Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 16.06.2007 o 16:34, MisticGohan_MODED napisał:

Na razie to chyba tylko na torrentach ;/
Niestety nie wiem czy ktoś będzie wydawał płytki w Polsce :/

Znaczy, jeśli o mnie chodzi to torrenty odpadają. A płyt w ogóle się nie spodziewam, miałem na myśli coś legalnego (przynajmniej teoretycznie ;p) typu realitylapse.com... Poszukam w każdym razie. A teraz mógłby mi ktoś powiedzieć w jakiej wersji językowej to jest? Znaczy, standardowe jap + ang napisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 16:41, Mashivi napisał:

> Na razie to chyba tylko na torrentach ;/
> Niestety nie wiem czy ktoś będzie wydawał płytki w Polsce :/
Znaczy, jeśli o mnie chodzi to torrenty odpadają. A płyt w ogóle się nie spodziewam, miałem
na myśli coś legalnego (przynajmniej teoretycznie ;p) typu realitylapse.com... Poszukam w każdym
razie. A teraz mógłby mi ktoś powiedzieć w jakiej wersji językowej to jest? Znaczy, standardowe
jap + ang napisy?


No to mówię ,że o takich legalach to jeszcze nic nie wiadomo :/
Jeśli chodzi o język to tak jap + ang napisy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 17:41, MisticGohan_MODED napisał:

No to mówię ,że o takich legalach to jeszcze nic nie wiadomo :/

Napisałeś że o wydawaniu płyt, to płyty nie są ale zwykłe pliki .rmvb za darmo do pobrania, ale nvm ;p To w takim razie pozostaje czekać... Wiadomo już chociaż ile odcinków planowane? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 17:54, Mashivi napisał:

> No to mówię ,że o takich legalach to jeszcze nic nie wiadomo :/
Napisałeś że o wydawaniu płyt, to płyty nie są ale zwykłe pliki .rmvb za darmo do pobrania,
ale nvm ;p To w takim razie pozostaje czekać... Wiadomo już chociaż ile odcinków planowane?
;/


Tak :] 12 epów :D Więcej info na stronie poniżej:
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4776

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wam powiem (prawdopodobnie nie chcecie tego czytać, ale co tam), ze zacząłem teraz czytać BLEACHA i doszedłem do wniosku, że manga po prostu genialna. Osobiscie przypomina mi troche Hellsinga albo połączenie One Piece z Gantzem (z pierwszego humor, z drugiego akcja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 20:41, Alamut napisał:

Tak wam powiem (prawdopodobnie nie chcecie tego czytać, ale co tam), ze zacząłem teraz czytać
BLEACHA i doszedłem do wniosku, że manga po prostu genialna. Osobiscie przypomina mi troche
Hellsinga albo połączenie One Piece z Gantzem (z pierwszego humor, z drugiego akcja)


no nie przesadzajmy z genialnością
manga na poziomie Naruto, czyli shounen power-up, z takim czymś jak GANTZ czy One Piece to w ogole sie nie rowna
milo sie czyta, potrafi zaskoczyc, ale przez ostatnie pol roku tak sie ciagnie, ze szkoda gadac, nuda przeplatana chwilami akcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - Bleach jest dobry, ale nie przesadzajmy.

Tymczasem nie tak dawno przeczytałem dostępne rozdziały Claymore i muszę rzec, że manga jest całkiem całkiem. Anime trochę traci na jakości w stosunku do niej, no i Claymorki w mandze dużo ładniej wyglądają - nie jak jakieś maszyny. Fabuła jest ciekawa i jest kilka zwrotów akcji. Z każdym rozdziałem coraz bardziej się rozkręca i zachęca do dalszego czytania.
Nie rozumiem ludzi, którzy "nie wytrzymali" i nie obejrzeli tych 11 (obecnie) odcinków anime.... no ale jeśli naprawdę tak ciężko, to może manga lepiej wejdzie.


Jestem także po 4 epach Kaze no Stigma, wrażenia na razie średnie - ot takie supernatural, nic nadzwyczajnego, ale może się rozkręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 11:30, JaMES` napisał:

no nie przesadzajmy z genialnością
manga na poziomie Naruto, czyli shounen power-up, z takim czymś jak GANTZ czy One Piece to
w ogole sie nie rowna
milo sie czyta, potrafi zaskoczyc, ale przez ostatnie pol roku tak sie ciagnie, ze szkoda gadac,
nuda przeplatana chwilami akcji


Dobra moze troche przesadziłem ^^

Z innej beczki co mozecie mi powiedzieć o mandze Black cat, wiem, ze to coś odobno w klimatach namie Lupin III, ale warto sie tym zajać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witajcie, mangowi fanatycy.

czy możecie polecić mi jakąś mangę Na Początek?
ostatnio zacząłem oglądać sobie Naruto (na www.kreskowki.fani.pl - niestety, chyba im się coś popsuło, bo ostatnio wszystkie odcinki są niedostępne... :/) i przyznam, że mi się spodobało.
chciałbym oglądnąć coś w podobnych klimatach, z minimalną ilością realizmu a maksimum nadprzyrodzoności, napakowanych super-wymiataczy i ''efektów specjalnych'' :P
miło byłoby, gdybyście polecili mi jakąś stronkę, na której można (legalnie!) oglądnąć mangę w takim stylu (polskie napisy byłyby wskazane).
^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 13:44, Azrathel napisał:

czy możecie polecić mi jakąś mangę Na Początek?


to co czytaja wszyscy - Naruto, Bleach, One Piece :D
poza tym GANTZ, D. Gray-man, Vagabond, FUllMetal Alchemist, World Embryo, Hellsing z nadal wychodzących
z skończonych InuYasha, Ranma 1/2, GTO, Kenshin i wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie jesteś wtajemniczony ;-) Ale mangę się czyta, a anime ogląda (tak na przyszłość). Zgadzam się z James''em co do tytułów, chociaż jeśli lubisz power-upy to <lol> Dragon Ball.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do polskich subów to Ci nie powiem, ale Naruto i setki innych anime znajdziesz - podobno legalnie - na http://realitylapse.com. 220 odcinków Naruto + kilkadziesiąt Shippuden, wszystkie jap + ang suby, ale to moim zdaniem właśnie najlepszy mix. Już przy angielskich napisach traci się sporo smaczków, a co dopiero przy polskich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 14:02, Lucas016 napisał:

Rozumiem, że nie jesteś wtajemniczony ;-) Ale mangę się czyta, a anime ogląda (tak na przyszłość).
Zgadzam się z James''em co do tytułów, chociaż jeśli lubisz power-upy to <lol> Dragon
Ball.


tfu! no, wiedziałem, że coś z tą mangą namieszałem ;]
kumpel mi kiedyś tłumaczył zawiłości z ''anime'' i ''mangą'' - zrozumiałem, ale teraz użyłem skrótu myślowego :P
mam nadzieję, że nikt się nie obrazi ;)

wszystkim za tytuły dziękuję, na pewno w niedalekiej przyszłości postaram się obczaić, Z Czym To Się Je ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A miałem się coś zapytać. Oglądał ktoś 100 Stories aka Requiem from the Darkness?? Warto obejrzeć? Bo ze screenów, które widziałem kreska jest ładna, nie wiem jak z fabułą etc. 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aja sobie pobrałem kilka odcinków "Naruto Shippuuden" i nagrał se je niedługo na CD i na TV będe oglądał (na kompie mi muli :(
A jeśli ktoś nie wie o co chodzi w tym Shippuuden, to wytłumacze.
Naruto Shippuuden to kontynuacja znanego serialu Naruto. Fabuła obraca się wokół starszego i nieco bardziej dojrzałego Naruto Uzumaki oraz jego celu, jakim jest ocalenie przyjaciela Sasuke z rąk Orochimaru. Po upływie 2 i pół roku Naruto powraca do osady Konoha i postanawia wcielić swój zamiar w życie. Nie będzie łatwe, gdyż narobił sobie już wielu wrogów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezłe... :P
Właśnie apropo Hellsinga to dzięki za to, że mi kiedyś to poradziłeś obawiając się mimo wszystko, że obrazi on me katolickie uczucia. :P
Hellsing jest świetny i nie wiem gdzie mógłby urażać. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 23:50, Vaxinar napisał:

Niezłe... :P
Właśnie apropo Hellsinga to dzięki za to, że mi kiedyś to poradziłeś obawiając się mimo wszystko,
że obrazi on me katolickie uczucia. :P
Hellsing jest świetny i nie wiem gdzie mógłby urażać. :]

Wiesz... Hellsing ma taki dość specyficzny klimacik, a ja bywam czasami dość przewrażliwiony na niektórych punktach (bomba deista bardziej przewrażliwiony na punkcie religijnym niż katolik XD) Nie no ja osobiście uwielbiam Hellsinga za ten groteskowy na pół horror na pół zgrywę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 23:53, Hubi Koshi napisał:

Wiesz... Hellsing ma taki dość specyficzny klimacik, a ja bywam czasami dość przewrażliwiony
na niektórych punktach (bomba deista bardziej przewrażliwiony na punkcie religijnym niż katolik
XD) Nie no ja osobiście uwielbiam Hellsinga za ten groteskowy na pół horror na pół zgrywę.


Mimo wszystko dalej obstaję przy zdaniu, że jeszcze lepiej byłoby, gdyby wszyscy pod sztandarami papieża niszczyli niewiernych... BUhehehehe
Wyobrażasz to sobie? Taka nowa Inkwizycja, coś jak faceci w czerni, ale wiesz dla wiary.
Chyba się zapędziłem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się