Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

Dnia 31.08.2008 o 10:02, syriusz.b napisał:

> Do uruchomienia gier na X360 nie potrzeba dysku :)

kilka gier wymaga dysku z tego, co wiem... Bodajże Burnout Paradise ma na pudełku info
o tym, że potrzebny jest dysk twardy...


Do gry na necie owszem, dysk twardy jest wymagany W Burnoucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką grę polecacie na start do X360?
Jestem zdecydowany na Soul Calibur IV oraz Star Wars: The Force Unleashed zaraz po premierze.
Ale przydałaby mi się jeszcze jakaś "strzelanka"...

[Edit] Chyba jednak wybiorę Mass Effect.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, istnieje możliwość tylko odtwarzania z takowych urządzeń - na przegrywanie nie masz co liczyć.
Jedynym sposobem na zgranie muzyki na dysk twardy konsoli jest skopiowanie jej z Audio CD na X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 17:57, Alexx1 napisał:

To to wiem, ale nie wszystkie chcą się zgrać. Czym jest to spowodowane?


Źle nagraną płytą. Wypalaj prędkością x16. U mnie problemu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie moje pytanie na dziś. Wiem, że jeśli chodzi o TV to jestem totalnym laikiem, ale. Jeśli mój telewizor ma opcję HD Ready, to w jakiej rozdzielczości da radę pracować? 1080i czy 720p. Co prawda działa w tej wyższej, ale boję się, że coś go sieknie, więc proszę o odpowiedź ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 18:53, Alexx1 napisał:

Ostatnie moje pytanie na dziś. Wiem, że jeśli chodzi o TV to jestem totalnym laikiem,
ale. Jeśli mój telewizor ma opcję HD Ready, to w jakiej rozdzielczości da radę pracować?
1080i czy 720p. Co prawda działa w tej wyższej, ale boję się, że coś go sieknie, więc
proszę o odpowiedź ;]

Też mam HD Ready i mogę ustawić rozdzielczość na 1080i. A zauważyłeś jakąś różnicę pomiędzy tymi rozdziałkami? Bo ja NIE:) Pewnie jest to obraz wysyłany w 1080 i przeskalowany przez TV na 720. Nie wyświetlisz na telewizorze większej rozdziałki niż obsługiwana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to pewnei lamerskei pytanie, ale co tam. Chce zalozyc internet, chyab neo 2 mega (chyab, ze ktos zasugeruje cos lepszego u konkurencji?) i chce podlaczyc i kompa do tego i konsole, co potrzebuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 13:35, Ceteris Paribus napisał:

Wiem, że to pewnei lamerskei pytanie, ale co tam. Chce zalozyc internet, chyab neo 2
mega (chyab, ze ktos zasugeruje cos lepszego u konkurencji?) i chce podlaczyc i kompa
do tego i konsole, co potrzebuje?


Potrzebujesz HUBa i kartę sieciową w PC, ale pewnie masz zintegrowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wysłałem mojego xboxa do microsoftu (pamiętacie mój problem z kartą sieciową? :P) i dziś przywieźli mi "nowego" o ile to określenie takim można nazwać, pominę fakt, że problem się powtarza, ale na litość... wysłałem do nich konsolę z maja 2008 a oni mi przysłali jakiś model z listopada 2007... żenada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym powiedział że potrzebujesz routera, a nie huba. Łączy się sam z netem i rozdziela go na inne urządzenia. Czyli nie musisz mieć włączonego kompa żeby na konsoli był net. Ja mam w ten sposób podpięte dwa kompy i X360. A router chodzi 24h. Dodam że posiadam model Linksys''a, przewodowy.

http://www.komputronik.pl/Sieciowka_aktywna/Linksys/sieci_przewodowe/ routery_i_urzadzenia_dostepowe/Linksys_Router_szerokopasmowy_AG241/pelny,id,18820/

Posklejaj link bo tu zawsze rozdziela:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Patrze na wikipedie ale te routery i huby nic mi nie mówią. Ten router jest lepszym rozwiązaenim, bo nie muszę mieć załączonego pc by śmigać po necie, tak? Czy podłanaczam to do neostrady, czy to zastępuje ich modem? Nie bedą marudzicw takim wypadku? Nic się na tym nei znam wiec byłbym wdzieczny za wytłumaczenie tak krok po kroku jak to zrobić. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 18:32, Ceteris Paribus napisał:

Dzieki za pomoc. Patrze na wikipedie ale te routery i huby nic mi nie mówią. Ten router
jest lepszym rozwiązaenim, bo nie muszę mieć załączonego pc by śmigać po necie, tak?
Czy podłanaczam to do neostrady, czy to zastępuje ich modem? Nie bedą marudzicw takim
wypadku? Nic się na tym nei znam wiec byłbym wdzieczny za wytłumaczenie tak krok po kroku
jak to zrobić. Pozdro.

Modem Neo nie jest na RJ-45, więc oprócz routera potrzebowałbyś jeszcze modem do tego routera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 18:56, Ceteris Paribus napisał:

Jaki modem? Mogę sam kupic, czy musi być to jakiś od tepsy? Jak podłacze to wszystko
razem, plus komp i ix do telefoni to będzie git, czy trzeba cos jeszcze konfigurowac?


Sam możesz, np. jakiś D-Linka. A konfiguracja to ci pozostanie taka, żeby przeprowadzić test w konsoli i chyba jeszcze będziesz musiał udostępnić połączenie internetowe innym użytkownikom na PC, ale tego nie jestem pewien. Raczej nie będziesz musiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak: kupujesz np. taki router jak podałem, wywalasz i stawiasz go zamiast modemu od TP, podłączasz do niego linię, z niego wypuszczasz dwa kable sieciowe, jeden do kompa a drugi do konsoli. Modem jest podłączony tylko takim kablem do kompa, żadnego usb, więc może stać gdziekolwiek chcesz. Komp powinien automatycznie zajarzyć konfigurację lanu, chociaż nie jestem pewien, bo nigdy nie używam automatycznych ustawień. Ale akurat z wywołaniem routera nie miałem problemu żadnego. O o chodzi z wywołaniem? Ano wchodzi się w ustawienia wszelkie poprzez przeglądarkę WWW, tyle że zamiast adresu wpisujesz nr. IP. Na początek jest to chyba 192.168.1.1 Ja dla wygody zmieniłem na 192.168.0.1, jednego kompa ustawiłem jako 2 w końcówce, drugiego jako 3, a konsola nie wiem nawet co ma, bo automatycznie sobie przypisuje. Generalnie połączenie wszystkiego jest opisane w instrukcji, nie masz tylko podanych ustawień pod naszą TP. Załączam w obrazku. Wszystko mi doskonale działa, kompy i konsolę włączam kiedy chcę, a router jest cały czas włączony.

PS. Piszę wszystko drugi raz, wcięło mi poprzedniego posta jak wklejałem obrazek :/ Jeśli o czymś zapomniałem to dopytaj, lub sam dopiszę:)

20080910200746

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 19:56, balduran2 napisał:

Czy jest sens kupować drogi, oryginalny kabel VGA (do podłączenie konsoli do monitora)
od M$?
Czy wystarczy jakiś tańszy zamiennik?

Wiesz jak to jest ,oszczędzając pieniądze tracisz na jakości obrazu .Myślę ,że na tym w konsoli teraźniejszej generacji nie ma co oszczędzać .Osobiście polowałem na kabel od BigBena za jakieś 89zł ,ale nie idzie go już dostać w Polsce ,lub jest naprawdę ciężko nawet przez internet .Ostatecznie zdecydowałem się na firmowy MicroSoftu za 88zł w sklepie netowym (sugerowana cena 119zł bodajże lub jeszcze więcej) ,więc nie tak źle.Możesz kupić kabel za 20,40zł ale nie narzekaj jak obraz nie będzie ostry a kolory wyblakłe .Sam zdecyduj ,czy bardziej ci zależy na pieniądzach ,czy jakości bo to ważne pytanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować