Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2012 o 14:29, Arcling napisał:

Jak to ktoś powiedział - "Bo anime jest dużo a życie jest krótkie" xD Zamiast drugi raz oglądać jakąś serię wolę obejrzeć coś nowego.

Prawda ale czasem po prostu człowieka nachodzi na coś ochota i tyle. Trza by przycisnąć autora tej sentencji i wydobyć z niego kolejną która pomogłaby w poradzeniu sobie z tym problemem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 16:29, Alamut napisał:

> Jest to podstawowa większości naszych problemów więc trudno się
> dziwić że wypływa przy każdej tego typu dyskusji...
Should we purge the unbelievers? ^^

Too much work. Besides even the drones, as mindless as they are, have their uses ;P

Dnia 21.03.2012 o 16:29, Alamut napisał:

Tak w zasadzie przybyłem tutaj, ponieważ w roku założenia w domu internetu transparent w Empiku mówił "kup 3 gry w cenie 2, dostań pendrive"a i weź udział w konkursie na gram.pl". Potem przez przypadek odkryłem, że nie jestem jedynym, który ogląda anime i tak z niemieckiej cenzury przerzuciłem się na mangi ^^

No proszę, jak różne bywają ścieżki prowadzące do oświecenia ^^

Dnia 21.03.2012 o 16:29, Alamut napisał:

Nope :P Od dwóch lat mam rozklekotany zegar biologiczny xD

To tak jak ja ;)

Dnia 21.03.2012 o 16:29, Alamut napisał:

> Potrzebna nam świeża krew raczej XD
Czy czasem nie zrezygnowaliśmy z tych rytuałów?

Z popularną tradycją trudno zerwać.

Dnia 21.03.2012 o 16:29, Alamut napisał:

Trochę poprawności politycznej musi być, Lulu i Bradley też od czegoś innego zaczynali nim do sedna przechodzili xD

Racja. O detalach można zacząć porozmawiać jak już będą przywiązani do ołtarza <kiwa głową z powagą> Ku chwale Yuno!

Dnia 21.03.2012 o 16:29, Alamut napisał:

Spoiler

Pff... Jaki tam z Akise stalker, zobaczył "fajną"(ah te dzisiejsze gusta) D, która byłą już zajęta i próbował do niej podbijać, co nie spodobało się właścicielce ;] /s]

Spoiler

Zgrabne podsumowanie sprawy. A skąd się biorą kryteria według których dzisiejsza młodzież dobiera sobie partnerów też nie rozumiem... Może typy sou uke są teraz po prostu modne?

Dnia 21.03.2012 o 16:29, Alamut napisał:

Premiery Anime w kwietniu:
Fate/Zero- 7.04.
Tasegare Otome x Amnesia - 8.04.
SOON...

Not soon enough.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 17:35, Karharot napisał:

> Jak to ktoś powiedział - "Bo anime jest dużo a życie jest krótkie" xD Zamiast drugi
raz oglądać jakąś serię wolę obejrzeć coś nowego.
Prawda ale czasem po prostu człowieka nachodzi na coś ochota i tyle. Trza by przycisnąć
autora tej sentencji i wydobyć z niego kolejną która pomogłaby w poradzeniu sobie z tym
problemem...

Pierwszy raz zobaczyłem to chyba w opisie Hubiego na GG, więc może trzeba jego spytać? ;)
Ale może dobre będzie: "Sleep is something that others need"? XD

Dzięki za propozycje mang :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłby ktoś na tyle miły by przypomnieć mi w jakiej kolejności należy oglądać pierwszy sezon Haruhi?

--------->Kosmitus
Mhm... "Anime - To boldly go where no sane man have gone before"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 19:54, Hubi_Koshi napisał:

Byłby ktoś na tyle miły by przypomnieć mi w jakiej kolejności należy oglądać pierwszy
sezon Haruhi?

--------->Kosmitus
Mhm... "Anime - To boldly go where no sane man have gone before"


Odcinek 01
Odcinek 02
Odcinek 03
Odcinek 04
Odcinek 05
Odcinek 06
Odcinek 07
Odcinek 08
Odcinek 09
Odcinek 10
Odcinek 11
Odcinek 12
Odcinek 13
Odcinek 14
Odcinek 15
Odcinek 16
Odcinek 17
Odcinek 18
Odcinek 19
Odcinek 20
Odcinek 21
Odcinek 22
Odcinek 23
Odcinek 24

Odcinek 25
Odcinek 26
Odcinek 27
Odcinek 28
Odcinki pogrubione to odcinki drugiej serii. Przeplatają się one z odcinkami serii pierwszej. Należy je oglądać w takiej kolejności, jaka jest tutaj podana.(By Anime Shinden)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

======> Dared00, Meketh
Oż... druga seria przeplata się z pierwszą... a ja myślałem że już pierwsza była przegięciem... no cóż zmotywowałem się by tego klasyka obejrzeć to trudno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 20:05, Hubi_Koshi napisał:

======> Dared00, Meketh
Oż... druga seria przeplata się z pierwszą... a ja myślałem że już pierwsza była przegięciem...
no cóż zmotywowałem się by tego klasyka obejrzeć to trudno...


Polecam bardzo dobre anime, jeszcze jeden cytat z Anime shinden, ale o tym pewnie wiesz:
Odcinki 12 - 19 to seria Endless Eight (zapętlenie czasowe). Polecam obejrzec tylko odcinek 12, 13 oraz końcówkę 19. Reszta odcinków jest identycznych i praktycznie niczym się nie różnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 20:09, Meketh napisał:

Polecam bardzo dobre anime, jeszcze jeden cytat z Anime shinden, ale o tym pewnie wiesz:
Odcinki 12 - 19 to seria Endless Eight (zapętlenie czasowe). Polecam obejrzec tylko odcinek
12, 13 oraz końcówkę 19. Reszta odcinków jest identycznych i praktycznie niczym się nie
różnią.

Bardzo miło że mi to wszystko mówisz, ale ja o tym doskonale wiem :-) Haruhi oglądałem już ładnych parę lat temu, ale w połowie serii mi się odechciało i rzuciłem. Teraz chcę w końcu obejrzeć tego "klasyka" w całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 20:17, Hubi_Koshi napisał:

Bardzo miło że mi to wszystko mówisz, ale ja o tym doskonale wiem :-) Haruhi oglądałem
już ładnych parę lat temu, ale w połowie serii mi się odechciało i rzuciłem. Teraz chcę
w końcu obejrzeć tego "klasyka" w całości.

Przeczytaj nowelki. Nowelki są lepsze.

Also, Waneko wyda u nas mangę Welcome to the NHK. Not bad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 20:32, Dared00 napisał:

Przeczytaj nowelki. Nowelki są lepsze.

Tak długo jak jest w nich Haruhi nie będą dość dobre...
No nic dzięki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 20:40, Hubi_Koshi napisał:

> Przeczytaj nowelki. Nowelki są lepsze.
Tak długo jak jest w nich Haruhi nie będą dość dobre...

O, masz takie same podejście, jak mój kumpel z liceum. Też hejcił serię, bo nie lubił Haruhi. A jak się przemógł, to zjadł 2 serie w 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 20:52, Dared00 napisał:

O, masz takie same podejście, jak mój kumpel z liceum. Też hejcił serię, bo nie lubił
Haruhi. A jak się przemógł, to zjadł 2 serie w 2 dni.

Lubię Nagato, Haruhi to dla mnie irytująca, wredna, rozpuszczona bachorzyca, im jej mniej tym lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 17:35, Karharot napisał:

Too much work. Besides even the drones, as mindless as they are, have their uses ;P

Someone has to produce our food and electricity so we can live our undead existence in front of our little gods ^^

Dnia 21.03.2012 o 17:35, Karharot napisał:

No proszę, jak różne bywają ścieżki prowadzące do oświecenia ^^

Wtedy jeszcze można było podawać bezpośrednie linki do nowowychodzących chapterów^^ W 2009 zaś, wraz z nowym kompem (stary nie ciągnął już filmów po tych wszystkich modyfikacjach systemowych, ale nadal działa!) rozpoczęła się era ściągania i oglądania anime na bieżąco, co zaowocowało większą aktywnością i obecnym tytułem po 666 poście, w wyniku czego traktuję sam siebie jako składową
tej chorej sekty, a jak wreszcie zostanę własnotytułowcem to będę jednym z Wielkich Przedwiecznych! MUAHAHA! xD

...

My life and sanity, where did you go?! T-T

Dnia 21.03.2012 o 17:35, Karharot napisał:

Z popularną tradycją trudno zerwać.

Teraz to by było dla Yuno, ale co czciliśmy w ten sposób pierwotnie? Haruhi?

Dnia 21.03.2012 o 17:35, Karharot napisał:

Racja. O detalach można zacząć porozmawiać jak już będą przywiązani do ołtarza <kiwa
głową z powagą> Ku chwale Yuno!

Idąc na logikę D&D to czy Yuno nie powinno czcić się poprzez zostanie czyimś creepy stalkerem?

Dnia 21.03.2012 o 17:35, Karharot napisał:

Spoiler

Zgrabne podsumowanie sprawy. A skąd się biorą kryteria według których dzisiejsza młodzież
dobiera sobie partnerów też nie rozumiem... Może typy sou uke są teraz po prostu modne?


Spoiler

Wszystko przez Sasuke...


Dnia 21.03.2012 o 17:35, Karharot napisał:

> Premiery Anime w kwietniu:
> Fate/Zero- 7.04.
> Tasegare Otome x Amnesia - 8.04.
> SOON...
Not soon enough.

Co nie palisz się na Zetmana? Genialna manga, pełna dekonstrukcji mitów o superbohaterach. Poczytaj, powinno Ci się spodobać ;]

@Hubi

Dnia 21.03.2012 o 17:35, Karharot napisał:

Haruhi to dla mnie irytująca, wredna, rozpuszczona bachorzyca, im jej mniej tym lepiej!

Dopiero teraz dojrzałeś oblicze każdego bóstwa czczonego przez ludzi? O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 20:09, Meketh napisał:

12, 13 oraz końcówkę 19. Reszta odcinków jest identycznych i praktycznie niczym się nie
różnią.


Nie zgadzam się. Haruhi w każdym odcinku jest ubrana w inny kostium kąpielowy, to nie jest praktycznie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 21:47, Piotrbov napisał:

> 12, 13 oraz końcówkę 19. Reszta odcinków jest identycznych i praktycznie niczym
się nie
> różnią.

Nie zgadzam się. Haruhi w każdym odcinku jest ubrana w inny kostium kąpielowy, to nie
jest praktycznie nic.

A animacja dla poszczególnych odcinków jest robiona za każdym razem od nowa! Są różne ujęcia scen, inne kimona, każdy odcinek to mały i unikatowy majstersztyk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko cytowałem tekst z innej strony, sam wytrzymałem chyba do trzeciego dejavu, potem miałem już dosyć powtórek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się