Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2009 o 08:03, KrisK91 napisał:

Hey, wlazłem na onemanga żeby przeczytać najnowsze chaptery Kenichiego i Fairy Tail.
Obok tego ostatniego pisze krótki komentarz autora strony "it''s finally getting an anime
^^". Może to ktoś potwierdzić? Ktoś robi anime Fairy Tail? Najwyższy czas!

Tak. Będzie ono w październiku, a tworzy je Satelight(goście od Hellsing Ultimate, Macross Frontier) i A-1 Pictures(Kuroshitsuji, Kannagi).
btw. http://www.youtube.com/watch?v=2M2-rd5TDQw (nawet powiązane z numerem stron, trochę:>)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Bleacha 226 i dwa słowa:
ku**a mać! Nie dość, że anime zaczyna się właściwie od 5 minuty i trwa tylko jakieś 15 minut to do tego za tydzień ma być filler, a właśnie rozpoczęło się to na co czekałem :O
WTF?! Co oni do cholery sobie wyobrażają w takim momencie wrzucać fillery? Ktoś wie czy to będzie caaaała nuuuudna saga fillerów jak to z bountami czy tylko jedno gówno puszczą i wracają do właściwej akcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj puszczono w Japanese TV Clannad: Kyou Chapter. Obejrzałem po łebkach rawa - już nie mogę się doczekać porządnych subów! Mam nadzieję, że wyjdą jeszcze dzisiaj.

Fajnie, że kończą tworzenie anime ze świata Clannad OAV''em z moją ulubioną postacią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 11:42, JaqbD napisał:

Witajcie.
Znów wziąłem się za rysowanie.
Tym razem jest to coś z lekka innego.

Natchniony kanonem :D?

Ładnie ładnie, choć nogi jakoś za małe mi się wydają. Jednak jako całość prezentuje się bdb

Powiem Wam tylko tak, apropos Haruhi, że szkoda, że nie zekranizowali prologu tomu drugiego.
Bowiem w tym prologu Kyon próbuje Haruhi wytłumaczyć kim są Koizumi, Asahin i Nagato :D

Little piece of this chapter

„Słuchaj uważnie, mam ci coś bardzo ważnego do powiedzenia.”

„Co takiego?”

„Czyż nie marzyłaś zawsze o istnieniu obcych, podróżników w czasie i esperów?”

„Zgadza się. Ale co z tego?”

„Inaczej mówiąc, celem naszej brygady SOS jest znalezienie takich ludzi, czyż nie?”

„Nie tylko znaleźć ich, ale i przyłączyć się do nich. Samo znalezienie ich to za mało, ja chcę uczestniczyć w przedstawieniu, a nie być jedynie częścią widowni.”

„Ale ja zawsze chciałem przyglądać się wszystkiemu z boku… ech, nieważne. Ale czy kiedykolwiek pomyślałaś, że obcy, podróżnicy w czasie i esperzy mogą być zaskakująco blisko nas?”

„Hę? Co masz na myśli? Chyba nie chodzi ci o Yuki, Mikuru-chan czy o Koizumi-kuna? Bo jeśli tak, to raczej nie będzie wielkie „zaskoczenie”.”

„Umm, właściwie to miałem ci o nich powiedzieć od samego początku.”

„Jesteś idiotą czy co? Jakby to było takie proste.”

„To prawda, w normalnych warunkach to by było nawet zbyt proste”

„W takim razie, powiedz, które z nich jest obcym?”

„Powinnaś być bardzo zadowolona z tego co usłyszysz. Kosmitą jest Nagato Yuki. Hmm, jak powinienem to wytłumaczyć. To było Zintegrowana jednostka czegoś, a może Jednostka cośtam danych… no coś w tym rodzaju. W zasadzie chodzi o to że stworzyli ją obcy i dali jej ciało.”

„Acha, a co z Mikuru-chan?”

„Jeśli chodzi o Arachinę-chan, to tu nie ma problemu. Ona jest podróżniczką w czasie. Przybyła z przyszłości, więc chyba możemy ja tak nazywać, czyż nie?"

„Powiedz mi więc, z jak dalekiej przyszłości do nas przybyła?”

„Nie mam pojęcia, tego mi nie powiedziała”

„Rozumiem”

„Naprawdę?”

„To wszystko oznacza, że Koizumi-kun jest esperem? Czy właśnie to planowałeś mi powiedzieć?"

„Zgadza się”

„Acha.”

Gdy to powiedziała, jej brwi zadrgały, a wtedy powoli nabrała powietrza i krzyknęła:

„NIE DRWIJ ZE MNIE!”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Clannad Kyou Chapter i VN

Spoiler

Obejrzałęm jak tylko wyszedł raw i niestety mam mieszane uczucia. Odcinek ogólnie wyszedł dość średnio ale to wzsystko ze względu na to że było za mało czasu. Kyou chapter to jedna z najobszerniejszych arc z gry i potrzeby by było przynajmniej 3-4 ova aby to wyglądało porządnie. Bo przez tą długość niestety nie udało się utrzymać klimatu tej ścieżki i uczuć z nią związanych. Na plusy napewno moge zaliczyć montarz który zrobiono tu genialnie. Sceny kidy Tomoya rozmawia z Ryou, a tamej obraz zmienia się na chwile na płaczącą Kyou, po prostu świetne. No i bardzo ładnie oddano scene w deszczu(znienoona troche w stosunku do orginału), ta szamotanina i ich rozmowa. Najawiększym minusem jak pisałem jest to że ten odcinek nie ma uczuć orginału, wszystko dzieje się za szybko. Chodzenie Tomoya z Ryou to zaledwie kilka klatek, nagle praktycznie z nikąd pojawia się to że Kyou tak naprawde kocha Tomoya, a on sam nie wie z kim być, brakowało tego dylematu(w VN w pewnym momencie Tomoya nawet zaczął siebie nienawidzić przez brak możliwości wyboru) nie ma sceny pierwszego pocałunku Ryou i Tomoya czyli momentu od kiedy oficjalnie byli parą, brakuje też sceny kiedy Tomoya calował Ryou i gdy Kyou to zobaczyła uciekła, no i najważniejszego wróżenia z kart które odegrało tu bardzo ważną role. I czepiał bym się jeszcze samej końcówki bo to powinno się dziać o zachodzie słońca na placu, a nie w klasie.
Ale ogólne przynajmniej ciesze się że wogle to dostaliśmy. Bo gdyby tylko trwało to dłużej to by był genialny odcinek, a tak wyszedł średniawo(Tomoyo chapter wyszło lepiej bo tam było mniej do opowiadania).



Teraz czekam na rawke Umineko i napisze porównanie z VN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy epizod OVY Utawarerumono zaliczony:)
Osoby mające za sobą grę (Hubi jesteś tam?) szybko zorientują się że odcinek opowiada historię Urtoriy zajmującej się porzuconym dzieckiem. Wszystko jest zrobione całkiem przyzwoicie z tym że kreska jest ciut odmienna od oryginału (trochę tak jakby inny grafik robił co mógł aby rysować tak samo ale nie do końca mu wyszło) nie psuje to jednak zbytnio odbioru.
Jak komuś podobała się gra i chce sobie powspominać (lub też zaliczył tylko anime i chciałby zobaczyć co potrafi Urtoriy na pełnej mocy;) to polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOJLERY

Bleach: kolejny rzyg, taki dwumetrowy tym razem.

Spoiler

W poprzednim epku Hiba został zmieciony w pył, a na końcu tego było pokazane, że leży cały i zdrowy... Podobnie, dlaczego Yumi był niesiony na barkach? Przecież nie odniósł żadnych obrażeń, a nawet się zregenerował po zjedzeniu tego kwiatu, co wyssał z tego brzydala. Dziwne... Post-sceny pokazują, że znowu będzie jakiś filler, o ile dobrze zrozumiałem. To anime wykończy mnie psychicznie



07-Ghost: już lepiej niż ostatnio :)
Spoiler

ciekawi mnie co potrafi ten mały gnojek, co wszedł do sanktuarium. Z tego co wyczaił Labrador, ma chyba w sobie Kora. Przynajmniej na to wskazywał cień



FMA2: Najśmieszniejszy epek chyba w całej serii, aż sobie zrobiłem avka :]
Spoiler

Postać Greeda jest jedną z moich ulubionych. Sama walka była jakoś taka mało efektowna. Ale wkroczenie Sensei mnie rozbroiło, a zirytował trochę dwuminutowy rzyg Eda w stronę Greeda i chimer. Zupełnie niepotrzebne.



Saint Seiya The Lost Canvas:
Spoiler

Wraca postać Hadesa. Szkoda tylko, że nie ma starych brązowych rycerzy, tylko ich miejsce zastąpią jakieś dzieciaki. Mam nadzieję, że przez to seria nie straci na epickości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 12:24, Tomoya-kun napisał:

Clannad Kyou Chapter i VN

Cholera jasna, jak

Spoiler

zajebiście

jest móc znów obejrzeć ten opening, bohaterów, usłyszeć tę muzykę. Też właśnie jestem w trakcie oglądania rawa, nie moze być inaczej przecież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, Izumi-sensei to największy badass w FMA :D
Nawet Greed choć się starał, nie był tak badassowaty jak Izumi, bo to już po prostu jest szczyt badassowatości :D
,,I''m just a passin housewife!" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 16:39, Luk_Der_Ritter napisał:

Hmm, znalazłem coś takiego:

http://encyclopediadramatica.com/Desu


thc za linka :D

"Moe is a Japanese slang word referring to a fetish or love for characters in animu, manga and video games. The word has come to be used as a general term for a hobby, enthusiasm, or a non-sexual fetish. Moe characters have appealing traits such as glasses, clumsiness, young age, cute dress, etc. All suitable characteristics for someone who is going to get raped." <- rotfl

Co do wybielacza - miejmy nadzieję, że to będzie jakaś krótka i fajna seria jak ta z karakura - riserem... :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 00:37, Ichibanboshi-kun napisał:

Bobobo-bo Bo-bobo jest świetny przecież xD!
To jest parodia anime jak 150, uwielbiam odcinek gdy parodiowali m.in. Naruto i Dragon
Balla, to było coś pięknego xD!

Wiem, Bobobo-bo Bo-bobo rządzi tylko to nie jest zbyt normalne xD
Ichibanboshi-kun
Dzięki za fragment, teraz już wiem co się stało po zakończeniu serialu :P BTW mogłeś ospojlerować, bo może znaleźć się ktoś kto nie oglądał Haruhi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 19:02, Pablo_Querte napisał:

Dzięki za fragment, teraz już wiem co się stało po zakończeniu serialu :P BTW mogłeś
ospojlerować, bo może znaleźć się ktoś kto nie oglądał Haruhi :O

W tym wątku chyba nie ma nikogo kto nie widział haruhi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, i jestem już po Kyou chapter w Clannad.

Spoiler

Czasami spore odstępstwa od VN naliczyłem, co z resztą było do przewidzenia, gdyż potrzeba jest więcej odcinków niż jeden na realizację tego wątku VN. Niemniej jednak, świetnie było z powrotem wrócić do świata mojej ulubionej serii i do części bohaterów (Nagisy zabrakło, rzecz jasna).
Ogólna ocena 9/10, tak wysoka tylko dzięki temu, że jest to Clannad, i że chociaż część VN została zekranizowana ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po "Kyou" story.

Trochę się zawiodłem.

Spoiler

Kyou nie zachowywała się jak Kyou z normalnego Clannad. Cały odcinek miała doła; bez przerwy płakała. Do tego ścięła włosy (!); jak moja kawaii Kyou mogła zrobić coś takiego! No i ogólnie historia nieco spłycona w porównaniu to Tomoyo chapter. Wszystkie leci za szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 19:46, KrisK91 napisał:

No i jestem po "Kyou" story.

Trochę się zawiodłem.

Spoiler

Kyou nie zachowywała się jak Kyou z normalnego Clannad. Cały
odcinek miała doła; bez przerwy płakała. Do tego ścięła włosy (!); jak moja kawaii Kyou
mogła zrobić coś takiego! No i ogólnie historia nieco spłycona w porównaniu to Tomoyo
chapter. Wszystkie leci za szybko.


Spoiler

Bo tak było w VN, ta zarówno ona jak i Tomoya przeżywali dość ciężkie chwile więc mocno wpłyneło to na jej zachowanie. Włosy ścieła aby przypominać Ryou i dowiedzieć się co naprawde czuje Tomoya. To wszystko było w orginale( ale inaczej i lepiej przedstawione).



No i po emisji pierwszego odcinka Umineko w TV mamy już na youtube pełną wersje openingu
http://www.youtube.com/watch?v=PMV4h3oPOhI
Nie wiem jak dla was ale dla mnie świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się