Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kwestia płatnego PlayStation Network znowu powraca

21 postów w tym temacie

Zaitsev, ależ interpretacją strzeliłeś.
"Oprócz jednorazowej opłaty mamy jeszcze abonament lub płatność za każdy przedmiot" - to znaczy wybór między każdorazową opłatą za zakupy bądź abonament na nie wykupiony. Obstawiam, że celowane jest to w Home.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze... nie wyobrażam sobie PS3 i PSP bez usługi PSN za darmo... Jak dla mnie to wszystko jest cholernie dziwne, PSP GO został wprowadzony (w teorii... chyba niestety tylko w teorii) z myślą by gry można było sprzedawać przez sieć pomijając tym samym pośredników, którzy zatrzymują sobie pare groszy i tym samym po pewnym czasie zrobić cięcie cen... tak zaiste dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie teraz płatnego PSN by wkurzyć wszystkich graczy, którzy zainwestowali w PSP GO...
Może się mylę, może źle zrozumiałem... ale nie chciałbym być oszukany przez kolejnego giganta....

No cóż... ale jeśli wprowadzą opłaty... to jakoś będę musiał się pogodzić, nic przecież im nie zrobimy? Powarczeć można ale jaki ma to sens...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz ktoś wspomina o opłatach za PSN. I oczywistym jest że żaden gracz tego z radością nie przyjmie, ale sądzę że nie ma ryzyka - SONY nie może tak od razu hop-siup abonamentu wprowadzić, bo zaraz mieliby tłum ludzi z pochodniami i widłami pod siedzibą. Raczej postawią na mikrotransakcje, o których mowa w wypowiedzi Chatani''ego.

A z drugiej strony może i mogą tak zrobić? Wszak wielu graczy po prostu pokornie by zapłaciło, jak znam rynek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie skoro sony dopłaca do każdej konsoli to nie przepuści takiej okazji do zarobku. Ciekawe jakie będą mieli miny fanboye którzy naśmiewali się z xboxa tylko dlatego że ma abonament ;]
Ciekawe tylko jak opłaty wprowadziłoby sony bo przecież po tylu zapewnieniach to by było już przegięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak chcą wprowadzić płatny PSN to ta usługa nie może mieć żadnych problemów. Powinna działać jak Xbox LIVE. Praktycznie żadnych większych problemów.

A jak wiemy PSN pozbawiony problemów nie jest. Tak niech coś zaczną robić z samym PSN żeby nie miał problemu. Potem mogą zacząć wprowadzać. Takie moje zdanie.
Kto by chciał płacić za coś co ma problemy? Szczególnie mimowolne rozłączenia(choć może tutaj dlatego że mam ruter bez przewodowy i pod niego PS3 i PC jest połączony) lub lagi(choć już teraz nie są na taką wielką skalę). Ale są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2009 o 20:59, Archacus napisał:

z myślą by gry można było sprzedawać przez sieć pomijając tym samym pośredników,
którzy zatrzymują sobie pare groszy i tym samym po pewnym czasie zrobić cięcie cen...


xD
Nie, GO został wprowadzony, by 40% ceny którą normalnie jest marża sklepu zatrzymać w kieszeni, a nie by zrobić nam dobrze. Niższe ceny to powtarzany ciągle frazes, a jeśli nie trafisz na weekendową promocję, to cyfrowa dystrybucja dalej jest tak samo droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie opłat za PSN nie było by problemem, gdyż:
- Ludzie i tak będą płacić.
- Fanboye znajdą jeden kruczek z którego wyniknie, że abonament będzie niższy od "xboxowego" o całą 1/4 złotego.
- Fanboye będą płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak cena pre paida nie będzie wyższa niż 100 zł to będę płacił. A jeżeli PSN będzie ewoluował to jestem skłonny zapłacić nawet więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaitzev siejesz zamęt i nad interpretujesz słowa Japończyków. Jak na razie zapewniają, że dodatkowe będą nowe usługi.

cypers: no tak, bo za Xbox Live płacą tylko fanboje, a nie ludzie którzy chcą komfortowo grać przez neta. Weź się stuknij w swój fanbojowaty łeb, człowieku i zastanów się przez chwilę.

pile nie masz prawa innych nazywać fanboyami, ani nawet używać tego słowa, bo brzmisz wtedy jak Andrzej Lepper wyzywający innych od wieśniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w PSN dalej będzie za darmo to co jest najważniejsze, czyli gra po sieci. Nie wprowadzą nagle graczom abonamentu, bo dojdzie do podobnej sytuacji jak z Games For Windows Live... Na bank, chodzi tu o jakieś dodatki.

Więc pile przykro mi, wiem, że nie śpisz po nocach czekając tylko aż PSN będzie płatne, ale wątpię by to się kiedyś stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nadając opłaty za granie online to był by strzał w nogę dźwigającego bardzo ciężki pień drzewa faceta, który ma wrodzoną wadę nogi drugiej ( SONY ).

Nie zrobią płatnego PSN. To jest także karta przetargowa pomiędzy w wyborze X360 a PS3. ( Które bardziej opłaca się kupić. Kupujesz X360, masz darmo live gold przez miesiąc, a cały rok live''a o ile się nie mylę kosztuje ponad 2 stówy więc to już jest PS3 ;] Ponadto X360 nie ma WiFi [ A TO NASTĘPNE PONAD 200 zł ] )

Ja podziękowałem Xboxowi za jego usługi dawno temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takiego wała ^^ nie dość ze płace za DLC do gier i kupuje inne gry....flower, rag doll kung fu, CoD classic, wolfenstein, punisher, stardust hd, fat princess, battlefield 1943 i utwory do singstara po 5 zł kazdy (rozbój) i inne......to mam jeszcze abonament placic ??? w zyciu ! ;D Niech im starczy to co juz my - gracze płacimy xD i tak duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dlc płacisz tylko po części PSN reszta (większa część) kasy idzie dla firmy odpowiedzialnej za daną grę :)

PSN samo w sobie jest fajną usuługą, jeśli Sony wprowadzi abonament to wyłącznie po to żeby przyspieszyć jego rozwój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2009 o 23:08, SKIL napisał:

Nie zrobią płatnego PSN. To jest także karta przetargowa pomiędzy w wyborze X360 a PS3.
( Które bardziej opłaca się kupić. Kupujesz X360, masz darmo live gold przez miesiąc,
a cały rok live''a o ile się nie mylę kosztuje ponad 2 stówy więc to już jest PS3 ;]
Ponadto X360 nie ma WiFi [ A TO NASTĘPNE PONAD 200 zł ] )

Jakie 2 stówy? Za rok płaci się na dzień dzisiejszy 118 zł. Równie dobrze mogę powiedzieć, że w PS3 niema headset'a, który kosztuje 200 stówy, więc różnica nadal jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 17:11, Xjumpaytech napisał:

Równie dobrze mogę powiedzieć, że w PS3 niema headset, który kosztuje 200 stówy, więc różnica nadal jest.


Po pierwsze to nie "200" tylko "2" stówy (mały błąd), a po drugie 200 zł kosztował 1-2 lata temu, jednak teraz jego cena wynosi 110-150 zł (zobacz na allegro).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 17:17, Michu94x napisał:

Po pierwsze to nie "200" tylko "2" stówy (mały błąd), a po drugie 200 zł kosztował 1-2
lata temu, jednak teraz jego cena wynosi od 110-150 zł (zobacz na allegro).

Tak nie zauważyłem dzięki, ale Headset sprawdzałem na ultimie, bo Wi-Fi też można kupić za 100-150 zł tylko, że na Ebayu w Chinach lub Hong Kongu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować