Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2008 o 23:53, Latniak napisał:

No to już jestem po odcinku.. ofc raw i chociaż jestem już po roku nauki Japońca a z
egzama miałem 5.5 to i tak nie rozumiem większości ;p


Ech, ty i Hubi Koshi macie dobrze. Chociaż coś z japońskiego rozumiecie. A ja dopiero podręczniki zamówiłem...chlip, chlip. A subów jeszcze nie ma....I pewnie długo nie będzie... ;( ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 00:00, Hubi Koshi napisał:

Ja mniej więcej zrozumiałem "stałe punkty programu" czyli Linę przechwalającą się jaka
to wspaniała z niej czarodziejka, geniuszka i w ogóle, Gourryego wytykającego jej...
ubytki ^^ or Piratów nie bardzo kapujących z kim mają do czynienia (samobójczy błąd)


E takich rzeczy to się domyślić można, z samych obrazków ;p Mi tam się podobało jak w kńcu piraci zajażyli kim Lina faktycznie jest (tak jak zawsze :)

Dnia 04.07.2008 o 00:00, Hubi Koshi napisał:

Czyli wszystko po staremu XD A co do Fireballa to wiem widziałem w openingu, swoja drogą
podczas tego ataku na piratów (Bosh motyw z łodzią napędzaną jednym Gourrym organicznym
miażdżącą okręty była boska XD) trochę się przestraszyłem bo zaczął lecieć motyw do Dragon
Slave''a, niestety/na szczęście Lina nie odpalił z grubej rury.


Lina nie... ale ten rękouszy dzieciostwór...

Dnia 04.07.2008 o 00:00, Hubi Koshi napisał:

Jak powiedziałem SoundWave''owi jestem po wyrywaniu zęba więc Slayersów sobie Na razie
rozpuszczę... poczekam na suby ^^


Ja też chętnie poczekam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wrażenia/informacje/szczękoopady dotyczące Slayers:

- A Slayers spinoff manga, tentatively called Slayers Future, will launch in Kadokawa Shoten''s Kerokero Ace magazine in its September issue (on sale on July 26). Comic scenario writer Yoshijirō Muramatsu and manga creator Shin Sasaki will be developing a story with Lina and the other characters from Hajime Kanzaka and Rui Araizumi''s Slayers fantasy comedy light novels. However, according to the preview in the current issue (released on June 26), the characters will be placed in a technological world in the near future, when magic is only the stuff of fairy tales. Central Park Media released several of the different manga titles based on the Slayers novels in North America. - animenewsnetwork.com

Manga :D

- OP/END .... wg mnie nie umywają się do tych z pierwszych animców... "Get Along" i "Kujekanai Kara!" to było to... jeszcze pamiętam że jak był OP i END to zawsze były takie żółte literki z napisami, to sobie podśpiewywałem ;D A obie piosenki mam cały czas na kompie ;)

- Suby... wg anidb, nikt jeszcze nic nie robi, a szkoda ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 00:32, Latniak napisał:

will be placed in a technological world in the near future,
when magic is only the stuff of fairy tales.

<pokazuje całe swoje niezbyt bogate uzębienie w szerokim skręcie mordy zwanym również uśmiechem> SŁODKO!!! Ciekawe kim zrobią Xellosa, agentem wywiadu "Imperium Zła" I ciekawe czym będzie wymiatała Lina... bronią palną ?? A może będziemy świadkami narodzin nowego Geniusza Zła, czyli Leloucha z (małymi bo małymi ale...) piersiami ??

Dnia 04.07.2008 o 00:32, Latniak napisał:

- OP/END .... wg mnie nie umywają się do tych z pierwszych animców... "Get Along" i "Kujekanai
Kara!" to było to... jeszcze pamiętam że jak był OP i END to zawsze były takie żółte
literki z napisami, to sobie podśpiewywałem ;D A obie piosenki mam cały czas na kompie

Fakt nie mają tej siły przebicia i przeciwnicy są jacyś tacy... za fluffy i sympatyczni, w porównaniu do powolnego poważnienia Try''a ta seria zapowiada się na Powrót do Ześwirowanego odlotu. Ciekawę jak Lina wykorzysta biednych Zelgadisa i Gourryego, ale sądzę że nic nie przebije przebrania Gourryego za dziewczynę i uwodzenie "Wielkiego Wojownika" oraz "łowienia smoka" z Gourrym jako przynętą i Zelgadisem jako kotwica w rolach głównych.

Dnia 04.07.2008 o 00:32, Latniak napisał:

- Suby... wg anidb, nikt jeszcze nic nie robi, a szkoda ;(

<przeładowuje karabin szturmowy, ładuje do kieszenie granaty zapalające> Idziemy "sugerować i przekonywać" ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich rzadko się tu wypowiadam. Ale mam taką prośbę,zrobiłem parę rysunków w stylu mangowym, czy mógłby może ktoś je ocenić, w końcu siedzicie trochę w tym temacie. Wiem ze nie są one najlepsze bo rysować nie umiem ale może komuś się spodobają. Umieściłem parę ukończonych prac na moim gramsajcie.

Więc zapraszam do oglądania i komentowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie cały odcinek i... No jazda na maksa że aż się miasto trzęsie XD Ech zwyczajnie nie sposób nie kochać tego rudego demona. Lina to chyba jedna z najbardziej odjechanych i niesamowitych bohaterek w anime. Najlepsze jest to że w przeciwieństwie do wielu innych serii ona nie jest ani "chodzacą reklamą bielizny" ani "DILDO (Damsel in Lethal Distress, OH) jak w wielu seriach (Orihime Inoue/ Rukia anyone ??) Heh Lina zjadła by Ichigo na śniadanie popijając posoką Naruto i przerobiła by sobie Kyuubiego na płaszczyk XD
Swoją drogą czy tylko mi ten Inspektor śmierdzi Xellosem na kilometr ?? Te same oczka, ten sam sposób ich mrużenia... to jest ciężko podejrzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macross F ep 13
Spojlery
Rany Boskie co ta Grace zrobiła... Powiedziała Brerze, żeby czekał na jej rozkazy. Zapewne będzie to tak, że ona po prostu będzie wielką matką Vajra :P W ogóle to takie odcinka się spodziewałem.
Spojlery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY CLAYMORE c81
Hmm, cały chapter jest właściwie poświęcony Rakiemu i do tego niewiele się dzieje ale...
Skoro "dziecko" towarzyszące Rakiemu to jednak Priscilla to ciekawe co się stanie gdy w końcu spotkają się z Clare - Pris najpewniej w ogóle Clare nie kojarzy a Raki raczej nie zdaje sobie sprawy z przeszłości jaka łączy te dwie ale Clare na pewno nie zapomniała, problem w tym że jeśli nie zamierza zginąć razem z całą resztą to będzie musiała powstrzymać swój gniew i pomyśleć nad innymi opcjami niż (z góry przegrana) walka... Ciekawe do czego to może ostatecznie doprowadzić?
Swoją drogą Renée która miała być następczynią Galatei jako "oko" organizacji nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia, najpierw zorientowała się w naturze Priscilli dopiero wtedy gdy ta zaczęła zgniatać jej rękę (i gdyby nie Raki to jej życie pewnie by się wtedy zakończyło) a potem wlazła wprost na (śledzącą Proscille?) Riful. Tak właściwie to podejrzewam że już wkrótce Renée bardzo pożałuje że wciąż żyje... A jak już o Riful mowa to jeśli cały czas śledzi ona tamtą dwójkę to rodzi się kolejny problem, Priscilla + Riful + Clare i reszta zebrane w jednym miejscu to nie jest dobra mieszanka, no i jest jeszcze Isley który zgubił się gdzieś przez te parę lat.
A tak zupełnie niezależnie od obecnego chaptera. To że Riful tak desperacko szuka kogoś kto potrafiłby kontrolować Yoki, zastanawia mnie czy nie ma związku z tym że 7 lat temu Rafaela zniknęła niedaleko miejsca w którym przebywała Riful. Z jednej strony Rafaela jako siostra Lucielli była by bezcenna dla Riful bo jej przebudzenie stworzyło by nową Shinen no mono, z drugiej strony standardowe tortury Riful mogłyby być nieskuteczne bo doprowadziłyby jedynie do śmierci Rafaeli (a w tym wypadku byłoby to dla Riful nie do przyjęcia). Jednak jeśli ktoś kontrolujący Yoki "popchnął" by wyzwalaną prze Rafaelę energię ponad jej limit...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 13:05, Asthariel napisał:

Co, jest są już nowi Slayersi! Szlag, a ja mam Nabari no Ou, Macrossa, i pierwsze serie
Slayersów do nadrobienia... kiedy ja czas znajdę?

Nie martw się to TYLKO jeden odcinek tygodniowo ^^ A seria zapowiada się naprawdę świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 13:25, Hubi Koshi napisał:

Nie martw się to TYLKO jeden odcinek tygodniowo ^^ A seria zapowiada się naprawdę świetnie.

Jeśli nie będzie żadnych opóźnień i problemów u fansuberów, bo sam już nie wiem od jak dawna nie oglądałem Soul Eatera i Maid Guya o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 13:37, Shini napisał:

Jeśli nie będzie żadnych opóźnień i problemów u fansuberów, bo sam już nie wiem od jak
dawna nie oglądałem Soul Eatera i Maid Guya o_O

Nie sądzę, Slayersi to seria praktycznie legendarna (taką przynajmniej mam nadzieję ^^) więc na pewno Ktoś się nią zajmie. Co do Maid Guya to I Fell your Pain T_T Oglądaliśmy sobie z kumplem ostatnio 12 odcinek bez subów, heh Odjazd, pojawiła się tam Kamen no Maid Girl (a pomyśleć że oglądając opening myślałem że to Maid Guy z maską na twarzy, usta były tak malutkie że dopiero po jakimś czasie je zauważyłem XD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 13:42, Hubi Koshi napisał:

Nie sądzę, Slayersi to seria praktycznie legendarna (taką przynajmniej mam nadzieję ^^)
więc na pewno Ktoś się nią zajmie. Co do Maid Guya to I Fell your Pain T_T Oglądaliśmy
sobie z kumplem ostatnio 12 odcinek bez subów, heh Odjazd, pojawiła się tam Kamen no
Maid Girl (a pomyśleć że oglądając opening myślałem że to Maid Guy z maską na twarzy,
usta były tak malutkie że dopiero po jakimś czasie je zauważyłem XD)

Nie mam zamiaru oglądać bez subów tego jak i SE. Nie mam zamiaru też zmieniać grupy subującej, bo się już do nich przyzwyczaiłem :D Zresztą wystarczy mi, że w raw oglądam live action Sumire 16 sai.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Slayers Revolution :]
Miło widzieć powrót tego anime po tak długiej nieobecności :]
Kto by pomyślał ,że ukaże się 4 seria TV :]

Chyba się skuszę i ponownie wrócę do serii przygód Liny i paczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 15:03, MisticGohan_MODED napisał:

Hmmm Slayers Revolution :]
Miło widzieć powrót tego anime po tak długiej nieobecności :]
Kto by pomyślał ,że ukaże się 4 seria TV :]

Chyba się skuszę i ponownie wrócę do serii przygód Liny i paczki :D

Skuś się. Manga Revolution jest świetna. Pierwszy odcinek jeszcze lepszy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm... ja ostatnio zastanawiam się nad kolejnym anime... które oglądać ?
coś mi tam świta o ... Claymore ;)
btw. znacie może dobrą Polską stronkę z epkami PL ?
ew. w jęz. angielskim ;)

btw. jeśli macie jakieś propozycje, które anime warto oglądać to chętnie przeczytam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 15:32, lisek93 napisał:

hm... ja ostatnio zastanawiam się nad kolejnym anime... które oglądać ?
coś mi tam świta o ... Claymore ;)
btw. znacie może dobrą Polską stronkę z epkami PL ?
ew. w jęz. angielskim ;)

btw. jeśli macie jakieś propozycje, które anime warto oglądać to chętnie przeczytam ;)

Zajrzyj na pierwszy post u góry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 16:18, Asthariel napisał:

;)
>
Zajrzyj na pierwszy post u góry...


ahm, no tak ;) ... dzięki za zwrócenie uwagi :P ...
nie doczytałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się