Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2012 o 18:41, PAPISHON napisał:

Może jakaś komedia się fajna znajdzie? Byle był to ciepły romans z komedią (może być szkolny), może nawet nie być to haremówka.

Dopisuje się do rekomendacji pod Strawberry Shake Sweet, seria króciutka ale fajna :)
Oprócz tego proponuję przyjrzeć się jeszcze:
Angel Densetsu 15 tomów
http://myanimelist.net/manga/838/Angel_Densetsu
Pierwsza manga autora Claymore, bardzo dobra komedia z lekką domieszką romansu.
To LOVE-Ru 18 tomów
http://myanimelist.net/manga/671/To_LOVE-Ru
Sensu to ta seria nie ma żadnego ale masz tu i romans i harem i komedię więc być może jest to coś co przypomina Love Hinę (przez samą LH się nie przegryzłem bo osobiście nie trawię haremówek).
Pretty Face 6 tomów.
http://myanimelist.net/manga/48/Pretty_Face
Komedia i po trochu romans, seria niemal równie nonsensowna co poprzednia ale nieźle się przy niej bawiłem ^^
Change 123 12 tomów
http://myanimelist.net/manga/5638/Change_123
Można tu znaleźć i romans i komedię a jak się człowiek zaweźmie to i (nietypowy) harem się znajdzie ;P

Przy okazji:
OMG! Hubi zajrzał w tym roku na swój profil na malu! XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 20:01, Karharot napisał:

Przy okazji:
OMG! Hubi zajrzał w tym roku na swój profil na malu! XD

Urządź święto i popijawę bo szybko się to nie powtórzy ;-P
Btw. jest szansa że niedługo dostaniemy Chapter 35 In Flight. Gabriel Blessing wrócił po miesięcznej przerwie... swoją drogą napisał ostatnio dwa fanfici "Honor Thy Masters" crossover History's Strongest Disciple Kenichi i Bakemonogatari i "Don't Look" Neon Genesis Evangelion w którym grasuje Slenderman (Gatunek: Horror)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 20:23, Hubi_Koshi napisał:

Urządź święto i popijawę bo szybko się to nie powtórzy ;-P

Nie rozumiem Twojej niechęci do tej strony, bez tych list już dawno bym się pogubił w tym co przeczytałem, co czytam i co zamierzam czytać ^^

Dnia 03.12.2012 o 20:23, Hubi_Koshi napisał:

Btw. jest szansa że niedługo dostaniemy Chapter 35 In Flight. Gabriel Blessing wrócił po miesięcznej przerwie...

Wiem, zgodnie z Twoim zaleceniem założyłem tam konto i dostaję maile o robionych przez niego aktualizacjach, niestety wiem też że z jego zapowiedzi wynika że nie jest pewien za który fanfic teraz się zabrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 20:42, Karharot napisał:

Nie rozumiem Twojej niechęci do tej strony, bez tych list już dawno bym się pogubił w
tym co przeczytałem, co czytam i co zamierzam czytać ^^

To nie niechęć, to lenistwo, i brak krytycyzmu. Ja się całkiem nie znam na ocenianiu serii XD Ogólnie to za dużo zachodu z aktualizowaniem wszystkiego co czytam i oglądam.

Dnia 03.12.2012 o 20:42, Karharot napisał:

Wiem, zgodnie z Twoim zaleceniem założyłem tam konto i dostaję maile o robionych przez
niego aktualizacjach, niestety wiem też że z jego zapowiedzi wynika że nie jest pewien
za który fanfic teraz się zabrać...

Good ^^ Update''y mailowe są bardzo poręczne... chociaż gdy siedzisz na forum to z dwóch trzech tematów tylko potrafi się uzbierać szybko kilkaset maili z powiadomieniami o postach O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 20:46, Hubi_Koshi napisał:

To nie niechęć, to lenistwo, i brak krytycyzmu. Ja się całkiem nie znam na ocenianiu serii XD

To olej ocenianie ^^ W końcu to jest całkowicie opcjonalne i już widziałem parę osób które na swoich listach nie wystawiły ani jednej oceny ^^

Dnia 03.12.2012 o 20:46, Hubi_Koshi napisał:

Ogólnie to za dużo zachodu z aktualizowaniem wszystkiego co czytam i oglądam.

Lepiej jest aktualizować niż potem tracić czas na szukanie w którym miejscy się serię zostawiło albo czy w ogóle się ją czytało ;)

Dnia 03.12.2012 o 20:46, Hubi_Koshi napisał:

Good ^^ Update''y mailowe są bardzo poręczne... chociaż gdy siedzisz na forum to z dwóch trzech tematów tylko potrafi się uzbierać szybko kilkaset maili z powiadomieniami o postach O_o

I Ty mówisz że aktualizowanie listy na mal to kupa roboty? O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 20:59, Karharot napisał:

Lepiej jest aktualizować niż potem tracić czas na szukanie w którym miejscy się serię
zostawiło albo czy w ogóle się ją czytało ;)

Meh, takie rzeczy to ja jeszcze pamiętam, zresztą zazwyczaj jak coś czytam to stronę na której w danym momencie kończę zapisuje sobie do zakładem. Sklerozę trochę mam, ale żeby zapomnieć że dany tytuł czytałem/oglądałem, no tak źle to jeszcze ze mną nie jest XD

Dnia 03.12.2012 o 20:59, Karharot napisał:

I Ty mówisz że aktualizowanie listy na mal to kupa roboty? O_o

Nikt nie twierdzi że to wszystko przeglądam :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 21:03, Hubi_Koshi napisał:

Meh, takie rzeczy to ja jeszcze pamiętam, zresztą zazwyczaj jak coś czytam to stronę na której w danym momencie kończę zapisuje sobie do zakładem. Sklerozę trochę mam, ale żeby zapomnieć że dany tytuł czytałem/oglądałem, no tak źle to jeszcze ze mną nie jest XD

Wszystko jeszcze przed Panem Panie Hubi a jak przyjdzie ten czas w którym pamięć zacznie zawodzić to będzie już za późno aby listę uzupełnić XD

Dnia 03.12.2012 o 21:03, Hubi_Koshi napisał:

Nikt nie twierdzi że to wszystko przeglądam :-P

Już samo kasowanie to musi być kupa roboty XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 22:34, Karharot napisał:

Wszystko jeszcze przed Panem Panie Hubi a jak przyjdzie ten czas w którym pamięć zacznie
zawodzić to będzie już za późno aby listę uzupełnić XD

Tch tch tch Silly Karharot. Fakt że zapomnę które serie oglądałem będzie znaczył że będę je mógł od nowa obejrzeć, nie obarczony wspomnieniami jej obejrzenia. Będę mógł od nowa doświadczyć wszystkich emocji jakich doświadczyłem za pierwszym razem.

Dnia 03.12.2012 o 22:34, Karharot napisał:

Już samo kasowanie to musi być kupa roboty XD

Meh, używam Thunderbirda więc to żaden problem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Girls und panzer ep. 8
Wyczuwam zwiększony ruch na youtube z hasłem "Katyusha".

Spoiler

A tak poza tym to ciekawie zapowiadająca się walka z ruskimi tankami i nieco krytyczna sytuacja. Dalej niewiadomo do końca jakiego typu był tajemniczy czołg z 7 ep. Po wieży można stwierdzić, że to Tygrys, ale chodzą ploty o wersji Porshe.



Spoiler

W 21 minucie nawiązanie do 101 amerkańskiej powietrzno desantowej pod Bastogne. (Chodzi o sposób odrzucenia propozycji niemieckiej propozycji kapitulacji podczas ofensywy w Ardenach, gdzie dowódca 101 rzucił "nuts"/ osobiście spotkałem się jeszcze z wersją "spierdalajcie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 12:37, Hubi_Koshi napisał:

Heh szczerze mówiąc ja już od jakiegoś czasu nie miałem iluzji co do Japonii. Mocno zdyscyplinowane
(czytaj wyprane i przerobione na robociki) społeczeństwo, ekstremalny nacjonalizm, system
szkolnictwa który radośnie wykańcza co słabsze jednostki (i potem jeszcze politycy zwalają
winę na Mangę i Anime że przerabiają młodzież na Otaku). Ogólnie odnoszę czasem wrażenie
że poziom zwariowania w mangach i innych mediach z Japonii bierze się z pragnienia ucieczki
od tego społeczeństwa...

Starczy jeszcze dodać, że Japonia też ma bardzo wysoki wskaźnik nierówności płci. Biznes czy polityka - są z reguły zamknięte dla kobiet. Nic dziwnego, że tyle chce być seiyuu, bo to chyba jeden z nielicznych zawodów dla kobiet w Japonii, gdzie mogą jeszcze jakąś karierę zrobić. Nawet jeśli kobieta zdobyła wykształcenie, to w żadnej większej firmie nie ma szans na awans, ponieważ oczekuje się od niej, że znajdzie męża, urodzi dzieci i zajmie "tylne miejsce". Dziwi to zwłaszcza dzisiaj, bo Japonia ma teraz ujemny przyrost naturalny, więc coraz częściej taki tradycyjny model rodziny jest fikcją, a jednak wielu zdaje się myśleć tak, jakby cały czas było tak jak dawniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 16:57, Arcling napisał:

Starczy jeszcze dodać, że Japonia też ma bardzo wysoki wskaźnik nierówności płci. Biznes
czy polityka - są z reguły zamknięte dla kobiet. Nic dziwnego, że tyle chce być seiyuu,
bo to chyba jeden z nielicznych zawodów dla kobiet w Japonii, gdzie mogą jeszcze jakąś
karierę zrobić. Nawet jeśli kobieta zdobyła wykształcenie, to w żadnej większej firmie
nie ma szans na awans, ponieważ oczekuje się od niej, że znajdzie męża, urodzi dzieci
i zajmie "tylne miejsce". Dziwi to zwłaszcza dzisiaj, bo Japonia ma teraz ujemny przyrost
naturalny, więc coraz częściej taki tradycyjny model rodziny jest fikcją, a jednak wielu
zdaje się myśleć tak, jakby cały czas było tak jak dawniej.

Cóż z tego co czytałem to chyba około 25% społeczeństwa jest tam po 60-tce i to oni stanowią kadrę zarządzającą więc na jakieś większe zmiany szansy nie ma bo beton trzyma wszystko twardą ręką. Co ciekawsze u nich "Rodzina" w naszym pojmowaniu prawie że istnieje z tego co widziałem. Chodzi mi o to że u nich wygląda to tak że para się żeni... a potem stają się sobie prawie obcy, mąż spędza czas w pracy, a po pracy z "kolegami" bo tak wypada, bo socjalizowanie się z znajomymi z pracy to priorytet. I tak im zlatują lata i dekady życia. Potem mąż przechodzi na emeryturę i pozostaje w domu. No i zaczyna wymagać żeby żona koło niego ciągle latała, a ona przyzwyczajona do wolności (bo męża nigdy nie było) ma dość i się rozwodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 23:10, Mysterum napisał:

Jak słabo :o


Wiem. Póki co tylko 3 serie mnie interesują. Może coś po starcie sezonu jeszcze mi dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 23:10, Mysterum napisał:

Jak słabo :o

Po masakrycznie dobrej jesieni musi nastąpić posucha. Jest obowiązkowy tytuł od Shafta i Haganai. Plus serie z poprzednich sezonów - Little Busters, Psycho Pass, Robo;Notes, Jojo, Space Bros i Shinsekai yori. IMO nawet za dużo tego będzie do ogarnięcia, szczególnie gdy się weźmie pod uwagę sesję zimową. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 23:10, Mysterum napisał:

Jak słabo :o

Ja tam nie narzekałbym na brak serii do oglądania. Dłuższe z tego sezonu jeszcze będą trwały, a i posucha to też dobry czas do nadrobienia starszych serii, nawet tych sprzed lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się