Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Hah, skończyłem pierwszą serię geassa :P Niezłe anime, ale tylko jedna scena naprawdę wymiotła i mało co przy niej się nie popłakałem - kiedy największe pizza świata wylądowała na drzewie :( A widok C.C. już wogle mnie dobił :((

20091218162155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 16:22, orzel286 napisał:

A widok C.C. już wogle mnie dobił :((

Zgodzę się, ten zawód na jej twarzy naprawdę człowiekowi serce kraje T_T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 16:47, Ichibanboshi-kun napisał:

I pomyśleć ze chodzi tylko o pizze

Jakie Tylko, tu chodzi o Największą Pizzę na Świecie, robioną przez Knightmare''a. Już zwykła Pizza jest dla C.C. ważna a co dopiero Największa na Świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 16:47, Ichibanboshi-kun napisał:

I pomyśleć ze chodzi tylko o pizze

TYLKO!? Pizza to najlepsze żarełko na tej planecie - możesz dobrać do niej dodatki jakie lubisz, sosy i ten ciągnący się ser... I to dające szczęście kółeczko z ciasta (i nie tylko) ląduje na drzewie...

Nie no teraz to się popłakałem... Jak ja dawno nie jadłem pizzy... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 00:36, Karharot napisał:

Spoiler

Fakt, no to jest w pełni jasne dlaczego Gilgameshowi tak bardzo się to nie podobało
:)


Spoiler

Mhm... ciekawe czy gdyby ktoś mu chociaż delikatnie zranił twarz to zaczął by wyć i wrzeszczeć o zostaniu oszpeconym...

Dnia 18.12.2009 o 00:36, Karharot napisał:

Spoiler

Dobre pytanie. Sam Zouken nie dorasta do pięt Gilgameshowi ale ubicie go to robota
przypominająca tępienie karaluchów... Sam zobaczysz w HF o co biega (jest to jedna z
tych rzeczy o której wolałoby się nie wiedzieć więc nie będę Ci z wyprzedzeniem spoilerował)


Spoiler

Karaluchy... naprawdę przydadzą się Gray Knightsi, im więcej ciężkich butów tym więcej zadeptanych karaluchów... gość się jakoś sklonował czy jak... zresztą nie pytam jeśli nie chcesz spoilerować :-)

Dnia 18.12.2009 o 00:36, Karharot napisał:

Spoiler

Mistrz Servantowi jest potrzebny do trzech rzeczy: zdobycia Graala, zapewnienia Słudze
"zakotwiczenia" w świecie materialnym oraz do regeneracji many. Caster jest jednak bardzo
wyjątkowym Sługą ponieważ w przeciwieństwie do innych Servantów sama jest magiem (i to
najwyższej klasy, z obecnie żyjących magów żaden nie byłby zdolny się z nią równać i
pewnie jedynie sorcerer kalibru Zelretcha Czy Aoko Aozaki mógłby z nią wygrać) więc problem
many z łatwością rozwiązała sama i prawdopodobnie poradziłaby sobie też w ten czy inny
sposób z Graalem, jedyne czego nie mogła zastąpić swoją magią to połączenie ze światem
materialnym i do tego był jej potrzebny Kuzuki (cóż, nie tylko do tego, Caster była temu
gościowi naprawdę oddana).


Spoiler

Czyli ona w jakiś sposób przetransferowała Command Spells i bycie Masterem na Kuzukiego ?? To mnie w sumie ciekawi bo w jednym Dead Endzie Shirou i Saber zaatakowali tą świątynię, ale Shirou został przeleportowany i zabity przez Caster która odcięła mu rękę twierdząc że będzie mogła wykorzystać Saber, czyli może Korzystać z tych Command Spellsów na ręce Shirou czy transferuje je na kogoś ?? Swoją drogą tak się zastanawiałem, gdy Archer miał walczyć z Berserkerem Rin powiedziała mu żeby zwyczajnie załatwił im dość czasu na ucieczkę, a Archer wtedy spytał czy Rin będzie miała coś przeciwko jeśli zabije Berserkera. I tak się zastanawiałem... ten rozkaz który Rin dała mu na początku "Że musi się jej słuchać" by go osłabił gdyby próbował zabić Berserkera bez pozwolenia Rin ??

Dnia 18.12.2009 o 00:36, Karharot napisał:

Spoiler

Z Gilgameshem sprawa wyglądała nieco inaczej choć fakt że swoją energię musiał uzupełniać
czerpiąc ją ze śmiertelników (z czym raczej nie miał problemów), nie wiem czy już wiesz
skąd dokładnie czerpał tą energię więc nie będę Ci psuł... niespodzianki? Nie. Lepszym
słowem byłoby chyba "humoru"...


Spoiler

(spokojnie i bez nerwów majstruje przy mieczu łańcuchowym, smarując mechanizm, czyszcząc i ostrząc ząbki i takie tam) Nieee, nie wiem jeszcze jak zdobywał, ale się domyślam. Jeśli dobrze pamiętam to Gilgamesh miał Independent Action A czy A+, Archer z B mógł przebywać w świecie 2-3 dni bez Mastera, więc A+ pewnie znacznie ten okres wydłużało

Dnia 18.12.2009 o 00:36, Karharot napisał:

Spoiler

Jak już napisał Tomoya-kun Ataraxia to taki jakby sequel. Nie jest jeszcze przetłumaczona
więc dokładnych szczegółów nie znam ale wygląda na to że ma się do F/SN tak jak Kagetsu
Tohya miało się do Tsukihime (czyli dość luźna kontynuacja wykorzystująca te same postacie
ale nie podejmująca bezpośrednio żadnego z routów F/SN).


Spoiler

Okeej się zobaczy jak się przejdzie zwykłe F/SN

Dnia 18.12.2009 o 00:36, Karharot napisał:

Spoiler

Ta jej "rybka" sporo kosztowała poza tym fajnie by było gdyby przetrwała aby ekipa Negiego
mogła z niej korzystać później (pewnie nie ma co liczyć na to że zabiorą ją do normalnego
świata ale przecież chyba zamierzają potem wrócić na Marsa aby kontynuować poszukiwania
ojca Negiego).


Spoiler

Zaczynamy trochę za bardzo spoilerować więc lepiej to schowajmy :-) Nom fajnie by było gdyby mogli wrócić i skorzystać z Rybki. Ostatecznie każda grupa bohaterów musi mieć jakiś wypasiony środek transportu :-) Ragnarok w FFVIII, Highwind w VII, Samochodzik w Falloutcie 2 No i jak do tej pory jeszcze nie zobaczyliśmy Full Firepowera tej Rybki, bo wątpię by Minigun to było jego całe uzbrojenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nyan Koi! #12 FINAL

Spoiler

Junpei jako kot wyglądał tak fajnie :] Zabrałbym go do domu xD
Fajnie się bawiłem oglądając ta serię :] Nie miałbym nic przeciwko drugiemu sezonowi :]

Ocena: 10/10



Kampfer #12 FINAL
Spoiler

Nawet niezła seria można przyznać :]
Zaskoczył mnie trochę ending ,bo sumie to nic nie zostało wyjaśnione ,ani rozstrzygnięte ;p

Ocena: 8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DLA WSZYSTKICH KTÓRZY LUBILI CZYTAĆ TO-LOVE-RU

Zaczerpnięte z Tvtropes, polookałem trochę i wydaje się względnie autentyczne, wybaczcie jeśli to "suchar" o którym już wszyscy wiedzą :-P
"A particularly ugly and messy real-life example: it''s not exactly easy to continue writing a story of the sweet and lovely Girl Next Door (Haruna) when the woman she''s based on eventually turns out to be a cheating-lying skank who tries to steal your life-savings AND your three-year-old daughter after stealing your heart and giving it to a wannabe-musician, who THEN sues you for monetary rights to the sweet girl who''s nothing like the hateful whore that she is.

* A good summary of the issues are here. Essentially, he had to end the manga to prevent his ex-wife from making a third custody and money grab for his daughter — after she illegally wiped his bank accounts out, stole the laptop he used to create the manga, and blackmailed him for custody sold him his own daughter after kidnapping her. Even now she is claiming rights to the Haruna character and all profit made from the anime, manga, and merchandise. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Anime maniaków i innych kolorowych rzeczy co się ruszają po ekranach produkcji JAPAN xD
Ale do rzeczy. Zawsze siedzę do późna przed komputerem, i gdy już mi się znudzi to lece w kimono, ale przed pójściem spać jeszcze TV 3ba sobie przed snem machnąć. Właśnie kiedyś oglądając późnym wieczorem
AXN-Si-Fi jakieś Anime które przykuło mą uwagę. Opowiem tyle ile pamiętam może ktoś z was skojarzy. Opisze mniej więcej ile pamiętam z poszczególnego odcinka który w tamtym momencie oglądałem.

To było coś chyba o jakiś aniołach Mężczyzna i Kobieta. Byli rodzeństwem. Co się okazało w tym odcinku ona była niby kluczem do otwarcia wrót piekieł ?/ ;> (Nie jestem pewien) a między nimi na jakimś placu stał wyczesany "Koks" Który po chwili wyjął coś co wyglądało jak Zmumifikowana Głowa :D . Chyba to się nazywało "Głowa Pandemonium" <-- Czy coś w tym stylu. I nagle wszyscy się "osrali" <-- Spanikowali ^^ bo ta głowa nagle pysk otworzyła i ogólnie rozpętał się niezły bajzel. <-- Tylko tyle pamiętam. Wiem że mało, ale pewnie jakiś zapalony Fan będzie wiedział i skojarzy

Pozdrawiam.

Tak na marginesie :D to jadąc Scroolem od myszki w tym temacie po stronach nie widać nic innego jak masę Spoilerów . Każdy Spoileruje a najwiekszy to jest Hubi ^^ :p troche śmiesznie to wygląda :D jak cała strona wygląda w spoilerach :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darker than BLACK: GtM #11

Spoiler

Dziwne ,że ten headshot od Suou nie zabił tego typa xp
Szykuje się niezła zadyma w ostatnim epie :]

Jednak po naturze tej serii można spokojnie się spodziewać jakiegoś happy endingu :]
Tylko nie wiadomo ,czy Hei i Yin to przeżyją ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dotyczące anime.

Czy istnieje jakieś anime/manga w której tłem historycznym jest IIWŚ?

Drugie pytanie. Co polecilibyście mi jako fana Chobitsa? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 17:08, PAPISHON napisał:

Mam takie pytanie dotyczące anime.

Czy istnieje jakieś anime/manga w której tłem historycznym jest IIWŚ?

Drugie pytanie. Co polecilibyście mi jako fana Chobitsa? ^^


Kobato oraz xxxHolic oraz Clannad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem obrazka i jednego pytania ^^

Czy obrazek poniżej to fake, czy prawdziwe anime? Jeżeli ktoś ma jakieś informacje na ten temat, nie pogardzę nimi.

20091219171424

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
To jest pierwsza seria Fullmetal Alchemist, ale ta cała II wojna światowa pojawia się tylko w filmie i bodajże ostatnim odcinku. Cała fabuła skupia się na czymś kompleeeetnie innym. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 17:14, PAPISHON napisał:

Czy obrazek poniżej to fake, czy prawdziwe anime? Jeżeli ktoś ma jakieś informacje na
ten temat, nie pogardzę nimi.


Tak jak powiedział poprzednik jest to pierwsza seria FMA, a dokładniej film, który jest zakończeniem całej serii, lecz to nie jest Druga Wojna Światowa, tylko to się dzieje gdzieś około roku 1925, okolice czasu przejęcia władzy przez Hitlera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 17:24, Piotrbov napisał:

Tak jak powiedział poprzednik jest to pierwsza seria FMA, a dokąłdniej film, który jest
zakończeniem całej serii, lecz to nie jest Druga Wojna Światowa, tylko to się dzieje
gdzieś około roku 1925.


Pucz Monachijski - 08.11.1923

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 17:08, PAPISHON napisał:

Czy istnieje jakieś anime/manga w której tłem historycznym jest IIWŚ?

Hotaru no Haka (Grobowiec świetlików), Hadashi no Gen,Ushiro no Shoumen Daare,Hi no Ame ga Furu, Seisouken Kiryuu, Onsoku Raigekitai, Kyokujitsu no Kantai, Glass no Usagi, Anne no Nikki: Anne Frank Monogatari i Hetalia XD. Tylko ostrzegam że poza Hetalią i 2 seriami nastawionymi na akcje to większość jest kawałkiem bardzo ciężkiego kina.
Choć jest też sporo tytułów w realiach podobnych: Valkyria Chronicles, Pumpkin Scissors, Zipang

Dnia 19.12.2009 o 17:08, PAPISHON napisał:

Drugie pytanie. Co polecilibyście mi jako fana Chobitsa? ^^

Całą resztę prac Clamp (choć w większych ilościach potrafi to zabić ze słodkości), Clannad, Kanon, Toradora!, Love Hina, Onegai Teacher, Midori no Hibi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się