Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2009 o 13:07, Ichibanboshi-kun napisał:

Jakbym dorwał ludzi odpowiedzialnych za Minami - ke okawari.... matoły, jak można było
tk spieorzyć dobry tytuł...



widać, że nie tylko mi potrzebny jest słownik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11eyes 11

Spoiler

Dobry ep. Nie ma to jak szczęśliwy już po 5 min Yuka ginie. Teraz w końcu Kakeru i reszta mają szanse na wygraną i przeżycie(tak jestem chamski ale autentycznie to jeden z niewielu przypadków kiedy jestem zadowolony że jedna z postaci zeszła z tego świata). Świat został poważnie poniszczony (jeszcze przez Takashise), niedobitki czarnych rycerzy walczą z wiedźmą. Misuzu w końcu jest z Kakeru(wygląda na to że dostaniemy jej zakończenie) i przekazała mu moc w stylu napełniania many w F/S Night(większość tu powinna wiedzieć o co chodzi). Po czym pojawiła się poraniona Misao(nie będzie jej walki z Misuzu :( ) i wiedźma kontolująca ciało Yuki, przebiła kakeru mieczem po czym wchłoneła jego moc i zniszczyła świat Yuki (na to wygląda). Na końcu widzimy ducha Yuki trzymającego w dłoniach oko Kakeru (O_o), po czym pojawia się on i jej przerywa(ciężko to ubrać w słowa trzeba zobaczyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 16:17, Ichibanboshi-kun napisał:

W dobie UBW i Disappearance of Suzumiya Haruhi nie zapominajmy o http://www.geass.jp/new_project/index.html
! :D W 2010 pojawi się co nowego, więc warto sprawdzać

btw, czaddd
http://img132.imageshack.us/img132/6420/evafendertelecaster.jpg


nawet ciekawie wygląda ta gitara, lae powinno być więcej obrazka zamiast tego czarnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 16:19, Tomoya-kun napisał:

O ile dobrze pamiętam to nowy projekt CG jest zapowiedziany jako manga(przynajmniej narazie)


I to i to :)
Tzn. manga już 100% a o anime powiedzą więcej po Nowym Roku


@Brissingr

Wtedy byłoby bez klimatu :)


Pogodziłem się nawet z tą 2. serią Minami - ke, choć op mnie wciaz wkurza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 17:31, SiDi napisał:

/cut

Już wyszły tego chyba z 3 odcinki(to OVA) ale z tego co przeglądałem to nie wiem czy to jeszcze można nazwać ecchi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 17:37, Tomoya-kun napisał:

> /cut
Już wyszły tego chyba z 3 odcinki(to OVA) ale z tego co przeglądałem to nie wiem czy
to jeszcze można nazwać ecchi.


O OVA to wiem, gdyż sam oglądam. Mnie chodziło o serię telewizyjną i tak: można to nazwać ecchi, bo dziewczyny przypominają takie jak w rzeczywistości, a nie te bohaterki nieśmiałe pod każdym względem. Jedne z niewielu takich anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 17:45, SiDi napisał:

O OVA to wiem, gdyż sam oglądam. Mnie chodziło o serię telewizyjną i tak: można to nazwać
ecchi, bo dziewczyny przypominają takie jak w rzeczywistości, a nie te bohaterki nieśmiałe
pod każdym względem. Jedne z niewielu takich anime.

To ty chyba żyjesz otoczony nimfomankami skoro są one "takie jak w rzeczywistości". Na ecchi się za bardzo nie znam ale wydaje mi się że z tymi 2 już przegieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 16.12.2009 o 17:59, Tomoya-kun napisał:

To ty chyba żyjesz otoczony nimfomankami skoro są one "takie jak w rzeczywistości". Na
ecchi się za bardzo nie znam ale wydaje mi się że z tymi 2 już przegieli.


Raczej kobietami, które wiedzą co chcą i dążą do tego. Być może w niektórych aspektach jest to dosadnie przesadzone, ale nadal przypominają one kobiety z ''reala''. Natomiast całe grono dziewczyn występujących w anime jest nienaturalna i całkowicie odstająca od norm społecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11eyes 11

Dnia 16.12.2009 o 16:10, Tomoya-kun napisał:

Spoiler

Dobry ep. Nie ma to jak szczęśliwy już po 5 min Yuka ginie. Teraz w końcu Kakeru i reszta mają szanse na wygraną i przeżycie(tak jestem chamski ale autentycznie to jeden z niewielu przypadków kiedy jestem zadowolony że jedna z postaci zeszła z tego świata).


Spoiler

To był chyba moment przez wszystkich wyczekiwany z niecierpliwością. Ja się zacząłem przy tej scenie śmiać i gratulować Liselotte odwalenia dobrej roboty. Też mam wrażenie że nie powinienem się z tego cieszyć ale jakoś nie potrafiłem nie czuć ulgi i radości na ten widok. To co teraz najbardziej mnie martwi to możliwość że Kakeru uda się jakoś tą wariatkę ocalić, jeśli jeszcze do tego Misuzu poświęciła by się aby zrealizować to jego marzenie to byłby to najpaskudniejszy Tragic End jaki kiedykolwiek widziałem...

Dnia 16.12.2009 o 16:10, Tomoya-kun napisał:

Spoiler

Misuzu w końcu jest z Kakeru(wygląda na to że dostaniemy jej zakończenie) i przekazała mu moc w stylu napełniania many w F/S Night(większość tu powinna wiedzieć o co chodzi).


Spoiler

Miałem identyczne skojarzenie. Mam tylko nadzieję że skończy się to lepiej niż w Fate route...
Co do samego zakończenia to zastanawia mnie jak będzie wyglądał ostatni ep, czy Kakeru (i być może Misuzu) będą walczyć wewnątrz świadomości Liselotte (gdzie powinni być jeśli wchłonęła ich moc) czy też okaże się że część 11 epka była jedną z premonicji Kakeru który posiadając tą wiedzę będzie usiłował coś temu zaradzić (np. skręcić kark fałszywej lub nawet i prawdziwej Yuce)...



Przy okazji - wyszedł kolejny chapter Yandere Kanojo. Siostra Manabu totalnie zdominowała mangę (i Reinę XD), jej odchyły oraz komentarze translatora naprawdę mnie rozłożyły XD

I jeszcze jedno - Hubi od tygodnia nie dawał w temacie znaku życia, ktoś wie co się z nim dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 18:09, SiDi napisał:

Raczej kobietami, które wiedzą co chcą i dążą do tego. Być może w niektórych aspektach
jest to dosadnie przesadzone, ale nadal przypominają one kobiety z ''reala''. Natomiast
całe grono dziewczyn występujących w anime jest nienaturalna i całkowicie odstająca od
norm społecznych.


E tam, jeśli nie mówisz o jakimś konkretnym, to powiedziałbym że jest raczej 50/50 :)
Chociażby Minami - ke(Kana - chan rokz :D!), i bez gadania że wyjątek potwierdza regułę etc ;)


@Karharot

Hubi wciąnął się w FSN, miałem okazję z nim ostatnio rozmawiać, żyje! XD
Ta, właśnie przeczytałem :D Ostro rąbnięta siostrzyczka, a 3 chap całkiem przyjemnie w kolorze się prezentuje, nie takie złe kolorowe mangi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11eyes 11

Dnia 17.12.2009 o 04:01, Karharot napisał:

Spoiler

To był chyba moment przez wszystkich wyczekiwany z niecierpliwością. Ja się zacząłem
przy tej scenie śmiać i gratulować Liselotte odwalenia dobrej roboty. Też mam wrażenie
że nie powinienem się z tego cieszyć ale jakoś nie potrafiłem nie czuć ulgi i radości
na ten widok. To co teraz najbardziej mnie martwi to możliwość że Kakeru uda się jakoś
tą wariatkę ocalić, jeśli jeszcze do tego Misuzu poświęciła by się aby zrealizować to
jego marzenie to byłby to najpaskudniejszy Tragic End jaki kiedykolwiek widziałem...


Spoiler

Niestety jest na to szansa (prosze niech twórcy anime nie będą aż tak głupi i nie podąrzą Yuka route). Już bardziej wolał bym aby Kakeru poświęcił się walcząc z Liselotte aby uratować Misuzu/świat. No i po tym co działo się w tym ep. to powiedział bym że jest szansa na to że jednak w końcu otworzy on oczy co do Yuki. Zwłaszcza po tym co wydarzyło się w szkole i końcówce.

Dnia 17.12.2009 o 04:01, Karharot napisał:

Spoiler

Miałem identyczne skojarzenie. Mam tylko nadzieję że skończy się to lepiej niż w Fate
route...


Spoiler

Jeśli Yuka by zniknełą to nie mam nic przeciwko. No i jak dla mnie każde zakończenie jest lepsze niż jej. Choć dramatyczna końcówka gdzie Kakeru rzegna się z Misuzu nie była by aż tak zła.

Dnia 17.12.2009 o 04:01, Karharot napisał:

Spoiler

Co do samego zakończenia to zastanawia mnie jak będzie wyglądał ostatni ep, czy Kakeru
(i być może Misuzu) będą walczyć wewnątrz świadomości Liselotte (gdzie powinni być jeśli
wchłonęła ich moc) czy też okaże się że część 11 epka była jedną z premonicji Kakeru
który posiadając tą wiedzę będzie usiłował coś temu zaradzić (np. skręcić kark fałszywej
lub nawet i prawdziwej Yuce)...


Spoiler

Z tym to narazie jest zagadka, choć podejrzewam że dostał teraz od Misuzu prawdziwego power up''a i może wyzwolił się naprawdę. Bo skoro Yuka w tym świecie kontrolowała egzystencje Kukuri to po części mogła też wpłynąć na psychike Kakeru. No i jest szansa że w następnej bitwie zobaczymy może innych członków ekipy pochodzących z innych światów.



Ichibanboshi-kun
To jest praktycznie na równi ze śmiercią kliniczną lub raczej śpiączką. Nie powróci z innego świata puki nie przeczyta F/S Night.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11eyes 11

Dnia 17.12.2009 o 05:57, Tomoya-kun napisał:

Spoiler

Niestety jest na to szansa (prosze niech twórcy anime nie będą aż tak głupi i nie podąrzą Yuka route).


Spoiler

Please no! To byłby chyba największy możliwy fail, jeśli zrobią coś takiego to 11eyes z marszu dostanie ode mnie -2 do ogólnej oceny :(

Dnia 17.12.2009 o 05:57, Tomoya-kun napisał:

Spoiler

No i po tym co działo się w tym ep. to powiedział bym że jest szansa na to że jednak w końcu otworzy on oczy co do Yuki.


Spoiler

Powiedziałbym że jedno oko już ma na nią otwarte tak szeroko jak się tylko da...

Dnia 17.12.2009 o 05:57, Tomoya-kun napisał:

Spoiler

Jeśli Yuka by zniknełą to nie mam nic przeciwko.


Spoiler

Nie miałem na myśli zniknięcia Yuki, coś takiego byłoby równie dramatyczne jak pożegnanie się Shinjim w Fate...

Dnia 17.12.2009 o 05:57, Tomoya-kun napisał:

Spoiler

No i jak dla mnie każde zakończenie jest lepsze niż jej. Choć dramatyczna końcówka gdzie Kakeru rzegna się z Misuzu nie była by aż tak zła.


Spoiler

Byłaby zdecydowanie lepsza niż jakiekolwiek zakończenie z żyjącą Yuką ale mimo to nie mam ochoty na kolejne pożegnanie. Już wystarczająco wiele sympatycznych postaci ubili w 11e, mogliby darować Misuzu.



-> Ichibanboshi-kun
To że się wciągnął w F/SN to wiem :) Tyle że na początku komentował swoje przeżycia z gry więc nie spodziewałem się że tak nagle całkowicie zniknie... No cóż, kim ja jestem żeby to mówić, jak ja się dobrałem do Fate to miałem totalną przerwę w życiorysie, nawet telefon odbierałem tylko po to aby nikt mi nie nasłał policji do chałupy w poszukiwaniu zwłok XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 06:29, Karharot napisał:

To że się wciągnął w F/SN to wiem :) Tyle że na początku komentował swoje przeżycia z
gry więc nie spodziewałem się że tak nagle całkowicie zniknie... No cóż, kim ja jestem
żeby to mówić, jak ja się dobrałem do Fate to miałem totalną przerwę w życiorysie, nawet
telefon odbierałem tylko po to aby nikt mi nie nasłał policji do chałupy w poszukiwaniu
zwłok XD

Peace out dude, żyję i mam się dobrze, ostatnio akurat w F/SN nie gram ^^; Przerwałem na chwilkę żeby się odtruć... Ugghhh jakbym mógł to bym ściągnął dwie kompanie Space Marines i wdeptał tego Skur***** Gilgamesha w glebę. Aktualnie to odstresowuję się głównie Belgariadą (no... Malloreanem, Belgariadę już skończyłem) i za niedługo wrócę do F/SN. Btw. widziałem Cam-version nowej Negimy...

Spoiler

LUDZIE CO TAM SIĘ DZIEJE. Totalna wojna między Ala Albą a Megalomesembriańską ciężką piechotą, a Sayo-chan wytrzasnęła skądś Miniguna O_O Więcej nie mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 09:09, Hubi_Koshi napisał:

Peace out dude, żyję i mam się dobrze,

Cóż, jak przez tydzień nie pojawiasz się w tym temacie to można się spodziewać najgorszego (że zapomniałeś zapłacić za net i cię odłączyli od sieci podtrzymującej życie). Plotki rodzą się z mniejszych rzeczy XD

Dnia 17.12.2009 o 09:09, Hubi_Koshi napisał:

Ugghhh jakbym mógł to bym ściągnął dwie kompanie Space Marines i wdeptał tego Skur***** Gilgamesha w glebę.

Ja bym zaczął od atomówki a potem by się zobaczyło. Gilgamesh to ******** pierwszej wody ale niebezpiecznie jest zapominać że to Heroic Spirit najwyższej klasy (lepiej nie lekceważyć kogoś kto trzyma anti-world Noble Phantasm jako ulubioną zabawkę)...

Dnia 17.12.2009 o 09:09, Hubi_Koshi napisał:

Btw. widziałem Cam-version nowej Negimy...

Spoiler

Oby nie skończyło się to tym ż4e Fate wpadnie aby wykosić niedobitki zwycięskiej strony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 09:38, Karharot napisał:

Cóż, jak przez tydzień nie pojawiasz się w tym temacie to można się spodziewać najgorszego
(że zapomniałeś zapłacić za net i cię odłączyli od sieci podtrzymującej życie). Plotki
rodzą się z mniejszych rzeczy XD

Eee tam, bywa że mnie nie ma tydzień, dwa tygodnie, ale ja ciągle czuwam, ja ciągle Patrzę :-> Big Bro is Watching.

Dnia 17.12.2009 o 09:38, Karharot napisał:

Ja bym zaczął od atomówki a potem by się zobaczyło. Gilgamesh to ******** pierwszej wody
ale niebezpiecznie jest zapominać że to Heroic Spirit najwyższej klasy (lepiej nie lekceważyć
kogoś kto trzyma anti-world Noble Phantasm jako ulubioną zabawkę)...

Anti-World... mówisz że to broń przeciwko planetom ?? Hmm... w takim razie trzeba będzie ciut zmodyfikować plany, bierzemy Emperor Class Titans, dorzucimy tak z 2-3 tysiące Gray Knightsów (specjaliści od walki z demonami, Heroic Spirity od biedy by się zakwalifikowały) i rozstawimy na orbicie flotę wielkości tych których używa się w Eksterminatusach, a potem... a potem się zastanowimy

Dnia 17.12.2009 o 09:38, Karharot napisał:

Spoiler

Oby nie skończyło się to tym ż4e Fate wpadnie aby wykosić niedobitki zwycięskiej strony...


Spoiler

Co najdziwniejsze wydaje się że Fate Wspiera naszą bandę i pomaga im w ucieczce... pośrednio XD Ale tam sam sobie oblookaj
http://astronerdboy.blogspot.com/2009/12/negima-chapter-274-spoiler-images.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 10:14, Hubi_Koshi napisał:

Anti-World... mówisz że to broń przeciwko planetom ??

Star of Creation that Splits Apart Heaven and Earth... IMO nie jest to coś jak broń aty-planetarna z realiów s-f a raczej coś co rozdziera rzeczywistość jeśli zostanie użyte z maksymalną mocą. Nieprzyjemne (i w mojej opinii dość głupio wyglądające) ustrojstwo które nie zostało stworzone w naszym skromnym śmiertelnym świecie (

Spoiler

więc Archer nie może go skopiować

).

Dnia 17.12.2009 o 10:14, Hubi_Koshi napisał:

Hmm... w takim razie trzeba będzie ciut zmodyfikować plany, /.../

Miło że tak zacięcie chcesz bronić Saber ale raczej jej nie uszczęśliwisz jeśli przy okazji zmieciesz Ziemię XD

Dnia 17.12.2009 o 10:14, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Co najdziwniejsze wydaje się że Fate Wspiera naszą bandę i pomaga im w ucieczce... pośrednio XD Ale tam sam sobie oblookaj
http://astronerdboy.blogspot.com/2009/12/negima-chapter-274-spoiler-images.html


Spoiler

Nie wygląda to za dobrze (i nie mam tu na myśli jakości skanów)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się