Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2008 o 16:27, Nertis napisał:

> 4 tom kończy się w momencie kiedy Light poddaje się dobrowolnemu zamknięciu :P

Ekhm...chyba takie treści ,itp. to jak z życia wzięty "spoiler".Coś takiego powinno się
oznaczać ,żeby takie osoby jak ja ,którzy nie czytali jeszcze mogli nie wiedzieć co będzie...a
tu znam przez przypadek koniec 4 tomu...

Nom sorka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem oglądać Spice and Wolf. Miła, krótka opowieść o wilku (wilczycy?) i kupcu. Chyba jedyne anime "tego" sezonu które prezentuje jakiś poziom. Ogólnie polecam - chociaż koniec jest trochę... Niezadowalający, liczę na OVA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE I PANIE! NOWE CHAPTERY WYDALI!

A więc...

Bleach - w miarę interesujący FILLER, szkoda trochę, ponieważ wszystko wskazuję że konfrontacja Espada - Gotei13 odwlecze sie odrobinkę, ale co tam.

Naruto - sytuacja patowa pozostaje, trochę pokazów Shino no i fajna mina Kakashiego kiedy odkrył Shraingan Tobigo/Madary.

One Piece - OMG! HOLLY SHIT! ROFL! LOL totalny, kto przeczyta ten zrozumie, przy ostatniej stronie spadniecie z krzesła z wrażenia XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 19:28, Alamut napisał:

Bleach - w miarę interesujący FILLER, szkoda trochę, ponieważ wszystko wskazuję że konfrontacja
Espada - Gotei13 odwlecze sie odrobinkę, ale co tam.

Może to tylko moje domysły, ale w mandze nie może być chyba fillerów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 19:49, Vincent Law napisał:

Może to tylko moje domysły, ale w mandze nie może być chyba fillerów ;]


O ile mi wiadomo - fillery to "odskocznie" od głównych wątków fabularnych mang czy też anime. Podróżowanie w czasie by przybliżyć nam jakiegoś bohatera etc. Dlatego jak najbardziej można powiedzieć, że autor mangi stworzył swego rodzaju "filler" od głównej fabuły mangi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 19:57, KrisK91 napisał:

> Może to tylko moje domysły, ale w mandze nie może być chyba fillerów ;]

O ile mi wiadomo - fillery to "odskocznie" od głównych wątków fabularnych mang czy też
anime. Podróżowanie w czasie by przybliżyć nam jakiegoś bohatera etc. Dlatego jak najbardziej
można powiedzieć, że autor mangi stworzył swego rodzaju "filler" od głównej fabuły mangi.

A ja zostałem wychowany, że filler to po prostu odcinek anime w ogóle nie związany z mangą, wstawiony z powodu opóźniających się chapterów mangi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 19:28, Alamut napisał:

Bleach - w miarę interesujący FILLER, szkoda trochę, ponieważ wszystko wskazuję że konfrontacja
Espada - Gotei13 odwlecze sie odrobinkę, ale co tam.


Dla mnie rewelka, wreszcie zostanie wyjasnione co i jak z Vaizardami, IMO to wstep do wielkiej bitwy z ich udziałem...

Dnia 28.03.2008 o 19:28, Alamut napisał:

Naruto - sytuacja patowa pozostaje, trochę pokazów Shino no i fajna mina Kakashiego kiedy
odkrył Shraingan Tobigo/Madary.


chapter sredni, zobaczymy co dalej

Dnia 28.03.2008 o 19:28, Alamut napisał:

One Piece - OMG! HOLLY SHIT! ROFL! LOL totalny, kto przeczyta ten zrozumie, przy ostatniej
stronie spadniecie z krzesła z wrażenia XP


mowilem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 20:03, Vincent Law napisał:

A ja zostałem wychowany, że filler to po prostu odcinek anime w ogóle nie związany z
mangą, wstawiony z powodu opóźniających się chapterów mangi.

Może nie tyle opóźniających się, to raczej sposób "spowolnienia" anime które zaczyna doganiać aktualne chaptery mangi. No bo mangaka to jednak pracuje dość ostro i raczej nie "opóźnia" nowych chapterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, kolejnych epów Gundama 00 nie mogę znaleźć (po 19 odcinku). Wie ktoś może gdzie można oejrzeć/pobrać? GG : 4722670.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 19:49, Vincent Law napisał:

Może to tylko moje domysły, ale w mandze nie może być chyba fillerów ;]


Fillerów być może, ale jakoś przecież trzeba nazwać niespodziewane przerwanie linii fabularnej XD Musimy zrobić plebiscyt na nowe określenie fillera w mandze ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 14:33, Alamut napisał:

> Może to tylko moje domysły, ale w mandze nie może być chyba fillerów ;]

Fillerów być może, ale jakoś przecież trzeba nazwać niespodziewane przerwanie linii fabularnej
XD Musimy zrobić plebiscyt na nowe określenie fillera w mandze ^^



No to co jest teraz w Bleachu to takie coś jak The Dawn dla Hellsinga, prequel. Przy czym to nie jest nowa manga tylko to samo, a więc zaistniał nam czapter flashbackowy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 14:50, Latniak napisał:

No to co jest teraz w Bleachu to takie coś jak The Dawn dla Hellsinga, prequel. Przy
czym to nie jest nowa manga tylko to samo, a więc zaistniał nam czapter flashbackowy
;p


Noo... chyba to rzeczywiście najlepsza nazwa ^^ Z drugiej strony można się spierać, że w każdej z tych bardziej znanych serii chaptery flashbackowe następują wtedy jak ktos sobie coś przypomina np. Robin Buster Call Ohary kiedy wspomniał o tym Spandam. A tutaj nastąpiło to ni stąd ni zowąd XD Chociaż Kakshi Gaiden też był takim niezwiązanym z główna linią fabularna odstępstwem w przeszłość... Dobra niech będzie ten chapter flashbackowy będący dodatkowo jak mówi JaMes preludium do walki w której być może wystąpią Waizardowie xP (Kurcze ale się rozpisałem i to na dodatek o niczym...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY GUNDAM 00
No jestem po ostatnim odcinku pierwszej serii i... A ŻEBY ICH PRĄD POPIEŚCIŁ. No nie mogę, rzucili nam na koniec odcinka tyle smakowitego mięska i każą nam czekać przez pół roku na następną serię ?? No żeby ich pokręciło.
Jeśli o odcinek chodzi to liczba nekrologów wzrasta, hehe Cornera-klauna zjadła Exia (I Dobrze ^^) Po prostu rozwalająca była walka Allelujah-Hallelujah z Somą i Siergieiem, ciekawe kim jest ta "Mary" siostrą Alleluji, a może jakąś przyjaciółką z czasu bycia "królikami doświadczalnymi". Bałem się że Tieria zginie, ale na całej moje szczęście przeżył, chociaż... mam paskudne przeczucie że jeśli Tieria to android to Ten nowy Tieria to po prostu nowy android... ech od nowa go będą musieli "uczłowieczać" XD, Setsuna pewnie też przeżył skoro mieli GN Drive z Exii to musieli też znaleźć Setsunę. Neena się chyba na stałe do prawdziwego Celestial Being przyłączyła (swoją drogą fajne mają wdzianka XD)
Tylko jedna rzecz mi się nie podoba, "śmierć" Grahama (chociaż biorąc pod uwagę tego blondasa w zakończeniu odcinka może wcale nie jest taki martwy) miałem nadzieję że Graham odegra jakąś większą rolę, a skończyło się na tym że wymienili kilka ideologicznych prawych prostych z Setsuną i na tym się skończyło. BLEH... Chociaż walka była Wcale fajna, ale takie to krótkie i w ogóle było, tyle czekania na GN-Flaga Grahama a tu takie zawód ECH!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 12:10, Hubi Koshi napisał:

/.../

SPOJLERY G00
Walka Exii z GN Flagiem była epicka. Poza tym dowiadujemy się, że Ali przeżywa, tak samo Patrick. Poza tym 00 Gundam będzie świetną jednostką. Wydaje mi się, że Tieria zginął... A ten nowy android to może żeński rodzaj Tierii. Poza tym od razu zakochałem się w tym zbliżeniu na O Gundama. Poza tym nie spodziewałem się, że zrobią przeskok aż o 4 lata! Ciekawe czy Allelujah przeżył. Przyznam, że dość głupio wyglądał bez emo grzywki xD
Graham nie zginął tylko stał się tym, czym dla UC był Char Aznable, a dla GS Neo Roanoke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem oglądać anime "Serei no Moriboto". Jest osadzone w innym świecie, przypominającym feudualną Japonię z elementami fantasy. Bohaterką jest 30 - letnia kobieta, Balsa, ochroniarz. Przybywając do Yogo, by naprawić swoją włóczię przypadkowo ratuje członka królewskiej rodziny przed śmiercią. Zostaje zaproszona do pałacu, gdzie cesarzowa prosi ja o ochranianie księcia przed zabójcami... Jestem dopiero po 1 odcinku, lecz już wciągnęło mnie to anime i historia w nim opowiedziana. Rysunki są na wysokim poziomie, zwłaszcza urzekają krajobrazy. Po prostu trzeba zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, ostatni ep Gundama był świetny. Teraz pozostaje tylko czekać na drugą serię... Pół roku :/.

To samo zrobili z Code Geass - w dosłownie EPICKIM momencie zakończyli serię. Teraz trzeba czekać... Do 6 kwietnia (NARESZCIE! :D)

Mam mały pytanko - ktoś wie kiedy zaczną wychodzić nowe serie? Za ile tygodni? Od czasu do czasu jest pewne "boom" anime. Teraz skończyły się prawie wszystkie serie poprzedniego sezonu (True Tears, Gundam 00, Kimikiss, Dragonauts, Night Wizard itp.) Chciałbym się dowiedzieć - jakie to serie będą wychodzić wiosną - ktoś ma listę + trailery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY GUNDAM 00

Dnia 30.03.2008 o 13:00, Earthshaker napisał:

Walka Exii z GN Flagiem była epicka.

Ale czemu to takie krótkie było T_T Mnie po prostu boli że po tak długim okresie czekania na Graham dostaliśmy tylko paręnaście sekund z nim... chociaż i tak jak zwykle wymiatał. Nie sądzisz jednak że trochę obniżyli jego zdolności ?? Wcześniej w zwykłym Flagu potrafił poważnie zagrozić Setsunie, teraz nie dość że miał silnik GN to na dodatek Exia była poobijana i zaraz po użyciu Trans-Am a i tak walka była wyrównana.

Dnia 30.03.2008 o 13:00, Earthshaker napisał:

Poza tym dowiadujemy się, że Ali przeżywa, tak samo Patrick.

Ali to ten z tym pomarańczowym drinkiem ?? Faktycznie to chyba on, też zauważyłem tego rudzielca który stał razem z Kathy i Siergiem, ale jakoś nie mogłem uwierzyć że to Patrick... może trochę za spokojny i opanowany. A swoją drogą ciekawe gdzie się Soma kręci ?? Może wróciła o laboratorium po Upgrade XD

Dnia 30.03.2008 o 13:00, Earthshaker napisał:

Poza tym 00 Gundam będzie świetną jednostką. Wydaje mi się, że Tieria zginął...
A ten nowy android to może żeński rodzaj Tierii.

Nom też mi taki pomysł chodzi po głowie. Tieria takim jakim był pod koniec pierwszej serii nie zareagowałby w ten sposób na Louise. Swoją drogą dziewczyna mocno wyciszona się zrobiła i te jej ciuchy ala "skromna i cnotliwa mieszczka" XD

Dnia 30.03.2008 o 13:00, Earthshaker napisał:

Poza tym od razu zakochałem się w tym
zbliżeniu na O Gundama. Poza tym nie spodziewałem się, że zrobią przeskok aż o 4 lata!

Fakt skok był spory, swoją drogą ciekawi mnie czy Wang Liu Mei w przeciągu tych 4 lat stała się Gundam Meisterem, czy też może po prostu lubi ubierać to wypasione wdzianko.

Dnia 30.03.2008 o 13:00, Earthshaker napisał:

Ciekawe czy Allelujah przeżył. Przyznam, że dość głupio wyglądał bez emo grzywki xD

Na bank, oberwało mu się i owszem, ale nie była to jakaś śmiertelna rana, chociaż sądzę że Hallelujah "zginął". Nie no scena gdzie Hallelujah odgarnia "grzywkę" powala na kolana moim zdaniem. Trochę jak Aizen swoją drogą XD Widok na oba jego ślepka i tą chęć mordu na twarzy Bezcenne XD

Dnia 30.03.2008 o 13:00, Earthshaker napisał:

Graham nie zginął tylko stał się tym, czym dla UC był Char Aznable, a dla GS Neo Roanoke.

A ty znowu z nazwiskami których nie znam :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 13:35, Hubi Koshi napisał:

SPOILERY GUNDAM 00

Dnia 30.03.2008 o 13:35, Hubi Koshi napisał:

Ale czemu to takie krótkie było T_T Mnie po prostu boli że po tak długim okresie czekania
na Graham dostaliśmy tylko paręnaście sekund z nim... chociaż i tak jak zwykle wymiatał.
Nie sądzisz jednak że trochę obniżyli jego zdolności ?? Wcześniej w zwykłym Flagu potrafił
poważnie zagrozić Setsunie, teraz nie dość że miał silnik GN to na dodatek Exia była
poobijana i zaraz po użyciu Trans-Am a i tak walka była wyrównana.

Wiesz przestrzeń kosmiczna może inaczej zadziałała na Grahamie. Poza tym Set musi przeżyć, ponieważ kto się zajmie Margaryną, gdy ta jej lasencja sobie pojechała? Poza tym sądzę, że zrobili taki przeskok w czasie, aby ludzie się nie czepiali, że stara laska z jakimś młodym ludkiem. Teraz, kiedy Set byłby dorosły mógł spotkać się z Mariną. Przecież ten "SMS" był po części ukrytym wyznaniem uczuć.

Dnia 30.03.2008 o 13:35, Hubi Koshi napisał:

Ali to ten z tym pomarańczowym drinkiem ??

Zgadza się, ten sam patafian. Zresztą nie zdziwiłbym się gdyby miał jakieś protezy nóg xD

Dnia 30.03.2008 o 13:35, Hubi Koshi napisał:

Faktycznie to chyba on, też zauważyłem tego rudzielca który stał razem z Kathy i Siergiem, ale jakoś nie mogłem uwierzyć że to Patrick... może trochę za spokojny i opanowany.

Wiesz to było oficjalne przedstawienie nowych jednostek Sojuszu, więc musiał być spokojny :P
>A swoją drogą ciekawe gdzie się Soma kręci ?? Może wróciła o laboratorium po Upgrade XD
Zapewne odstąpiła od udziału w działaniach wojennych po bitwie.

Dnia 30.03.2008 o 13:35, Hubi Koshi napisał:

Nom też mi taki pomysł chodzi po głowie. Tieria takim jakim był pod koniec pierwszej
serii nie zareagowałby w ten sposób na Louise. Swoją drogą dziewczyna mocno wyciszona
się zrobiła i te jej ciuchy ala "skromna i cnotliwa mieszczka" XD

Poza tym samo "sapnięcie" Tierii było jakieś bardziej kobiece. Tak sobie myślę, że odddanie GN Drive''u było typowym pogodzeniem się ze śmiercią. Nic go na tym świecie nie trzymało. Przecież walczył można powiedzieć, że w imieniu Lockona. Louise ogólnie jakaś dziwna była. Jeżeli się spotka z Sajim to spodziewajmy się jego przejście na stronę CB, ale zapewne takie coś odbędzie się po kilku odcinkach.

Dnia 30.03.2008 o 13:35, Hubi Koshi napisał:

Fakt skok był spory, swoją drogą ciekawi mnie czy Wang Liu Mei w przeciągu tych 4 lat
stała się Gundam Meisterem, czy też może po prostu lubi ubierać to wypasione wdzianko.

Sądzę, że top tylko wdzianko. Jakoś nie miała żadnych predyspozycji na pilota. Bardziej jako pilota nowej jednostki uznałbym Hong Longa, albo Neenę.

Dnia 30.03.2008 o 13:35, Hubi Koshi napisał:

Na bank, oberwało mu się i owszem, ale nie była to jakaś śmiertelna rana, chociaż sądzę
że Hallelujah "zginął". Nie no scena gdzie Hallelujah odgarnia "grzywkę" powala na kolana
moim zdaniem. Trochę jak Aizen swoją drogą XD Widok na oba jego ślepka i tą chęć mordu
na twarzy Bezcenne XD

a mnie się wydaje, że po prostu doszło do połączenia Halle i Alle. :P

Dnia 30.03.2008 o 13:35, Hubi Koshi napisał:

A ty znowu z nazwiskami których nie znam :-P

To są zamaskowane postacie :P a jeszcze Rau Le Creuset :P

To chyba ostatnie WoTy z Gundamem 00. Spodziewajcie się następnych za pół roku, albo jakiś informacjach o drugiej serii xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się