Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2008 o 22:33, Hubi Koshi napisał:

/.../

Bez cięcia się nie obejdzie ;)

Atak Vajra na ten statek jest ściśle tajną informacją, która później zostanie ujawniona. Poza tym Ranka straciła wtedy pamięć, więc nikt z zewnątrz o tym nie wiedział. Wydaje mi się, że jest jeszcze jeden, który przeżył - pilot VF-27, którego spotkasz później.
Co do Alto to on nie przyjął dziedzictwa rodziny i nie został aktorem. Jak zobaczysz gejszę w czymś jak wspomnienia, czy coś to wiedz, że tak wyglądał Alto, gdy grał Sakura Hime ;)

Ja sobie oglądanie G00 zostawię do wakacji. Zależy też od tego, czy chce znowu oglądać te smutne sceny :(

Wiesz co? Brakowało mi tych długich postów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore 80 - spoilery

Dnia 07.06.2008 o 07:54, KrisK91 napisał:

Ciekawie się robi, ciekawie :D. Pół chapterka to kontynuacja zapoczątkowanego w poprzednim
chapterze wstrząsu fabularnego.


Z drobną wstawką w karczmie - dlaczego mnie nie zdziwiło że spośród wszystkich wojowniczek jedynie Helen się upiła:) Swoją drogą taka klientka to prawdziwy koszmar, jakby jej przyszło do głowy wszczynać burdy (albo gdyby jakiś samobójca zaczął ją prowokować) to lokal poszedłby w drzazgi jak nic:D

Dnia 07.06.2008 o 07:54, KrisK91 napisał:

Jednak największa niespodzianka pojawia się na samym
końcu - Raki wraca! :D. Jak ja go nienawidzę! Co ciekawe - ma miecz Claymore,


Wygląda na miecz dwuręczny o bardzo szerokim ostrzu, jednak z pewnością to nie ta sama broń którą walczą Claymore - zwróć uwagę na styk klingi z jelcem.

Dnia 07.06.2008 o 07:54, KrisK91 napisał:

zbroje chyba też - ciężko poznać bez kolorów.


Trudno tu stwierdzić coś z całą pewnością bo w przeciwieństwie do mieczy zbroje wykuwane przez organizację różnią się między sobą ale myślę że to raczej pancerz wykonany tak aby pasował do jego stylu walki - widać to zwłaszcza gdy odbija cios Yomy tym elementem pancerza na przedramieniu (Claymore tego nie roobiły - w walce polegały na szybkości albo unikając ciosów albo blokując je mieczem, Raki jednak najwyraźniej nie jest dość szybki na takie manewry).

Dnia 07.06.2008 o 07:54, KrisK91 napisał:

Szkoda, że wygląda jak dziewczynka w obcisłym dresie ;d.


No comments:) Nie będę go bronił, też nie za bardzo za nim przepadam:)

Dnia 07.06.2008 o 07:54, KrisK91 napisał:

Raki na bank nie poszedł do organizacji by stać się Claymore''em. W końcu nosi przy boku
awakened being (ktoś wierzy, że to zwykła dziewczynka?:P)


Taaa. Zważywszy na to z kim się włóczył kiedy widzieliśmy go poprzednio...
Ale to dziecko (o ile to jest dziecko) jest za małe na Priscillę. Hmm, ciekawe w jaki sposób rozstał się z tamtą dwójką, i czy w ogóle się dowiedział kim są.
Swoją drogą jeśli ta dziewczynka jest jedną z Awakened Beings to jak przeszedł niezauważony przez Rabonę (w końcu kto jak kto ale Galatea powinna coś takiego zauważyć)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 22:38, Earthshaker napisał:

Atak Vajra na ten statek jest ściśle tajną informacją, która później zostanie ujawniona.
Poza tym Ranka straciła wtedy pamięć, więc nikt z zewnątrz o tym nie wiedział. Wydaje
mi się, że jest jeszcze jeden, który przeżył - pilot VF-27, którego spotkasz później.

Z czystej ciekawości, taki psychnięty w czerwonym... ee... jak oni tu nazywają mechy ?? Bo Valkiria to nazwa dla konkretnego modelu, no nie ?? Czyli ten atak 11 lat temu był odosobnionym incydentem i dopiero teraz Vajira postanowili wrócić ??

Dnia 07.06.2008 o 22:38, Earthshaker napisał:

Co do Alto to on nie przyjął dziedzictwa rodziny i nie został aktorem. Jak zobaczysz
gejszę w czymś jak wspomnienia, czy coś to wiedz, że tak wyglądał Alto, gdy grał Sakura
Hime ;)

Hmm... czy aby w którymś z openingów nie było scenki z "pięknym" Alto ?? No i spotkał, a raczej zobaczył swojego ojca... i jakiegoś przystojniaka obok niego (pewnie brat Alto) i był widoczek jakiejś gejszy, a Alto mało się nie posikał z przerażenia.

Dnia 07.06.2008 o 22:38, Earthshaker napisał:

Ja sobie oglądanie G00 zostawię do wakacji. Zależy też od tego, czy chce znowu oglądać
te smutne sceny :(

Cóż za to przecież kochamy tą serię. Że jest poważniejsza i bardziej... dorosła od SEEDa, a smutne sceny to ważna część

Dnia 07.06.2008 o 22:38, Earthshaker napisał:

Wiesz co? Brakowało mi tych długich postów :P

Mogę się mylić, ale to chyba ty mówiłeś podczas jakiejś dyskusji o Macrossie że gdybym się dorzucił to by się WOTy zaczęły. Oj żebyś nie żałował ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 22:44, Karharot napisał:

Claymore 80 - spoilery

Dzięki za oznakowanie spoilera ;-)
Tak z ciekawości, na którym chapterze kończy się akcja anime? Koniec wojny północnej, pokonanie Priscilli i rozejście się bohaterek. Chciałbym wiedzieć czy jest już wystarczająca ilość materiału na 2 serię, i może kiedyś zacznę czytać mangę ale nie chciałbym przeholować z odkrywaniem fabuły ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2008 o 22:51, Hubi Koshi napisał:

Cóż za to przecież kochamy tą serię. Że jest poważniejsza i bardziej... dorosła od SEEDa,
a smutne sceny to ważna część


Za brak sceny EPIC x 10000 w stylu powrotu Kiry we Freedomie na Ziemie to Gundamowi Dobolo Oda nie wybaczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 23:10, Taikun napisał:

Za brak sceny EPIC x 10000 w stylu powrotu Kiry we Freedomie na Ziemie to Gundamowi Dobolo
Oda nie wybaczą :)

Gryź się w nos :-P W 00 było dostatecznie dużo świetnych scen. Hehe ja do tej pory dostaję dreszczy jak widzę wejście GN-Xów, wtedy kiedy po raz pierwszy się pojawiły i skopały tyłki Throne''om, a Powrót Kiry ?? Przereklamowany, muzyka za mało dynamiczne, nieciekawie skonstruowana scena, a i muzyka powinna się ciutkę wcześniej zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 23:14, Hubi Koshi napisał:

Gryź się w nos :-P W 00 było dostatecznie dużo świetnych scen. Hehe ja do tej pory dostaję
dreszczy jak widzę wejście GN-Xów, wtedy kiedy po raz pierwszy raz się pojawiły i skopały
tyłek Throne''om, a Powrót Kiry ?? Przereklamowany, muzyka za mało dynamiczne, nieciekawie
skonstruowana scena, a i muzyka powinna się ciutkę wcześniej zacząć.


Najlepsza scena w GS :) może się równać jedynie z powrotem Mwu La Flagi w GSD :> gdy w Skygrasperze walczy po stronie Mariu i Archanioła :)


SPOLIERY SPOILERY GUNDAM SEED DESTINY .... BYŁY NA GÓRZE :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY GUNDAM SEED

Dnia 07.06.2008 o 23:16, Taikun napisał:

Najlepsza scena w GS :) może się równać jedynie z powrotem Mwu La Flagi w GSD :> gdy
w Skygrasperze walczy po stronie Mariu i Archanioła :)

Szczerze to podczas ostatniej walki gdy ZNOWU zasłonił sobą mostek Archangela to aż się prosiło żeby powiedzieć, "Nie Waż się znowu ginąć, jeśli zginiesz to cię zamordujemy"

Dnia 07.06.2008 o 23:16, Taikun napisał:

SPOLIERY SPOILERY GUNDAM SEED DESTINY .... BYŁY NA GÓRZE :p

Teraz im to mówi, a to niby ja jestem okropny jeśli chodzi o spoilery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 23:04, sodolis napisał:

Tak z ciekawości, na którym chapterze kończy się akcja anime?


