Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2011 o 21:57, zadymek napisał:

To jeden kocioł. Chcesz odmówić parom homo prawa do adopcji. Mimo, że jako do obywateli/ludzi
nic do nich nie masz. Czy są zatem jakieś inne, w miarę obiektywne (tylko bez wyjeżdżania
o zboczeńcach) powody?


Wydaje mi się, że jednak takie wychowanie będzie bardziej krzywdzące dla tegoż dziecka.
Narażenie na szykany już pomijam, ale narażenie np na nieprawidłowy rozwój - jak to dziecko ma określać rodziców ?
Do jednej mamy będzie mówić mamo numer jeden a do drugiej mamo numer dwa albo ciociu ?
Jak to dziecko ma potem budować model rodziny ? Z góry będzie go podświadomie opierać na modelu swojej rodziny, czyli z góry jest niejako "nakręcane" na model homoseksualny.

Nie jestem jakiś zaściankowo-twardogłowy, nie mam utartego stereotypu, że każdy gej to pedofil utajony i zło wcielone, może niektórzy chcieli by być dobrymi rodzicami, wedle mnie jednak pewnych ograniczeń nie przeskoczą i dalej znowuż wedle mnie takie adopcje bardziej by szkodziły niż pomagały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 22:00, Pietro87 napisał:

No nie jest to dla ciebie dosyć naturalne, ze dwóch całujących się facetów wydawać mi
się może obrzydliwe czysto seksualnie rzecz biorąc ?

Nie, nie jest. Jest mi to całkowicie obojętne. Tak, jestem hetero.
>tak jak dla nich może być odpychające to jak ja całuję swoją

Dnia 09.10.2011 o 22:00, Pietro87 napisał:

dziewczynę [czy inny hetero całujący swoją] i nie mogę im mieć tego za złe].

Mogę tylko domniemywać ale nie wydaje mi się żeby dla nich to było coś odrzucającego. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 22:04, Pietro87 napisał:

Narażenie na szykany już pomijam, ale narażenie np na nieprawidłowy rozwój - jak to dziecko
ma określać rodziców ?

Jakieś dane?

Dnia 09.10.2011 o 22:04, Pietro87 napisał:

Do jednej mamy będzie mówić mamo numer jeden a do drugiej mamo numer dwa albo ciociu ?

To kwestie społeczne a nie rozwojowe. Równie dobrze można się oburzać, że z jednym rodzicem gada się po polsku a z drugim po niemiecku, co zaburza "narodową tożsamość".

Dnia 09.10.2011 o 22:04, Pietro87 napisał:

Jak to dziecko ma potem budować model rodziny ? Z góry będzie go podświadomie opierać
na modelu swojej rodziny, czyli z góry jest niejako "nakręcane" na model homoseksualny.

Taa, i hetero będzie się nastawiał na ślub z homo:)
I co to właściwie jest model rodziny? Bo chyba nie wizja Janka Korwina-Mikke. Jest jeden niezmienny (i wręcz uświęcony) model?

Dnia 09.10.2011 o 22:04, Pietro87 napisał:

Nie jestem jakiś zaściankowo-twardogłowy, nie mam utartego stereotypu, że każdy gej to

Ale wydajesz się mieć. Zastanów się ile z twoich obiekcji wynika z narzutów kultury (która zmienną jest, la la la la...) a ile z praktycznej wiedzy.

Dnia 09.10.2011 o 22:04, Pietro87 napisał:

pedofil utajony i zło wcielone, może niektórzy chcieli by być dobrymi rodzicami, wedle
mnie jednak pewnych ograniczeń nie przeskoczą i dalej znowuż wedle mnie takie adopcje
bardziej by szkodziły niż pomagały.

Historia ludzkości to m. in. historia pokonywania takich ograniczeń: kilkadziesiąt lat temu negowałbyś zasadność przyznania prawa wyborczego kobietom lub jakichkolwiek praw zwierzętom/ homoseksualistom, a dzisiaj forsujesz po prostu inną barierę.
Ograniczenia o których mówisz są równie pozorne jak te już pokonane.
Doprawdy, w sytuacji gdy mało kto ma ochotę w ogóle zawracać sobie głowę wychowaniem potomstwa ludzkiego, każdego frajera, który się na to pisze i ma szanse podołać temu wyzwaniu powinniśmy traktować jak błogosławieństwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 17:19, Jcl napisał:

Homosie to ludzie mający problem ze swoją tożsamością i powinno się ich leczyć, nawet jeśli nie jest to uznawane jako choroba.

Leczyć nawet jeśli nie są chorzy? Zastanów się co piszesz.
Za "homosiów" otrzymujesz degrad -1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karzesz mnie za to, że nazywam rzeczy po imieniu? Bo jak mam ich nazywać? To są ludzie którzy paradują po ulicy i obnoszą się ze swoją seksualnością. Są chorzy, mają problem ze swoją tożsamością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 16:35, Jcl napisał:

Karzesz mnie za to, że nazywam rzeczy po imieniu? Bo jak mam ich nazywać? To są ludzie
którzy paradują po ulicy i obnoszą się ze swoją seksualnością. Są chorzy, mają problem
ze swoją tożsamością.

Pełna racja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 16:35, Jcl napisał:

Karzesz mnie za to, że nazywam rzeczy po imieniu?

Twoje określenie jest pejoratywne [ a poza tym chamskie ale to swoją drogą ] więc nie wciskaj bajeczek o nazywaniu rzeczy po imieniu. To że coś ci się nie podoba nie znaczy że możesz zaraz rzucać takie czy owe określenia jak leci.
>Są chorzy, mają problem

Dnia 10.10.2011 o 16:35, Jcl napisał:

ze swoją tożsamością.

Są "chorzy" bo ty tak sobie ubzdurałeś w tej swojej nienawiści do nich. Wskaż dowód pokazujący że homoseksualizm to choroba to pogadamy dalej. Nie masz? No to do widzenia. I nie wyskakuj nawet z tym że to nienaturalne bo jeden z marniejszych argumentów jakimi mogą się bronić ludzie o podobnej tobie mentalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne. A jeśli jest to niech nie wychodzą z tym na ulicę tylko siedzą u siebie w domu. Ciekawe dlaczego po ulicach nie paradują zwolennicy miłości francuskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"I nie wyskakuj nawet z tym że to nienaturalne bo jeden z marniejszych argumentów jakimi mogą się bronić ludzie o podobnej tobie mentalności"
Zgiełeś mnie tym. Jak to może być naturalne?
Jednym słowem widziałeś kiedyś męzczyznę lub kobietę?( w zależności jaką płeć posiadasz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 16:41, Jcl napisał:

To nie jest normalne.

Tak, bo ty mówisz że nie jest normalne więc nie jest normalne. Żelazna logika 17 latka [ dobrze pamiętam? ] - pogratulować. A już znalezienie argumentów by powiedzieć dlaczego nie jest normalne już cię przerasta, jak zawsze.
>A jeśli jest to niech nie wychodzą z tym na ulicę tylko siedzą

Dnia 10.10.2011 o 16:41, Jcl napisał:

u siebie w domu.

Było o tym mówione stronę lub dwie temu, ledwie wczoraj - zapoznaj się. Wychodzi garstka [ czasami są to różne mniej lub bardziej "oryginalne" typy, nie przeczę ale to nie może rzutować na całe środowisko homo ].
>Ciekawe dlaczego po ulicach nie paradują zwolennicy miłości francuskiej?
Może dlatego że seks oralny nie jest zakazany ani nie jest utrwalony w mentalności jako coś co jest wybitnie zdrożne i w ogóle nienaturalne. Hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 16:44, Polemokrates napisał:

Zgiełeś mnie tym. Jak to może być naturalne?

Pisałem o tym wcześniej, tak samo nienaturalne jest to że czasami rodzą się osoby z 6 palcami u stopy / dłoni, że niektórzy mają piegi, rude włosy albo czarną skórę lub są leworęczni. Tak samo niektórzy są homoseksualistami. To że coś jest w mniejszości nie znaczy że jest jakieś chore. Proste prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 16:35, Jcl napisał:

Karzesz mnie za to, że nazywam rzeczy po imieniu?

To nie jest nazywanie rzeczy po imieniu, to umyślne używanie pejoratywnego i pogardliwego określenia.

Dnia 10.10.2011 o 16:35, Jcl napisał:

Bo jak mam ich nazywać?

Jest sporo innych powszechnie akceptowanych określeń, chociażby za "homoseksualistów" nikt już by się nie obraził.

Dnia 10.10.2011 o 16:35, Jcl napisał:

To są ludzie którzy paradują po ulicy i obnoszą się ze swoją seksualnością.

Nie wszyscy, nie potępiaj całości za działania mniejszości.
Jeśli masz jakiekolwiek dalsze zastrzeżenia skieruj je poprzez formularz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 16:53, Tyler_D napisał:

> Zgiełeś mnie tym. Jak to może być naturalne?
Pisałem o tym wcześniej, tak samo nienaturalne jest to że czasami rodzą się osoby z 6
palcami u stopy / dłoni, że niektórzy mają piegi, rude włosy albo czarną skórę lub są
leworęczni. Tak samo niektórzy są homoseksualistami. To że coś jest w mniejszości nie
znaczy że jest jakieś chore. Proste prawda?

...w zwiazkach kazirodczych...Ale normalna rzecz...

Takie mniejszosci to ty se mozesz porównywać. Znajdż coś konkretnego to pogadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 17:04, Polemokrates napisał:

Takie mniejszosci to ty se mozesz porównywać. Znajdż coś konkretnego to pogadamy

Nie, to ty znajdź mi coś co ci w tych homoseksualistach tak nie odpowiada. Ganiają za tobą? Molestują cię? Robią ci cokolwiek? Nie wydaje mi się więc co ci do tego z kim sypiają i co robią o ile nie łamią prawa? Dla mnie zdecydowana większość tych "anty" to ludzie którzy nie potrafią [ nie chcą? ] w ogóle poznać przyczyn i samych homoseksualistów wychodząc odgórnie z zaściankowym tokiem myślenia że skoro jest inne to na pewno jest złe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowana większość tych "anty" to ludzie którzy nie potrafią [ nie chcą? ] w ogóle poznać przyczyn i samych homoseksualistów czytaj wszystkie posty
Przyczyn własnie o tym rozmawiamy
Dobra już lece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>czytaj wszystkie posty
To powinno się tyczyć ciebie właśnie, przeczytaj sobie ostatnie 2 - 3 strony.

Dnia 10.10.2011 o 17:13, Polemokrates napisał:

Przyczyn własnie o tym rozmawiamy

Oni tacy się rodzą, nie ma tu nic do tłumaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 17:00, Karharot napisał:

>/.../ > To nie jest nazywanie rzeczy po imieniu, to umyślne używanie pejoratywnego i pogardliwego
określenia. /.../

Pozwolisz, że się z Tobą nie zgodzę?
O ile wiem (skoryguj mnie, jeśli się mylę) było to określenie wprowadzone przez Janusza Korwina Mikkego, dla odróżnienia ich od homoseksualistów. Mam jeszcze w domu książki, wydane przez PWN i PZWL, gdzie homoseksualizm uznaje się za zboczenie. Przestano uznawać to za zboczenie drogą głosowania.Czy głosowanie jest, w takim przypadku, właściwą drogą? Zresztą, mniejsza z tym. "Homosie", to, znowu według JKM, to homoseksualiści, którzy są aktywistami i propagatorami homoseksualizmu. Często czerpią z tego korzyści materialne (zapewne znasz konflikt między Biedroniem, a Niemcem w sprawie dotacji z UE?).
A co do leczenia - zmasowana propaganda homoseksualistów (a właściwie aktywistów i propagatorów homoseksualizmu, nazywanych prze JKM "homosiami" właśnie) uniemożliwiła wykłądy o leczeniu homoseksualizmu. Bo chyba nie wątpisz, że skoro naczelnym działaniem organizmów żywych jest przekazanie życia następnemu pokoleniu, to jeśli nie wszystko to przynajmniej to, co z powodów wad czy braków organizmu chociazby je utrudnia (a pociąg do płci przeciwnej, czymże jest, jeśli nie utrudnieniem?), można nazwać chorobą i można je leczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Bo chyba nie wątpisz, że skoro naczelnym działaniem organizmów żywych jest przekazanie życia następnemu pokoleniu, to jeśli nie wszystko to przynajmniej to, co z powodów wad czy braków organizmu chociazby je utrudnia (a pociąg do płci przeciwnej, czymże jest, jeśli nie utrudnieniem?), można nazwać chorobą i można je leczyć?"


Tym fragmentem swojej wypowiedzi KrzysztofMarek podsumował to o co mi chodziło w rozmowie z tobą w odniesieniu do tego, czemu jestem przeciwny aborcji i co uznaję za nienaturalne w kwestii posiadania potomstwa.
On tylko ubrał to w słowa lepiej niz ja w tamtym czasie [nie miałem widać "weny" na głębsze sformułowanie myśli tegoż dnia :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 16:44, Polemokrates napisał:

Zgiełeś mnie tym. Jak to może być naturalne?
Jednym słowem widziałeś kiedyś męzczyznę lub kobietę?( w zależności jaką płeć posiadasz)


O ile mi wiadomo, to w przyrodzie też można spotkać organizmy, które kopulują (?) z przedstawicielami tej samej płci. Konkretów nie dam, bo niestety takiej wiedzy nie posiadam.

Inna rzecz uznawana za "nienaturalną" - kanibalizm również ma miejsce w świecie zwierząt. Przykładem mogą być choćby mrówki.

To, że coś jest dość rzadkie nie musi oznaczać, że jest nienaturalne. Może, ale nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc skoro homoseksualiści nie mogą się mnożyć bo nie mają jak to jakim cudem wyrastają w rodzinach hetero? U zwierząt homoseksualizm [ i inne równie "chore zboczenia" ] występują i jakoś nikt nie próbuje ich "leczyć" ani nie robi się z nich dewiantów tudzież nie oddziela od "szarej masy". Poza tym ... o aborcji to nie wiedziałem ... to znaczy nie akceptujesz jej w ogóle? W żadnym wypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować