Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2010 o 03:23, Ichibanboshi-kun napisał:

Zapomnieć łatwo. Dla przykladu, moja lista obejrzanych byłaby z 1/4 raza większa gdybym sobie wszystkie tytuły obejrzane przypomniał.

Najlepszym sposobem na odtworzenie tego jest zajrzenie na listy paru innych osób i przeczytanie opisów tych anime których "nie oglądałeś", w ten sposób przypomniałem sobie 1/10 tego co jest na mojej liście (poza tym nawet jeśli okaże się że tego nie widziałeś to być może zainteresuje Cię na tyle aby się za to zabrać) :)
A jeszcze co do PtW to raz wpadłem na listę gościa który miał tam 2K+ pozycji... ten to dopiero urwał się z księżyca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 06:33, Karharot napisał:

A jeszcze co do PtW to raz wpadłem na listę gościa który miał tam 2K+ pozycji... ten
to dopiero urwał się z księżyca...


ludzie lubia statystyki, a to przechodzi czesto w jakies chore wyscigi (najdluzsza lista, lista znajomych itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 03:23, Ichibanboshi-kun napisał:

Dokładnie dlatego i nie widzę w tym nic głupiego gdyż wiele z tych tytułów to takie na
które trafiłem przyapdkiem.


czyli cos jakbym wchodzil do ksiegarni i spisywal po okladkach wszystko jak leci - o tu wampiry wspomiane na okladce - sprwadze. O a tutaj ladne cycki na okladce - poczytam o tym wiecej w przyszlosci. I lista rosnie bez konca :)

Dnia 15.09.2010 o 03:23, Ichibanboshi-kun napisał:

Zainteresowały mnie to je sobie odhaczam i kiedyś gdy znajde
czas obejrzę. Po prostu.


jaki procent tytylow tak sobie "oblejrzales" ? Z ciekawosci pytam :) Bo imo takie glupie rankingi to tylko rosna w nieskonczosc, bardzo rzadko maleja.

Dnia 15.09.2010 o 03:23, Ichibanboshi-kun napisał:

Zapomnieć łatwo. Dla przykladu, moja lista obejrzanych byłaby z 1/4 raza większa gdybym
sobie wszystkie tytuły obejrzane przypomniał.


jak mowilem - jak zapomina o jakiejs plycie/ksiazce/anime/mandze to znaczy ze nie bylem ja az tak bardzo zainteresowany i sa ciekawsze rzeczy do zrobienia w pierwszej kolejnsci :) Proste rozwiaznie i bez robienia kilkuletniego planu "ogladania" ktorego nigdy nie zrealizuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram Imperatora, nie widzę zbytniego sensu w posiadaniu kilometrowego PtW... Jak już mam coś obejrzeć, to oglądam, zawsze znajdzie się jakaś luka w czasie wolnym którą można zapełnić, zwłaszcza, że w TV to ja chyba tylko Teleexpress oglądam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 09:00, EmperorKaligula napisał:

czyli cos jakbym wchodzil do ksiegarni i spisywal po okladkach wszystko jak leci - o
tu wampiry wspomiane na okladce - sprwadze. O a tutaj ladne cycki na okladce - poczytam
o tym wiecej w przyszlosci. I lista rosnie bez konca :)

Kaligulo, to jest bardzo proste do rozwiązania. Nie lubisz tak robić to nie rób, ale stwierdzając, że jest to głupie umniejszasz osobom robiącym tak. Używając zamiast tego słowa "bezużyteczne, bezcelowe, etc" brzmi już dużo lepiej ;)

Dnia 15.09.2010 o 09:00, EmperorKaligula napisał:

jaki procent tytylow tak sobie "oblejrzales" ? Z ciekawosci pytam :) Bo imo takie glupie
rankingi to tylko rosna w nieskonczosc, bardzo rzadko maleja.

60%

Dnia 15.09.2010 o 09:00, EmperorKaligula napisał:

jak mowilem - jak zapomina o jakiejs plycie/ksiazce/anime/mandze to znaczy ze nie bylem
ja az tak bardzo zainteresowany i sa ciekawsze rzeczy do zrobienia w pierwszej kolejnsci
:) Proste rozwiaznie i bez robienia kilkuletniego planu "ogladania" ktorego nigdy nie
zrealizuje :)

Gin iro no kami no agito
Toki wo kakeru shoujo
Kumo no Mukou Yakusoku no Basho
i tak dalej. Ciężko te nazwy zapamiętać :)
I powtarzam, osobiście wiekszość tytułów, które tam mam to są rzeczy które ktoś mi polecił lub na które trafiłem przypadkiem, mam za dużo na głowie żeby te wszystkie tytuły spamiętać. Też kiedyś myslałem jak Ty. Z czasem jednak zauważyłem ze przemyka mi mnóstwo fajnych serii które ktos mi polecił, a ja sobie pomyslałem, a co mi tam, zapamietam nazwę.
Z doświadczenia wiem, że jak już ktoś znajomy mi coś poleca to trafi to w moje gusa więc od razu trafia na taką listę.
Jest to bardzo poręczne i szkoda, że z książkami tak nie moge ;P
No ale na tym poprzestańmy, bo Ty swojego zdania nie zmienisz, ani ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sekirei ~Pure Engagement~ ep11

Spoiler

Higa przekazuje Minato metodę opóźnienia choroby Chiho. Minato wpada na pomysł, że w M.B.I. wymyślą metodę skutecznego jej leczenia. Dowiaduje się o tym szef M.B.I. i zgadza się pomóc jeśli Minato w określonym czasie dotrze na dach siedziby M.B.I. Przeszkadzać mu mają wszyscy ashikabi nie posiadający zwycięstw. No i jeszcze Homura zostaje zamrożony/a podczas walki. Mam nadzieję, że nie zginie.
Seria ma ponoć mieć 13 odcinków, więc może zostaniemy uraczeni kolejnym sezonem Sekirei. Kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sekirei ~Pure Engagement~ ep11

Dnia 15.09.2010 o 12:32, heyboy napisał:

Seria ma ponoć mieć 13 odcinków, więc może zostaniemy uraczeni kolejnym sezonem Sekirei. Kiedyś.

To jest coraz mniej i mniej prawdopodobne

Spoiler

Uzume nie żyje, Minato podpuszczony przez Higę najeżdża na siedzibę MBI (w mandze jest dokładnie na odwrót), Yukari wciąż nie została pojmana przez Higę, motyw z Jinki w ogóle się nie pojawił...

Część z tych rozbieżności pomiędzy anime i mangą da się nadrobić ale albo trzeba by przy tym ścinać wszystkie zakręty albo też poświęcić na to całą kolejną serię. Zważywszy na to że wszystkie te zmiany zostały wprowadzone do anime bez żadnej potrzeby (manga oferuje aż nadto materiału który nie został jeszcze ruszony) to szczerze powątpiewam w intencje twórców co do dalszego ekranizowania Sekirei.
Damn, nawet studio zajmujące się kręceniem Ikkitousena choć wypuściło już dwie serie nie oparte na mandze okazuje więcej szacunku wobec oryginalnej fabuły tak aby w razie czego można było do niej powrócić jeśli będzie dość nowego materiału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 13:41, Hubi_Koshi napisał:

Tak właśnie sobie pomyślałem...Arturia-chan na pewno chciała by taki statek
http://www.youtube.com/watch?v=vsqgw4CooTw

Hmm. Arturia-chan (ta oryginalna nie ta z co poniektórych fanartów) lubiła przytulić jakiegoś pluszaka ale niestety wolała to robić po kryjomu więc jakoś wątpię aby wsiadła na coś tak ostentacyjnego... Poza tym jestem prawie pewien że Saber-chan nie umie pływać więc bez potrzeby raczej by się nie pchała w pobliże wody ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 15:55, necron1501 napisał:

Dobra, skończyłem Rosario 2 :D Są jakieś dokładniejsze wieści kiedy będzie 3 sezon?

Oby nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 seria mangi (na której przynajmniej w teorii opiera się anime) wciąż wychodzi więc nic nowego raczej się nie pojawi dopóki nie wystartuje ewentualna 3 seria. Osobiście śmiem jednak wątpić czy masz na co liczyć bo manga z czasem wprowadza nieco mroczniejszy, dłuższy i bardziej rozbudowany wątek fabularny (który o ile dobrze pamiętam został w większości lub w całości pominięty w anime) więc kontynuowanie ekranizacji przy jednoczesnym braku ciągłości byłoby trudne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 15:53, Karharot napisał:

Sekirei ~Pure Engagement~ ep11

Spoiler

motyw z Jinki w ogóle się nie pojawił...


Spoiler

Jakiegoś tam bonusa ma dostać ashikabi, który powstrzyma Minato. Może to będzie Jinki. Jeśli będzie, to się to trochę głupio skończy, bo dostaną go i co dalej? Chyba, że go dostaną i zniszczą sekireiki.


Dnia 15.09.2010 o 15:53, Karharot napisał:

Część z tych rozbieżności
pomiędzy anime i mangą da się nadrobić ale albo trzeba by przy tym ścinać wszystkie zakręty
albo też poświęcić na to całą kolejną serię.

Chyba, że fabuła anime pójdzie własną drogą, a z mangi zostaną tylko bohaterowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 15:54, Karharot napisał:

Hmm. Arturia-chan (ta oryginalna nie ta z co poniektórych fanartów) lubiła przytulić
jakiegoś pluszaka ale niestety wolała to robić po kryjomu więc jakoś wątpię aby wsiadła
na coś tak ostentacyjnego... Poza tym jestem prawie pewien że Saber-chan nie umie pływać
więc bez potrzeby raczej by się nie pchała w pobliże wody ;)

Eee tam, szczegóły, gdyby Saber-chan usłyszała o One Piece to na pewno uznała by że to Graal i wybrała się z Mugiwarsami ^^ Luffy i co najmniej 3 inne osoby w załodze nie tylko nie potrafią, ale nawet Nie Mogę pływać i jakoś im to nie przeszkadza. Poza tym jestem pewien że Saber-chan zechciała by ukarać złych i niehonorowych władców tego świata "Chańbisz swoimi czynami tytuł króla EX-CALIBURN" No i kto mówi że nie mogła by go tulić po kryjomu wystarczyło by żeby wybrała sobie nocne warty i mogła by spędzać czas z Lion-chan ile by tylko chciała XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 17:33, Hubi_Koshi napisał:

Eee tam, szczegóły, gdyby Saber-chan usłyszała o One Piece to na pewno uznała by że to Graal i wybrała się z Mugiwarsami ^^

Zapomniałeś już o tym ile się w F/SN trzeba namęczyć aby jej wyperswadować poszukiwania Graala?

Dnia 15.09.2010 o 17:33, Hubi_Koshi napisał:

Poza tym jestem pewien że Saber-chan zechciała by ukarać złych i niehonorowych władców tego świata

Takich to nie musi szukać po innych światach, poza tym jej poglądy na to jak król powinien sprawować władzę były dość ekstremalne i sprawiały że kiepsko się dogadywała z jakimikolwiek innymi władcami...

Dnia 15.09.2010 o 17:33, Hubi_Koshi napisał:

No i kto mówi że nie mogła by go tulić po kryjomu wystarczyło by żeby wybrała sobie nocne warty i mogła by spędzać czas z Lion-chan ile by tylko chciała XD

...
Myślę że istnieją pewne istotne różnice pomiędzy przytulaniem pluszaka lub futrzaka a przytulaniem okrętu, nie wiedzieć czemu jestem głęboko przekonany że Saber-chan preferowała by te pierwsze XD
Poza tym choć nie znam ekipy z OP to mam poważne obawy czy sprawy pomiędzy nimi a Saber układałyby by się dobrze, jej podejście do honoru i moralności było równie elastyczne co ostrze jej miecza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 18:59, Karharot napisał:

Zapomniałeś już o tym ile się w F/SN trzeba namęczyć aby jej wyperswadować poszukiwania
Graala?

Ale tutaj na szczęście szanse znalezienia go są nikłe... chociaż znając Odę... Anyway na pewno przeżywając przygody z Mugiwarsami Saber-chan by się rozluźniła ^^

Dnia 15.09.2010 o 18:59, Karharot napisał:

Takich to nie musi szukać po innych światach, poza tym jej poglądy na to jak król powinien
sprawować władzę były dość ekstremalne i sprawiały że kiepsko się dogadywała z jakimikolwiek
innymi władcami...

No i właśnie tu ich tyle jest że Saber-chan będzie miała masę ubawu, a paru porządnych z pewnością polubi :-3

Dnia 15.09.2010 o 18:59, Karharot napisał:

...
Myślę że istnieją pewne istotne różnice pomiędzy przytulaniem pluszaka lub futrzaka a
przytulaniem okrętu, nie wiedzieć czemu jestem głęboko przekonany że Saber-chan preferowała
by te pierwsze XD

Ale to jest taki słodki tulaśny okręt, z pewnością by go polubiła ^^ Poza tym po jakimś czasie tenże okręt wytworzy sobie duszę więc Saber-chan będzie mogła przytulać lewkową wersję Sayo-chan ^^

Dnia 15.09.2010 o 18:59, Karharot napisał:

Poza tym choć nie znam ekipy z OP to mam poważne obawy czy sprawy pomiędzy nimi a Saber
układałyby by się dobrze, jej podejście do honoru i moralności było równie elastyczne
co ostrze jej miecza...

Czyli świetnie by się dogadywała z Zoro, całkiem dobrze z Luffy''m który co prawda honor uznałby za coś do jedzenia, ale moralności ma więcej w małym palcu niż spora część ludzi w tym świecie razem wziętych, a jego poziom Determinatorości z pewnością by zainspirował Saber-chan... żarła by się z Nami i może Robin, zgrzytała zębami na tchórzliwego Usoppa, polubiła by pewnie Choppera, każdy lubi Choppera XD Oni się tam na tym statku dość kłócą by jedna Saber-chan nie zrobiła większej różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się