Około 61 chaptera. Trudno powiedzieć dokładnie bo ostatnie odcinki anime mocno odbiegają od fabuły mangi

Dnia 07.06.2008 o 23:04, sodolis napisał:

Koniec wojny północnej,


To właśnie 61 chapter.

Dnia 07.06.2008 o 23:04, sodolis napisał:

pokonanie Priscilli


SPOILER
W mandze w ogóle nie doszło do tej walki - dorosła Clare (jak dotąd) nie spotkała Priscilli (i myślę że dobrze - zważywszy na to że ledwo poradziła sobie z Rigardo to z Pris nie miałaby najmniejszych szans).

Dnia 07.06.2008 o 23:04, sodolis napisał:

i rozejście się bohaterek.


SPOILER
Również nie miało miejsca w mandze.
KONIEC SPOiLERA

Dnia 07.06.2008 o 23:04, sodolis napisał:

Chciałbym wiedzieć czy jest już wystarczająca
ilość materiału na 2 serię, i może kiedyś zacznę czytać mangę ale nie chciałbym przeholować
z odkrywaniem fabuły ;-)


Na razie na pewno nie ma mowy o powstaniu pełnej 26-odcinkowej kontynuacji. Może co najwyżej powstanie jakaś OVA na podstawie bonusowych chapterów.
Polecałbym Ci zabranie się do mangi bo na kontynuację anime jeszcze poczekamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 23:20, Hubi Koshi napisał:

Szczerze to podczas ostatniej walki gdy ZNOWU zasłonił sobą mostek Archangela to aż się
prosiło żeby powiedzieć, "Nie Waż się znowu ginąć, jeśli zginiesz to cię zamordujemy"


Czas przypomnieć sobie GSD :)

btw. w GS niezła była też końcówka odcinka w którym Kira z Mwu walczyli (trenowali) w takiej sali :) tylko nie pamietam co tam w tle leciało ... ale wiem ze było mocne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2008 o 23:22, Karharot napisał:

SPOILER
W mandze w ogóle nie doszło do tej walki - dorosła Clare (jak dotąd) nie spotkała Priscilli
(i myślę że dobrze - zważywszy na to że ledwo poradziła sobie z Rigardo to z Pris nie
miałaby najmniejszych szans).

> i rozejście się bohaterek.

SPOILER
Również nie miało miejsca w mandze.
KONIEC SPOiLERA

A kuku, a dlaczego Miria opowiada wszystkim relacje z tego czego się dowiedziała? Rozejście się miało jak najbardziej miejsce, tylko iż w innym składzie personalnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY GUNDAM SEED

Dnia 07.06.2008 o 23:41, Taikun napisał:

btw. w GS niezła była też końcówka odcinka w którym Kira z Mwu walczyli (trenowali) w
takiej sali :) tylko nie pamietam co tam w tle leciało ... ale wiem ze było mocne ;)

Muzyki nie pamiętam, ale pamiętam kiedy to było. Kiedy Kira wrócił z Plant z Freedomem, a Mwu przejął jego Strike''a prawda ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 23:44, Hubi Koshi napisał:

SPOILERY GUNDAM SEED

> btw. w GS niezła była też końcówka odcinka w którym Kira z Mwu walczyli (trenowali)
w
> takiej sali :) tylko nie pamietam co tam w tle leciało ... ale wiem ze było mocne
;)
Muzyki nie pamiętam, ale pamiętam kiedy to było. Kiedy Kira wrócił z Plant z Freedomem,
a Mwu przejął jego Strike''a prawda ??


Yeah :) To było chyba w kraju Cagalli, tam te śmieszne laski latały w Gundamach, a Mwu ogłosił że dosiądzie Strike''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY CLAYMORE
Ostatnie 7 lat Clare, Miria, Helen, Deneuve, Cynthia, Tabatha i Yuma spędziły na północy, Clare musiała nawet stoczyć walkę z Mirią aby udać się na południe. Zresztą chociażby w chapterze 66 Miria mówi że przez te ostatnie 7 lat uczyły się jak wytłumiać swoje Yoki tak aby nikt nie mógł ich wykryć - udanie się na południe w sytuacji gdy myślały że zarówno Rafaela jak i Galatea wciąż należą do organizacji nie byłoby rozsądnym ruchem.
Zresztą późniejsze rozmowy potwierdzają że Miria była cały czas z nimi pełniąc rolę przywódczyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA SPOILERY GUNDAM SEED

Dnia 07.06.2008 o 23:58, Taikun napisał:

Yeah :) To było chyba w kraju Cagalli, tam te śmieszne laski latały w Gundamach, a Mwu
ogłosił że dosiądzie Strike''a :)

Taa pamiętam, zresztą Kira się trochę martwił czy aby trochę nie za wcześnie żeby Mwu walczył z nim... swoją drogą to takie trochę... naciągane. Żeby zbudowanie i odpowiednie zaprogramowanie MSa tak mocno zmniejszyło różnicę między możliwościami Coordinatorów i Naturali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 22:51, Hubi Koshi napisał:

Z czystej ciekawości, taki psychnięty w czerwonym... ee... jak oni tu nazywają mechy
?? Bo Valkiria to nazwa dla konkretnego modelu, no nie ?? Czyli ten atak 11 lat temu
był odosobnionym incydentem i dopiero teraz Vajira postanowili wrócić ??

Myślifce nazywane są tutaj VF - variable fighter, które mają 3 tryby:
Myśliwiec - wiadome l)
Gerwalk - myśliwiec "rozkłada nóżki" i sobie leci
Battroid - mech
Atak na statek był odosobnionym przypadkiem. Nikt nie spodziewał się, że wrócą, a tu taka niespodzianka.

Dnia 07.06.2008 o 22:51, Hubi Koshi napisał:

Hmm... czy aby w którymś z openingów nie było scenki z "pięknym" Alto ?? No i spotkał,
a raczej zobaczył swojego ojca... i jakiegoś przystojniaka obok niego (pewnie brat Alto)
i był widoczek jakiejś gejszy, a Alto mało się nie posikał z przerażenia.

Opening posiada scenkę z gejszą, poza tym raczej Alto za ojcem nie przepada i to z wzajemnością.

Dnia 07.06.2008 o 22:51, Hubi Koshi napisał:

Cóż za to przecież kochamy tą serię. Że jest poważniejsza i bardziej... dorosła od SEEDa,
a smutne sceny to ważna część

Ważne, ważne, ale smutne szczególnie Lockon i sam wiesz co.

Dnia 07.06.2008 o 22:51, Hubi Koshi napisał:

Mogę się mylić, ale to chyba ty mówiłeś podczas jakiejś dyskusji o Macrossie że gdybym
się dorzucił to by się WOTy zaczęły. Oj żebyś nie żałował ^^

Tak mówiłem. Każdy WoT był czymś fajnym, bo się nabijało liczbę znaków ;) No i inni piszczeli z tego powodu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!! SPOILERY MACROSS FRONTIER I GUNDAM 00

Dnia 08.06.2008 o 11:10, Earthshaker napisał:

Myślifce nazywane są tutaj VF - variable fighter, które mają 3 tryby:

A jak tu nazywają lotniskowce z możliwością transformacji ?? Totalne Przegięcie VF ?? Hmm... ale jakie odlotowe totalne przegięcie, a Mr Gej niezłą jazdę odstawił ^^

Dnia 08.06.2008 o 11:10, Earthshaker napisał:

Atak na statek był odosobnionym przypadkiem. Nikt nie spodziewał się, że wrócą, a tu
taka niespodzianka.

Niespodzianka, dobre sobie, Vajra uprzątnęli kawałek jednej floty i zaczynają sobie ostrzyć zęby na następną, a ten tu mi twierdzi "niespodzianka"

Dnia 08.06.2008 o 11:10, Earthshaker napisał:

Opening posiada scenkę z gejszą, poza tym raczej Alto za ojcem nie przepada i to z wzajemnością.

Zauważyłem, ojciec pewnie biednego Alto wydziedziczył bo się nawet nie przyznaje do znajomości z nim, heh a podczas kręcenia "filmu" to chcieli go wciągnąć w granie... i nawet im to sympatycznie wyszło XD Szkoda tylko że ta Miska sobie karku nie skręciła ^^; Nie lubię baby, z Dodą mi się tak jakoś kojarzy. A ten ziomek co się kręci za Ranką to bym się nie zdziwił gdyby to był jej brat, i jak sam twierdziłeś to ten drugi ziomek który przetrwał z tamtej eksplozji, co nie ??

Dnia 08.06.2008 o 11:10, Earthshaker napisał:

Ważne, ważne, ale smutne szczególnie Lockon i sam wiesz co.

Ano wiem wiem, ale cóż taka cena za Awesomowatość anime.

Dnia 08.06.2008 o 11:10, Earthshaker napisał:

Tak mówiłem. Każdy WoT był czymś fajnym, bo się nabijało liczbę znaków ;) No i inni piszczeli
z tego powodu xD

Nie piszczeli, zgrzytali zębami, ciskali klątwami i grozili użyciem szerokiej gamy sprzętu używanego do uszkadzania ciał ^^
Swoją drogą pewnie to wiesz, ale i tak rzucę i zaszpanuję wiedzą XD Wiesz co znaczy Klein po niemiecku... Mały/Mała XD Klein Klan XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 11:49, Hubi Koshi napisał:

UWAGA!!! SPOILERY MACROSS FRONTIER I GUNDAM 00

Dnia 08.06.2008 o 11:49, Hubi Koshi napisał:

A jak tu nazywają lotniskowce z możliwością transformacji ?? Totalne Przegięcie VF ??
Hmm... ale jakie odlotowe totalne przegięcie, a Mr Gej niezłą jazdę odstawił ^^

A nie wiem jak lotniskowce się nazywają, ale strzelam, że po prostu Macross ;)

Dnia 08.06.2008 o 11:49, Hubi Koshi napisał:

Niespodzianka, dobre sobie, Vajra uprzątnęli kawałek jednej floty i zaczynają sobie ostrzyć
zęby na następną, a ten tu mi twierdzi "niespodzianka"

Według mnie to Leon i część wojskowej ekipy (bez Short Message System xD ) maczała palce w tworzeniu Vajra. Brera i menedżerka Sheryl też coś mi tu śmierdzą.

Dnia 08.06.2008 o 11:49, Hubi Koshi napisał:

Zauważyłem, ojciec pewnie biednego Alto wydziedziczył bo się nawet nie przyznaje do znajomości
z nim, heh a podczas kręcenia "filmu" to chcieli go wciągnąć w granie... i nawet im to
sympatycznie wyszło XD Szkoda tylko że ta Miska sobie karku nie skręciła ^^; Nie lubię
baby, z Dodą mi się tak jakoś kojarzy. A ten ziomek co się kręci za Ranką to bym się
nie zdziwił gdyby to był jej brat, i jak sam twierdziłeś to ten drugi ziomek który przetrwał
z tamtej eksplozji, co nie ??

Też uważam, że Brera to jej brat. Aha porównanie z Dodą mnie zmiażdżyło xD Można powiedzieć, że Alto musi odpędzać się od dziewczyn. Z jednej strony Sheryl, z drugiej Ranka. Szczerze mówiąc wolałbym, aby było Ranka-Luca, Alto-Sheryl, Michael - Klan (ostatnia najbardziej prawdopodobna)

Dnia 08.06.2008 o 11:49, Hubi Koshi napisał:

Ano wiem wiem, ale cóż taka cena za Awesomowatość anime.

Ta awsomeowatość jest na każdym kroku w G00 xD Bridge Bunnies są najlepszym przykładem.

Dnia 08.06.2008 o 11:49, Hubi Koshi napisał:

Nie piszczeli, zgrzytali zębami, ciskali klątwami i grozili użyciem szerokiej gamy sprzętu
używanego do uszkadzania ciał ^^

Zazdrośnicy!!! xD

Dnia 08.06.2008 o 11:49, Hubi Koshi napisał:

Swoją drogą pewnie to wiesz, ale i tak rzucę i zaszpanuję wiedzą XD Wiesz co znaczy Klein
po niemiecku... Mały/Mała XD Klein Klan XD

Tak wiem, wiem. Ma to odwzorowanie w jej wyglądzie i wzroście, gdy się "skurczy" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero niedawno zainteresowałem się anime itp. więc nie jestem obeznany :P Obejrzałem na razie kilka ale najbardziej spodobały mi się Clannad i Green Green.Mógłby ktoś polecić podobne do tych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 17:13, razormw napisał:

Dopiero niedawno zainteresowałem się anime itp. więc nie jestem obeznany :P Obejrzałem
na razie kilka ale najbardziej spodobały mi się Clannad i Green Green.Mógłby ktoś polecić
podobne do tych ?


Podobne do tych są Kanon oraz Myself, Yourself.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się