Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Mam problem jako,że postanowiłem uczyc sie grac dobrze na wszytskich pozycjach na midzie zaczlem grac cassio ale szukam 2 picku do nauki na tej lini.I potrzebuje jeszcze na solo top

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 02:09, qwerty5712 napisał:

Przeniosłem się na EUW z EUNA, i po 1 grze wygranej z 10 umiejscowiło mnie w V dywizji
brązu. O co chodzi?


Witaj w Piekle. W sumie słyszałem o tym że przy zmianie serwera resetuje ci ELO a ciebie najwyraźniej wrzuciło w okolice zera. Jeśli w najbliższym meczu zobaczysz ludzi towerdivujących na pierwszym levelu to może się okazać że jednak mam rację... Chyba że masz farta i to tylko bug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 02:15, ziptofaf napisał:

> Przeniosłem się na EUW z EUNA, i po 1 grze wygranej z 10 umiejscowiło mnie w V
dywizji
> brązu. O co chodzi?

Witaj w Piekle. W sumie słyszałem o tym że przy zmianie serwera resetuje ci ELO a ciebie
najwyraźniej wrzuciło w okolice zera. Jeśli w najbliższym meczu zobaczysz ludzi towerdivujących
na pierwszym levelu to może się okazać że jednak mam rację... Chyba że masz farta i to
tylko bug.

Z wszystkich V dywizji ludzie mają 0 punktów, ale win-ów mają sporo.
EDIT możliwe, bo na publiku wygram każdą grę lee sinem. Tylko, że wtedy bez sensu, że po jednej wygranej grze ustaliło mi elo. Czyli możliwe, że miałem 0 + 1 win.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 02:09, qwerty5712 napisał:

Przeniosłem się na EUW z EUNA, i po 1 grze wygranej z 10 umiejscowiło mnie w V dywizji
brązu. O co chodzi?


Ja tak w 2 sezonie przeniosłem się z EUNA gdzie top elo miałem trochę ponad 1600 na EUW i tam mi zeszło elo do 1300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 21:29, BlackBomb napisał:

Przecież Ashe to najlepszy pick do soloq. Ja naprawdę mało gram adc, ale kiedy ją biorę
to po prostu wygrywam. Oczywiście jak się ma takie podejście "Early game - blagasz o
to zeby nie przegrac linii" to po co w ogóle grać.

no to wlasnie ashe nie powinno sie grac. Masz lepsze picki
>:Każdy skill przydatny, Q wiadomo ma

Dnia 10.03.2013 o 21:29, BlackBomb napisał:

lepszy slow od red buffa,

I nie zadaje dodatkowego dmgu tak jak redbuff. Wlasnie masz skilla ktory jest gorszy od buffa.
>W pozwala kiteować przeciwników goniących nas, lub po prostu

Dnia 10.03.2013 o 21:29, BlackBomb napisał:

fajnie pokeować

Serio? Ten skill ma na 5 lvlu dodatkowe 80 (!!) dmgu wiecej od autoattacku, jesli nie critnelibysmy nim

Dnia 10.03.2013 o 21:29, BlackBomb napisał:

z E nigdy nie zrobimy facecheck

I tym sposobem masz na adc skilla ktory powinien byc na supporcie tylko po to zeby oszczedzic na wardzie

Dnia 10.03.2013 o 21:29, BlackBomb napisał:

R najlepsze inicjowanie walki wśród
wszystkich adc.

To jest jedyny dobry skill na ashe...

@ashe=mniejszy dmg niz kazde inne carry nawet w lategame
Cait - headshoty i skalujace sie 2 skille z ad
Trist - 90% aspd boost
Corki - armor reduction i true dmg skalujacy sie z ad
Graves - aspd steroid
Kog - %hp, aspd steroid, redukcja armora
Varus - %hp, bonus magic dmg na auto, aspd steroid
Mf - aspd steroid i magic dmg na auto
Draven - axe zwiekszajace dmg, aspd steroid, dot pasywa
Quinn - aspd boost, pasywa
Ezreal - aspd boost, dodatkowy auto co 3 sec z Q
Pominalem juz to ze wiekszosc z tych postaci ma skille zadajace dmg i skalujace sie z ad. Wiekszosc ma rowniez ucieczke. Powodzenia w kitowaniu j4, xina, kha6, pantha, elise, akali czy jakichkolwiek innych popularnych pickow.

@cait midgame
Wciaz ma wiecej dmgu niz ashe, waveclear, jest bezpieczniejsza(wiecej range, ucieczka). No i niszczy ashe.na lane wiec ma wiecej itemow.
Sklaniam sie ku opcji, ze support ashe jest lepsza od adc (co nie znaczy ze jest dobra)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 02:05, hammerfall87 napisał:

Mam problem jako,że postanowiłem uczyc sie grac dobrze na wszytskich pozycjach na midzie
zaczlem grac cassio ale szukam 2 picku do nauki na tej lini


Wybierz sobie jedną:
Ryze, Ahri, Oriannę, Lux, Kayle, Swain.
To jedne z mocniejszych picków z AP na tę linię i nie wymagające aż takiego ogarnięcia.
Do tego możesz próbować AD na mid jak Kazik, Zed, Talon, Jarvan, Lee, Wukong.

Dnia 11.03.2013 o 02:05, hammerfall87 napisał:

I potrzebuje jeszcze na solo top


Elise, Shen, Singed, Garen, Malphite, Darius, Olaf, Vlad, Kennen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 01:40, Ecko09 napisał:

Lolreplay używasz? Wyczytałem, że to może być tego przyczyna.


Czyli znów trzeba czekać na jakiś updejt, a do tego czasu grać bez replaya. Ok, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 23:03, luzac napisał:

> nie ma jeszcze itemków żeby robić dmg ( tak samo jak Ashe )
Boom, headshot.


Ashe też ma passyw który zwiększa dmg z aa :p

Dnia 10.03.2013 o 23:03, luzac napisał:

> do tego ma najgorsze ulti ze wszystkich adc
Jak się nie umie używać, to pewnie. Przecież tym nawet nie trzeba celować.


Okej to skoro się nie zgadzasz to podaj przykład adc którego ulti jest mniej użyteczne ? Bo według mnie każdy inny adc ma bardziej użyteczne ulti.

Dnia 10.03.2013 o 23:03, luzac napisał:

> użyteczność pułapek jest porównywalna z hawkshotem
Pułapki świetnie zone''ują, a do tego potrafią przedłużyć CC sojusznika.


Ludzie czy ja powiedziałem, że te pułapki są bezużyteczne ? Nie piszcie mi rzeczy które dobrze wiem. Super że pułapki mogą zonować i mają CC a hawkshot Ashe odsłania duży obszar mapy i nie ma koszt many ale ja mówię, że użyteczność tych skilli jest podobna a nie, że te skille są podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 11:02, masterHADES napisał:

> > nie ma jeszcze itemków żeby robić dmg ( tak samo jak Ashe )
> Boom, headshot.

Ashe też ma passyw który zwiększa dmg z aa :p




Który działa, jeśli się nie autoatakuje przez jakiś czas, więc użyjesz go tylko raz w timfajcie. To jest najgorszy pasyw w grze chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 11:02, masterHADES napisał:

Ashe też ma passyw który zwiększa dmg z aa :p

Nie w trakcie Teamfightu.

Dnia 11.03.2013 o 11:02, masterHADES napisał:

Okej to skoro się nie zgadzasz to podaj przykład adc którego ulti jest mniej użyteczne
? Bo według mnie każdy inny adc ma bardziej użyteczne ulti.

Zarówno ultami Ashe, Dravena i Eza można boleśnie spudłować. Tentacle rape''m Varusa ciężko trafić. Quinn po zmianie w ptaka przechodzi w melee.
Wada ulta Cait? Można je zablokować. Tylko, że najczęściej i tak wykańczamy tym samotny, uciekający cel, ewentualnie zadajemy damage w celu uzyskania asysty lub kill secure gdy nie możemy dobiec do aktualnie obijanego przeciwnika. No i nie muszę wspominać jak często zdarza się, że przeciwnicy po prostu nie wezmą lecącego pocisku na siebie, dając sojusznikowi zginąć.

Dnia 11.03.2013 o 11:02, masterHADES napisał:

/o pułapkach/

Tylko, że pułapki są dużo bardziej użyteczne niż hawkshot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2013 o 11:18, luzac napisał:

Bo według mnie każdy inny adc ma bardziej użyteczne ulti.
Zarówno ultami Ashe, Dravena i Eza można boleśnie spudłować. Tentacle rape''m Varusa
ciężko trafić. Quinn po zmianie w ptaka przechodzi w melee.


Można spudłować ale jednak zwykle się trafia, a ulti Cait można trafić ale zwykle Ci je zasłonią, to jest tak, że trafienie ultem Cait bardziej zależy od twojego szczęścia ( że komuś nie uda się zasłonić, albo akurat nie będzie nikogo w pobliżu żeby zasłonić ) niż skilla, odwrotnie niż u pozostałych carry. A co do Quinn to nie wiem bo ani nią nie grałem ani nie widziałem jej w akcji za bardzo bo na dwie gry w jakich ją spotkałem to feedowała ale może jej ulti jest jeszcze gorsze:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 12:43, masterHADES napisał:



Można spudłować ale jednak zwykle się trafia


To chyba nie widziałeś mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 12:43, masterHADES napisał:

Można spudłować ale jednak zwykle się trafia

Zależy, jak strzela się wzdłuż mapy to łatwo trafić, gorzej jak w poprzek, wtedy chybić nie trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 12:43, masterHADES napisał:

Można spudłować ale jednak zwykle się trafia, a ulti Cait można trafić ale zwykle Ci
je zasłonią, to jest tak, że trafienie ultem Cait bardziej zależy od twojego szczęścia
( że komuś nie uda się zasłonić, albo akurat nie będzie nikogo w pobliżu żeby zasłonić
) niż skilla, odwrotnie niż u pozostałych carry.

Tak jakby ulta ashe nie dało się zasłonić. Większość ad carry ma jak odlecieć od nagle wystrzelonego z bliska ulta, siatka cait, tumble vayne, ez z shiftem oraz paru innych. Poza tym skalowanie się z ap w late gamie zmniejsza damage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2013 o 16:21, Hydro2 napisał:

Tak jakby ulta ashe nie dało się zasłonić. Większość ad carry ma jak odlecieć od nagle
wystrzelonego z bliska ulta, siatka cait, tumble vayne, ez z shiftem oraz paru innych.
Poza tym skalowanie się z ap w late gamie zmniejsza damage.


Tyle, że ult Ashe, w przeciwieństwie do Cait, leci natychmiastowo co utrudnia zasłonięcie plus stunuje i slowuje więc jak na przykład jako support osłonisz swojego carry przed ultem Ashe to pewnie sam padniesz a przed ultem Cait zasłonisz, zbierzesz dmg i uciekniesz spokojnie bo jej ulti nie nakłada żadnego CC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 16:57, masterHADES napisał:

Tyle, że ult Ashe, w przeciwieństwie do Cait, leci natychmiastowo co utrudnia zasłonięcie
plus stunuje i slowuje więc jak na przykład jako support osłonisz swojego carry przed
ultem Ashe to pewnie sam padniesz a przed ultem Cait zasłonisz, zbierzesz dmg i uciekniesz
spokojnie bo jej ulti nie nakłada żadnego CC.

A mało jest supportów, którzy dadzą z tym radę? Trash rzuci latarnię, więc po zależnym od dystansie czasu stuna spokojnie ucieknie, Leona w zamian puści swojego stuna i nagle może się okazać, że Ashe po wylądowaniu ulta nie wygra, a i przegra jeszcze i jeszcze są Taric i Sona (która nawet nie musi kryć adc, bo ma zestaw skilli z pasywką wystarczający do ucieczki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 17:34, Hydro2 napisał:

> Tyle, że ult Ashe, w przeciwieństwie do Cait, leci natychmiastowo co utrudnia zasłonięcie

>
A mało jest supportów, którzy dadzą z tym radę?


No paru jest, ale z ultem Cait da sobie każdy rade czy to support czy kto inny wystarczy, że ma wystarczająco hp i armora i nawet skilli nie trzeba używać wystarczy zasłonić carry i czuć się jak bohater przyjmując ulti na klate;)

Edit: Ale generalnie jak dalej uważasz, że ulti Cait jest tak samo dobre jak ulti Ashe to już nawet nie chce mi się o to sprzeczać więcej bo nie ma sensu :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 18:30, masterHADES napisał:

Edit: Ale generalnie jak dalej uważasz, że ulti Cait jest tak samo dobre jak ulti Ashe
to już nawet nie chce mi się o to sprzeczać więcej bo nie ma sensu :p

Nie jest tak dobre jako pojedynczy skill, ale biorac pod uwage caloksztalt championa jest lepsze.
Skoro u ashe ult to jedyna mocna rzecz, to juz lepiej zbudowac ja na cdr tanka. Albo w ogole nie pickowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować