Zaloguj się, aby obserwować  
Backside

Knights of the Temple II

36 postów w tym temacie

Czy ktoś z forumowiczów miał okazję grać w tą grę?

Ja widziałem na Gamershellu dwa bardzo imponujące trailery (pod względem grafiki i akcji) oraz czytałem o niej sporo informacji. Wygląda na bardzo ciekawą. Ale jak jest naprawdę?

Jak wygląda sprawa sterowania - czy jest w miarę proste? A co z fabułą? Twórcy zapowiadali "bardzo ciekawą", nieliniową i wspominali o questach pobocznych oraz alternatywnym zakończeniu gry. Czy rzeczywiście gra została wykonana zgodnie ze "złotymi zapowiedziami" i jest warta kupna, by przejść ją min. 2 razy?

Byłbym wdzięczny za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 23:12, Backside napisał:

Czy ktoś z forumowiczów miał okazję grać w tą grę?



W Clicku tak ją podsumowali:

Jeśli chcesz mieć czas na gaduszki z kolegą, oglądanie ulubionego serialu oraz sprawdzanie czy rybki już zajadły papu, to KotT2 jest grą dla Ciebie.
Niby fajna ale nudnawo - za łatwa czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Gra jest przeciętna, dość schematyczna, ograniczona, nudnawa (nudzi już po 20 min. grania) i ma niedopracowane sterowanie (dla osób przyzwyczajonych do sterowania a''la Gothic/Morrowind/Fable/NWN może wydać się bardzo niewygodne i męczące). Ktoś próbował porównać ją do Gothic. Takie porównanie jest nie na miejscu. Tyle mam do powiedzenia po nużączych 5 godz. grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2006 o 08:18, ksenus napisał:

Zgadza się. Gra jest przeciętna, dość schematyczna, ograniczona, nudnawa (nudzi już po 20 min.
grania) i ma niedopracowane sterowanie (dla osób przyzwyczajonych do sterowania a''la Gothic/Morrowind/Fable/NWN
może wydać się bardzo niewygodne i męczące). Ktoś próbował porównać ją do Gothic. Takie porównanie
jest nie na miejscu. Tyle mam do powiedzenia po nużączych 5 godz. grania.



Dzięki wielkie za odpowiedź.

Cóż - niestety własnie sietego spodziewał. Rzadko kiedy zdarza się, żeby taka "gra z nikąd", o której mało kto słyszał, a posiadająca odważne reklamy, klasyfikujące ją do "górnej półki", stawała się hitem.

Ale nie ukrywam, że zmartwiłeś mnie. Liczyłem na fajną średniowieczną sieczkę w ładnych, przepełnionych tajnymi skrytkami, lokacjach oraz jako taką fabułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O - właśnie pobrałem z gamershella demko. Skłądają się nań 2 misje - wyjście z doków i obrona bramy oraz przedracie się nocą przez pełen potworów port do jakiegoś tam statku.

Uczucia bardzo mieszane - najsampierw mogę sobie wybrać jedną z kilkunastu-kilkudziesięciu broni (niezły ekwipunek :] - chyba, że to tylko w demie).
Ale tak w ogóle to musiałem uporać sie z dziwacznym sterowaniem - widać od razu jak bardzo konsolowa jest ta gra, bo to normalnego prowadzenia bohatera potrzeba było zaznaczyć "Invert Mouse" @@, a i tak on jakoś sam z siebie dziwnie skręcał na lewo.

Ale doszedłem do walki - całkiem mi się spodobała, ale za dużo tam nawalaniny i kiepskiego AI. Gdy nawalamy jednego delikwenta, reszta stoi i się patrzy. Poza tym nie mamy możliwości przerwania ciagu ataków i przejścia do rywala obok - co najwyżej kombo rozłożone na dwie osoby.

Z peirwszą misją sobie poradziłem, ale z drugą? PRzy tak utrudnionym sposobie sprawnego chodzenia nie za bardzo wiedziałem o co chodzi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie łam się. Za 2 tygodnie będziesz mógł porgać w Oblivion. To dopiero będzie gra. Na Gothic 3 jeszcze trzeba poczekać ale Oblivion będzie rewelacją (tak mi mówi przeczucie i doświadczenie z poprzednią częścią serii TES).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 08:21, ksenus napisał:

Nie łam się. Za 2 tygodnie będziesz mógł porgać w Oblivion. To dopiero będzie gra. Na Gothic
3 jeszcze trzeba poczekać ale Oblivion będzie rewelacją (tak mi mówi przeczucie i doświadczenie
z poprzednią częścią serii TES).

obyś się nie przejechał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2006 o 23:32, Backside napisał:

O - właśnie pobrałem z gamershella demko. Skłądają się nań 2 misje - wyjście z doków i obrona
bramy oraz przedracie się nocą przez pełen potworów port do jakiegoś tam statku.

Uczucia bardzo mieszane - najsampierw mogę sobie wybrać jedną z kilkunastu-kilkudziesięciu
broni (niezły ekwipunek :] - chyba, że to tylko w demie).
Ale tak w ogóle to musiałem uporać sie z dziwacznym sterowaniem - widać od razu jak bardzo
konsolowa jest ta gra, bo to normalnego prowadzenia bohatera potrzeba było zaznaczyć "Invert
Mouse" @@, a i tak on jakoś sam z siebie dziwnie skręcał na lewo.

Ale doszedłem do walki - całkiem mi się spodobała, ale za dużo tam nawalaniny i kiepskiego
AI. Gdy nawalamy jednego delikwenta, reszta stoi i się patrzy. Poza tym nie mamy możliwości
przerwania ciagu ataków i przejścia do rywala obok - co najwyżej kombo rozłożone na dwie osoby.

Z peirwszą misją sobie poradziłem, ale z drugą? PRzy tak utrudnionym sposobie sprawnego chodzenia
nie za bardzo wiedziałem o co chodzi :]



ja tez o tym czytalem ze sterowanie jest zrąbane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 08:21, ksenus napisał:

Nie łam się. Za 2 tygodnie będziesz mógł porgać w Oblivion. To dopiero będzie gra. Na Gothic
3 jeszcze trzeba poczekać ale Oblivion będzie rewelacją (tak mi mówi przeczucie i doświadczenie
z poprzednią częścią serii TES).


No ale, gdzie KoTT, a gdzie TES :].
Ja liczyłem przede wszystkim na "średniowieczną sieczkę", a Oblivion (jak było widać na gameplay''u) nie ma zbyt rozbudowanej walki - nie jest ona już tak symboliczna jak w Morrowindzie, ale też chyba brakuje ciut do Gothica :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady. Mają być kombinacje walki, ręczne sterowanie tarczą, rzucanie czarów w trakcie walki np.: mieczem. Chociaż jestem fanem Gothica to walka magią i mieczem w jednej potyczce jest koszmarem. Walczysz mieczem, chcesz rzucić czar, musisz go schować, przygotować runę i rzucić a w między czasie dostaniesz parę razy a kiedy dostajesz bohater nie reaguje na naciskane klawisze jak powinien. Dużo jest bugów. Np. jak pijesz miksturę i ktoś rzuci w Ciebie czarem albo strzeli z łuku w zalezności od momentu albo nie będzie efektu i zniknie Ci mikstura, albo będzie efekt a mikstura nie zniknie (zniknie na chwię -1 a potem +1). Dobry system walki był w Fable. Nie wiem jak będzie w Oblivion ale oglądając filmiki z walki powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. Zdawało mi sie, że walka będzie nadal ograniczona, a tu taka miła niespodzianka - a jak będzie zobaczymy już za 2 tygodnie :].

A co do Gothica - nie ma czemu się dziwić tamtejszej mechanice, bo gra generalnie dzieli się na profesję wojownika i maga - posługujemy się więc albo jedną albo drugą w danej chwili, a nie oboma naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 15:57, Backside napisał:

A co do Gothica - nie ma czemu się dziwić tamtejszej mechanice, bo gra generalnie dzieli się
na profesję wojownika i maga - posługujemy się więc albo jedną albo drugą w danej chwili, a
nie oboma naraz.

Ja wybieram zawsze profesję maga, który walczy dodatkowo mieczem i czasem strzela z łuku. Ot taki wszechstronny bohater. Ogólnie nie lubię ograniczeń. A skoro mam okazję stworzyć maga 6-go kręgu z większością run, z maną 300 tak aby starczyło na czar zmniejszenie potwora, ze zręcznością 110 pozwalającą nosić Betty i kraść (kradzież kieszonkowa za każdego NPC ok. 200 pkt. czyli co najmniej 3-4 levele w całej grze gratis) i miecz mistrzostwa, z siłą 90, mistrzostwem w broni jednoręcznej, kowalstwem i alchemią many to to właśnie robię nic nie tracąc jako mag (po co mi wyżej 10 many za które zapłacę 50 pkt nauki, skoro mogę je zainwestować w inne słabiej wyuczone preferencje).
W G3 nie będzie konieczności przynależności do gildii ale myślę, że i tak dołączę jak zwykle do magów ognia ale z miecza jednoręcznego opartego na zręczności nie zrezygnuję. W TES3 mag-wojownik był bezproblemowy do stworzenia, można było nosić ciężką zbroję i rzucać czary, walczyć mieczem, w TES4 Oblivion będą kary do noszenia zbroi dla maga ale i tak będę dążył w kierunku maga noszącego lekką zbroję i walczącego mieczem jedno lub półtora ręcznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 19:14, Carl92 napisał:

Czy ta cześć jest bardzo podobna do części pierwszej czy ta drua jest gorsza. I dlaczego tak
jest. Przeciesz powinna byc praiwe taka sama.



obie są te same nic suię niezmienilo wlaśnie instaluje 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę tę wygrałem w konkursie w telewizji iTV, tydzień po premierze... Kiedy dotarła przesyłka od razu ją zaintalowałem... Muszę powiedzieć, że mi gra przypadła do gustu... Początkowo, po obejżeniu intra i rozpoczęciu zabawy, jakoś wydawało mi się dziwnie, ale grałem dalej... Przeszedłem poziom w miasteczku, popłynąłem ratować wioskę piratów, przed najazdem Persów (bardzo fajnie to wyglądało, porównując do pierwszej planszy). Po dzielnej walce mogłem sobie swobodnie pochodzić po miasteczki (dość małym)... Początkowo nie mogłem nic zrobić, połynąłem w dalszą podróż... Gra ta zmusza do kulkakrotnego pojawiania się w jednym miejscu, mi to nie przeszkadzało (moim zdaniem gry takie zykują na realizmie), ale niektórzy moi znajomi bardzo na to nażekali... Knights of the Temple II posiada wiele minigierek... Mi bardzo podobała się ta, w której razem z piratem po pijaku strzelało się do jabłem połażonych na głować dość (dość, gdyż modele nie są najwyższych lotów) ładnych kobiet... Grafika nie licząć modeli niektórych postaci jest ładna, muzyka jest całkiem, całkiem, a po przejściu jej za pierwszym razem jest satysfakcjonujące... KotT2 ma trzy zakończenia, mam w zwyczaju przechodzić gry na każdy możliwy sposób, ale w tym przypadku nie miałem już sił być złym i dołączyć do Demona, którego imię jest bardzo straszne - Azreal...
Nie wspomniałem jeszcze o walkach... Nie jest to wprawdzie Prince of Persia, ale kombosów jest dużo i niektóre nawet fajnie wyglądają... Walki z bosami są jednak trudne, a ja takie rzeczy lubię... Jeśli miałbym wystawić tej grze jakąś ocenę, byłaby to mocna 7/10...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować