czy nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy bedzie w Polsce wiele osob kupi orginala Windows Vista teraz Windows Xp z czego co widzialem kolo 400zł a na poczatku kosztował 2razy tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 22:26, Bigjack7 napisał:

A tak przy okazji...
Bete Visty zlamali w 4 godziny... (5 lat "WYTEZONEJ" pracy M$-owców)...


też mnie bardzo zastanawia co takiego złamali. nie wiem skąd masz to info ale w chwili obecnej beta visty nie jest w żaden sposób zabezpieczona za wyjątkiem podstawowego cdkey (i to też tylko niektóre jej wersje). Generalnie Vista leży normalnie na stronie microsoftu do pobrania, wystarczy mieć konto MSDN na stronie (dość łatwo dostępne dla pracowników branży IT w większych firmach)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować