Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Sailorki :) pamietam jak dziś, zacząłem się tematem M$A interesować dzieki Sailorkom właśnie, potem było Kawaii, itp aż do Mangazynu, potem miałem przerwę w temacie M&A, aż do niedawna. Można powiedziec że syn marnotrawny wraca;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 18:26, luzac napisał:

1994 rok... ja pierdykam, cała wieczność.


Dzięki za odpowiedź. Pierwsze odcinki ledwo pamiętam, ostatnio zacząłem sobie oglądać na YT :D
Internet to jednak wspaniała rzecz ^^

@Hubi_Koshi

Ta, to na 100% musiało być wcześniej niż w 1997-98 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 21:50, BartexooN napisał:

Oglądanie anime na yt to piractwo,czy coś w tym typie "niedozwolone". Akurat YT nie kasuje
tych anime,tylko jakieś filmy np. nowo wytworzone.

Jeśli się nie mylę to, gdy film został wydany poza Japonią to podpadałoby to pod piractwo. Ale są też wyjątki jak np. http://www.youtube.com/user/FMABrotherhood :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 21:44, Pitej napisał:

Dzięki za odpowiedź. Pierwsze odcinki ledwo pamiętam, ostatnio zacząłem sobie oglądać
na YT :D

Mam nadzieję, że nie oglądasz z polskim lektorem. No chyba, że z czystego sentymentu za zabawnymi tłumaczeniami ataków sailorek :D I nie zapominaj, że w Polsce nie wyemitowano epków 45-46 (zakończenia pierwszej serii) i 133. Że o specjalach i filmach nie wspomnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 00:36, heyboy napisał:

Mam nadzieję, że nie oglądasz z polskim lektorem. No chyba, że z czystego sentymentu
za zabawnymi tłumaczeniami ataków sailorek :D

..."Jestem wojowniczką w żeglarskim mundurze!" XD
http://www.youtube.com/user/Macfra84#p/c/20C3779A9829A12D/1/Kaj8FW5ALwk - całkiem niezła "recenzja" Sailor Moon, wzbudza wspomnienia z polskiego tłumaczenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku oglądałem z lektorem, ale po kilkunastu odcinkach pojawił się grymas na mojej tworzy i zacząłem oglądać z angielskimi napisami.
Tłumaczenie niektórych ataków jest wręcz skandaliczne, a i ogólnie odnoszę wrażenie że polonizacja bardziej udziecinnia to anime.

Dnia 18.04.2011 o 00:36, heyboy napisał:

I nie zapominaj, że w Polsce nie wyemitowano epków 45-46 (zakończenia pierwszej serii) i 133. Że o specjalach i filmach nie wspomnę...


Tak, jeśli dobrze pamiętam to chyba 4 odcinki nie zostały w Polsce wyemitowane. Natomiast co do odcinków specjalnych - mógłbyś podać (chociaż mniej więcej) chronologię w jakiej powinienem je obejrzeć?


@ziptotaf

O, dzięki za link. Nie wiedziałem, że Krytyk jeden ze swoich odcinków poświęcił Czarodziejce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 10:47, Pitej napisał:

Tłumaczenie niektórych ataków jest wręcz skandaliczne, a i ogólnie odnoszę wrażenie że
polonizacja bardziej udziecinnia to anime.

Eee tam skandaliczne od razu. Do dziś pamiętam "błyskawice, grzmoty ku pomocy", "mydło, powidło, lód" czy "groch, fasola, silna wola" :D

Dnia 18.04.2011 o 10:47, Pitej napisał:

Tak, jeśli dobrze pamiętam to chyba 4 odcinki nie zostały w Polsce wyemitowane.

Wg wikipedii tylko te 3, które wymieniłem wcześniej.

Dnia 18.04.2011 o 10:47, Pitej napisał:

Natomiast co do odcinków specjalnych - mógłbyś podać (chociaż mniej więcej) chronologię w jakiej
powinienem je obejrzeć?

Hmmm. Specjale są w serii Super S. Dokładnie nie jestem w stanie powiedzieć, w kŧórym momencie je obejrzeć chronologicznie. Wygooglałem, że Super S Special powinien być po 3 odcinku serii, natomiast Ami''s First Love był puszczany przed filmem kinowym, a że filmy najlepiej oglądać po seriach, bo są to zupełnie inne historie, to można specjala z Ami obejrzeć po serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 00:50, ziptofaf napisał:

http://www.youtube.com/user/Macfra84#p/c/20C3779A9829A12D/1/Kaj8FW5ALwk - całkiem niezła
"recenzja" Sailor Moon, wzbudza wspomnienia z polskiego tłumaczenia :D

Nie ma to jak robić sobie jaja z czegoś co się kiedyś oglądało. Choć z drugiej strony całkiem zabawny filmik.
Usilne zamienianie -san na panna w polskiej wersji, Buny i Tuksido, to już inna kwestia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przerkopując się przez neta natrafiłem na: Onii-chan no Koto nanka Zenzen Suki Janain Dakara ne!!
Nawet fajnie mi się to oglądało, możecie polecić coś w podobnym klimacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 17:13, Meketh napisał:

Ostatnio przerkopując się przez neta natrafiłem na: Onii-chan no Koto nanka Zenzen Suki
Janain Dakara ne!!
Nawet fajnie mi się to oglądało, możecie polecić coś w podobnym klimacie?

Hmm [czyta opis na wiki] Spróbuj Onii-chan Control, nie ma anime jest tylko manga na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2011 o 17:15, Hubi_Koshi napisał:

Hmm [czyta opis na wiki] Spróbuj Onii-chan Control, nie ma anime jest tylko manga na
razie.


Ok sdprawdzę, a coś zbliżonego klimatem się znajdzie, nie musi być koniecznie ten sam temat, dawno się nie obracałem w temacie M&A więc zabardzo się nie orientuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 17:18, Meketh napisał:

Ok sdprawdzę, a coś zbliżonego klimatem się znajdzie, nie musi być koniecznie ten sam
temat, dawno się nie obracałem w temacie M&A więc zabardzo się nie orientuję.

To właśnie coś zbliżonego, brat wyjechał z domu bo miłość do siostry nie dawała mu spokoju, a siostra parę lat później podążyła za nim i aktywnie próbuje go uwieść XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2011 o 17:27, Hubi_Koshi napisał:

To właśnie coś zbliżonego, brat wyjechał z domu bo miłość do siostry nie dawała mu spokoju,
a siostra parę lat później podążyła za nim i aktywnie próbuje go uwieść XD


Dobrze sprawdzę jedno i drugie,jakbym był jeszce pużniej głodny wiedzy to wiem do kogo się odezwać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steins;Gate Ep 03

Spoiler

Intryga się rozkręca. Wygląda na to że mikrofalówka stała się, jakimś dziwnym sposobem, wehikułem czasu. Fakt że, lekko powiedziawszy, niedoskonałym. Do tego wyraźnie mamy do czynienia z przynajmniej dwoma wersjami czasu - jedna w której niejaki John Tite przybył do przeszłości w roku 2000 i ta w której akcja rozgrywa się teraz.

Za to zastanawiam się nad czymś jeszcze - czy moment w którym Okarin wysłał pierwszego sms-a to czy wtedy "tylko" wysłało tą wiadomość w przeszłość czy też jego też gdzieś przerzuciło (tylko on pamięta Johna Tite i śmierć Makise Kurisu)?

No i trzeba przyznać, że, o dziwo, on ma całkiem kompetentnych współpracowników, tak po prostu włamać się do SERN. Choć coś czuję że tamci się o tym dowiedzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie VN''ki moglibyscie polecic? wlasnie skonczylem Edelweis''a + dodatek\drugaczesc i musze powiedziec ze mi sie podobalo(a jedno zakonczenie prawie przyprawilo mnie o placz,ale mniejsza z tym :))
Myslalem nad fate stay night, ale chcialbym cos czego fabuly nie znam. Myslalem nad utawareromono. ogolnie tematyka dowolna, wszystko mi pasuje, incest, fantasy, harem whatever. tylko bez horrorow. tzn takich prawdziwych, kilka mroczniejszych scen moze byc ale ... no wiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 16:20, diablolod napisał:

Jakie VN''ki moglibyscie polecic? wlasnie skonczylem Edelweis''a + dodatek\drugaczesc
i musze powiedziec ze mi sie podobalo(a jedno zakonczenie prawie przyprawilo mnie o placz,ale
mniejsza z tym :))
Myslalem nad fate stay night, ale chcialbym cos czego fabuly nie znam. Myslalem nad utawareromono.
ogolnie tematyka dowolna, wszystko mi pasuje, incest, fantasy, harem whatever. tylko
bez horrorow. tzn takich prawdziwych, kilka mroczniejszych scen moze byc ale ... no wiecie

Clannad...grasz w to tylko 300 godzin jeśli masz poradnik :D Fate/Stay też jest fajny, zwłaszcza że na pewno fabuły tak naprawdę nie znasz (III podejście do gry, Heaven''s Feel, nie pojawiło się ani w anime, ani w filmie).
Świetny jest też Chaos;Head (gra, nie anime). Fakt że tam akurat jest pełno mindfucka, sporo mocniejszych scen i przez 80% gry nie wiesz o co tak naprawdę biega. Ale W-A-R-T-O. Naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się