Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2013 o 03:15, lRayl napisał:

Jak w 2013 roku mogło powstać tak brzydkie anime jak Arpeggio of Blue Steel?!Oo Animacje postaci wyglądają tak paskudnie, że po prostu nie ogarniam.:O

Animacja postaci na kolana nie powala ale nie widzę też z nią żadnych specjalnych problemów (w 2 epku w jednym momencie stawy łokciowe Takao wygięły się ciut nienaturalnie ale w anime coś takiego to norma a jako że ona nie jest człowiekiem można to w ogóle zbyć machnięciem ręki), jeśli już miałbym mieć jakieś zastrzeżenia to do tego że pozmieniali pewne rzeczy w stosunku do oryginału i IMO niektóre sceny na tym ucierpiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 00:35, LubieWafle napisał:

A wiecie może co z tym specjalnym odcinkiem Rycerzy Zodiaku, co był wyświetlany w polskiej
telewizji? Czy w ogóle był? Chdzło o podsumowanie wydarzeń ze wszystkich odcinków.

Pamiętam, że był odcinek przypominający wszystkie najważniejsze wydarzenia do momentu wejścia do świątyni i walk ze złotymi.
Innego podobnego speciala nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoilera czytałem tylko do

Spoiler

"kończąc serię Ali i Sory w raczej przybijający sposób"

czy jakoś tak; mam nadzieję, że sobie nie zaspoilerowałem, ale cytowanie posta robi swoje. ;D Aczkolwiek wątpię, bym to czytał/oglądał. Nie pociągają mnie takie tematy.
Co do Kiss x Sis to cóż "not blood-related" wiadomo, ale prawnie to taki związek i tak byłby zakazany. :P O ile anime śmieszne, ecchi widoczne, tak jakoś nie porywa mnie do jego kontynuacji pod 4tym odcinku.
Bliskie związki tak jak mówiliśmy wcześniej, są też genetycznie okropne, bo jest wielka szansa, że pierwsze pokolenie będzie miało wady, albo nawet następne (przy ujawnieniu nieprawdłowości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 19:07, MisticGohan_MODED napisał:

Pamiętam, że był odcinek przypominający wszystkie najważniejsze wydarzenia do momentu
wejścia do świątyni i walk ze złotymi.

No właśnie też to pamiętam, że był taki odcinek. Oglądałem całą serię dwa razy i nie zapomnę, jak bardzo tego jednego odcinka nie lubiłem xD nie wprowadzał nic nowego. Jednak czy jest możliwe, że w Polsce wycięto fragmenty dotyczące serii Asgard i Poseidon ? W Ameryce Łacińskiej ten special wygląda właśnie tak i nie pamiętam, żeby w Polsce to, co oglądałem, zawierało niektóre fragmenty. Wiem na pewno, że był jakiś odcinek podsumowujący wydarzenia, byli tam na pewno Złoci Rycerze i coś, co było później, ale nie jestem pewien, czy to było streszczenie Asgard i Poseidona, czy jakiś filler.
Szkoda, że nie można się cofnąć do lat 1999-2000, kiedy to anime było puszczane po raz pierwszy. :D

Dnia 23.10.2013 o 19:07, MisticGohan_MODED napisał:

Innego podobnego speciala nie było.

Owszem, nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 23:46, LubieWafle napisał:

Spoilera czytałem tylko do

Spoiler

"kończąc serię Ali i Sory w raczej przybijający sposób"

czy jakoś tak; mam nadzieję, że sobie nie zaspoilerowałem, ale cytowanie posta robi swoje. ;D

Jeśli spoiler przeczytałeś "tylko do" zdania które go kończyło to znaczy że przeczytałeś wszystko XD

Dnia 23.10.2013 o 23:46, LubieWafle napisał:

Co do Kiss x Sis to cóż "not blood-related" wiadomo, ale prawnie to taki związek i tak byłby zakazany. :P

Z genetycznego punktu widzenia byłby to związek pomiędzy zupełnie niespokrewnionymi osobami czyli niczym by się nie różnił od normalnego małżeństwa, nie wiem jak na to zapatruje się prawo (które nie zawsze ma pełen kontakt z logiką) ale sądzę że możliwe byłoby przynajmniej uzyskanie pozwolenia drogą sądową (tak było kiedyś w Polsce gdzie po załatwieniu pozwolenia od Kościoła mogło nawet dojść do związku pomiędzy rodzeństwem).
Choć szczerze mówiąc zwisa mi to, nie jestem fanem ani Ako ani Riko a jak w tego typu serii docieram do zdania "not blood related" to od razu zalatuje mi tanim i wielokrotnie powielanym schematem.

Dnia 23.10.2013 o 23:46, LubieWafle napisał:

O ile anime śmieszne, ecchi widoczne, tak jakoś nie porywa mnie do jego kontynuacji pod 4tym odcinku.

Obecnie w mandze dziewczyną Keity została

Spoiler

jego nauczycielka Yuuzuki

która jest moją faworytką ;P

Dnia 23.10.2013 o 23:46, LubieWafle napisał:

Bliskie związki tak jak mówiliśmy wcześniej, są też genetycznie okropne, bo jest wielka szansa, że pierwsze pokolenie będzie miało wady, albo nawet następne (przy ujawnieniu nieprawdłowości).

Jeśli następne pokolenie pochodziłoby z normalnego związku to szanse na jakiekolwiek problemy by zmalały, jeśli natomiast następne pokolenie ponownie pochodziłoby z incestu... Cóż, tak właśnie robiły rodziny królewskie i rezultaty były często nieprzyjemne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 18:25, macned napisał:

Całkiem możliwe, że plotka o drugim sezonie Mushishi znajdzie wreszcie swoje potwierdzenie
w rzeczywistości:

http://www.crunchyroll.com/anime-news/2013/10/22-1/mushi-shi-mangas-special-return-leads-into-secret-project


W dalszym ciągu trzymam kciuki :3 I ja chcę mangę po polsku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kill la kill ep4

Co tu dużo mówić - odcinek z tych bardziej komicznych, bliższych Pantsy and Stocking niż TTGL, ale mimo wszystko przyjemny. Rodzina Mako jest jak zawsze patologiczna, a jej logika niszczy umysły. Zarówno te antagonistów jak i nasze, widzów. Ira znalazł chyba godną przeciwniczkę...

Cały pomysł na odcinek z torem przeszkód może nie jest oryginalny, ale już sposób wykonania jest jak zwykle tak przegięty, że aż epicki. Dodatkowo zmodyfikowali opening, tak że zawiera teraz elementy pojedynku z poprzedniego odcinka.

Za to następny ep zapowiada się o wiele bardziej ciekawie ^^

P.S.
Biedny Senkektsu...

20131025014539

20131025014555

20131025014603

20131025014612

20131025014627

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oddaję pewną propozycję pod głosowanie. Gdy ktoś obiera sobie za Challenge obejrzenie jakiegoś anime to zamiast nudnego, normalnego memowy Challenge Accepted będzie wklejał dużo lepsze Gamagori Irowe Challenge Accepted. 1000% bonus do Hot Blood i Motivation gwarantowany.

20131028121957

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 12:19, Hubi_Koshi napisał:

Oddaję pewną propozycję pod głosowanie. Gdy ktoś obiera sobie za Challenge obejrzenie
jakiegoś anime to zamiast nudnego, normalnego memowy Challenge Accepted będzie wklejał
dużo lepsze Gamagori Irowe Challenge Accepted. 1000% bonus do Hot Blood i Motivation
gwarantowany.


DO YOU HEAR THE VOICES TOO?!?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrzta było i w tym roku:
http://www.youtube.com/watch?v=Hs5yNykrW6w
wstyd się przyznać (albo i nie?;/), skojarzyłem i trafiłem tylko jedną poprawnie:

Spoiler

10. Sankarea

i drugie w kolejności było
Spoiler

sao

, ale zepsułem sobie zabawę podglądając ;(
Reszta słabo, w większości w ogóle serii nie widziałem, cóż dziwne picki josh miał w tamtym roku;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 12:02, NeroNarmeril napisał:

http://myanimelist.net/forum/?topicid=630163&show=900#msg25764253

Taka ciekawostka:

- 2014 will be the "Year of fate stay night".
- The project is referred to as "remake".

Jeśli zgodnie z (chyba niepotwierdzonymi) domysłami będzie to adaptacja Heacen''s Feel to nie za bardzo można to uznać za remake... Z kolei ponowne zanimowanie Fate byłoby lekkim marnotrawstwem, to anime miało sporo wad które można by poprawić ale jeśli ktoś miałby się zabrać za coś takiego to powinien zacząć od bardziej pokrzywdzonego Tsukihime (nie podzielam zdania że ST to tragedia ale lepsze z całą pewnością mogłoby być).
Oczywiście niezależnie od tego co to będzie i tak obejrzę to z przyjemnością ^^ Zwłaszcza jeśli do wykonania ścieżki dźwiękowej Ufotable ponownie weźmie Kajiurę Yuki ^^

Dnia 29.10.2013 o 12:02, NeroNarmeril napisał:

- Ufotable can''t talk much about it yet.
- All fans will be satisfied.

Wszyscy? Zero szans XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem byłaby raczej inna historia (czyli wspomniany Heaven''s Feel) niż robienie od nowa Fate. Ewentualnie HF z elementami pozostałych. Oby tylko miało to taką jakość jak Fate/Zero.

Kotomine Kirei <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 14:14, NeroNarmeril napisał:

Istnieje też szansa, że machną wszystkie trzy ścieżki... Dziwnie by to wyglądało jakby Fate i UBW było od DEEN, a HF od ufotable.

Cóż, to było by bez wątpienia najlepsze rozwiązanie i bardzo bym się cieszył gdyby to ono zostało wybrane (zwłaszcza że film UBW to był bardziej recap niż porządna adaptacja) ale skala i oczywiście koszty projektu podskoczyłyby wtedy co najmniej o 100% w górę (i emisje kolejnych serii musiałoby być rozplanowane na kilka lat). Ne wiem czy T-M i Ufotable się szarpną na coś tak śmiałego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 15:17, Arcling napisał:

Najlepszym wyjściem byłaby raczej inna historia (czyli wspomniany Heaven''s Feel) niż robienie od nowa Fate. Ewentualnie HF z elementami pozostałych.

Przeplatanie HF z pozostałymi arcami byłoby bardzo ryzykownym posunięciem bo ten route po prostu zbyt się różni od dwóch wcześniejszych. Nie mówię że nie da się tego zrobić i do tego zrobić dobrze ale że między innymi właśnie za to Tsukihime i pierwsze F/SN zbierało ciężką krytykę od sporej grupy fanów której reprezentanta kiedyś tu mieliśmy...

Dnia 29.10.2013 o 15:17, Arcling napisał:

Oby tylko miało to taką jakość jak Fate/Zero.

Ufotable to gwarancja dobrej animacji a jeśli ponownie wezmą starą obsadę aktorską i Kajiurę Yuki to strona dźwiękowa też będzie na wysokim poziomie. Jeśli natomiast idzie o sposób przedstawienia samej historii... Pożyjemy, zobaczymy.

Dnia 29.10.2013 o 15:17, Arcling napisał:

Kotomine Kirei <3

A propos Kotomine Kirei (a raczej jego seiyu) ->
http://www.youtube.com/watch?v=XL-NuFTcqhE
XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 15:55, Karharot napisał:

Przeplatanie HF z pozostałymi arcami byłoby bardzo ryzykownym posunięciem bo ten route
po prostu zbyt się różni od dwóch wcześniejszych. Nie mówię że nie da się tego zrobić
i do tego zrobić dobrze ale że między innymi właśnie za to Tsukihime i pierwsze F/SN
zbierało ciężką krytykę od sporej grupy fanów której reprezentanta kiedyś tu mieliśmy...



Przeplatanie imho nie wchodzi w rachubę.

Spoiler

Gilgamesh pada dość wcześnie, podobnie jak większość sług, więc nie da się sensownie zrobić kontynuacji wątku jego i Saber z Fate/Zero, podobnie jak matactw Caster z UBW. Coś by się dało z tym zrobić, ale pewno na zasadzie, że Zouken wkracza do akcji nie na początku, tylko w dajmy na to, w pod koniec, gdy zakończono wątek uczestników poprzedniej wojny. Inaczej tego nie widzę, szybka eliminacja Gilgamesha i Saber skutecznie uniemożliwia wszelkie przeplatanki ścieżek.

Tak wiem, zaraz ktoś wyskoczy z Hollow Ataraxia, tylko tam
Spoiler

Rin rzuciła czar, który sprawił, że wszystkie wersje czasowe stały się jedną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 16:15, NeroNarmeril napisał:

Przeplatanie imho nie wchodzi w rachubę.

Spoiler

Gilgamesh pada dość wcześnie, podobnie jak większość sług, więc nie da się sensownie zrobić kontynuacji wątku jego i Saber z Fate/Zero, podobnie jak matactw Caster z UBW. Coś by się dało z tym zrobić, ale pewno na zasadzie, że Zouken wkracza do akcji nie na początku, tylko w dajmy na to, w pod koniec, gdy zakończono wątek uczestników poprzedniej wojny. Inaczej tego nie widzę, szybka eliminacja Gilgamesha i Saber skutecznie uniemożliwia wszelkie przeplatanki ścieżek.


Spoiler

Tak zrobiono w przypadku Caster w pierwszym anime F/SN i wyszło to nie najgorzej, to że HF na dobry początek zabija 4 Servantów niemalże off-screen nie oznacza że nie dałoby się lekko zmodyfikować historii właśnie przez przesunięcie ich śmierć w czasie i robiąc miejsce na ich występ. Takie posunięcie byłoby ryzykowane i mogłoby się skończyć bardzo źle da adaptacji ale nie jest tak że w ogóle nie dało by się tego zrobić dobrze (mówię tu o opinii fanów znających oryginał, zrobić coś takiego dla osób które w ogóle nie znają F/SN albo co najwyżej widziały wcześniej F/Z byłoby stosunkowo łatwo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się