Zaloguj się, aby obserwować  
d7

Dzisiejsze wydania gier.

27 postów w tym temacie

Ostatnio wydawcy gier maja jakies manie na punkcie malych pudelek z grami. Mowie o tych nowych wydaniach gier, gdzie pudelko ma ~20x15cm i sa w nim tylko plyty i instrukcja...
za to gry ktore byly wydane wczesniej (nie wiem dokladnie kiedy nastapila transformacja) byly zapakowane w ladnych, duzych pudelkach w ktorych czesto mozna bylo znalezc bonus ;)

co sadzicie o tej zmianie? moim zdaniem wyszla na gorsze bo juz nie moge sobie pudelka polozyc na polce, tak zeby to ladnie wygladalo i cieszylo oko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwestii estetycznej ("cieszenie oka") to lepiej sprawdzają się pudełka DVD. Dla mnie lepiej się prezentują na półkach.
W kwestii ekonomicznej... No cóż, wiadomo że w małym pudełeczku nie zmieści się wiele dodatków. W ogóle zmienił się teraz system bonusów:
- kiedyś demka/trailery/muzykę dołączano na oddzielnej płytce, teraz wszystko wrzuca się na płyty z grą.
- z instrukcją bywa różnie. Czasami jest rozbudowana (W40K:DoW), a czasami bardzo biedna (DSII) i na dodatek chamsko odsyła nas do pozostałej części instrukcji, która znajduje się na płytce.
- gadżety to dzisiaj rzadkość.
Reasumując: dystrybutorom coraz bardziej odechciewa się walka o klienta. Kiedyś dorzucano koszulki, dużą instrukcję i ładne pudełko. Teraz wszyscy lecą po kosztach i tyle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy kij ma dwa końce - tak jest i w tym przypadku. Są zalety i wady nowego rozwiązania.

Są gry pokroju Age of Empires, Warcraft, Starcraft, Diablo, Settlers, NeverWinter itp., które bez kartonowego pudełka wyglądałyby dla mnie - jako produkt finalny - nieco niepełnowartościowe. Pudełko w takim przypadku stanowi dopełnienie całości, stanowi rodzaj kropki nad "i".

Lecz są również gry dobre, np. Medal of Honor, GTA, FarCry, Half Life 2, które dla mnie mogą się być bez kartonowego pudełka.

Natomiast drukowana, solidna instrukcja dołączana do gry to dla mnie PODSTAWA.

Reasumując - są tytuły, których pudełka wystawione na widocznym miejscu cieszą moje oczy, ale są również takie, których opakowania chowam do szafy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obaj macie racje ale zobaczmy jaka jest sytuacja przciętnego polskiego gracza nie zawsze ma orginałki a jak już sobie na nią pozwoli to żeby była jak najtańsza :P więc to co oferuje wydawca powinno być atrakcyjne (co nie zawsze ma miejsce) i TANIE więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najlepsze wydanie, to pelnowymiarowe pudelko a w srodku pudelko DVD z instrukcja i bonusami.
no coz, raczej malo komu takie wydania by sie oplacaly:(
na szczescie zdarzaja sie jeszcze takie wersje np. Beyond Divinity niestety coraz rzadziej.
za to z drugiej strony mamy obnizki cen - wiec rachunek jest prosty, cos za cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie sobie HL2 i jego opakowanie. Gra będąca hitem dekady i kosztujacą ponad 100 zeta (130 bodajże) wydana w pudełku DVD z UWAGA!UWAGA! jednokartkową instrukcją (do tego jedna płyta w kopercie).
My Panom z Nicolas Games dziękujemy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 19:46, Dark Templar napisał:

Teraz wszyscy lecą po kosztach i tyle :(


Dokładnie. Po prostu wiedzą, że to im się nie opłaca, nie w naszym kraju. Ludzie po prostu wolą mieć pirata niż wydać te 100 zeta na gre + dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie powiem...
ja wole zbierac kase miech dluzej, zeby potem dluzej cieszyc sie ladnym pudelkiem na szafce, niz plyta w pudeleczku obok ksiazek czy cos w tym stylu...
wiec te pare zlotych za pudelko do gry to nie jest wielki wydatek...
trzeba tez wziac pod uwage, ze taki przecietny gracz oryginalna gre kupuje bardzo rzadko... mowie tu o ~2 sztukach rocznie. czyli jak mam do wyboru w ciagu roku kupic gre z pudelkiem za 99zl, lub bez za 89zl to bez namyslu bym zlapal ta pierwsza...
chyba ze wiekszosc myli inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 19:58, Dark Templar napisał:

DVD z UWAGA!UWAGA! jednokartkową instrukcją (do tego jedna płyta w kopercie).



Taa, jak zobaczylem ta instrukcje, to nie moglem sie powstrzymac od smiechu, a bylo to dokladnie 16.11.04 (gralismy z bratem do 3 w nocy chyba :D) Ale teraz troche zaluje, ze tak szybko kupilem HL2, bo gdybym poczekał do grudnia to miałbym wydanie DVD i mógłbym je zarejstrować i mialbym gwarancję (i więcej wPLN :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 19:58, Dark Templar napisał:

Zobaczcie sobie HL2 i jego opakowanie. Gra będąca hitem dekady i kosztujacą ponad 100 zeta (130 bodajże) wydana w pudełku
DVD z UWAGA!UWAGA! jednokartkową instrukcją (do tego jedna płyta w kopercie).
My Panom z Nicolas Games dziękujemy :(



Panowie z ww. firmy po prostu lubia sobie dokladac do i tak juz grubych kieszni.
tez kupilem oryginal HL2 i nie jestem z teog zadowolony... spodziawalem sie czegos wiecej, a tu (CD) 5 kopert jedna kartka klucz i pudelko ~20x15...
litosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 19:59, d7 napisał:

wiec te pare zlotych za pudelko do gry to nie jest wielki wydatek...


no nie wiem, zwykle to sprowadza sie do wyboru - albo kupie teraz "edycje kolekcjonerska" za ok.100 zl albo poczekam az bedzie w tanszej serii za ok 40 zl. wiec to nie jest pare zlotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie sadze ze stare wielkie boxy byly bardziej satysfakcjonujace dla gracza. Widac bylo od razu konkretne zastosowanie marketingu i podejscie do klienta. W srodku bywaly postery, jakies bonusiki, grubasna instrukcja. Glupotki ale cieszace czlowieka ktory wydal sporo kasy za gre...
Teraz ped do minimalizacji kosztow produkcji serwuje nam wersje kinowe, z instrukcjami w ilosciach sladowych. A jakosc samej giery czasem pozostawia tez sporo do zyczenia...
Coz takie realia rynkowe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tęsknię za wydaniami gier w stylu Planescape Torment czy Baldura gdzie w pudełeczku była oprócz solidnej instrukcji oraz płytek np. podkłądka pod myszkę albo koszulka (czasem obie). Najbardziej jednak cenię łądną i wyczerpującą instrukcję. Mam nadzieję, że Platynowa Kolekcja Diablo2 będzie miała taką fajną "książeczkę" jak pierwotne wydanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 19:46, Dark Templar napisał:

Reasumując: dystrybutorom coraz bardziej odechciewa się walka o klienta. Kiedyś dorzucano koszulki, dużą

>instrukcję i ładne pudełko. Teraz wszyscy lecą po kosztach i tyle :(

i dobrze, ja kupuje gre a nie koszulke, plakat, breloczek itp gadgety (one tylko podnosza cene)

chociaz shaker z tropico byl fajny :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>skoro nie CDP wydawał HL2 :P

Wydawał ;D
Tyle, że najpierw pojawiły się pudełka HL2 od Nicolasa, a później od CDP.
Od CDP można było nawet zamówić chyba edycje kolekcjonerską w metalowym pudełku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze slowo wyjasnienia - małe pudełka NIE sa efektem ciecia kosztow. To tylko i wylacznie WYMOG sieci handlowych, sprzedajacych gry - po prostu chca aby na polkach zmieascilo sie wiecej malych pudelek, niz mniej wiekszych. My tez z wielka checia nadal wydawalibysmy gry w duzych, atrakcyjnych pudełkach.
Zaleta małych jest to, ze zajmuja Wam mniej miejsca na biurku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować