Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2009 o 01:19, Black_Dog napisał:

Jakie możecie polecić anime w stylu Death Note i Code Geass?


Nie do końca podobne, bo to sci-fi psychologiczne w post apokaliptycznym świecie z depresyjnym klimatem, ale polecam: Gilgamesh.
Jestem po 10 epizodzie i póki co, anime trzyma poziom. Kreska jest zdecydowanie inna, ale ciekawa.
Tutaj krótkie AMV: http://www.youtube.com/watch?v=1HwXw9eUXCQ
Może zawierać kilka spojlerów.

Nie jest to może dzieło wielce wybitne, ale warte obejrzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 13:34, MadoY napisał:

Czym się różni w Shaman King wersja ocenzurowana a nieocenzurowana ?


cenzurą może? XD to chyba jasne, że cenzura oznacza wycięcie krwi (najmniej bolesne rozwiązanie imo, tak właśnie zrobiono w SK z tego co pamiętam) lub krwistych scen w całości (argh... patrz - naruto na jetix....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 13:34, MadoY napisał:

Czym się różni w Shaman King wersja ocenzurowana a nieocenzurowana ?

Więcej odcinków, masa sytuacji nabiera sensu(np. przeszłość Joco; DLACZEGO Yoh był w szpitalu - jego rany, a wyglądał jakby nic mu nie było w ocenzurowanej wersji : /). W dodatku scenki niektóre są trochę bardziej brutalne. Naprawdę polecam każdemu kto widział to na Jetixie zobaczenie japońskich oryginałów(a nawet jak nie widział - to lepiej niech zabierze się za nieocenzurowaną wersję), naprawdę niezły Shounen. = P

Grzech

Dzięki za przypomnienie dawno obejrzanej serii, której nazwę już zapomniałem(naprawdę niezłe zakończenie było, jak ja pamiętam jak się wzruszyłem przy nim...). : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 11:44, Hubi_Koshi napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=yDbtwnH6oBU
Dziewczyna w białym to Takamachi Nanoha, nazywana w Fandomie White Devil.

Nanoha ssie (mimo że jest główną bohaterką). Feito aka Fate to jest to! Szkoda tylko że w anime jej sceny i broń nie wyglądają tak epicko jak chociażby w mandze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 15:34, Fouton napisał:

Nanoha ssie (mimo że jest główną bohaterką). Feito aka Fate to jest to! Szkoda tylko
że w anime jej sceny i broń nie wyglądają tak epicko jak chociażby w mandze.

Cichaj cichaj Nanoha fajna jest :-) Słodka, miła, uczynna, ale jak jej zajdziesz za skórę to ci da w mordę z różowego Wave Motion Guna i tyle cię było XD Tak po prawdzie to Fate też bardzo lubię, w ogóle jej backstory jest bardzo smutne, a jeszcze to jaka była w pierwszej serii... no jak tu ją za wroga uwarzać ?? Kiedy w A, Reinforce ją uśpiła to normalnie aż mi się serce krajało gdy patrzyłem na jej sen T_T W sumie to co mnie najbardziej zaskoczyło w A to to że Nie Było Tam Big Bada, na którą by postać nie popatrzeć Była Dobra. No i teraz w StrikerS mamy Subaru i Tea''ę, urocze dziewczyny, no i teraz z ekranu się praktycznie Wylewa Yuri, tak, wiem w poprzednich seriach też się wylewało :-] Nie mogę się doczekać kiedy się Vivio pokaże "Nanoha-mama Fate-mama" Tak spoilerowałem sobie odrobinkę, btw.
http://img102.imageshack.us/img102/8537/lovegauge.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 15:55, Hubi_Koshi napisał:

Cichaj cichaj Nanoha fajna jest :-) Słodka, miła, uczynna, ale jak jej zajdziesz za skórę
to ci da w mordę z różowego Wave Motion Guna i tyle cię było XD

No właśnie taki stereotyp Magical Girl. A my nie lubimy stereotypów bo są złe! Dla tego Feito jest moją ulubienicą. Można by ją nazwać wręcz GAR.

Dnia 20.06.2009 o 15:55, Hubi_Koshi napisał:

Tak po prawdzie to Fate
też bardzo lubię, w ogóle jej backstory jest bardzo smutne, a jeszcze to jaka była w
pierwszej serii... no jak tu ją za wroga uwarzać ??

Kolejny stereotyp. Każda pokonana osoba staje się przyjaciołką Mahou Shoujo.

Dnia 20.06.2009 o 15:55, Hubi_Koshi napisał:

Tak spoilerowałem sobie odrobinkę

Przypominają mi się czasy gdy sobie spoilerowałeś Sekirei xD
A skoro jesteśmy przy wszelkiego rodzaju Mahou Shoujo i łamaniu stereotypów muszę w końcu obejrzeć bardzo chwalone anime Fresh Precure. Ponoć początek przesłodzony ale potem wszystko idzie w trochę mroczniejszym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 16:16, Fouton napisał:

No właśnie taki stereotyp Magical Girl. A my nie lubimy stereotypów bo są złe! Dla tego
Feito jest moją ulubienicą. Można by ją nazwać wręcz GAR.

Mhm z tego co da się wyczytać na tvtropes.org to nie bardzo, Nanoha jest właśnie zaprzeczeniem sporej części Magical Girls bo ona Chce być Magical Girl podczas gdy większość nimi jest bo "Destiny Says So". To już prędzej Fate-chan była by typową Magical Girl bo "Mother Says so" tak prawdę mówiąc to podczas Pewnej Sceny w siódmym odcinku miałem szczerą ochotę babę zamordować.

Dnia 20.06.2009 o 16:16, Fouton napisał:

Kolejny stereotyp. Każda pokonana osoba staje się przyjaciołką Mahou Shoujo.

Jaki tam stereotyp, Nanoha podniosła to do kategorii sztuki XD
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/DefeatMeansFriendship
"So much so that fans use the word "befriend" as a synonym for "beat the crap out of""
Zresztą to akurat jest wykorzystywane w ogromnej liczbie różnych produkcji, głównie shonenach, hehe kocham ten przykład z serii Mallorean (druga seria książek, pierwsza seria to Belgariada)
"A rare example of pre-emptive Defeat Means Friendship occurs in the Malloreon, when Emperor Zakath finally dawns to the awareness that the Alorn religious myths are real, and Belgarion isn''t just a rival overlord but also the designated custodian of cosmic power. Zakath takes one look at the odds and decides to just skip the "defeat" and get right to the "friendship". "

Dnia 20.06.2009 o 16:16, Fouton napisał:

Przypominają mi się czasy gdy sobie spoilerowałeś Sekirei xD

Ja sobie wszystko spoileruje XD Nie... czekaj... Negimy sobie nie spoilerowałem... przynajmniej na początku, byłem zbyt zajęty czytaniem mangi by sobie spoilerować XD

Dnia 20.06.2009 o 16:16, Fouton napisał:

A skoro jesteśmy przy wszelkiego rodzaju Mahou Shoujo i łamaniu stereotypów muszę w końcu
obejrzeć bardzo chwalone anime Fresh Precure. Ponoć początek przesłodzony ale potem wszystko
idzie w trochę mroczniejszym kierunku.

A ja ci pokaże Magical Big Guya XD
http://static.bleachexile.com/manga/mahou-sensei-negima/201/MSN_ch201_credits.jpg
Fresh Precure powiadasz... ech jak przeżyje Egzamin na początku Lipca to się pomyśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 16:41, Fouton napisał:

Wolę tą scene:
http://www.onemanga.com/Mahou_Sensei_Negima!/246/04/
na samym dole :D

Gdyby nie szrama to Rakan mógłby pewnie przejść test na bycie "Dość słodkim by zdobyć posadę Magical Girl". No i nie zapominajmy że ta urocza buźka i miły tekst sprowadziły mu na głowę Burzę z Piorunami XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 10:01, Ichibanboshi-kun napisał:

/ciach bo bzdury/


:( A był taki spokój i nie było spamu...
Obejrzałem drugi ep Haruhi i przyznam tak jak wielu innych, że trochę nudnawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 18:24, MadoY napisał:

A jest może nieocenzurowana wersja Shaman King po polsku ?

Tylko subby, bo jedyna wersja z dubblingem jest ta dziadowska Jetixowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 19:32, MadoY napisał:

A skąd ja mam wziąść taką wersje nieocenzurowaną ? ; (

Niestety mamy zakaz podawania linków do anime na forum(są można powiedzieć że legalne ale przeczytaj przypięty post) + ten tytuł ma licencje w polsce więc by było traktowane jako piractwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 18:53, Tomoya-kun napisał:

Tylko subby, bo jedyna wersja z dubblingem jest ta dziadowska Jetixowa.


no kłóciłbym się z "dziadowskością" SK z jetixa - mimo cenzury ktoś kto nie oglądał innej wersji się nie skapnie (imo), że ją wprowadzono a i dubbing jest niezły (Rio :D) zwłaszcza porównując SK do naruto-mutanta... brrrr :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 20:44, MadoY napisał:

Wie ktoś może kiedy i czy w ogóle wyjdzie Shaman King 3 sezon ?

Trzeciego sezonu chyba nie będzie, ale jest 5 specjalnych odcinków. A co do tego skąd wytrzasnąć nieocenzurowane anime, to możesz napisać do mnie na GG 8019929 a spróbuję pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się