Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Shingeki no Kyojin 54

Dnia 06.02.2014 o 15:43, NeroNarmeril napisał:

Ok, przestaję ogarniać.

To wszystko wina anime. Autor zobaczył jakiego hype''a wywołało wśród publiczności i modyfikuje od kilku chapterów fabułę, a rozciągnąć historię i zrobić ją bardziej epicką, aby "nie zawieść fanów". Ergo, jak się nie wie o co chodzi to o pieniądze chodzi -.-

Dnia 06.02.2014 o 15:43, NeroNarmeril napisał:

Spoiler

Najpierw mamy sen Historii, w którym jej matka wcale nie wydaje
się zdzirą totalną (chyba że to nie jej matka). Tak czy siak, kobieta używa na Historii
czegoś w stylu wymazania pamięci, wcześniej gadając, że Historia musi się kreować na
inną osobę.


Spoiler

Jej matka była chyba blondynką. Patrząc na książkę, w której mała dziewczynka stoi bez strachu przed czymś co wygląda jak tytan w kapturze, powiedziałbym, że to ktoś z tego debilnego kultu wałów, albo nawet z obozu Reinera i Berta.



>
Spoiler

A w międzyczasie Mikasa i spółka szykują plan obalenia króla.


Spoiler

Ta linia fabularna może być nawet ciekawa. Wojna domowa jest zawsze zabawną rzeczą w świecie, gdzie ludzkość jest już w wystarczających opałach ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 17:30, Alamut napisał:

Shingeki no Kyojin 54

> Ok, przestaję ogarniać.
To wszystko wina anime. Autor zobaczył jakiego hype''a wywołało wśród publiczności i
modyfikuje od kilku chapterów fabułę, a rozciągnąć historię i zrobić ją bardziej epicką,
aby "nie zawieść fanów". Ergo, jak się nie wie o co chodzi to o pieniądze chodzi -.-


Akurat jeżeli będzie to fajnie pokazane, to nie będę miał nic przeciwko. Ale na chwilę obecną nowy chapter = kolejne teorie, w których można się pogubić.

Dnia 06.02.2014 o 17:30, Alamut napisał:

Spoiler

Jej matka była chyba blondynką. Patrząc na książkę, w której mała dziewczynka stoi
bez strachu przed czymś co wygląda jak tytan w kapturze, powiedziałbym, że to ktoś z
tego debilnego kultu wałów, albo nawet z obozu Reinera i Berta.



Spoiler

Jeszcze do tego Eren w poprzednim chapterze miał wizję tej kobiety. Dodaj do tego fakt, że jego ojciec coś gadał o cudzych wspomnieniach i robi się wesoło.



Dnia 06.02.2014 o 17:30, Alamut napisał:

Spoiler

Ta linia fabularna może być nawet ciekawa. Wojna domowa jest zawsze zabawną rzeczą
w świecie, gdzie ludzkość jest już w wystarczających opałach ;3



Spoiler

Akurat coś mi się wydaje, że król i jego świta mogą mieć coś z tytanami wspólnego, bo niby czemu by się uwzięli na Erena i Historię?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Kyojin 54

Dnia 06.02.2014 o 17:36, NeroNarmeril napisał:

Akurat jeżeli będzie to fajnie pokazane, to nie będę miał nic przeciwko. Ale na chwilę
obecną nowy chapter = kolejne teorie, w których można się pogubić.

Też nie miałbym nic przeciwko temu, aczkolwiek pierwotny scenariusz (jeśli można wierzyć tym doniesieniom od "asystenta" autora), w którym wszyscy giną na koniec też był fajny ;3

Dnia 06.02.2014 o 17:36, NeroNarmeril napisał:

Spoiler

Akurat coś mi się wydaje, że król i jego świta mogą mieć coś z tytanami wspólnego,
bo niby czemu by się uwzięli na Erena i Historię?


Spoiler

Historia: być może podobnie jak grupa Reienra i Berta uważają, że wie ona coś więcej na temat prawdy o murach i ich durnym kulcie. Zakładając, że takie informacji wyciekłyby do ogółu społeczeństwa, mogłoby dojść do zamieszek, a nawet obalenia obecnej władzy. Ergo, trzeba paniusię uciszyć.

Eren: jaka klika kurczowo trzymająca się władzy nie chciałaby mieć kontroli nad piętnastometrowym olbrzymem? Nasz mały socjopata jest zarówno "nadzieją dla ludzkości" jak i zagrożeniem dla obowiązującego systemu. Aż strach pomyśleć, co by się stało gdyby survey corps zechciało z jego pomocą dokonać zamachu sta... A, zaraz, przecież już to robią ^^



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 19:56, Alamut napisał:

Shingeki no Kyojin 54

Spoiler

Eren: jaka klika kurczowo trzymająca się władzy nie chciałaby mieć kontroli nad piętnastometrowym
olbrzymem? Nasz mały socjopata jest zarówno "nadzieją dla ludzkości" jak i zagrożeniem
dla obowiązującego systemu. Aż strach pomyśleć, co by się stało gdyby survey corps zechciało
z jego pomocą dokonać zamachu sta... A, zaraz, przecież już to robią ^^





Spoiler

Tylko że po ostatnim chapterze umiejętności przemiany Erena osłabły (utrata inteligencji, a na końcu nawet do końca się nie zmienił). Chyba że wpływ na to miał fakt, że zmieniał się praktycznie co pół godziny i po prostu się zmęczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Kyojin 54

Dnia 06.02.2014 o 20:06, NeroNarmeril napisał:

Spoiler

Tylko że po ostatnim chapterze umiejętności przemiany Erena osłabły (utrata inteligencji,
a na końcu nawet do końca się nie zmienił). Chyba że wpływ na to miał fakt, że zmieniał
się praktycznie co pół godziny i po prostu się zmęczył.


Spoiler

Obstawiam to drugie. Reiner i Bert też nie zmieniali się co pięć minut podczas próby porwania Erena. Bert przemienił się w tytana ledwie raz, chociaż jestem przekonany, że jeden collosal titan zabiłby wszystko na tej trawiastej równinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 20:44, Hubi_Koshi napisał:

Kill La Kill ep 17

Spoiler

SATSUKI-SAMA BANZAI!!!!!

Is All I have to say about this episode.


Spoiler

Czyli matka Satsuki zamieniła się w Kefkę w Finala VI? Seems legit :D
A tak na serio, świętny odcinek, boli mnie tylko fakt że zostało tylko 7 odcinków ;c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 20:49, FratelloAgito napisał:

> Kill La Kill ep 17

Spoiler

Czyli matka Satsuki zamieniła się w Kefkę w Finala VI? Seems legit :D
A tak na serio, świętny odcinek, boli mnie tylko fakt że zostało tylko 7 odcinków ;c


Spoiler

Szczerze mówiąc bardziej mi się kojarzyła z Ultimecią z FF8 ale może być XD
Fakt szkoda że tylko tyle zostało... ale oznacza to jednocześnie że nie jest to ostateczna bitwa więc jeszcze trochę do zobaczenia mamy. No i w końcu Satsuki i Ryuuko będą mogły stanąć po tej samej stronie i może Mako dostanie z powrotem swój Fight Club Uniform. Ach tyle możliwości!
Heh byłem podekscytowany praktycznie przez cały odcinek, byłem pewien że Satsuki ją zdradzi i aż się nie mogłem doczekać.
Z humorystycznych momentów, Gamagoori miał mały wgląd w to w co się wpakuje jeśli zechce chodzić z Mako XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kill la Kill ep17

Spoiler

NAJLEPIEJ WYKONANY BACKSTAB EVER.

Nie dość że przebiła Ragyo, to jeszcze uniosła ją w górę i wbiła na krzyż. Coś pięknego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kill La Kill ep 17 ]/b]

Dnia 06.02.2014 o 20:44, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

SATSUKI-SAMA BANZAI!!!!!

>Is All I have to say about this episode.



Spoiler

Nie mogę się doczekać pojedynku Elite Four z szaloną krawcową w następnym odcinku O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2014 o 14:56, Alamut napisał:

Kill La Kill ep 17 ]/b]

Spoiler

Nie mogę się doczekać pojedynku Elite Four z szaloną krawcową w następnym odcinku
O_O


Spoiler

Będzie ostro chociaż mnie najbardziej ciekawi jak zmieni się teraz relacja między Satsuki i Ryuuko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jakiś crossover lolowy
http://st.elohell.net/public/chill/04429924dc5d418a7689faf0ee71e72a.jpg

A po drugie jeszcze raz dzięki za polecenie Pilot''s Love Song. Mam jednak obawy co do tego anime - planowane jest 12 odcinków, jest aktualnie piąty i dopiero teraz rozpoczęła się akcja. Po pierwszych sekundach 1 ep gdzie latały łudząco podobne do Fw 190 i X5F5 Skyrocket (swoją drogą czy część ludzi oceniających anime nie potrafi robić researchy? Już parę opinii gdzie rzekomo samolot głównego bohatera miał łamać prawa fizyki, tak ten podobny do X5F5 i w oógle nie powinien latać) spodziewałem się większej ilości walk powietrznych. Romans jest, intryga jest, niemieckie samoloty - będą. Czego chcieć więcej?

EDIT: no i jeszcze niezły ending

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam teorie dotyczącą przyszłego arcu w którym licze, że to będzie Kaido.
Będzie trzeba ratować Choppera ze względu na jego rumble ball.
Przynajmniej tak mi się wydaje, że skoro Kaido nie będzie miał dostępu do większej ilość zoan, to rumble ball będzie mu potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fairy Tail 370

Spoiler

1. Twarz aktywowana, niestety, trzeba do niej lecieć by ją użyć. Eks-przewodniczący mógł to zrobić na odległosć, ale jest martwy. Ech demony, trzeba było poczekać z zabijaniem.
2. Oho, Natsu i Lisanna niedługo się uwolnią.
3. Ten królik(Lamy) miażdży system :D(jej zachowanie i tekst z ciążą mnie rozwalił :P) Powracają też Tempesta(ze zmienionym wyglądem), Jackal oraz... Minewra! Dodatkowo, szykuje się szpecenie Miry :(
3. A jednak, Cana nie powstrzymała Elfmana. Została przez niego skutecznie unieruchomiona.
4. Tartaros osobiście przyleciał zobaczyć zniszczenie Fairy Tail. A sama siedziba(z członkami w środku, chyba...) faktycznie wylatuje w powietrze. A nawet wszystko byłoby cacy, gdyby nie to, że tytuł następnego rozdziału dobitnie pokazuje kto uratuje Fairy Tail :(

Ogólnie jest nieźle. Idealne zakończenie pewne części opowieści o Tartarosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2014 o 11:36, Andrzej15 napisał:

Fairy Tail 370

A ja w tym chapterze uświadomiłem sobie jak bardzo nie zwracam uwagi na to co czytam (bierne czytanie FTW).
Do rzeczy.
Odkąd ten arc się zaczął, aż do tej pory myślałem, że Sayla to Minerva ROTFLKGJLGL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kill la Kill ep17

Dnia 06.02.2014 o 21:32, luzac napisał:

Spoiler

NAJLEPIEJ WYKONANY BACKSTAB EVER.
Nie dość że przebiła Ragyo, to jeszcze uniosła ją w górę i wbiła na krzyż. Coś pięknego!


EPIC @_@

Btw.

Spoiler

Ragyo miałą prze-ohydny stój xp
A tak swoją drogą to się zastanawiałem czy przypadkiem Satsuki czegoś nie planuje w tym kierunku... szczególnie po jej wypowiedzi z ostatniego odcinka o "zgotowaniu przyjęcia" na jej cześć :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2014 o 17:10, MisticGohan_MODED napisał:

Kill la Kill ep17
Btw.

Spoiler

Ragyo miałą prze-ohydny stój xp


Spoiler

Jak dla mnie to był praktycznie sposób w jaki twórcy ukazali jak nieludzka i paskudna jest Ragyo. Do tej pory była drapieżna i trochę... creepy, ale też charyzmatyczna i piękna. Ten odcinek to praktycznie growy odpowiednik przemiany w wielkiego tentaclowatego potwora z Final Fantasy XD
Co do zdrady, już od paru odcinków twórcy rzucali drobne sugestie. Wszystko się tak na dobrą sprawę chyba zaczęło w 11 kiedy pojawienie się Nui mocno wstrząsnęło Satsuki i powiedziała że "It''s in your hands now, Matoi Ryuuko". To bardziej tekst który kieruje się w stronę zaufanego sojusznika niż wroga.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

One Piece 632
Muszę powiedzieć, że Violet ma czym oddychać.
Dość śmiesznie przedstawili relację Violet i Sanjego. Choć cały czas myślę czy to ona go pociacha czy
żołnierz ją odbije. Oda nie byłby sobą gdyby uszczęśliwił Sanjego. I tak wiem, że Sanji to Okama i zarywa do Marino xdxd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się