Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2012 o 19:39, Karharot napisał:

Jak każdy :) Ale namówienie dobrego kowala do wykucia czegoś takiego byłoby problematyczne

Jak Lex: Pics or it didn''t happen xD

Dnia 20.02.2012 o 19:39, Karharot napisał:

(ten który wykonał mi sztylety z Claymore konsekwentnie ignorował wszystkie pytania o
to czy wykuwa też miecze)...

Taa... Wykucie miecza, nieważne czy chodzi o długi czy o bękarta to trudniejsza sprawa, a jak jeszcze dochodzi radykalny kształt... Jednak nie spodziewałbym się, że seria jest aż tak bliska Twemu sercu ^^ Z drugiej strony znałem kiedyś gościa który uwielbiał Riddicka - miał jego sylwetkę, gogle, fizjonomię i chodził ogolony na łyso z tymi sierpowatymi nożami na plecach xD

Dnia 20.02.2012 o 19:39, Karharot napisał:

Sądzę że dla picu tym bardziej że ten element jest mocno nierealistyczny (przede wszystkim
długość miecza wyklucza wsunięcie go w ten uchwyt z góry chyba że ma się ręce jak Helen).

Też tak myślę, z drugiej strony od kiedy takie serie są realistyczne i logiczne? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki 19 + dalej
Proszę mi w teraz łaskawie wytłumaczyć o co cho? Spojlery mile widziane, bo to mangi i tak nie zajrzę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 20:59, Lex napisał:

> (ten który wykonał mi sztylety z Claymore konsekwentnie ignorował wszystkie
pytania o to czy wykuwa też miecze)...
Pics or didn''t happen. ;>

It did :)
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=528&pid=15572
A teraz myślę że pójdę je jakoś zużytkować aby dać upust frustracji jaką nagromadziłem poszukując tego posta na odma2wiającym współpracy forum.
Tu jako bonus masz zdjęcie ręki kowala któremu omsknęła się ręka podczas ostrzenia ->
http://img43.imageshack.us/img43/7702/17761354.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 21:17, Alamut napisał:

Jak Lex: Pics or it didn''t happen xD

Post wyżej ;)

Dnia 20.02.2012 o 21:17, Alamut napisał:

Taa... Wykucie miecza, nieważne czy chodzi o długi czy o bękarta to trudniejsza sprawa, a jak jeszcze dochodzi radykalny kształt... Jednak nie spodziewałbym się, że seria jest aż tak bliska Twemu sercu ^^

To była kiedyś moja ulubiona seria (trochę wypadła z łask ale nadal jest w Top 10) więc gdyby ten gość zgodził się to wykonać to pewnie uzbierałbym na to kasę. Niestety masz rację że akurat ten miecz byłby potwornie trudny do wykonania i jest raczej poza zasięgiem kogoś z domową kuźnią.

Dnia 20.02.2012 o 21:17, Alamut napisał:

Z drugiej strony znałem kiedyś gościa który uwielbiał Riddicka - miał jego sylwetkę, gogle, fizjonomię i chodził ogolony na łyso z tymi sierpowatymi nożami na plecach xD

Aż taki w to zapatrzony nie jestem ;)
Poza tym nikt nie chciałby mnie zobaczyć na ulicy cosplayuyącego za Clare ;P

Dnia 20.02.2012 o 21:17, Alamut napisał:

Też tak myślę, z drugiej strony od kiedy takie serie są realistyczne i logiczne? xD

Niektórzy autorzy starają się nieco bardziej, inni jadą jedynie na Rule of Cool...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 22:17, Mysterum napisał:

Mirai Nikki 19 + dalej
Proszę mi w teraz łaskawie wytłumaczyć o co cho? Spojlery mile widziane, bo to mangi
i tak nie zajrzę ;p


SPOJLER


SPOJLER - zastanów się!

SPOJLER - dobra ale czytasz na własną odpowiedzialność!

SPOJLER - żebyś potem nie płakał

Spoiler

Ostatnie ostrzeżenie



Spoiler

Nie da się wskrzeszać zmarłych. Yuno wygrała, Yukii nie przeżył gry, więc Yandere cofnęła się w czasie, zabiął samą siebie i zajęła jej miejsce aby "przeżyć to wszystko jeszcze raz".



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera! Dwa razy mi już posta nie dodało! -.-

Dnia 20.02.2012 o 22:36, Karharot napisał:

Post wyżej ;)

Sweet... Manga oryginalna, czy angielskojęzyczna? ;]

Dnia 20.02.2012 o 22:36, Karharot napisał:

To była kiedyś moja ulubiona seria (trochę wypadła z łask ale nadal jest w Top 10)

Każda dobra seria dochodzi do momentu, kiedy:

1. Kończy isę nagle i żałośnie - fani są wściekli
2. Kończy się tak zaskkaująco i genialnie, że szczęka opada - fani są jeszcze bardziej wściekli i żądaja kontynuacji
3. Przechodzi w konwencję "Kretyńsko silny villain of the week" - fani tracą zainteresowanie

Dnia 20.02.2012 o 22:36, Karharot napisał:

Aż taki w to zapatrzony nie jestem ;)

Wszyscy tak mówią ;]

Dnia 20.02.2012 o 22:36, Karharot napisał:

Poza tym nikt nie chciałby mnie zobaczyć na ulicy cosplayuyącego za Clare ;P

Znajdą się i tacy zboczeńcy xD Jak zresztą zdjecie pokazuje ;]
http://cosplayoverload.com/wp-content/uploads/2011/11/sailor-moon-cosplay-crossplay.jpg

Dnia 20.02.2012 o 22:36, Karharot napisał:

Niektórzy autorzy starają się nieco bardziej, inni jadą jedynie na Rule of Cool...

So true, dlatego mi isę Berserk pomału nudzi. Kern dobrze to opisał: http://www.drowtales.com/wordpress/?p=3679 <- polecam mangę Drowtales wszystkim fanom fantastyki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki 19+

Dnia 20.02.2012 o 22:43, Mysterum napisał:

Spoiler

Czyli marzenia Yukiteru się nie spełnią. Słodko :D


Spoiler

Oj będzie się działo po tym jak sie dowie ;3


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 23:31, Pablo_Querte napisał:

Ostatni arc to jakiś zapychacz, mam nadzieję że jeszcze w tym roku dopłyną tam gdzie
płyną.

Jeden chapter na miesiąc (jak dobrze pójdzie), czyli jeszcze 10... 2-3 zejdą na wyciągniecie Gutsa z "Wieloryba", kolejny, albo i dwa na pożegnanie z z syrenami... Jeśli akcja nie przeskoczy do Falconii, to może się uda ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 23:21, Alamut napisał:

Cholera! Dwa razy mi już posta nie dodało! -.-

"Zaznacz wszystko" + "kopiuj" przed każdym dodaniem posta to obecnie podstawa :/

Dnia 20.02.2012 o 23:21, Alamut napisał:

Sweet... Manga oryginalna, czy angielskojęzyczna? ;]

Anglojęzyczna, przykro mi ale pisany język japoński to dla mnie mowa z innej planety ;)

Dnia 20.02.2012 o 23:21, Alamut napisał:

Każda dobra seria dochodzi do momentu, kiedy:
/.../
3. Przechodzi w konwencję "Kretyńsko silny villain of the week" - fani tracą zainteresowanie

"Villain of the week"? Chłopie, w przypadku serii wychodzących w tempie Berserka to jest raczej "Villain of the year" XD
Co do Claymore to obecny bezsensowny arc właśnie tak może zostać odebrany (ciągnąca się w nieskończoność i nie wprowadzająca nic nowego do fabuły walka z przeciwnikami wyciągniętymi znikąd) ale ponieważ poprzednia seria walk trzymała poziom to mam nadzieję że seria jeszcze coś ciekawego zaprezentuje.

Dnia 20.02.2012 o 23:21, Alamut napisał:

Znajdą się i tacy zboczeńcy xD Jak zresztą zdjecie pokazuje ;]
http://cosplayoverload.com/wp-content/uploads/2011/11/sailor-moon-cosplay-crossplay.jpg

http://www.dailybento.com/wp-content/uploads/2009/08/57b563be9d42f5c11a285ec6958573541225309772_full.jpg
Nie wiem czy zazdrościć facetowi zdolności wczucia się w rolę czy współczuć że nie dostrzega iż najprawdopodobniej różni się od swojej ukochanej postaci (taką mam przynajmniej nadzieję)...
Still, ja zdaję sobie sprawę że Clare byłaby ze mnie nie najlepsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Another Ep 07

Spoiler

Ja to liczyłem na japońską masakrę metalowym nożem a tu nauczyciel po prostu chciał być popularny na youtube więc wrzucił poradnik dla Emo. Notabene, nie mógł sobie znaleźć czystszej metody popełnienia samobójstwa? Powiesić się czy łyknąć pół kilo tabletek nasennych? Ci Japończycy, wszyscy by chcieli jakieś odmiany seppuku z pomocą broni białej popełniać.

Choć w tej serii poważnie zaczyna mi brakować logiki. Nie no, przecież co miesiąc ginie jedna osoba a ci sobie kawkę popijają jakby to może i działo się u nich w klasie ale oni sami byli w 200% bezpieczni. Należy wiać z tej wiochy gdzie pieprz rośnie i nigdy nie wracać. Dla mnie to olbrzymia wtopa fabularna, gdyby nie było podanej informacji że poza Yomiyamą jest bezpieczniej to ok, potrafiłbym zrozumieć próby ratowania sytuacji i przerwania tej klątwy. Ale w obecnej formie? Toż to bzdura. Każdy normalny człowiek powinien od razu poinformować o tym swoich bliskich, pokazać archiwa udowadniające że to prawda w razie gdyby nie chcieli uwierzyć i wyprowadzić się na zawsze. Walić pracę, szkołę itd, życie jest przecież ważniejsze. A najlepiej to po prostu zamknąć całą szkołę a sam budynek zburzyć. Zwłaszcza że akurat doprowadzenie tej fabuły do czegoś rozsądnego nie powinno być trudne, wystarczyło wspomnieć że informowanie o tym osób postronnych zazwyczaj doprowadzało do ich zgonu a uciekanie z Yomiyamy nic nie daje. Ale w obecnej formie to nie wiem czy autorom uda się (i czy w ogóle jest to w planach) doprowadzenie tego do czegoś innego niż jednej wielkiej bzdury.

Żeby chociaż coś za tą logikę nadrabiało ale nawet depresji czy psychozy nie ma. Tylko główny bohater się zastanawia czy to aby nie on jest trupem (notabene, całkiem fajnie wykonana scena) ale poza tym ten klimat jest o wiele zbyt lekki. Skala zjawiska jest porównywalna z tym z Higurashi więc naprawdę nie obraziłbym się na ukazanie wagi tych wydarzeń.



Ta seria z każdym odcinkiem traci więc u mnie na ocenie. A zapowiadało się tak pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Another Ep 07

Dnia 20.02.2012 o 23:56, ziptofaf napisał:

Spoiler

Ja to liczyłem na japońską masakrę metalowym nożem a tu nauczyciel po prostu chciał
być popularny na youtube więc wrzucił poradnik dla Emo. Notabene, nie mógł sobie znaleźć
czystszej metody popełnienia samobójstwa? Powiesić się czy łyknąć pół kilo tabletek nasennych?
Ci Japończycy, wszyscy by chcieli jakieś odmiany seppuku z pomocą broni białej popełniać.



Spoiler

Mon, nauczycielem wyraźnie sterowała siła wyższa. Na przemian odpychał go od siebie i przykładał. On z tym walczył i nie dał rady. I obryzgał wszystkich krwią! Shocker! Klasa w szoku! Widzowie w szoku! Profit!


Dnia 20.02.2012 o 23:56, ziptofaf napisał:

Spoiler

/ciach z logiką/



Spoiler

W momencie gdy logika umiera, rodzą się rzeczy wielkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 23:51, Karharot napisał:

"Zaznacz wszystko" + "kopiuj" przed każdym dodaniem posta to obecnie podstawa :/

Generalnie tak robię, ale dzisiaj za każdym razem zapominam ;/ Pan, anie mod zrób Pan coś z tym xD

Dnia 20.02.2012 o 23:51, Karharot napisał:

"Villain of the week"? Chłopie, w przypadku serii wychodzących w tempie Berserka to jest
raczej "Villain of the year" XD

Albo nawet "Villain planu piecioletniego" xD

Dnia 20.02.2012 o 23:51, Karharot napisał:

Co do Claymore to obecny bezsensowny arc właśnie tak może zostać odebrany (ciągnąca się
w nieskończoność i nie wprowadzająca nic nowego do fabuły walka z przeciwnikami wyciągniętymi
znikąd) ale ponieważ poprzednia seria walk trzymała poziom to mam nadzieję że seria jeszcze
coś ciekawego zaprezentuje.

Też mam taka nadzieję, tym bardziej, że te informacje nt. kontynentu i smoków brzmiały całkiem interesująco... Tak samo agenda Rubela ;]

Dnia 20.02.2012 o 23:51, Karharot napisał:

Nie wiem czy zazdrościć facetowi zdolności wczucia się w rolę czy współczuć że nie dostrzega
iż najprawdopodobniej różni się od swojej ukochanej postaci (taką mam przynajmniej nadzieję)...

Pamiętaj! Nie liczy się wygląd zewnętrzny, tylko to co masz w sobie! Wewnatrz moze być przepiękną czarodziejką, chlip ;3

Dnia 20.02.2012 o 23:51, Karharot napisał:

Still, ja zdaję sobie sprawę że Clare byłaby ze mnie nie najlepsza ;)

E tam, trochę pudru, peruka, wstrzyknąć trochę rtęci w źrenice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 21.02.2012 o 00:47, Alamut napisał:

> Still, ja zdaję sobie sprawę że Clare byłaby ze mnie nie najlepsza ;)
E tam, trochę pudru, peruka, wstrzyknąć trochę rtęci w źrenice...

...Czy ty wszędzie chcesz upychać swoje sadystyczne popędy? ^^
Ale skoro już zaczęliście ten trap topic:
http://tnij.org/pjdw
This is...fucking scary unholy shit!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 01:03, ziptofaf napisał:

...Czy ty wszędzie chcesz upychać swoje sadystyczne popędy? ^^

Ok, mogą być też soczewki , whatever... xD

Dnia 21.02.2012 o 01:03, ziptofaf napisał:

Ale skoro już zaczęliście ten trap topic:
http://tnij.org/pjdw
This is...fucking scary unholy shit!

... Mogą mówić, że mam dziwne zainteresowania, ale do tych "cosiów" mi na szczęście trochę brakuje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 00:47, Alamut napisał:

Generalnie tak robię, ale dzisiaj za każdym razem zapominam ;/ Pan, anie mod zrób Pan coś z tym xD

Zwracasz się do złej osoby <ciężko wzdycha> Mogę Ci jedynie powiedzieć na pocieszenie że narzędzia moderatorskie działają tak samo jak reszta forum więc w pełni rozumiem Twój ból :/

Dnia 21.02.2012 o 00:47, Alamut napisał:

Też mam taka nadzieję, tym bardziej, że te informacje nt. kontynentu i smoków brzmiały całkiem interesująco... Tak samo agenda Rubela ;]

Wyglądało to trochę tak jakby autor zamierzał rozbudować uniwersum i nadać mu większą głębię, od tych rewelacji minęła jednak już masa czasu i nie wiem gdzie teraz seria zmierza obecnie...

Dnia 21.02.2012 o 00:47, Alamut napisał:

Pamiętaj! Nie liczy się wygląd zewnętrzny, tylko to co masz w sobie! Wewnatrz moze być przepiękną czarodziejką, chlip ;3

I jemu może być z tym dobrze ale postronnym świadkom już niekoniecznie ;P

Dnia 21.02.2012 o 00:47, Alamut napisał:

E tam, trochę pudru, peruka, wstrzyknąć trochę rtęci w źrenice...

Chyba raczej w tęczówki? Uważaj z tymi radami bo jeszcze wstrzyknąłbym to sobie gdzie nie trzeba i cały cosplay szlag by trafił XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 01:12, Karharot napisał:

Zwracasz się do złej osoby <ciężko wzdycha> Mogę Ci jedynie powiedzieć na pocieszenie
że narzędzia moderatorskie działają tak samo jak reszta forum więc w pełni rozumiem Twój
ból :/

I za coś takiego płaci się abonament...

Dnia 21.02.2012 o 01:12, Karharot napisał:

Wyglądało to trochę tak jakby autor zamierzał rozbudować uniwersum i nadać mu większą
głębię, od tych rewelacji minęła jednak już masa czasu i nie wiem gdzie teraz seria zmierza
obecnie...

Nie pozostaje nam nic więcej jak zgadywać. Założę się, że kolejny niekończący się arc będzie o konflikcie Priscilla vs Clare, rozgrywającym się w masie tego czegoś o mięsnej konzystencji...

Dnia 21.02.2012 o 01:12, Karharot napisał:

I jemu może być z tym dobrze ale postronnym świadkom już niekoniecznie ;P

My eyes! xD

Dnia 21.02.2012 o 01:12, Karharot napisał:

Chyba raczej w tęczówki? Uważaj z tymi radami bo jeszcze wstrzyknąłbym to sobie gdzie
nie trzeba i cały cosplay szlag by trafił XD

Wybacz, tak to jest jak się dwa-trzy razy t same durnoty pisze ^^

Btw. czy zanim zaczęły się problemy ze stroną, nie sprawdzała ona też pisowni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się