Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed II - recenzja

72 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2009 o 17:13, TobiAlex napisał:

(nie wspomnę o tym, że
w AC1 jest tylko miecz)


W walce można było korzystać z miecza, krótkiego miecza, do tego można było kontrować z ukrytego ostrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 12:49, TobiAlex napisał:

no i?

No i ogromna różnica, co do której przekonałaby Cię elementarna wiedza z dziedziny broni białej. A co do pierwszego Assassin''s Creed, też owa różnica była bardzo zauważalna, chyba że leciałeś z jedną bronią i okrzykiem "This is Spartaaa!" na ustach, co akurat było jak najbardziej możliwe.

Dnia 02.12.2009 o 12:49, TobiAlex napisał:

W AC2 masz np. młoty.

Teraz ja zapytuję - no i co? Co mi po młotach, którymi walczy się tak samo jak mieczami, a do tego są w porównaniu z nimi beznadziejne (porównuję je, bo zajmują to samo miejsce w ekwipunku i nie można mieć jednego i drugiego) w kontekście osławionej kontry. Młoty (i generalnie broń obuchową) warto mieć... ale tylko po to, by zobaczyć animacje z nim związane i do kolekcji w willi. I w sumie do niczego więcej.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 15:09, zawratek22 napisał:

fabuła jest nudna jak barszcz w assasinie wszystko sprowadza się do idź znajdź zabij
wróć


Wiesz, co to jest w ogóle fabuła? Mi też brakuje w grze o zabójcy chodowania marchwii. Masz rację - assasin jest nudny, powinno się też zajmować rolą, zabijać golemy i budować sieci kolejowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy nadejdą te czasy, gdzie ludzie dorośli zajmują się grami dla dorosłych... a nie łebki, które nie rozróżniają gameplay''u, fabuły i storytelling''u w grach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 10:32, anadim napisał:

> > Główny bohater tej części ma wszystkie palce u ręki, a w poprzedniej chyba
jednego
> brakowało
> > (miejsce na wysuwane ostrze) dobrze zauważyłem czy mi się zdaje :P?
>
> Dobrze, teraz jest to wytłumaczone tak że Leonardo da Vinci udoskonalił te wysuwane
ostrza
> i nie trzeba już chlastać paluchów.


Ciekawe jak zostanie wytłumaczony brak palucha u pani asystentki z rzeczywistości niewirtualnej....
Wynalazek Leo poszedł w zapomnienie??


Ona tylko ZAGIĘŁA palec, myślisz, że by ją do Abstergo przyjęli bez palca a''la Asasyn? To tak jakby nakleiła sobie tarczę na czoło z napisem "Tu strzelać Templariusze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zplatynowana" - jesli chodzi o trudność trofeów to nie jest to nic ciężkiego porównywałbym to do inFamous, trochę cierpliwości przy piórkach, a reszta jak z górki :)
Gra świetna polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednego. Mi sie AC1 baardzo podobał, pod każdym względem. Dlamnie ta gra jest po prostu miodzio, mówicie że zbyt nudna, ja ją przeszedłem 4 razy i chętnie bym ją przeszedł jeszcze jeden raz. AC2to będzie jeszcze lepsza, harder better stronger. Byleby miała dobra fabułę, to już będe wniebowzięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 01:07, Exelius napisał:

"Zplatynowana" - jesli chodzi o trudność trofeów to nie jest to nic ciężkiego porównywałbym
to do inFamous, trochę cierpliwości przy piórkach, a reszta jak z górki :)

Generalnie z górki, ale dodam od siebie, że nie do końca, bo czasem wkurzające bugi lub kretyńskie rozwiązania twórców zmuszają co większych pechowców do przechodzenia gry dwa razy, by zdobyć platynę. Zresztą właśnie największa (pośród kilku dużych) wada gry - nie można replayować głównych wspomnień. Nie wiem kto w Ubi na to wpadł, by usunąć tą możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz , juz pozbieralem zeby z podlogi,
Gra ktora sie wogole nie interesowalem, ta recenzja jest pierwszym moim tekstem o eziu w nowej oprawie.
Po przeczytaniu tekstu masterminda nachodiz ochota kupienia konsoli dla tej gry !!
" Ba! Wprowadzono nawet buławę, włócznię, młot, bomby dymne i pistolet!"
Kilka dni temu ukonczylem pierwsza czesc gry w ktorej walka dla mnie miala ogromne znaczenie pojedynki 1v20 to byl moj zywiol. yyymm mloty , bulawy , pistolety sprawia ze walka bedzie jeszcze bardziej przyjemniejsza
smaczki gry o ktorych pisze autor wziioly gore i juz czekam na wersje pc z nocnikiem pod krzeslem :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z zabijaniem,można ja zaplanować na kilka sposobów czy raczej wszystko jest na hura biegniemy nóż w plecy i uciekamy? Interesuje mnie czy zabicie głównego celu wymaga większej uwagi, sprawdzanie zachowań celu, oglądanie okolicy,jednym słowem planowanie zabicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IRASS71 zależy jakie zabójstwa. Te fabularne, główne, w zasadzie możesz sobie zaplanować. Co do zabójstw na zlecenie (bo i takowe są) to nieraz jest podane w jaki sposób musisz zabić danego wroga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano sprawa z zabijaniem nie wygląda do końca tak, jak byś chciał. Sceny uśmiercania

Spoiler

Templariuszy

są przedstawione w z góry określonym fabularnym kontekście i konkretną misją, co daje małe pole dla własnej inwencji. Czasem obserwujemy, czasem śledzimy, czasem czekamy na odpowiedni moment w ukryciu, czasem się skradamy, czasem ścigamy, czasem walczymy, a czasem kilka tych elementów naraz, ale wszystko odbywa się generalnie w obszarach objective''u misji. Jasne, zdarza się wybór, można walczyć, albo podejść za plecy, czy też dać trochę fory, ale to dość niewiele, sam przyznasz. Choć uwierz, to nie przeszkadza, bo wszystko jest naprawdę genialnie wyreżyserowane i daje całkiem sporą stertę frajdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy tylko przeczytałem, że AC2 jest w produkcji wiedziałem, że tą grę muszę mieć w swojej kolekcji. Potem zacząłem szperać w internecie i czytałem różne rzeczy. Gra miała być znowu monotonna, powtarzalna i tylko głupia szyszka w lesie wie jaka jeszcze. Jednak po przeczytaniu tej recenzji już wiem - jutro idę do sklepu ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy dopiero teraz kupujecie ? Ja już miałem 19 listopada orginała ^^.
Przeszedłem no i powiem że FABUŁA wymiataaa..
Wgl. gra jest zarąbista.
Można kupować bronie armor.
Lepiej niż Gta IV : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować