Zaloguj się, aby obserwować  
Lex

Pad do PC

106 postów w tym temacie

Witam, szukam dobrego pada do PC, bardzo podoba mi się taki jak od xbox (chodzi mi o zamiane miejsc lewego analogu z krzyżakiem, ładnie to wygląda i musi być poręczne). Ale cena mi nie pasuje, mam ograniczone fundusze, maksymalnie 100 zł a nie znalazłem padu tańszego z tą stylistyką. Dlatego pytam tutaj, znacie może jakieś tańsze wersje takich padów, nawet dobrej jakości, innej firmy? Standardowym padem z normalnym układem gałek nie pogardze, ale bardzo dobrej jakości. Podobają mi się chillstreamy, to chłodzenie jest genialne ale cena jeszcze wyższa niż w przypadku windowsowej wersji z x-boxa. Kupno używanego odpada bo chcę kupić dwa pady, na każdy max 100 zł. Dzięki za każdą pożyteczną opinie i pomoc.
Pozdrawiam Kurigazlu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja osobiście polecę Logitech Rumblepad II. Standardowy i sprawdzony układ z PS2. Moim zdaniem bardzo wygodny, od lat go używam. Obudowa i gałki pokryte gumą dla większej przyczepności, niezgorsze wibracje. Ma w zasadzie tylko jedną wadę - gałki są w kwadratowych "dziurach", a nie okrągłych. Daje to minimalnie gorszą dokładność przy wychyleniach (tzn. trudniej utrzymać ten sam kąt) niż w przypadku modeli xboxowych. Poza tym jednak nie stwierdziłem żadnych problemów z tym padem, warto też dodać że jest w zasadzie niezniszczalny - setki razy spadał mi z obudowy na ziemię i poza kilkoma ryskami, to nic mu się nie stało.
Do 100 zł powinieneś go spokojnie znaleźć, a jeśli poszukasz dobrze na Allegro, to przy odrobinie szczęścia upolujesz model bezprzewodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał ziptotaf. Mam Logitech''a Dual Action, to chyba to samo, tylko bez wibracji. Jest świetny, używam od ponad 3 lat, wiele razy spadał, ktoś po nim deptał, leżał setki razy pod kilku kilogramową torebką i nadal działa jak nowy. Do 100 zł spokojnie znajdziesz. Jeśli chodzi o pady ze standardowym układem - moim zdaniem najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja bym sie juz przy okazji zapytal czy pady z ps2 i ps1 maja takie same wejscia, bo mam stare playstation 1, a bym tylko sobie samą przejsciowke kupil na pc i czy by to dobrze dzialalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 13:02, Kwas17 napisał:

a ja bym sie juz przy okazji zapytal czy pady z ps2 i ps1 maja takie same wejscia, bo
mam stare playstation 1, a bym tylko sobie samą przejsciowke kupil na pc i czy by to
dobrze dzialalo?

Były takie przejściówki, ale są nie do dostania i były strasznie drogie = lepszy zakup nowego pada. Osobiście używam pada od X360 (ale sporadycznie, żeby nie powiedzieć - niemal wcale). Zero problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych padach? Ma ktoś? Jest ktoś w stanie dać dobrą opinie?
1. http://allegro.pl/item1186965875_wyprzedaz_pad_logitech_chillstream_do_pc_i_ps3.html
2. http://allegro.pl/item1181257713_przewodowy_pad_xbox_360_pc_nowy_sklep_mercury.html - jak na ten pad, oryginalny z dwu letnią gwarancją, ma niską cene nie sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 13:23, Aurelinus napisał:

> a ja bym sie juz przy okazji zapytal czy pady z ps2 i ps1 maja takie same wejscia,
bo
> mam stare playstation 1, a bym tylko sobie samą przejsciowke kupil na pc i czy
by to
> dobrze dzialalo?
Były takie przejściówki, ale są nie do dostania i były strasznie drogie = lepszy zakup
nowego pada. Osobiście używam pada od X360 (ale sporadycznie, żeby nie powiedzieć - niemal
wcale). Zero problemów.


ale widzialem na allegro takie przejsciowki po 8 zl do usb z koncowką od ps2 ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 21:40, Kwas17 napisał:

ale widzialem na allegro takie przejsciowki po 8 zl do usb z koncowką od ps2 ;D

A do czego ci on, bez emulatora PS2 nic z tym raczej nie zrobisz zapewne, chyba, że jest jakiś sterownik który pozwala takiemu padowi podszyć sie pod inny. Gry wymagają obsługi konkretnych padów, jeśli go nie rozpozna, to możesz sobie pomachać dla zasady. Tamte drogie miały taki sterownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 21:51, Aurelinus napisał:

> ale widzialem na allegro takie przejsciowki po 8 zl do usb z koncowką od ps2 ;D

A do czego ci on, bez emulatora PS2 nic z tym raczej nie zrobisz zapewne, chyba, że jest
jakiś sterownik który pozwala takiemu padowi podszyć sie pod inny. Gry wymagają obsługi
konkretnych padów, jeśli go nie rozpozna, to możesz sobie pomachać dla zasady. Tamte
drogie miały taki sterownik.


aha to trzeba bylo tak od razu :D dobra, dzieki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 18:17, Kurigazlu napisał:

Co sądzicie o tych padach? Ma ktoś? Jest ktoś w stanie dać dobrą opinie?
1. http://allegro.pl/item1186965875_wyprzedaz_pad_logitech_chillstream_do_pc_i_ps3.html
2. http://allegro.pl/item1181257713_przewodowy_pad_xbox_360_pc_nowy_sklep_mercury.html
- jak na ten pad, oryginalny z dwu letnią gwarancją, ma niską cene nie sądzicie?


Proponowałbym nr 2, bo to oryginalny pad od xboxa 360. A to z kolei oznacza że w niektórych grach (jak choćby Devil May Cry 4 czy Prince of Persia) automatycznie ustawi ci sterowanie, zazwyczaj nawet poprawnie. W przypadku Chillstreama o takie drobiazgi trzeba się martwić samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale na gram.pl prawie wszystko co ze sprzętu jest strasznie drogie. Takie jest moje zdanie. Dawniej kupiłem pada na allegro za 50zł i żałuję. Jakaś "niefirmówka". Lepiej zainwestować te paręnaście złotych i kupić coś z microsoftu lub innych, ale znanych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Przyszedł dzisiaj mój pad. Dokładnie http://allegro.pl/show_item.php?item=1181111712, wszystko w porządku ale w zestawie nie było sterowników, nie dziwi mnie to, w końcu pad był tańszy. Tutaj jest napisane że mogę je ściągnąć http://support.microsoft.com/kb/908888/pl, przeszukałem wszystko ale nie mogę znależć, jest w stanie ktoś pomóc, dać link do sterowników? Proszę nie odsyłać mnie na google, tam też nic sensownego nie znalazłem.
Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 12:45, Kurigazlu napisał:

Witam
Przyszedł dzisiaj mój pad. Dokładnie http://allegro.pl/show_item.php?item=1181111712,
wszystko w porządku ale w zestawie nie było sterowników, nie dziwi mnie to, w końcu pad
był tańszy. Tutaj jest napisane że mogę je ściągnąć http://support.microsoft.com/kb/908888/pl,
przeszukałem wszystko ale nie mogę znależć, jest w stanie ktoś pomóc, dać link do sterowników?
Proszę nie odsyłać mnie na google, tam też nic sensownego nie znalazłem.
Z góry dzięki za pomoc.

Przepraszam że piszę post pod postem ale już znalazłem sam. Nie robie już więcej zamieszania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamieszanie zamieszaniem, ale jak używasz XP, to zamiast oficjalnych sterowników od MS (które charakteryzują się bardzo ubogim panelem konfiguracyjnym) radzę użyć XBCD360. Pod Vistą (i pewnie 7 też) już nie ma wyboru, XBCD360 trzeba tam instalować (i używać) w Trybie Testowym, co jest "nieco" uciążliwe, ponadto te sterowniki pod Vistą działają różnie (u mnie na Chillstreamie nie chciały się zainstalować, raz nawet zostałem uraczony BSoDem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostarczono mi zakupiony gamepad Speedlink 360 Style. Wygląda świetnie. Wygodnie leży w dłoniach, choć po latach używania klawiatury i myszki muszę się na nowo przyzwyczaić. Na razie wszystko wygląda w porządku. Zaraz sobie potestuję nowy nabytek na Devil May Cry 4. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 16:03, zajacisko napisał:

Jaki kabel kupić, by pad do X-box''a działał z PC?


Przewodowy po prostu wtykasz w USB i instalujesz sterowniki, a do bezprzewodowego musisz mieć specjalny odbiornik. Drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować