Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nintendo zdominowało Japonię

14 postów w tym temacie

Mam wrażenie że to nowe dsi kupują ludzie którzy już mieli starego dsa. Mnie to wkurza bo zamiast dawać nowe gry itp. to twórcy robią nowe wersje konsol. Nie każdy ma czas i kasę aby wymieniać sprzęt na nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 15:02, Pile napisał:

Mam wrażenie że to nowe dsi kupują ludzie którzy już mieli starego dsa. Mnie to wkurza
bo zamiast dawać nowe gry itp. to twórcy robią nowe wersje konsol. Nie każdy ma czas
i kasę aby wymieniać sprzęt na nowy.

I to sprzęt o identycznych funkcjach... lekki nonsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 15:02, Pile napisał:

Mam wrażenie że to nowe dsi kupują ludzie którzy już mieli starego dsa. Mnie to wkurza
bo zamiast dawać nowe gry itp. to twórcy robią nowe wersje konsol. Nie każdy ma czas
i kasę aby wymieniać sprzęt na nowy.


Ale Japończyki mają kasę i stać ich na kupowanie nowych konsol! Oni tym szpanują wśród swoich znajomych :) Taki dziwny kraj i kultura!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 15:02, Pile napisał:

Mam wrażenie że to nowe dsi kupują ludzie którzy już mieli starego dsa. Mnie to wkurza
bo zamiast dawać nowe gry itp. to twórcy robią nowe wersje konsol. Nie każdy ma czas
i kasę aby wymieniać sprzęt na nowy.


Ale pamiętaj jaka jest róznica w cenie. Tam nie dajesz za DSi 6-7 stów tylko dwie to jest ból T.T
Nie mogę się doczekać jak DSi LL dotrze do EU, już chyba zacznę kasę odkładać ;) Bardzo mi się podoba ta nowa wersja, lubię mieć wszystko w wyraźnej, większej wersji, bez problemu okulary na bok mozna odłożyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak się właśnie robi biznes. Hasło "Zbierz je wszystkie!" wiecznie żywe.

PS. Obawiam się, że Sony dzieli od Nintendo znacznie więcej niż 115 sztuk. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 15:14, Namaru napisał:

> Mam wrażenie że to nowe dsi kupują ludzie którzy już mieli starego dsa. Mnie to
wkurza
> bo zamiast dawać nowe gry itp. to twórcy robią nowe wersje konsol. Nie każdy ma
czas
> i kasę aby wymieniać sprzęt na nowy.
I to sprzęt o identycznych funkcjach... lekki nonsens.


To mi odrobinę przypomina Amerykanów i ich Halo. Dostaną dodatek na parę godzin, zapłacą jak za nową grę i się jeszcze cieszą. Ot, co kraj to obyczaj. Respect Nintendo i Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 15:02, Pile napisał:

Mam wrażenie że to nowe dsi kupują ludzie którzy już mieli starego dsa. Mnie to wkurza
bo zamiast dawać nowe gry itp. to twórcy robią nowe wersje konsol.


gier ciagle wychodzi i to duzo - w ciagu ostatniego tygodnia bylo pare przyzwoitych premier... jeszcze malo ? Jesli bibliotega gier na DSie jest wg Ciebie slaba to popatrz na to PSP ;) Krol konsol przenosnych jest jeden, jest nim i jeszcze dluugo bedzie nintendo ;]

Dnia 07.12.2009 o 15:02, Pile napisał:

Nie każdy ma czas
i kasę aby wymieniać sprzęt na nowy.


to nie jest wymiana "na nowe" ta konsola jest identyczna co poprzednie tylko ze wieksza - skierowana do starszych ludzi (domyslnie). Od biedy konsola wypuszczana na sile mozna nazwac "DSi", DS po lekkim tunningu - taki pomost pomiedzy DS a DS2 - wg mnie chybiony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.12.2009 o 19:04, EmperorKaligula napisał:

gier ciagle wychodzi i to duzo - w ciagu ostatniego tygodnia bylo pare przyzwoitych premier...
jeszcze malo ? Jesli bibliotega gier na DSie jest wg Ciebie slaba to popatrz na to PSP
;) Krol konsol przenosnych jest jeden, jest nim i jeszcze dluugo bedzie nintendo ;]



Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem król ale gdybym ja miał kupować konsolę to tylko psp. Jest dla mnie lepsze i tyle. Poza tym skoro gier jest tak dużo i wszystko jest super to po co wypuszczają nową wersję? Czy to zbieg okoliczności że sprzedaż wtedy wzrasta w ogromnym tempie? Obstawiam że dsi doczeka się jeszcze kilku wersji.

Dnia 07.12.2009 o 19:04, EmperorKaligula napisał:

to nie jest wymiana "na nowe" ta konsola jest identyczna co poprzednie tylko ze wieksza
- skierowana do starszych ludzi (domyslnie). Od biedy konsola wypuszczana na sile mozna
nazwac "DSi", DS po lekkim tunningu - taki pomost pomiedzy DS a DS2 - wg mnie chybiony
;)


Chodzi mi o to że wielu graczy jest w stanie dać więcej żeby mieć coś od razu a nie kupować sprzęt żeby za pół roku widzieć coś lepszego. Ostatni coś za dużo tych nowych wersji konsol wychodzi. Klient lepiej by skorzystał gdyby z takim stopniem odbywała się rywalizacja na gry i cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 21:02, Pile napisał:

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem król ale gdybym ja miał kupować konsolę to tylko psp.


wiecej gier jest na DSa, wybor dla mnie jest prosty - porty rodem z PS2 i ubogie wersje nowosci na next geny srednio mnie kreca ;)

Dnia 07.12.2009 o 21:02, Pile napisał:

Jest dla mnie lepsze i tyle. Poza tym skoro gier jest tak dużo i wszystko jest super
to po co wypuszczają nową wersję? Czy to zbieg okoliczności że sprzedaż wtedy wzrasta
w ogromnym tempie? Obstawiam że dsi doczeka się jeszcze kilku wersji.


uderzaja w innych klientow - starszych, na tym tez mozna zarobic - zestawy z krzyzowkami, sudoku, szachami i innymi grami na myslenie bardzo dobrze zostana przyjete przez osoby starsze - a takich pozycji poki co nie ma za wiele. Innych wersji konsoli przed DS2 juz raczej nie bedzie. DSi poki co w grach nie wykorzystuje nowych funkcji.

Moze skomentujesz nowe PSP ? :D to jest dopiero niewypal :D to samo co poprzednio tylko gorzej bo bez napedu ;)

Dnia 07.12.2009 o 21:02, Pile napisał:

Chodzi mi o to że wielu graczy jest w stanie dać więcej żeby mieć coś od razu a nie kupować
sprzęt żeby za pół roku widzieć coś lepszego.


wszystko co wyszlo an DSa odpalisz na klasycznym DS fat (no wyjatkiem sa minigierki sciagne ze sklepu nintendo) Jak czujesz ze "musisz kupic nowa wersje konsoli" to jestes dziwny ;) a ze ktos chce ja kupic ? prosze bardzo - dopoki producent nie zaniedbuje listy gier jest wszystko OK. Ja mojego lite wymienie najprawdopodobniej dopiero na DS2, nie widze sensu zmieniac juz teraz.

wiesz jakby nie bylo prob udoskonalania produktu ciagle bysmy jezdzili poczciwym fordem T - po co nowe samochody, one wszystkie robia to samo co T ;)

Dnia 07.12.2009 o 21:02, Pile napisał:

Ostatni coś za dużo tych nowych wersji
konsol wychodzi. Klient lepiej by skorzystał gdyby z takim stopniem odbywała się rywalizacja
na gry i cenę.


DS ciagle wypuszcza duzo nowych gier i zapowiedzia lokalizacje - ceny - tym sie nie da rywalizowac na rynku konsol ;) starsze gry tanieja i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak do końca nie jestem pewny, ale chyba w Japonii nie można mieć sprzętu elektronicznego starszego niż dwa lata. Tak mi się gdzieś obiło o uszy. Ktoś musiałby to zweryfikować - sam nigdy potwierdzenia tego nie znalazłem.

No i Japonia... nie porównujcie tego kraju do polskich realiów. To chyba najbardziej rozwinięty technologicznie kraj na świecie.

A Pile jak zwykle - twoje zdanie najważniejsze: Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem król ale gdybym ja miał kupować konsolę to tylko psp. Król jaki jest każdy widzi - wybrany przez ludzi. Możesz spróbować znaleźć tych ludzi i przekonać ich do swoich racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować