Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Yep, that''s cool! ^^
#21

Spoiler

Haruka nie jest nawet świadom tego, ile legend z północy mieszka pod jednym dachem...
A Shirou owni swoimi zdolnościami interpretowania i wykorzystania informacji. Kompletnie niszczy nadzieje na ucieczkę z planu. ;P

20110426081515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

In Flight c22

Dnia 26.04.2011 o 08:19, Gol_Galad napisał:

Spoiler

Haruka nie jest nawet świadom tego, ile legend z północy mieszka pod jednym dachem...


Spoiler

Dowie się, tego możemy być pewni XD
Mi w tamtym chapterze najbardziej podobała się Kazehana i jej przydomek dla Yukari XD
Co do najnowszego chaptera to zadziwiająco jak dla mnie bardziej mi się podobała jego pierwsza luźna część gdzie było parę zabawnych momentów. Te całe trzymające nas w niepewności przez 21 chapterów wyjaśnienie wydarzeń z Clock Tower wypadło raczej przeciętnie i nudo - coś pomiędzy info dumpem a kiepskim pseudo-dramatem, o ile to mogło by to jako tako przejść gdyby było dane gdzieś na początku historii jako coś co ma służyć za wymówkę (i nic więcej) do odpowiedniego wystartowania wydarzeń o tyle tutaj i teraz wypadło raczej beznadziejnie, zwłaszcza że sposób w jaki to było opowiedziane był mniej niż porywający (gdyby Shirou ujawniał te wydarzenia takimi jakimi były naprawdę to mogłoby z tego wyjść coś ciekawego, już sama prawdziwa historia Wojny Świętego Graala opowiedziana Sekirei byłaby czymś dużo ciekawszym do czytania) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt jeszcze nie skomentował 3 odcinka OVA OreImo? A taki fajny odcinek to był...

Spoiler

Kuroneko powiedziała Kyosuke, że kocha go tak samo jak jego siostra. Niestety nie zrozumiał tego we właściwy sposób xD Akcja z tworzeniem projektu gry też dobra.

Szkoda, że do końca tylko jeden odcinek :/ Oby zrobili drugi sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 20:51, Arcling napisał:

Nikt jeszcze nie skomentował 3 odcinka OVA OreImo?

Ja twardo czekam na wersję HD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 20:58, heyboy napisał:

> Nikt jeszcze nie skomentował 3 odcinka OVA OreImo?
Ja twardo czekam na wersję HD :)

To enjoy bo 14 ep będzie w Blu-rayu dopiero za 4 miesiące (dopiero co wyszły epy 7,8).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 20:58, heyboy napisał:

Ja twardo czekam na wersję HD :)


Nie wiesz co tracisz ;) Zobacz sobie w SD, a później jeszcze raz w HD i po sprawie. Ten odcinek jest świetny, jak cała reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The World God Only Knows #140

Spoiler

Nasz Bóg zmienia strategie, teraz on będzie tsundere. XD
Jeszcze poznaliśmy jego słabość wobec agresywnych celów, nadal cierpi na słabości po tym jak był dziewczyną. Haqua poznała tą słabość! Bym powiedział, iż Keima chyba z nią skończy, uczy się ona od niego sposobów zdobywania serc w końcu. ;)
Ciekawe jak to się skończy z Yui, być może nawet nie jest boginią i Keima rozkocha w sobie (już) normalną dziewczynę (co się jeszcze nie zdarzyło!). Co tam, perspektywa darmowego grania do końca życia, którą zaproponowała mu wydaje się bardzo kusząca. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 21:13, Tohno napisał:

To enjoy bo 14 ep będzie w Blu-rayu dopiero za 4 miesiące (dopiero co wyszły epy 7,8).

Spokojnie, bez nerwów, nie spieszy mi się. Wolę poczekać i cieszyć się wersją HD. Poza tym mam tak wiele rzeczy do obejrzenia, że spokojnie wystarczyłoby tego na kilka miesięcy.

@Piotrbov
I całe szczęście, że nie wiem co tracę, bo pewnie bym się złamał i obejrzał, a trzeba twardym być a nie miękkim :D Czekam na porządną wersję i omijam szerokim łukiem spoilery.


A tak przy okazji, to zainteresowanym przypominam o nadchodzącej wersji Clannad ~AS~ w blurayu. Tylko czekać aż Doki lub Coalgirls zaczną go wypuszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 21:14, Gol_Galad napisał:

The World God Only Knows #140

Spoiler

Co tam, perspektywa darmowego grania do końca życia, którą zaproponowała mu wydaje się bardzo kusząca. > XD


Spoiler

Dobre było, jak się zaczął nad tym zastanawiać :> Teraz to tylko czekać na zemstę Haqui


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 21:41, heyboy napisał:

A tak przy okazji, to zainteresowanym przypominam o nadchodzącej wersji Clannad ~AS~
w blurayu. Tylko czekać aż Doki lub Coalgirls zaczną go wypuszczać.


Trza zrobić porządek na dysku twardym. Bo kurczę nie ma miejsca na 25 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zsubowana wersja OVY Highschool of the Dead właśnie wyszła. Cała masa fanservice''u (przeplatana z elementami fan disservice''u w wykonaniu Hirano) i nic poza tym, fabularnie odcinek nie ma żadnego znaczenia ale mam nadzieję że zapowiedź z końca oznacza iż jak już będą mieć dość materiału to stworzą drugą serię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 20:21, Karharot napisał:

Zsubowana wersja OVY Highschool of the Dead właśnie wyszła. Cała masa fanservice''u (przeplatana
z elementami fan disservice''u w wykonaniu Hirano) i nic poza tym, fabularnie odcinek
nie ma żadnego znaczenia ale mam nadzieję że zapowiedź z końca oznacza iż jak już będą
mieć dość materiału to stworzą drugą serię.

Ta OVA to filler? Bo widząc trailer to nie przypominam sobie takich scen z mangi. Na marginesie to manga chyba dalej stoi w miejscu a zamiast kolejnych chapterów ma wyjść specjalna edycja w całości w kolorze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 20:25, Arcling napisał:

Ta OVA to filler?

Tak, stuprocentowy.

Dnia 27.04.2011 o 20:25, Arcling napisał:

Na marginesie to manga chyba dalej stoi w miejscu a zamiast kolejnych chapterów ma wyjść specjalna edycja w całości w kolorze...

Nie, miesiąc temu wyszedł 29 chapter i manga wedle planów ma wychodzić tak jak poprzednio co dwa miesiące (choć nie wiem czy to cholerne trzęsienie ziemi nie namieszało także i w tym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem po the girl who leapt through time... tylko ja sie %$#^&%$#@^ na zakonczenie? To ma byc happy end? aaaaaaaaaaaaaaaaa teraz to mam zly humor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 00:22, diablolod napisał:

Wlasnie jestem po the girl who leapt through time... tylko ja sie %$#^&%$#@^ na
zakonczenie? To ma byc happy end? aaaaaaaaaaaaaaaaa teraz to mam zly humor

No to teraz możesz się brać za tego Summer Wars. Humor ci się na 100% poprawi :D

A co do czytania mang na kompie - też nie mam nic przeciwko temu, a nawet książki w .pdf dają radę.

A z innej beczki:
Oglądam sobie ostatnio filmy z serii Detective Conan. Takie detektywistyczne historie w stylu Sherlocka Holmesa - śledztwa, niemożliwe dedukcje (odrobinę jak w Death Note - wszystko da się przewidzieć i wydedukować XD), trochę akcji, komedii itd. Bohaterem jest Kudo Shinichi, młody detektyw który został zamknięty w ciele małego chłopca. Filmy naprawdę wciągają i mają swoje epickie momenty ;) Polecam obejrzeć szósty który jak do tej pory wydał mi się najlepszy (nic się na tym nie straci bo filmy nie są ze sobą powiązane, z małymi wyjątkami), a jestem już po dziesiątym :) Jest duża szansa że po nim przyjdzie ochota na kolejne ;)
http://www.youtube.com/watch?v=TBUipUQRXhQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanko male mam. Czy ktos z was uzywa ps3 do ogladania anime? Skoro mam tlewizor w hd rdy i ps3 to pomyslalem ze na nim bedzie elegancko ogladac. aczkolwiek jak wzucam odcinki to nie chce mi ich wykrywac. Narazie probowalem tylko z Madoka (pliki 400-500mb, .mkv, h264.)
jakie rozszerzenia zlapie mi play? i co z subbami? bede dzialaly jesli nie sa hardsubbowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 13:57, diablolod napisał:

pytanko male mam. Czy ktos z was uzywa ps3 do ogladania anime? Skoro mam tlewizor w hd
rdy i ps3 to pomyslalem ze na nim bedzie elegancko ogladac. aczkolwiek jak wzucam odcinki
to nie chce mi ich wykrywac. Narazie probowalem tylko z Madoka (pliki 400-500mb, .mkv,
h264.)
jakie rozszerzenia zlapie mi play? i co z subbami? bede dzialaly jesli nie sa hardsubbowane?

http://manuals.playstation.net/document/en/ps3/current/video/filetypes.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

N Log[N] Encoding Group (google się kłania) zajmuje się przerabianiem materiału HD tak by chodziło na PS3. Z tymi lepszymi formatów to jedna wielka loteria. Jedne Avi chodzą drugie nie. A jak wiadomo wszyscy teraz bawią się tylko w .mkv które w ogóle nie jest wspierane :/

Jak masz w miarę porządny komputer (2 rdzenie) to możesz przerabiać .mkv na formaty które lubią się z PS3 np tym:
http://www.redkawa.com/videoconverters/ps3video9/

Sporo tego programów w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli mkv nie wspierane, to troche dziwne ale coz.
ale widze ze mp4 juz wspierane, wiec teoretycznie tylko pokonwerterowac... ale co sie stanie z subami wtedy. bede musial pokombinowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się