Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #110: Co sądzisz o brutalnej ``scenie na lotnisku`` (zabijanie cywili) w Modern Warfare 2?

53 postów w tym temacie

zaznaczyłem "Grałem, ta scena ma sens i jest potrzebna". Ta plansza pozwala bardziej wczuć się w postać i brutalność terrorystów (no właściwie to Rosjan, ale oni sami tak się tym bulwersują, że lepiej nie porównywać ich do "tych złych" w grze). Ta scena jest czymś czego dotąd nie było w grach komputerowych - odmienność od ciągłego, bezmózgiego zabijania tabunów wrogów. Podejrzewam, że nie tylko we mnie wzbudziła emocje, których wcześniej nie uświadczyłem w grach - wzbraniałem się przed zabiciem bezbronnych (twórcy zapewne chcieli choć po części pokazać jak musi czuć się szpieg zmuszony do tej zbrodni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod komentarzem Korzana.
Nie miałem okazji zagrać jeszcze w MW2, ale wychodzę z założenia, że to jest gra, nie życie i nie można tego odbierać poważnie... a to, że scena porusza? Bardzo dobrze!
Tak właśnie ma być. Gra coś daje od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem i scena jest potrzebna. Ile jest filmów pokazujących śmierć niewinnych? Cała masa. Gry w dzisiejszych czasach są jak filmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica między grą a filmem polega na tym, że w grze to Ty ''zabijasz'', wciskając przycisk myszki pociągasz za spust, a w filmie tylko oglądasz czyny jakiejś postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja specjalnie nic o tej misji nie czytałem i nie oglądałem. Przeszedłem ją około 3 - 4 dni temu. Wrażenia z niej płynące są SUPER ;p Jak się gra to po prostu kopara opada. Dalej nie będę spojlował ;p Trzeba zagrać w tę grę.
Jest wiele brutalniejszych gier. Ale nie ulega wątpliwości, że seria Call of Duty jest o "tych dobrych" (dzielni, nieśmiertelni, zbawczy Amerykanie!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc to od 4 części (MW) to świat ratują w Codzie już nie tyle amerykanie co brytyjczycy z S.A.S''u ;P
W MW2 tak na oko (insygnia na mundurach) 90% Task Force 141 stanowią brytyjczycy właśnie.

Co do fragmentu na lotnisku - uważam, że jak najbardziej ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś w mojej pustej głowie mówi że ta scena ma sens i próbuje nam jakąś wiadomość przesłać ale mój starszy soft mózgu nie za bardzo to potrafi odczytać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po co ludzie robią taką afere fajna jest ta misja i tak ciekawie se poszczelac do ludzi grałem i powtarzałem tą misje pare razy bo jest fajna i gra nabiera dzieki tej misji na jakosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 13:08, Korzan93 napisał:

Podejrzewam, że nie tylko we mnie wzbudziła emocje, których
wcześniej nie uświadczyłem w grach - wzbraniałem się przed zabiciem bezbronnych (twórcy
zapewne chcieli choć po części pokazać jak musi czuć się szpieg zmuszony do tej zbrodni).


100% prawdy. Myślę, że IW nie wsadziło tej misji tylko dla afery i trzepania kasiory, ona jest tak stworzona by ruszyć te części mózgu które do tej pory w grach były nieaktywne.
Ja osobiście po tej misji, jak i po całym MW2 stwierdzam, że wojna to jeszcze większy syf niż myślałem, myślę, ze to właśnie to IW chciało nam pokazać. Gra wreszcie przestała być "grzeczna" i chwyciła problem na poważnie. Już nie biegamy za jakimś arabem i się nawalamy po pustkowiach gdzie nie ma cywili. Po prostu wojna, warto zagrać w tą grę, choć krótka to jak napisał Korzan93 wyzwala takie emocje których jeszcze nie było i to takie które zmuszają do refleksji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta scena jest potrzebna, bo dzięki niej później odkrywamy dlaczego w tej części wybuchła wojna i kto robi tutaj za bohatera ;P


mrrruczit - Nie my zabijamy, tylko bohater ;P Film też można przewinąć jeśli coś nam się nie podoba. Ale w takim razie jaki jest sens jego oglądania? Tak samo tutaj - jeśli wiemy że nas to oburzy, to sobie odpuśćmy. Już pomijając fakt, że czy zagramy w tą scenę czy nie, nikt nam nie każe tych cywili zabijać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować