Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2008 o 01:58, MisticGohan_MODED napisał:

Fakt... klimat trochę zszedł z dobrego toru ;/
Ale pierwszy epizod był za to był spoko :]

SPOILERY Higurashi no Naku Koro ni Kai
Fakt, fajny był :) Tylko mnie zastanawia czemu u Reny nie wystąpiła choroba skoro Rika już od dawna w tym świecie nie żyła? Czyżby ta cała teoria z królową nosicieli to była lipa? A może coś źle zapamiętałem i było to wytłumaczone?
KONIEC SPOILERÓW Higurashi no Naku Koro ni Kai

SPOILERY Death Note
Jeszcze coś mi się przypomniało odnośnie Death Note. Moim zdaniem ten L trochę głupio zrobił oznajmiając że zna przybliżone miejsce zamieszkania Raito. Przecież to jasne że teraz będzie się miał na baczności. Oczywiście jednak że musiał to zrobić żeby opowieść stała się ciekawsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mam RAW''a Code Geass R2 01 w bardzo wysokiej jakości. Obejrzałem "urywkami"...

Code Geass R2 Spoilers:

Zaczyna się dziwnie. Zero i jego ekipa zostali skreśleni (a raczej złapani :). Leluś ze swoim bratem ląduje na jakiejś imprezce. , robi się jatka, i pojawia się moja ulubiona female bohaterka - oznajmia Leluchowi, że to on jest Zero, bo ten jakby stracił pamięć (?).
Lol. To tyle.

NO MORE SPOILERS

Mam nadzieję, że suby wyjdą szybko. Bo ciężko komentować odcinek bez ang subów :). Co najciekawsze - ostatni rok nałogowego oglądania anime zrobił swoje. I dopiero dzisiaj podczas oglądania tego rawa to zrozumiałem. Byłem w stanie zrozumieć część dialogów (!) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY GUNDAM SEED
Jestem po 10 odcinku. Heh do tej pory myślałem że ta Lacus Clyne to po prostu śliczna, miła pogodna dziewczyna, ale... pokazała w tym odcinku pazur ^^ Swoją drogą czy tylko mi się ona strasznie kojarzy z Nią z TTGL ?? Tak w sumie to powinno być na odwrót, to Nia kojarzy się z Lacus Clyne. Mają wiele podobnych cech, nawet ich charaktery i nastawienie do życia oraz role które odgrywają w życiu głównych bohaterów są podobne. Na dobrą sprawę... Simon jest podobny trochę do Kiry, też niezdecydowany, niepewny. Nia i Lacus odgrywają rolę pocieszycielek i motywatorek dla Simona i Kiry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 17:44, Kosmitus napisał:

SPOILERY Higurashi no Naku Koro ni Kai
Fakt, fajny był :) Tylko mnie zastanawia czemu u Reny nie wystąpiła choroba skoro Rika
już od dawna w tym świecie nie żyła? Czyżby ta cała teoria z królową nosicieli to była
lipa? A może coś źle zapamiętałem i było to wytłumaczone?
KONIEC SPOILERÓW Higurashi no Naku Koro ni Kai


Hmmm...z tego co pamiętam to w tej teorii choroba miała się objawić 48 godzin po śmierci królowej...
Nie pamiętam czy wtedy minęły już one czy nie ;/

Tak czy siak uważam ,że ta teoria z tymi 48 godzinami to bujda ;/
Choroba jest prawdziwa ,ale na przykładzie Reny ,która opuściła wioskę na długi okres kilku lat czy tych żołnierzy którzy już jakiś czas stacjonowali w Wietnamie , można łatwo stwierdzić że choroba objawia się po zdecydowanie dłuższym odstępie czasowym ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY Higurashi no Naku Koro ni Kai

Dnia 06.04.2008 o 20:58, MisticGohan_MODED napisał:

Hmmm...z tego co pamiętam to w tej teorii choroba miała się objawić 48 godzin po śmierci
królowej...
Nie pamiętam czy wtedy minęły już one czy nie ;/

Tak czy siak uważam ,że ta teoria z tymi 48 godzinami to bujda ;/
Choroba jest prawdziwa ,ale na przykładzie Reny ,która opuściła wioskę na długi okres
kilku lat

Mi właśnie chodziło o ten moment kiedy rozmawiali w pierwszym epie (chyba) z dorosłą Reną. Jak sobie to potem przypomniałem to mnie właśnie zastanowiło czemu nie zachorowała.

Dnia 06.04.2008 o 20:58, MisticGohan_MODED napisał:

czy tych żołnierzy którzy już jakiś czas stacjonowali w Wietnamie , można łatwo
stwierdzić że choroba objawia się po zdecydowanie dłuższym odstępie czasowym ;/

No nie wiem. Przecież nie każdy musiał się zarazić a poza tym o tych żołnierzach i tak było mało mówione...
Choć z drugiej strony przecież Shion mieszkała w mieście, poza wioską i też nic jej się nie działo. No za wyjątkiem jednego świata. To chyba jednak nie była do końca prawda z tym czasem i królową nosicieli. Dużo większy wpływ na przebieg choroby miały chyba raczej przeżycia zarażonych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 18:25, Hubi Koshi napisał:

SPOILERY GUNDAM SEED
Jestem po 10 odcinku.
Heh do tej pory myślałem że ta Lacus Clyne to po prostu śliczna,
miła pogodna dziewczyna, ale... pokazała w tym odcinku pazur ^^ Swoją drogą czy tylko
mi się ona strasznie kojarzy z Nią z TTGL ?? Tak w sumie to powinno być na odwrót, to
Nia kojarzy się z Lacus Clyne.

Właśnie oglądam TTGL i jeszcze mi 3 epki do końca zostały. No i rzeczywiście powiem ci że kiedy Nia (kurcze, te jej oczy są niezłe +_+ :P) pierwszy raz się pojawiła to sobie o Lacus pomyślałem. W ogóle jakoś TTGL lekko kojarzy mi się z parodią Gundama. Choćby ta nazwa "Ganmeny" albo te przegięte do granic możliwości sceny :)

Dnia 06.04.2008 o 18:25, Hubi Koshi napisał:

Na dobrą sprawę...
Simon jest podobny trochę do Kiry, też niezdecydowany, niepewny.

Tylko że u Simona ta niepewność wypływała raczej z braku wiary w siebie, a u Kiry z konieczności walki z przyjacielem i zabijania ludzi. A o Kirze raczej trudno powiedzieć żeby nie wierzył w swoje umiejętności. Simon już bardziej mi się kojarzy z Shinjim z Evangeliona, tylko że Shinji prawie przez cały czas był cieciem :)

Dnia 06.04.2008 o 18:25, Hubi Koshi napisał:

Nia i Lacus odgrywają
rolę pocieszycielek i motywatorek dla Simona i Kiry.

Lacus jeszcze pomoże Kirze nie raz i to nie tylko przez pocieszanie :) Polubiłem ją właśnie odkąd przegoniła Kuruuza i nie dopuściła do walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 18:04, KrisK91 napisał:

Code Geass R2 Spoilers:

Zaczyna się dziwnie.


CIAG DALSZY SPOILERÓW Z DRUGIEJ SERII CODE GEASS

Ta ta ta ta ta ta ta ta ta ta ta ta ta .... :)

Wreszcie ... rok czekania i wreszcie jest :) pierwszy raz od grande finale Desu Noto oglądałem wersje RAW, trochę słabo, ale poniżej moje spostrzeżenia :)

Po pierwsze. Graficznie nowy Code Geass przebija nawet TTGL, pomijając oczywiście te śmiesznie wydłużone postaci, mechy wyglądają bosko, Karren i reszta postaci wygląda fenomenalnie ... no i ujęcie Karren pochylającej się w mechu - bezcenne :)

Fabuła. No początkowo myślałem sobie WTF!? Luluszu jedzie na motorku z jakimś bratem, a przecież miał siostrę na wózku, nic o sobie nie wiem tylko ciągle pieprzy coś o Zero. Wydaje mi się że Luluszu stracił pamięć a Król Brittani dał mu szanse ? może Suzaku go do tego namówił - nie wiem :/ ale o jego przeszłości wiedzieli raczej królewscy bo ich dowódca wyciągnął jakiś Luluszu Log, w którym zapisywali jego działania ... w sumie nie potrafię tego ułożyć w całość ... trzeba czekać na subby ... za tydzien juz nie oglądam RAWka ...

... no i opening i ending beznadziejna :?


edit dla oglądających TTGL

Tak. Tengen Toppa Gurren Lagann to parodia dużej ilości animców, w szczególność całej masy Gundamów, gdy to oglądałem znalazłem jeszcze inne odniesienia ... ale już ich nie pamiętam :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY... YYY.... TENGEN TOPPA GURREN LAGANN, NEON GENESIS EVANGELION, GUNDAM SEED (sporo się tego zebrało XD)

Dnia 06.04.2008 o 22:15, Kosmitus napisał:

Właśnie oglądam TTGL i jeszcze mi 3 epki do końca zostały. No i rzeczywiście powiem ci
że kiedy Nia (kurcze, te jej oczy są niezłe +_+ :P) pierwszy raz się pojawiła to sobie
o Lacus pomyślałem. W ogóle jakoś TTGL lekko kojarzy mi się z parodią Gundama. Choćby
ta nazwa "Ganmeny" albo te przegięte do granic możliwości sceny :)

Cóż TTGL ma właśnie na celu bycie totalnie przegiętym, wierz mi gdy dojdziesz do ostatecznej walki z Anti-Spiral to ci szczeka opadnie jak zobaczysz ich mechy i to czego jako broń będą używać XD Hehe fakt Ganmen jest do Gundam podobne, chociaż mi sie zawsze bardziej z Gunman kojarzyło. Swoją drogą nie sądzisz że Rasengan (ale przegięta nazwa XD) bardzo przypomina Evangeliony ?? Co tam bardzo, to praktycznie ich kopia szczególnie 01, a jak oglądałem walkę Spiral Kinga z Simonem to autentycznie w oczach stanęła mi walka Shinjiego (albo raczej Berserk-Evy) z trzecim aniołem (znaczy pierwszym z którym walczyli) W sumie Naruto też tu jest, ostatecznie Simon ciągle gada o wiertle przewiercającym się do niebios z siłą godną Naruto.

Dnia 06.04.2008 o 22:15, Kosmitus napisał:

Tylko że u Simona ta niepewność wypływała raczej z braku wiary w siebie, a u Kiry z konieczności
walki z przyjacielem i zabijania ludzi. A o Kirze raczej trudno powiedzieć żeby nie wierzył
w swoje umiejętności. Simon już bardziej mi się kojarzy z Shinjim z Evangeliona, tylko
że Shinji prawie przez cały czas był cieciem :)

Tu ci muszę przyznać rację, Kira zwyczajnie nie chce walczyć, ale musi. Jednak rola którą grają Nia i Lacus są bardzo podobne. I nie czepiaj się Shinjiego, miał chłopak paskudne dzieciństwo :-) Poza tym wcale takim cieciem nie był, kiedy zagroził że rozwali pół GeoFrontu po tym jak Gendo kazał mu patrzeć na to jak 01 masakruje 05 z Tojim w środku, Shinji pokazał że jednak ma Cojones. Albo gdy rzucił się i zaczął masakrować Zeruela to było po prostu piękne jakiej eksterminacji dokonał w GeoFroncie.

Dnia 06.04.2008 o 22:15, Kosmitus napisał:

Lacus jeszcze pomoże Kirze nie raz i to nie tylko przez pocieszanie :) Polubiłem ją właśnie
odkąd przegoniła Kuruuza i nie dopuściła do walki.

Ooo o tej właśnie scenie mówiłem że Lacus "pokazała pazur" nawet nie myślałem że ta urocza dziewczyna jest w stanie tak pociągnąć za smycz tego Zechsowca. W sumie prawie identyczna scena była w TTGL kiedy Nia powstrzymała atak Adiane the Elegant stając przed jej Ganmenem, karząc jej zaprzestać walki. To kolejna scenka która pokazuje jak Lacus i Nia są podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TO JEST ODPOWIEDŹ NA POSTA HUBI KOSHI :)

> SPOILERY... YYY.... TENGEN TOPPA GURREN LAGANN, NEON GENESIS EVANGELION, GUNDAM SEED
> (sporo się tego zebrało XD)

> Cóż TTGL ma właśnie na celu bycie totalnie przegiętym, wierz mi gdy dojdziesz do ostatecznej
> walki z Anti-Spiral to ci szczeka opadnie jak zobaczysz ich mechy
Chodzi ci o te ich łapy, stopy i dwie olbrzymie gęby? Kurcze jak sobie pomyślę że ten statek którym przylecieli Simon i reszta jest wielkości księżyca i jak wygląda przy tych "łebkach" to stwierdzam że to już naprawdę przegięcie. Ale tak jak powiedziałeś, to anime ma takie być. I dobrze :)

> i to czego jako broń
> będą używać XD
A może mnie coś jeszcze zaskoczy? Skończyłem jak na razie w momencie jak wpadli do tego ogromnego morza w kosmosie.

>Hehe fakt Ganmen jest do Gundam podobne, chociaż mi sie zawsze bardziej
> z Gunman kojarzyło.
A w jakimś anime był ten Gunman?

> Swoją drogą nie sądzisz że Rasengan (ale przegięta nazwa XD) bardzo
> przypomina Evangeliony ??
Mi też mocno się z Evami skojarzył. No i ta nazwa też fajna :P

> W sumie
> Naruto też tu jest, ostatecznie Simon ciągle gada o wiertle przewiercającym się do niebios
> z siłą godną Naruto.
A to już można by podpiąć nie tylko do Naruto. Czyżbyś zapomniał o pewnym gościu który zostanie Królem Piratów? :P Znalazło by się też pewnie paru innych podobnych pod tym względem postaci. W ogóle ten motyw wiary w siebie i pokonywania przeciwności za wszelką cenę jest bardzo popularny w anime. Nawet w Higurashi no Naku Koro ni (którego drugą serię niedawno skończyłem) był taki jeden gość.

> I nie czepiaj się Shinjiego, miał chłopak paskudne
> dzieciństwo :-) Poza tym wcale takim cieciem nie był, kiedy zagroził że rozwali pół GeoFrontu
> po tym jak Gendo kazał mu patrzeć na to jak 01 masakruje 05 z Tojim w środku, Shinji
> pokazał że jednak ma Cojones.
Napisałem przecież że "prawie". Radził sobie nieraz całkiem nieźle :)

> > Lacus jeszcze pomoże Kirze nie raz i to nie tylko przez pocieszanie :) Polubiłem
> ją właśnie
> > odkąd przegoniła Kuruuza i nie dopuściła do walki.
> Ooo o tej właśnie scenie mówiłem że Lacus "pokazała pazur" nawet nie myślałem że ta urocza
> dziewczyna jest w stanie tak pociągnąć za smycz tego Zechsowca.
No to się jeszcze zdziwisz, bo to dopiero początek był. To jaką role odegra Lacus trochę mi się ze Star Wars kojarzy. W SEEDzie jest zresztą kilka elementów które mi przywodzą na myśl SW. Ot, choćby miecze świetlne :)
A i tak swoją drogą to od Lacus i tak wolałem Cagali, ale ty jej chyba jeszcze bliżej nie poznałeś :)

> W sumie prawie identyczna
> scena była w TTGL kiedy Nia powstrzymała atak Adiane the Elegant stając przed jej Ganmenem,
> karząc jej zaprzestać walki.
Racja ,racja :)

> To kolejna scenka która pokazuje jak Lacus i Nia są podobne.
Tak, masz rację jest między nimi spore podobieństwo.

EDIT:aj, czemu zrobił się zwykły post zamiast "odpowiedzi"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY TENGEN TOPPA GURREN LAGANN i GUNDAM SEED

Dnia 07.04.2008 o 09:23, Kosmitus napisał:

Chodzi ci o te ich łapy, stopy i dwie olbrzymie gęby? Kurcze jak sobie pomyślę że ten
statek którym przylecieli Simon i reszta jest wielkości księżyca i jak wygląda przy tych
"łebkach" to stwierdzam że to już naprawdę przegięcie. Ale tak jak powiedziałeś, to anime
ma takie być. I dobrze :)

To jeszcze nic, SPOILER poczekaj sobie aż zobaczysz Tengen Toppa Gurren Laganna to dopiero jest morderczy widok XD KONIEC SPOILERA Nom Cathedral Terra jest ogromny, tak na dobrą sprawę to mamy teraz mecha (Gurren Laganna) sterującego mechem (Arc-Gurren) sterującego mechem (Cathedral Terra), a każdy kolejny jest malutki w porównaniu do poprzedniego XD Migreny można od tych wielkości dostać.

Dnia 07.04.2008 o 09:23, Kosmitus napisał:

A może mnie coś jeszcze zaskoczy? Skończyłem jak na razie w momencie jak wpadli do tego
ogromnego morza w kosmosie.

Dowiesz się teraz dlaczego Yoko powinna się trzymać z daleka od facetów, Banshee normalnie XD

Dnia 07.04.2008 o 09:23, Kosmitus napisał:

A w jakimś anime był ten Gunman?

Wybacz nie wyraziłem się precyzyjnie, chodziło mi o słówko gunman czyli jak podaje słownik "Uzbrojony bandyta" chociaż mi się tam to z tymi wszystkimi Dziko-Zachodnimi rewolwerowcami kojarzy.

Dnia 07.04.2008 o 09:23, Kosmitus napisał:

Mi też mocno się z Evami skojarzył. No i ta nazwa też fajna :P

Przyjrzyj się jego walce z Simonem i sposobowi ruchu, jego płynności i elastyczności, normalnie totalnie jak Eva01 podczas walki z pierwszym aniołem

Dnia 07.04.2008 o 09:23, Kosmitus napisał:

A to już można by podpiąć nie tylko do Naruto. Czyżbyś zapomniał o pewnym gościu który
zostanie Królem Piratów? :P Znalazło by się też pewnie paru innych podobnych pod tym
względem postaci. W ogóle ten motyw wiary w siebie i pokonywania przeciwności za wszelką
cenę jest bardzo popularny w anime.

Tjaaa typowe Shonen Heart, chłopak nie da się niczemu pokonać zanim nie dotrze do celu... co prawda zgodnie z logiką powinien zginąć ładnych paręnaście razy po drodze, ale to szczegół ^^

Dnia 07.04.2008 o 09:23, Kosmitus napisał:

No to się jeszcze zdziwisz, bo to dopiero początek był. To jaką role odegra Lacus trochę
mi się ze Star Wars kojarzy. W SEEDzie jest zresztą kilka elementów które mi przywodzą
na myśl SW. Ot, choćby miecze świetlne :)

Fakt, fakt Beam Sabry to chyba standardowy element Gundamów, pewnie były nawet dawno dawno temu w starych seriach

Dnia 07.04.2008 o 09:23, Kosmitus napisał:

A i tak swoją drogą to od Lacus i tak wolałem Cagali, ale ty jej chyba jeszcze bliżej
nie poznałeś :)

Spróbuję zgadnąć, ta blond panienka którą Kira zaraz w pierwszym odcinku wepchnął do "bunkra" a sam pobiegł do drugiego, przy okazji niechcący dokonując sporych zniszczeń w kolonii ?? Ta która jest w wielu openingach pokazywana w takim biało-niebieskim mundurze z pistoletem ?? Pilotująca jakiegoś złotego-MSa ??

Dnia 07.04.2008 o 09:23, Kosmitus napisał:

EDIT:aj, czemu zrobił się zwykły post zamiast "odpowiedzi"?

Flash606 twierdzi że jak długo piszesz odpowiedź (czyli coś co my nagminnie robimy z uwagi na długość postów XD) system zmienia go w normalny post. Wystarczy skopiować to co napisałeś do nowego okienka odpowiedzi i wsio jest okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 12:59, Hubi Koshi napisał:

> A i tak swoją drogą to od Lacus i tak wolałem Cagali, ale ty jej chyba jeszcze bliżej

> nie poznałeś :)
Spróbuję zgadnąć, ta blond panienka którą Kira zaraz w pierwszym odcinku wepchnął do
"bunkra" a sam pobiegł do drugiego, przy okazji niechcący dokonując sporych zniszczeń
w kolonii ?? Ta która jest w wielu openingach pokazywana w takim biało-niebieskim mundurze
z pistoletem ?? Pilotująca jakiegoś złotego-MSa ??

mini SPOILER GUNDAM SEED
Nom trafiona :]
Ale tego złotego to dopiero w SEED Destiny będzie przez jakiś czas pilotować :]
A tak generalnie to lubi latać w swoim Rouge Strike :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 13:04, MisticGohan_MODED napisał:

Nom trafiona :]

Tak z czystej ciekawości, Kira i ta dziewczyna nie są może rodzeństwem ?? Bo mają strasznie podobny wyraz twarzy w jednym openingu, wyglądają prawie identycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 13:34, Hubi Koshi napisał:

> Nom trafiona :]
Tak z czystej ciekawości, Kira i ta dziewczyna nie są może rodzeństwem ?? Bo mają strasznie
podobny wyraz twarzy w jednym openingu, wyglądają prawie identycznie.

SPOILER GUNDAM SEED
Nom... ale o tym dowiadują się dopiero pod koniec serii :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 12:59, Hubi Koshi napisał:

SPOILERY TENGEN TOPPA GURREN LAGANN i GUNDAM SEED

Dnia 07.04.2008 o 12:59, Hubi Koshi napisał:

To jeszcze nic, SPOILER poczekaj sobie aż zobaczysz Tengen Toppa Gurren Laganna to dopiero
jest morderczy widok XD KONIEC SPOILERA

Nie mogę się doczekać :) Dziś wieczorkiem obejrzę sobie do końca.

Dnia 07.04.2008 o 12:59, Hubi Koshi napisał:

Nom Cathedral Terra jest ogromny, tak na dobrą
sprawę to mamy teraz mecha (Gurren Laganna) sterującego mechem (Arc-Gurren) sterującego
mechem (Cathedral Terra), a każdy kolejny jest malutki w porównaniu do poprzedniego XD
Migreny można od tych wielkości dostać.

Dokładnie tak jak napisałeś nic dodać nic ująć :) Zwłaszcza jak Leeron pokazuje reszcie te proporcje na ekranie :)
W ogóle te jego wykłady świetnie działają na załogę (te ich miny kiedy słuchają XD). I jeszcze jedno, najlepszy był ten ich strzelec pokładowy XD

Dnia 07.04.2008 o 12:59, Hubi Koshi napisał:

Dowiesz się teraz dlaczego Yoko powinna się trzymać z daleka od facetów, Banshee normalnie
XD

Kurcze jakoś sobie nie mogę wyobrazić co ona takiego zrobi :)

Dnia 07.04.2008 o 12:59, Hubi Koshi napisał:

> A w jakimś anime był ten Gunman?
Wybacz nie wyraziłem się precyzyjnie,/.../

Aaaacha ;)

Dnia 07.04.2008 o 12:59, Hubi Koshi napisał:

> Mi też mocno się z Evami skojarzył. No i ta nazwa też fajna :P
Przyjrzyj się jego walce z Simonem i sposobowi ruchu, jego płynności i elastyczności,
normalnie totalnie jak Eva01 podczas walki z pierwszym aniołem

Chyba coś w tym jest bo mi jeszcze podczas jednej walki z Viralem stanęła przed oczami walka Asuki z wojskiem w End of Evangelion. Ten mech Virala też się poruszał w taki charakterystyczny sposób.

Dnia 07.04.2008 o 12:59, Hubi Koshi napisał:

Fakt, fakt Beam Sabry to chyba standardowy element Gundamów, pewnie były nawet dawno
dawno temu w starych seriach

Tego to akurat nie wiem. Wiem że w pierwszym Gundamie najważniejszą bronią głównego mecha był karabin i stąd nazwa "Gundam".

Dnia 07.04.2008 o 12:59, Hubi Koshi napisał:

Spróbuję zgadnąć, ta blond panienka którą Kira zaraz w pierwszym odcinku wepchnął do
"bunkra" a sam pobiegł do drugiego, przy okazji niechcący dokonując sporych zniszczeń
w kolonii ?? Ta która jest w wielu openingach pokazywana w takim biało-niebieskim mundurze
z pistoletem ?? Pilotująca jakiegoś złotego-MSa ??

Tak, tak to ta ^^ Bardzo sympatyczne dziewczę, do tego ma charakterek ^^ MS pilotuje dopiero pod koniec, międzyczasie jeszcze walczy w ruchu oporu (bez żadnej maszyny), pilotuje myśliwiec, a w pewnym momencie dowiadujemy się że jest... dobra już chyba wystarczy ^^ W każdym razie jestem pewien że ją polubisz :)

Dnia 07.04.2008 o 12:59, Hubi Koshi napisał:

Flash606 twierdzi że jak długo piszesz odpowiedź (czyli coś co my nagminnie robimy z
uwagi na długość postów XD) system zmienia go w normalny post. Wystarczy skopiować to
co napisałeś do nowego okienka odpowiedzi i wsio jest okej.

To możliwe bo na dłuższą chwilę odszedłem od pisania posta i to pewnie dlatego.


BTW Wczoraj sobie też obejrzałem Death Note do 5 epa. Normalnie OMG!!! To anime jest autentycznie genialne. Po prostu genialne. Jak teraz będę chciał przekonać kogoś do anime to bez wahania pokażę mu DN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY TENGEN TOPPA GURREN LAGANN i GUNDAM SEED

Dnia 07.04.2008 o 13:43, Kosmitus napisał:

W ogóle te jego wykłady świetnie działają na załogę (te ich miny kiedy słuchają XD).
I jeszcze jedno, najlepszy był ten ich strzelec pokładowy XD

Mnie zabił wykład o tym że jeśli czegoś bardzo pragniesz to to się spełni. Gdy próbował się przymilać to Virala to ten złapał ten swój tasak i "Zginąłbyś gdybym sobie tego bardzo życzył ??" W ogóle Leeron to genialna postać, naprawdę nie rozumiem czemu ludzie go nie lubią XD Zawsze odlotowo Gimmyego straszy, nawet jak chłopak podróśł to nadal jest na Leerona uczulony. A Darry... ślicznotka normalnie ^^

Dnia 07.04.2008 o 13:43, Kosmitus napisał:

Kurcze jakoś sobie nie mogę wyobrazić co ona takiego zrobi :)

Zrozumiesz jak zobaczysz :-)

Dnia 07.04.2008 o 13:43, Kosmitus napisał:

Chyba coś w tym jest bo mi jeszcze podczas jednej walki z Viralem stanęła przed oczami
walka Asuki z wojskiem w End of Evangelion. Ten mech Virala też się poruszał w taki charakterystyczny
sposób.

Enki... Enkidu...Enkidudu nie no zarąbistego Ganmena miał ten Viral, w sumie to nawet lepiej wygląda bez tego hełmu i z irokezem. Do diaska Viral to w ogóle jest świetna postać. Nom będę sobie musiał w Końcu obejrzeć ten End of Evangelion

Dnia 07.04.2008 o 13:43, Kosmitus napisał:

Tak, tak to ta ^^ Bardzo sympatyczne dziewczę, do tego ma charakterek ^^ MS pilotuje
dopiero pod koniec, międzyczasie jeszcze walczy w ruchu oporu (bez żadnej maszyny), pilotuje
myśliwiec, a w pewnym momencie dowiadujemy się że jest... dobra już chyba wystarczy ^^

... że jest siostrą Kiry, tak tak wiem, już to odgadłem :-) Gdy oglądałem drugi opening byli pokazani stojący na Striku i mięli identycznie rozdziawione mordki, normalnie aż się prosiło o pytanie czy nie są rodzeństwem :-)

Dnia 07.04.2008 o 13:43, Kosmitus napisał:

To możliwe bo na dłuższą chwilę odszedłem od pisania posta i to pewnie dlatego.

Nom ja teraz chyba profilaktycznie zacznę każdy większy post kopiować

Dnia 07.04.2008 o 13:43, Kosmitus napisał:

BTW Wczoraj sobie też obejrzałem Death Note do 5 epa. Normalnie OMG!!! To anime jest
autentycznie genialne. Po prostu genialne. Jak teraz będę chciał przekonać kogoś do anime
to bez wahania pokażę mu DN.

Taaa to też muszę sobie przeczytać i obejrzeć, tak się tylko trochę boje... bo ja jak dorwę jakąś świetną serię to cały świat mógłby wylecieć w powietrze, a ja bym tego nie zauważył ^^; A ja tu Kolegium kończę, koła mam i prace licencjacką do napisania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 13:43, Kosmitus napisał:

> Fakt, fakt Beam Sabry to chyba standardowy element Gundamów, pewnie były nawet dawno
> dawno temu w starych seriach
Tego to akurat nie wiem. Wiem że w pierwszym Gundamie najważniejszą bronią głównego mecha
był karabin i stąd nazwa "Gundam".

Beam Sabre pojwaił się już w pierwszym Gundamie. Trudno jest określić, która broń dla RX-78 była ważniejsza. Miecz pozwalał na atakowanie, gdy zabraknie amunicji w karabinie Vulcan. Poza tym każdy duel porządny w seriach musiał być z użyciem miecza. Poza tym każdy Gundam w każdej serii miał w zanadrzu Beam Sabre, ba RX-78 miał jeszcze Beam Javelin :P
Nazwa Gundam wzięła się z połączenia słów "gun" i "freedom" jednak koncepcja zmienił się na "gun" i "dam", czyli Gundam pozwala na powstrzymywanie wrogów tak jak tama powstrzymuje wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 13:57, Hubi Koshi napisał:

SPOILERY TENGEN TOPPA GURREN LAGANN i GUNDAM SEED
> W ogóle te jego wykłady świetnie działają na załogę (te ich miny kiedy słuchają
XD).
> I jeszcze jedno, najlepszy był ten ich strzelec pokładowy XD
Mnie zabił wykład o tym że jeśli czegoś bardzo pragniesz to to się spełni. Gdy próbował
się przymilać to Virala to ten złapał ten swój tasak i "Zginąłbyś gdybym sobie tego bardzo
życzył ??"

Buhehe masakryczne to było XD

Dnia 07.04.2008 o 13:57, Hubi Koshi napisał:

W ogóle Leeron to genialna postać, naprawdę nie rozumiem czemu ludzie go nie
lubią XD Zawsze odlotowo Gimmyego straszy, nawet jak chłopak podróśł to nadal jest na
Leerona uczulony.

Ja też gościa lubię, naprawdę można sobie z niego pośmiać XD

Dnia 07.04.2008 o 13:57, Hubi Koshi napisał:

A Darry... ślicznotka normalnie ^^

Yuki i tak śliczniejsza :P

Dnia 07.04.2008 o 13:57, Hubi Koshi napisał:

Nom będę sobie musiał w Końcu obejrzeć ten End of Evangelion

Obejrzyj, warto :)

Dnia 07.04.2008 o 13:57, Hubi Koshi napisał:

... że jest siostrą Kiry, tak tak wiem, już to odgadłem :-) Gdy oglądałem drugi opening
byli pokazani stojący na Striku i mięli identycznie rozdziawione mordki, normalnie aż
się prosiło o pytanie czy nie są rodzeństwem :-)

Dobry jesteś skoro to odgadłeś :) Ja myślałem że raczej zostanie dziewczyną Kiry, a tu zonk XD Poza tym oprócz tego że jest jego siostrą to chciałem napisać też że SPOILER SPOILER jest księżniczką Orbu PO SPOILERZE

Dnia 07.04.2008 o 13:57, Hubi Koshi napisał:

Nom ja teraz chyba profilaktycznie zacznę każdy większy post kopiować

Ja też :)

Dnia 07.04.2008 o 13:57, Hubi Koshi napisał:

Taaa to też muszę sobie przeczytać i obejrzeć, tak się tylko trochę boje... bo ja jak
dorwę jakąś świetną serię to cały świat mógłby wylecieć w powietrze, a ja bym tego nie
zauważył ^^;

No to sobie wyobraź że wczoraj w nocy wiedziałem że mam jutro wcześnie wstać, jest prawie pierwsza w nocy a ja kolejny odcinek DNa włączam XD

Dnia 07.04.2008 o 13:57, Hubi Koshi napisał:

A ja tu Kolegium kończę, koła mam i prace licencjacką do napisania.

Dasz radę, bierz się za oglądanie XD Choć z drugiej strony ja za nic odpowiedzialności nie biorę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 14:12, Earthshaker napisał:

Beam Sabre pojwaił się już w pierwszym Gundamie. /.../

Acha dzięki za wykładzik. Nie wiedziałem :)

Dnia 07.04.2008 o 14:12, Earthshaker napisał:

Nazwa Gundam wzięła się z połączenia słów "gun" i "freedom" jednak koncepcja zmienił
się na "gun" i "dam", czyli Gundam pozwala na powstrzymywanie wrogów tak jak tama powstrzymuje
wodę.

A to akurat wiem. Na wiki chyba czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się