Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Little Busters! Refrain 1-3

Spoiler

Hm.. 2 sezon wypada znacznie lepiej niż 1. Widać że dostali większy budżet co odbiło się na jakości. I odrazu uderzają w cięższe tony. Przyznam że zaskoczyło mnie to że udało im się tak zręcznie przebrnąć przez Kurugaya arc (był co prawda skrócony ale nie był on łatwym materiałem do adaptacji). Szkoda tylko że pewnie niestety sporo osób nie załapię o co w nim chodziło bo ma to dopiero sens w odniesieniu do całości opowieści. No i w następnym odcinku w końcu Rin czyli wstęp do prawdziwego Refrain.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kill la Kill ep. 1

Hmm... świetne wykonanie, całkiem fajnie wygląda ta historia, ale... chyba się starzeję. Dynamizm nie pozwala mi na czytanie napisów, a sama mnogość kolorów wywołać może atak epilepsji. xD Ille to ma mieć odcinków? Jeśli 13 to może będę śledził, a jak nie - porzucę. Tego typu tasiemca bym nie strawił. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 00:22, LubieWafle napisał:

Kill la Kill ep. 1

Hmm... świetne wykonanie, całkiem fajnie wygląda ta historia, ale... chyba się starzeję.
Dynamizm nie pozwala mi na czytanie napisów, a sama mnogość kolorów wywołać może atak
epilepsji. xD Ille to ma mieć odcinków? Jeśli 13 to może będę śledził, a jak nie - porzucę.
Tego typu tasiemca bym nie strawił. :P

Nie ma na razie informacji co do długości, ale pewnie będzie standard czyli jakieś 26 odcinków.
Poza tym... tasiemiec? Sorry ale tasiemce zaczynają się od 100+ odcinków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 00:38, Hubi_Koshi napisał:

Nie ma na razie informacji co do długości, ale pewnie będzie standard czyli jakieś 26
odcinków.

Hmm czyli teoretycznie też może być.

Dnia 20.10.2013 o 00:38, Hubi_Koshi napisał:

Poza tym... tasiemiec? Sorry ale tasiemce zaczynają się od 100+ odcinków.

Nie nie, nie chodziło mi o to, że jak będzie ponad 13 odcinków to to będzie tasiemiec. Chodziło mi właśnie o coś, co ma więcej niż 100 odcinków. Liczba 26 to według bardzo "w centrum" liczba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 00:43, LubieWafle napisał:

Nie nie, nie chodziło mi o to, że jak będzie ponad 13 odcinków to to będzie tasiemiec.
Chodziło mi właśnie o coś, co ma więcej niż 100 odcinków. Liczba 26 to według bardzo
"w centrum" liczba.

Raczej standard XD Serie 26 odcinkowe to ogólnie standard w przypadku serii TV, to właśnie "13stki" są takimi wykastrowanymi przykrótkimi seriami. No i zdarzają się 50tki, ale te to raczej stare serie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 00:45, Hubi_Koshi napisał:

Raczej standard XD Serie 26 odcinkowe to ogólnie standard w przypadku serii TV, to właśnie
"13stki" są takimi wykastrowanymi przykrótkimi seriami. No i zdarzają się 50tki, ale
te to raczej stare serie...

Nie chciałem powielać słowa "standard", które już sam użyłeś w poście. :P Też wolę 26odcinkowe serie, albo najlepiej: sezony po 13 odcinków. Może z Kill la Kill będzie podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 00:46, LubieWafle napisał:

Nie chciałem powielać słowa "standard", które już sam użyłeś w poście. :P Też wolę 26odcinkowe
serie, albo najlepiej: sezony po 13 odcinków. Może z Kill la Kill będzie podobnie?

Raczej wątpię, Kill La Kill to w sumie takie nowe TTGL więc raczej będzie miało podobną ilość odcinków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 00:49, Hubi_Koshi napisał:

Raczej wątpię, Kill La Kill to w sumie takie nowe TTGL więc raczej będzie miało podobną
ilość odcinków...

Ale budżet już nie ten...

@Arcling
>Brakowało tak absurdalnej serii.
A JoJo to co ;/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 00:45, Hubi_Koshi napisał:

Raczej standard XD Serie 26 odcinkowe to ogólnie standard w przypadku serii TV, to właśnie
"13stki" są takimi wykastrowanymi przykrótkimi seriami. No i zdarzają się 50tki, ale
te to raczej stare serie...

Od dłuższego czasu to 12-13 odcinkowe serie zdają się dominować, a te 26-odcinkowe jakoś nie występują za często. Nie licząc oczywiście tych trwających latami, ale one są w mniejszości. No i rzadko mamy serie po około 50 odcinków, a przy anime sprzed lat to była norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 01:31, Arcling napisał:

Od dłuższego czasu to 12-13 odcinkowe serie zdają się dominować, a te 26-odcinkowe jakoś
nie występują za często. Nie licząc oczywiście tych trwających latami, ale one są w mniejszości.
No i rzadko mamy serie po około 50 odcinków, a przy anime sprzed lat to była norma.

Nom o to mi mniej więcej chodziło, być może tworzenie serii jest teraz na tyle drogie że nie mogą sobie na tyle odcinków pozwolić. Oglądam sobie teraz stareńkiego Dancouga i animacja wręcz oczy gwałci XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 01:36, Hubi_Koshi napisał:

Nom o to mi mniej więcej chodziło, być może tworzenie serii jest teraz na tyle drogie
że nie mogą sobie na tyle odcinków pozwolić. Oglądam sobie teraz stareńkiego Dancouga
i animacja wręcz oczy gwałci XD

Dancouga nie widziałem, ale oglądałem np. Dragonar, też stara seria z mechami, z lat 80. i chyba połowę budżetu tam zużyli na opening. Z drugiej strony, zdarzały się też takie, które i dzisiaj da się oglądać. Ręczne kolorowanie czasem nadawało specyficzny efekt, a dzisiaj wszystko jest komputerowo robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 01:48, Arcling napisał:

Dancouga nie widziałem, ale oglądałem np. Dragonar, też stara seria z mechami, z lat
80. i chyba połowę budżetu tam zużyli na opening. Z drugiej strony, zdarzały się też
takie, które i dzisiaj da się oglądać. Ręczne kolorowanie czasem nadawało specyficzny
efekt, a dzisiaj wszystko jest komputerowo robione.

Oglądałem kiedyś pierwszą serię Macrossa i ogólnie animacja była całkiem przyjemna dla oka. W Dancouga mimo że jest trochę idiotyzmów i w ogóle to jeden z głównych złych jest całkiem przebiegły co naprawdę sprawia mi sporo radochy. Stosuje podstępy, atakuje gdy bohaterowie się transformowali w swojego super robota, używa broni chemicznych i biologicznych. Naprawdę fajnie widać takiego kompetentnego gościa po stronie zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mowiac nie widze przerobek drugiego wstepniaka, ktory -imo- jest MEGA (ta soloweczka z chorkami- mniam) ;) Albo krzywo patrze, nie wiem ;p

Ten taniec btw ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 19:42, FratelloAgito napisał:

Co prawda nie związane z OP Snk, ale chociaż związane z Snk.
http://www.youtube.com/watch?v=odjPJV1UEpI
Fandom tej serii mnie dobija na każdym kroku ;d


Jedyne czego brakuje to heavymetalowa końcówka, ze scenką, w której Levi kopie Erena xD

@SiDi
Czemu tam jest kilkudziesięciu power rangersów? o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się