Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 10.02.2013 o 02:21, Outlander-pro napisał:

Garen to rzeczywiście obecnie jeden z najmocniejszych picków na topa i naprawdę da się
nim carrować gry. Można spokojnie wbić się w cały team przeciwnika, skosić adc i apc
na jeden "spin to win" i wygrać.
Ja osobiście zawsze rushuje sunfire cape''a by być naprawdę nieśmiertelnym na lejnie,
potem BC (arm pene działa z Garenowym E), a potem jakiś atmog czy jeśli naprawdę dobrze
idzie, IE i gg.


To fajnie, że pozwalacie Garenowi wkręcić się w swój team jakby nigdy nic. Olać swojego ADC i lecieć jak banda zombie na przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że gram rankedy głównie na topie to powiem, że raczej grałeś na niskim elo, gdzie przeciwnicy pewnie biorą teemo jako counterpick xD Na garena świetny jest singed, który nie pozwoli się mu zbliżyć do swojego carry, a czasami złapać przeciwnego. Drugim wyborem, pod warunkiem, że jedynym "tankiem" w przeciwnej drużynie będzie garen jest ap kennen. (to tylko moje counterpicki, wiem że są inne ale nie mainuję innych)

Garen w normalnej grze nie ma szans na dotarcie do przeciwnych carry, pod warunkiem, że nie jest nafeedowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2013 o 03:51, Hummer napisał:

To fajnie, że pozwalacie Garenowi wkręcić się w swój team jakby nigdy nic. Olać swojego
ADC i lecieć jak banda zombie na przeciwnika.


Ja jestem Garenem i ja się wkręcam. Jeśli przeciwnicy mi na to pozwalają. Fajnie, mam free fragi.

@BlackBomb
W takim razie "niskie elo" to wszystko poniżej platyny. Ludzie w ogóle nie umieją couterpickować i zawsze muszę prosić ludzi w lobby by może jednak nie brali Katariny na Dianę, tylko może lepiej Mordę.
Nie mówię, że Garen jest nie do skontrowania. Ale w yolo Q jest jednym z najłatwiejszych i najskutecznieszych topów. Ludzie zwykle są zbyt zaślepieni zgarnięciem fraga, by zauważyć Garena biegnącego z Q na ich tyły. A zwykle nawet gdy widzą i będą chcieli go powstrzymać ... to dobrze, w końcu Garen to tank, niech tankuje :D
A propos Singeda, ostatnio sobie do niego wróciłem i jednak nie ma to jak rzucanie ludźmi, spamowanie laugh i zgarnianie killsteaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2013 o 02:11, hammerfall87 napisał:

To raczej pokazuje ,że przeciwnicy są słabi ... Bo z garenem łatwo wygrać


To chyba oczywiste, że poniżej platyny większość osób jest słaba.

@Matizk

Ostatnio robiłem warmog, sc, ie.

Edit: Swoją drogą mam właśnie 4 raz w ostatnich dwóch dniach serie eliminacyjną wygraj 2z3. Udało mi się pierwszy raz 1st mecz wygrać. Teraz pozostaje wygrać 1 z 2, jak mi się nie uda to chyba czas na przerwę z lolem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie wiem. Na 1500 elo czyli dużo niższym od Twojego ludzie umieją niemalże zawsze jakoś uciec od garena. Dla mnie obecnie dość trudno jest dotrzeć postacią z gap closerem do przeciwnego carry, bo a tu nunu da slowa, a tu ali zrobi combo, a tu ktoś da exhausta, a tu cho użyje q. Już nie mówię, że taki ez może uciec bez problemu, vayne tak prosto nie da się złapać, graves też ucieknie, kiedyś corki (nie widziałem go od miesięcy xD) też bez problemu uciekał. Z apc podobnie, większość jakieś soft czy hard cc ma. Dlatego trudno mi sobie to wyobrazić jak nienafeedowany garen dostaje się do mojego carry i go zabija. Mogę się zgodzić z jednym, w super early game nie ma żadnego counterpicka na garena, jedynie cuda które pozwalają farmić bez stresu (jak nidalee, kennen).

edit. Jeszcze jedno. Garen jak dla mnie w lategame totalnie nie istnieje, a w yoloq dotarcie do late to żaden wyczyn. Dlatego większość osób w challenger mainuje same postacie late, jak hecarim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2013 o 01:12, Smileyer napisał:

Dlaczego tak :) ?



Marnowanie forsy- kupuj tanich championów, ale nie za dużo i zbieraj ip. Będziesz wydawał potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2013 o 02:11, Matizk napisał:

A jak budujesz garena? na full tanka czy offtanka, z bc, ie, czy jeszcze innymi rzeczami?
W sumie grałem obydwoma typami, ale nie mam pewności który się lepiej sprawdza. W obu
przypadkach mam zazwyczaj kille i deady w stosunku min 2:1 ;p


Jaa rushuje yoummuu i potem bc z jakimś defensywnym itemem małym po drodze, żeby zdominować lane. Jak carruję to potem idzie last whisper , jak ciężko idzie to więcej defensywy- aegis, sunfire, spirit visage. Masteries 21/9/0, flash ignite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2013 o 03:51, Hummer napisał:

To fajnie, że pozwalacie Garenowi wkręcić się w swój team jakby nigdy nic. Olać swojego
ADC i lecieć jak banda zombie na przeciwnika.


To nie jest tak, że Garena łatwo powstrzymać. Pewnie, Alistar czy Leona może dać radę, ale jak czasami wyskakuję zza ściany z flashem, potem q+yoummuu, to carry nie żyje zanim support się zorientuje co się dzieje.

Poza tym gram na ok 1400 elo i wcale ludzie nie wiedzą jak kontrować Garena, ani jak go zatrzymać w teamfightach. Pokutuje jeszcze stare przekonanie "ignore Garen", bo kiedyś on nic w late nie był w stanie zrobić.

Blackbomb---> wierz mi, ciężko jest uciec od Garena. Corki może ucieknie, ale Graves ma ciężko, Vayne ma ciężko. Zauważ, że Garen obecnie przełamuje soft cc pod q, które jest do spamowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2013 o 10:59, BlackBomb napisał:

W takim razie nie wiem. Na 1500 elo czyli dużo niższym od Twojego ludzie umieją niemalże
zawsze jakoś uciec od garena.

Jak sarkastycznie. Wiesz, ja mówię o okolicach 1400 elo, a 100 to nie jest taka różnica. Przytaczasz sporo tu przykładów, tylko tak, to można każdego skontrować i przed każdym sobie uciec. W praktyce jest różnie i jeśli już rzeczywiście przeciwnicy nie pozwolą Garenowi się przedrzeć (a jednak z Q, mając kilka k hp i z 200 armora to nie tak trudno sobie przejść po prostu) to też spełni swoją funkcję - potankuje. Wtedy liczę na to, że moje adc czy apc zrobi co trzeba.

Dnia 10.02.2013 o 10:59, BlackBomb napisał:

edit. Jeszcze jedno. Garen jak dla mnie w lategame totalnie nie istnieje, a w yoloq dotarcie
do late to żaden wyczyn. Dlatego większość osób w challenger mainuje same postacie late,
jak hecarim.


Tylko challenger to ile, 50 osób? :P Zatem trudno uogólniać mówiąc o tym tierze. A dla Garena im później w grę, tym lepiej - staje się coraz bardziej niezniszczalny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie mi, jak budować Elise na topie? Bo mam z nią trochę rozkminę, testowałem różne opcje i ciężko mi wskazać jakąś najlepszą. A na midzie na assassina czy jest lepsza opcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Life cycle continues... Znowu dyskusja o garenie. Brak gap closera dyskwalifikuje go w wiekszosci przypadkow. Zwlaszcza ze niestety wiekszosc garen playerow to bezmozgie maszyny ktore mysla ze jak wcisna wszystkie przyciski naraz biegnac na przeciwnika to wygraja (a myslenie to jest spowodowane prawdopodobnie tym, ze na nizszym elo bardzo dobrze sie ta taktyka sprawdza).

1400 a 1500 to spora roznica bo w 1400 bardzo czesto sa jeszcze osoby ktore przypadkiem sie tam dostaly.

Elise na topie pewnie bym budowal standardowo czyli magicpen+warmog/sunfire

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ją buduje na AP offtank, czyli pierwszy item to haunting, pozniej rylai/abbyssal, w zaleznosci co bardziej potrzebuje, gdzies w miedzyczasie iceborn (zaczynajac od czesci na armor+mana). Na koniec moze rabbadon, chociaz jezeli stackuja mrs to bardziej sie oplaca isc w Void Staff''a. Grunt to magic pene, bo jej przeliczniki nie sa takie dobre, lecz bazowy dmg jest git (zwlaszcza ze sie skaluje z %hp przeciwnika)(wiem, ze jezeli sie wrzuci wszystkie skille, to jej przeliczniki wychodza przez sufit do nieba, ale rzadko kiedy jest czas zeby to zrobic) i tankowatosc, zeby przezyc jako pajaczek, .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2013 o 12:31, Outlander-pro napisał:

Doradźcie mi, jak budować Elise na topie? Bo mam z nią trochę rozkminę, testowałem różne
opcje i ciężko mi wskazać jakąś najlepszą. A na midzie na assassina czy jest lepsza opcja?


Hunting guise + buty na magic pen, warmog, sunfire, abyssal/coś na cdr. W międzyczasie Liandry dokończyć. Na mida nie polecam, dostanie po dupie, że hej ^^ Za każdym razem, gdy podejdziesz rzucić Q dostaniesz w zamian na twarz większy dmg od przeciwnika, a n topie taki melee to się zesrać może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Gdzieś czytałem, że grając nie da się spaść niżej w ligach, prawda to? Tylko przez elo decay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


O, tu:
"Once you’ve earned a skill tier, however, you can never be demoted to the previous tier unless you stop playing for a prolonged period of time."

Co to jest ten skill tier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


eee, czego tu nie rozumieć.

Osiągasz wyższy tier, czyli srebro, złoto, platynę czy diament i ze złota V przez lossy już niżej nie spadniesz, chyba że przez automatyczną utratę LP, która zaczyna działać po 28-dniowej nieaktywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2013 o 14:47, sinir napisał:


eee, czego tu nie rozumieć.



Nie czaiłem, że skill tier to po prostu złoto, platyna itd. Jestem na ostatnim miejscu w ostatniej lidze i dlatego się zastanawiam :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować