Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Tak tylko chcialbym przypomnieć, że ukazał się u nas pierwszy tom Battle Royale, który gorąco polecam jak i rownież zapowiedziano mangę Welcome to the NHK przez Waneko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 18:35, Pablo_Querte napisał:

Tak tylko chcialbym przypomnieć, że ukazał się u nas pierwszy tom Battle Royale,
który gorąco polecam jak i rownież zapowiedziano mangę Welcome to the NHK przez Waneko.


To teraz mam dylemat. Miałem się zabrać niedługo za anime Welcome to the NHK i teraz nie wiem zaliczyć to anime, czy czekać na mangę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 19:11, Piotrbov napisał:

To teraz mam dylemat. Miałem się zabrać niedługo za anime Welcome to the NHK i teraz
nie wiem zaliczyć to anime, czy czekać na mangę...

Wal anime, chyba, że ci się chce do sierpnia na mangę czekać.

Ja osobiście mówię pas, Highschool of the Dead było (jak dla mnie) praktycznie nieczytelne przez rozciągnięte i brzydkie fonty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2012 o 19:11, Piotrbov napisał:

To teraz mam dylemat. Miałem się zabrać niedługo za anime Welcome to the NHK i teraz
nie wiem zaliczyć to anime, czy czekać na mangę...


W ogóle się nie zabieraj za anime, bo jest dość słabe. Spadająca jakość animacji z odcinka na odcinek woła o pomstę do nieba, fabuła jest nędzna, a ponad połowa odcinków to tak naprawdę nic nie wznoszące fillery. Omijać szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 16:23, Karharot napisał:

If memory serves Chaos and followers of the Emperor do not mix well and their presence
in one place ends badly for whole planets...

Aren''t all human beings chaotic by definition?

Dnia 22.03.2012 o 16:23, Karharot napisał:

OK. Postaram się pamiętać.

Oby... -.-

Dnia 22.03.2012 o 16:23, Karharot napisał:

Tylko co Ty w ogóle robisz poza domem? Porządny otaku nie powinien opuszczać swojej twierdzy
nawet na parę godzin a co dopiero dni ;)

Służba nie drużba, a więc wyjazdy studyjne muszą być... Zara, przecież wyjazdy studyjne ze stypendium (skromnym bo skromnym) to darmowe wakacje xD Poza tym nie jestem otaku - jestem szalonym nerdem, ale daleko mi do tych degeneratów. Tak naprawdę to chyba nikt w tym temacie nie jest otaku z prawdziwego zdarzenia. Oby... bogowie oby...

Dnia 22.03.2012 o 16:23, Karharot napisał:

> Do wszystkich odnośnie Nagato
> Ok, ok... jest kiepsko wykonanym robotem. [patrz obrazek]
<Wyciąga katanę (którą posiada) i zaczyna ćwiczyć rytualną dekapitacje>

<Bierze w dłonie tarczę i bękarta (które posiada) i robi mieczem kilka próbnych wymachów>

Dnia 22.03.2012 o 16:23, Karharot napisał:

Lub zaklęć śmierci dzięki którym można sfarmić 2x więcej expa ;P

Muszę sprawdzić przy okazji ^^

@Outlander-pro
Nie to, że nie lubię Haruhi, jest spoko, tyle po prostu, że minął mi na nią hype ^^ Istnieją ciekawsze genki girle i bardziej zabawne/hardkorowe tsundere - wystarczy, że wymienię Rin i Hitagi (ta jest nawet genre sawy!) ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Black Rock Shooter Ep 08 Final

Nanoha 2.0 - tylko tak potrafię to określić.

Spoiler

Stumetrowa armata i "I will get through to your heart"



Naprawdę fajnie mi się oglądało, sporo momentów z kategorii totalnego WTF, niesamowite walki, niegłupia fabuła... 9/10 należy się jak psu buda :D

Guilty Crown Ep 22 Final

Spoiler

Shu staje się mesjaszem, Inori się poświęca po raz n-ty, Gai ginie razem z Maną, Daryla ratuje gość którego imienia nie pamiętam. Cóż, w sumie to liczyłem na coś bardziej ambitnego ale nie było źle.



Cóż, po prostu niezła seria (o ile nie zagłębiamy się w fabułę bo wtedy wychodzi jedna wielka bzdura) będąca typowym shonenem. Dobrze wykonane walki, fajna muzyka, nawet niegłupie postacie (chociaż motyw
Spoiler

jednej wielkiej rodziny mnie rozłożył i to wcale nie w pozytywnym sensie

). Moim zdaniem takie 7/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 22:48, Alamut napisał:

Aren''t all human beings chaotic by definition?

No. Chaotic by definition is life, followers of the Emperor have no right to have a life ;)

Dnia 22.03.2012 o 22:48, Alamut napisał:

<Bierze w dłonie tarczę i bękarta (które posiada) i robi mieczem kilka próbnych wymachów>

<wysyła kopie tej dyskusji do każdego kto ma Yuki-chan dodaną do ulubionych na MALu, pośród prawie 5tys osób na pewno znajdzie się paru chętnych do pomocy>

Dnia 22.03.2012 o 22:48, Alamut napisał:

Muszę sprawdzić przy okazji ^^

Instant kill -> exp -> dobicie leżącego -> exp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2012 o 03:35, ziptofaf napisał:

Guilty Crown Ep 22 Final

Spoiler

Shu staje się mesjaszem, Inori się poświęca po raz n-ty, Gai ginie razem z Maną, Daryla
ratuje gość którego imienia nie pamiętam. Cóż, w sumie to liczyłem na coś bardziej ambitnego
ale nie było źle.



Spoiler

Ja sięprawie popłakałem, a ty mi tu gadasz, że liczyłeś na cośbardziej ambitniejszego? <Szykuje stos na którym spłoniesz :)>


Seria super, dałem jej 10/10, nie wiem dlaczego kolega jest aż taki zluy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amagami SS+ e12

Spoiler

"The representative is... Hyh??!" XD
Myśli 99% seniorów podczas przemówienia: "I don''t remember this guy ever confessing to me. Nor do I wan''t to." dodatkowe przemyślenia 50% z nich: "Also, I don''t swing that way." XD


W następnym tygodniu wielki finał z Miyą-nyan! Ni-shi-shishi :3

Re:Birth - The Lunatic Taker c23
Tachibana Ayaka is back!

20120323104055

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Black Rock Shooter ep8 END

W MORDĘ JEŻA ALE TO BYŁO ZAJEBISTE. 9/10 i moje topowe anime sezonu zimowego. Świetne połączenie chwytającej za serce historii z niesamowitymi sekwencjami walki. Brakuje słów by opisać jak mi się BRS podobał.

Guilty Crown ep22 END

Powiedzmy sobie szczerze, pierwsza połowa serii to fail totalny, co zresztą niejedna osoba odnotowała w swoim podsumowaniu roku, druga połowa to zaś czyste palenie mostów i scenariusz tak pokręcony na ile twórcom starczyło wyobraźni - TO ANIME JEST PO PROSTU GŁUPIE. Postacie są debilnie skrojone, chwieją się jak chorągiewka na wietrze. Poza Inori, Ayase, Tsugumi, Agro i Segai''em, całą resztę wrzuciłbym do pieca po czym prochy głęboko zakopał, następnie całość zabetonował i ogrodził w promieniu 10 km. Multum kiepsko wykorzystanych zapożyczeń z innych serii(od Dragonballa aż do Evangeliona).

Pytanie więc dlaczego obejrzałem całość? Ta seria jest po prostu tak tragiczna że ogląda się ją dla samego czerpania radości z jej słabości. Ona powinna być zatytułowana "Guilty Pleasure"... 6/10, bo czegoś tak głupiego nie jestem w stanie nazwać dobrym, choć nie wiem jak dobrze przy tym bym się bawił. :P

P.S. Czy tylko na mojej twarzy pojawił się krzywy uśmieszek przy tej scenie:

20120323120230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2012 o 03:55, Karharot napisał:

No. Chaotic by definition is life, followers of the Emperor have no right to have a life
;)

It is better to die for the Emperor than live for yourself!

Dnia 23.03.2012 o 03:55, Karharot napisał:

<wysyła kopie tej dyskusji do każdego kto ma Yuki-chan dodaną do ulubionych na MALu,
pośród prawie 5tys osób na pewno znajdzie się paru chętnych do pomocy>

Muahahahahaha <zawsze zastanawiał się jak to jest zrealizować tekst "I''ll take with me as many of you as I can! Come one! HELL! IS! WAITING!">

Dnia 23.03.2012 o 03:55, Karharot napisał:

Instant kill -> exp -> dobicie leżącego -> exp ;)

Uuuu *_*

Dnia 23.03.2012 o 03:55, Karharot napisał:

Re:Birth - The Lunatic Taker c23
Tachibana Ayaka is back!


Hm... Wygląda ciekawie, co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2012 o 12:02, luzac napisał:

Guilty Crown ep22 END
Pytanie więc dlaczego obejrzałem całość? Ta seria jest po prostu tak tragiczna że ogląda
się ją dla samego czerpania radości z jej słabości. Ona powinna być zatytułowana "Guilty
Pleasure"... 6/10, bo czegoś tak głupiego nie jestem w stanie nazwać dobrym, choć
nie wiem jak dobrze przy tym bym się bawił. :P

Chcesz powiedzieć, że to jak z tymi filmami z wypadków samochodowych - wiesz, że będzie Ci nie dobrze, ale nie możesz oderwać wzroku od gnącej się blachy i latających kończyn? Czyli dobrze, że poprzestałem na pierwszym odcinku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2012 o 12:32, luzac napisał:

Prędzej jak z tymi serialami pseudokumentlanymi...

Mięsny jeż, mięsny jeż, ty go zjesz, ty go zjesz...


WUT? O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No "Pamiętniki z Wakacji", "Trudne sprawy" itp. Jak kumple podrzucają mi z tego urywki, to nie wiem czy się śmiać czy płakać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2012 o 12:39, luzac napisał:

No "Pamiętniki z Wakacji", "Trudne sprawy" itp. Jak kumple podrzucają mi z tego urywki,
to nie wiem czy się śmiać czy płakać. :P


Bogowie... z jakimi degeneratami Ty się zadajesz? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2012 o 12:45, luzac napisał:

Tak zdegenerowanymi, że nawet Inkwizycja mi nie straszna.

Z takimi przyjaciółmi nie trzeba wrogów xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować