Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pomóż Haiti. Graj w Halo

95 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2010 o 13:29, Rumcajsev napisał:

Bo akurat nie widzę powodu dla którego miał bym Ci współczuć. Zakładam że na Haiti żyli
sobie normalni ludzie, kochali kogoś, pracowali sobie na domek aż tu nagle bum! i tracą
wszystko. I im bardzo współczuję. Ale nie było by mi szkoda gdyby coś takiego stało się
tobie, jak nie masz współczucia to nie zasługujesz na nie.



Mały update panie Rumcajsev - Haiti to jedno z miejsc o najwyższym współczynniku przestępczości na świecie, myślisz że żołnierze ONZ (i tu faktycznie szkoda tych którzy stracili życie na służbie) tam stacjonowali sobie dla żartów albo dlatego że im się klimat podoba? Oni tam mieli utrzymywać porządek bo inaczej to cała wyspa, wraz z Dominikaną by utonęła w przemocy.

Poza tym skoro jesteś taki miłosierny to pamiętaj, że mierz wszystkich tą samą miarą, Tekeeus sobie nie zasłużył na to by życzyć mu takiego nieszczęścia, tym bardziej żaden normalny honorowy człowiek nie będzie tego życzył drugiemu, nieważne jaki ten drugi jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę jest to okropne, że człowiek jest przeciwny pomaganiu potrzebującym, chociaż nic nie wkłada w tą pomoc. Łatwo tak pisać i szukać jakiś skandali, ale tych ludzi na Haiti to nie obchodzi czy firmy które przekazują pieniądze na nie mają reklamę czy nie. Pomyślcie też trochę tak nie tylko o kasie, tylko po ludzku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 13:09, Lordpilot napisał:

@R3NO

To cos króciutko w tym gamingu siedzisz. No, ok o Marathon mogłeś jeszcze nie slyszeć,
bo to na Maca wyszło. Ale Myth & Myth 2 ? albo ONI ? Albo - "Halo 1&2&3" ? Mogłeś nie
grać - ale żeby nie słyszeć ?


O Myth i ONI jeszcze swego czasu słyszałem, ale nie grałem, więc naturalnie nie interesowałem się kto jest autorem tychże gier. O Halo również ciężko było nie słyszeć, ale sytuacja identyczna - nie grałem, nie znałem developera.

Jak widać, reklamowa strona akcji Bungie się udała - teraz znam ich dzięki tej akcji, a nie poprzez gry jakie stworzyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 13:38, Adeq napisał:

To naprawdę jest to okropne, że człowiek jest przeciwny pomaganiu potrzebującym, chociaż
nic nie wkłada w tą pomoc. Łatwo tak pisać i szukać jakiś skandali, ale tych ludzi na
Haiti to nie obchodzi czy firmy które przekazują pieniądze na nie mają reklamę czy nie.
Pomyślcie też trochę tak nie tylko o kasie, tylko po ludzku.

No właśnie ich nie obchodzi to czy dostaną kasę od Caritas, Bungie MS, państwa czy kogoś anonimowego. Oni będą się cieszyli z pomocy, którą dostali, a nie to od kogo dostają tą kasę. Ale niektórzy tutaj jak widać są chyba zazdrośni o to, że im też potrzebna jest pomoc, a jej nie dostają, więc życzą innym źle (mówię tu o jednym gościu nie tym, którzy życzą jemu źle, a temu, który źle życzy Haitańczykom ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moderator by się przydał. Kilku słabszym umysłom puściły nerwy.
E:
@Xjumpaytech
"Bo nie miałem okazji dać poza tym nie pisałem o tym, że nic nie dałem- czytanie ze zrozumieniem"
1. A dałeś?
2. Jak to nie miałeś okazji? Tylko grając w Halo i kupując koszulki można pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekeeus JESTEŚ ŻAŁOSNYM CZŁOWIEKIEM!!! MAM GŁĘBOKĄ NADZIEJĘ, ŻE KIEDYŚ I TY PRZEŻYJESZ TO CO CI LUDZIE NA HAITI!!! MOŻE WTEDY ZROZUMIESZ JAKIE GŁUPOTY MÓWIŁEŚ!!! DOBRZE, ŻE NA TYM ŚWIECIE SĄ LUDZI KTÓRZY POTRAFIĄ BEZINTERESOWNIE POMAGAĆ INNYM! A TACY JAK TY SĄ PEŁNYMI NIENAWIŚCI I POGARDY DLA DRUGIEGO CZŁOWIEKA!!! ŻYCZĘ CI JAK NAJGORZEJ W ŻYCIU!!! WIEM, ŻE WTEDY BĘDZIESZ SIĘ CIESZYĆ ZE SWOJEGO NIESZCZĘŚCIA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 13:44, krl_krl napisał:

@Xjumpaytech
"Bo nie miałem okazji dać poza tym nie pisałem o tym, że nic nie dałem- czytanie ze zrozumieniem"
1. A dałeś?


Jeszcze nie, ale mam zamiar.

Dnia 16.01.2010 o 13:44, krl_krl napisał:

2. Jak to nie miałeś okazji? Tylko grając w Halo i kupując koszulki można pomóc?


Nie chodzę do kościoła przez księży, więc nie miałem jeszcze okazji dać, ale specjalnie pójdę pomóc im w Caritasie i przez Halo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmuszają ludzi do grania wmawiając im że pomagają biednym. Szkoda mi was wszystkich ktorzy myślą że to dobry pomysł, jest wiele organizacji pomagajacych haiti w tym momencie, wystarczy przelac kase na konto ale nikt z was tego nie zrobi bo szkoda kasy. Żałosni hipokryci
------------------
Samo bungie chce sie wypromować jacy to oni nie sa świetni i dobroczynni, zamiast po prostu oddać na pomoc tamtym ludziom pare milionów od ręki to zaczynają sprzedawać szmaty i robić kretynskie akcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 13:48, Xjumpaytech napisał:

Nie chodzę do kościoła przez księży, więc nie miałem jeszcze okazji dać,

A co Ci księża zrobili?

Dnia 16.01.2010 o 13:48, Xjumpaytech napisał:

ale specjalnie
pójdę pomóc im w Caritasie i przez Halo.

Kiedy zamierzasz pójść i pomóc? Mam wrażenie że to tylko puste słowa.

I jeszcze wyjaśnij mi jedno:
"Hitler był dokładnie taki sam też chciał by Niemcy przerabiali Polaków na mydło."
Więc Tekeeus chciał, by przerobiono kogoś na mydło? Lub cokolwiek innego?

@Rumcajsev
Ja tam najpierw myślę, potem piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że zginęło wiele niewinnych osób.

I przyznaję się, przesadziłem z tymi "życzeniami", jestem po prostu ciekawy czy Tekeeus pisał by to samo gdyby takie nieszczęście spotkało jego, albo jego bliskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE ZROZUMCIE, ŻE DLA TYCH LUDZI NA HAITI NIE LICZY SIĘ CZY Bungie, CZY KTOŚ INNY ROBI SOBIE PRZY TEJ OKAZJI REKLAMĘ!!!! DLA NICH SIĘ LICZY POMOC!!! IM SĄ TERAZ POTRZEBNE LEKARSTWA, ŻYWNOŚĆ I WODA!!! SKĄD ONI MAJĄ NIBY TO WSZYSTKO WZIĄĆ??? SKORO JEST TO JEDEN Z NAJBIEDNIEJSZYCH KRAJÓW NA ŚWIECIE!!! WIĘC IM PIENIĄDZE SĄ TERAZ BARDZO POTRZEBNE, I NIE WAŻNE OD KOGO!!! CZY WY TO ROZUMIECIE? ZASTANÓWCIE SIĘ JAK BĘDZIECIE PISAĆ KOLEJNE BZDURY NA TEN TEMAT!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 13:54, Starscream napisał:

Zmuszają ludzi do grania wmawiając im że pomagają biednym.

Nie pomagają biednym, a poszkodowanym :|.
>Szkoda mi was wszystkich ktorzy

Dnia 16.01.2010 o 13:54, Starscream napisał:

myślą że to dobry pomysł, jest wiele organizacji pomagajacych haiti w tym momencie, wystarczy
przelac kase na konto ale nikt z was tego nie zrobi bo szkoda kasy. Żałosni hipokryci


Przecież dzięki temu zamiast pomagać 2x mogę pomóc 3x, bo zrobić przelew, wpłacić na Caritas i wpłacić grając w Halo. Więc żaden ze mnie hipokryta.

Dnia 16.01.2010 o 13:54, Starscream napisał:

Samo bungie chce sie wypromować jacy to oni nie sa świetni i dobroczynni, zamiast po
prostu oddać na pomoc tamtym ludziom pare milionów od ręki to zaczynają sprzedawać szmaty
i robić kretynskie akcje


A skąd wiesz czy mają te parę milionów? Może nie? Może przeznaczyli je na jakiś projekt/grę? Tak mogą przekazać pomoc jak np. WOŚP jak już mówiłem nic nie tracąc i zyskując, a ludzie chętnie pomogą innym ludziom. Poza tym sam jesteś hipokrytą, bo jeśli im każesz dać te parę milionów, to Ty oddaj te parę tysięcy z kąta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 14:00, krl_krl napisał:

A co Ci księża zrobili?


Żyją w swoim własnym świecie opowiadając głupoty i krytykując innych za np. nie wpłacanie na kościół. Mam swoje życie i wiem jak wygląda rachunki/wyżywienie/zakupy/podatki. Księża podatków nie płacą jeżdżą Mercedesami, a każą wpłacać na ten biedny kościół nic od siebie. Poza tym już nie mówię o tym, że wtrącają się w politykę i krytykują inne akcje pomocy niż Caritas (np. WOŚP co powoli się zmienia, ale jednak).

Dnia 16.01.2010 o 14:00, krl_krl napisał:

Kiedy zamierzasz pójść i pomóc? Mam wrażenie że to tylko puste słowa.


Jutro. Ale przyjdę specjalnie dla kogoś innego niż księży, ale to forum jest za mało poważne dla Jego nazwy.

Dnia 16.01.2010 o 14:00, krl_krl napisał:

I jeszcze wyjaśnij mi jedno:
"Hitler był dokładnie taki sam też chciał by Niemcy przerabiali Polaków na mydło."
Więc Tekeeus chciał, by przerobiono kogoś na mydło? Lub cokolwiek innego?


Chce, żeby przerobiono kogoś w proch, bo chcę katastrof.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 14:04, Xjumpaytech napisał:

to Ty oddaj te parę tysięcy z kąta.

Ja jestem ciekawy kiedy Ty to zrobisz. Bo podobno "zamierzasz". Zrobienie przelewu naprawdę nie trwa długo.

Dnia 16.01.2010 o 14:04, Xjumpaytech napisał:

Żyją w swoim własnym świecie opowiadając głupoty i krytykując innych za np. nie wpłacanie
na kościół. Mam swoje życie i wiem jak wygląda rachunki/wyżywienie/zakupy/podatki. Księża
podatków nie płacą jeżdżą Mercedesami, a każą wpłacać na ten biedny kościół nic od siebie.
Poza tym już nie mówię o tym, że wtrącają się w politykę i krytykują inne akcje pomocy
niż Caritas (np. WOŚP co powoli się zmienia, ale jednak).

Stereotypy i tyle. Jesteś bardzo naiwnym człowiekiem.

Dnia 16.01.2010 o 14:04, Xjumpaytech napisał:

Jutro. Ale przyjdę specjalnie dla kogoś innego niż księży, ale to forum jest za mało
poważne dla Jego nazwy.

facepalm. Jesteśmy za "mało poważni".

Dnia 16.01.2010 o 14:04, Xjumpaytech napisał:

Chce, żeby przerobiono kogoś w proch, bo chcę katastrof.

No cóż, wcześniej pisałeś o mydle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 14:10, krl_krl napisał:

> to Ty oddaj te parę tysięcy z kąta.
Ja jestem ciekawy kiedy Ty to zrobisz. Bo podobno "zamierzasz". Zrobienie przelewu naprawdę
nie trwa długo.

Konto mam tylko do płacenia kredytu i tylko takie są tam pieniądze, więc nim nie płacę.

PS nie mówiąc o tym, że on mówi o tym, żeby Bungie dało kilka milionów z konta, więc napisałem, że niech sam da swoje kilka tysięcy, więc nie wiem czego się czepiasz? Chyba, że myślisz, że jestem prezesem Bungie? Nie nie jestem :|.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 13:48, Xjumpaytech napisał:

Nie chodzę do kościoła przez księży, więc nie miałem jeszcze okazji dać, ale specjalnie
pójdę pomóc im w Caritasie i przez Halo.

Może lepiej wspomóc PAH? Oni przynajmniej jawnie się rozliczają.

I ogólnie: Co wam ludziska przeszkadza, że sobie bungie urządza taką akcję? Że się promują? Ja nie widzę z tym problemu jak długo rzeczywiście przekazują całe zyski z ww. inicjatyw (a nie np. 5%). Tak naprawdę to nie samo Bungie pomaga co zachęca do pomocy graczy, daje im taką możliwość poprzez robienie tego co lubią grania. Co w tym złego?
Nazywanie kogoś hipokrytą dlatego, że nie przekazał całych swoich oszczędności na pomoc Haiti jest śmieszne. Każdy pomaga jak może i chce, i każdy gest pomocy jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 14:04, Xjumpaytech napisał:

> Zmuszają ludzi do grania wmawiając im że pomagają biednym.
Nie pomagają biednym, a poszkodowanym :|.

:| biedni, poszkodowani, niewazne zreszta w sumie na jedno wchodzi

Dnia 16.01.2010 o 14:04, Xjumpaytech napisał:


Przecież dzięki temu zamiast pomagać 2x mogę pomóc 3x, bo zrobić przelew, wpłacić na
Caritas i wpłacić grając w Halo. Więc żaden ze mnie hipokryta.

Jesli ktos wplaci cos na konto to wątpie ze bedzie sie angazowal w debilne akcje majace na celu podniesienie popularnosci marki, jesli mozesz wylozyc od reki tysiac $ to nie siadasz do gry zeby byc jednym z 1000 graczy i cieszyc sie ze poszly na haiti psie pieniądze w wysokosci 100 dolarów. Zreszta wplacisz ? Czy tylko zasadzisz d*pe przed TV i bedziesz grał? Ale tak szczerze?

Dnia 16.01.2010 o 14:04, Xjumpaytech napisał:

A skąd wiesz czy mają te parę milionów? Może nie? Może przeznaczyli je na jakiś projekt/grę?

Uwierz mi że nawet jak nie mają milionów to kilkaset tys sie znajdzie, to nie garazowa firma wchodząca wlasnie na rynek

Dnia 16.01.2010 o 14:04, Xjumpaytech napisał:

Tak mogą przekazać pomoc jak np. WOŚP jak już mówiłem nic nie tracąc i zyskując, a ludzie
chętnie pomogą innym ludziom. Poza tym sam jesteś hipokrytą, bo jeśli im każesz dać te
parę milionów, to Ty oddaj te parę tysięcy z kąta.

Nie każe im nic dawać naucz sie czytac. Po prostu jak chcą byc wielkimi herosami ratującymi ludzkosc to mogliby zrobic troche wiecej niz takie głupie akcje. Ja nic nie wpłace bo ogólnie mam gdzies tych ludzi na haiti. dybym mial sie przejmowac ludzmi ktorzy umieraja, cierpią itp pare tys kilosów z tąd to bym od rana do wieczora siedział w banku i wpłacał na setki tysięcy kont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 14:10, krl_krl napisał:

Stereotypy i tyle. Jesteś bardzo naiwnym człowiekiem.


Wiesz, mam kościół obok i wiem jak to wygląda. Taki jeden ksiądz po nazwiskach wymienia kto ile wpłacił i czy jest to za mało czy dużo, a sam jeździ BMW serii 5 :|. Więc Ty jesteś bardzo ślepym człowieczkiem.

Dnia 16.01.2010 o 14:10, krl_krl napisał:

facepalm. Jesteśmy za "mało poważni".


To forum jest za mało poważne, bo jest o grze, a nie wierze.

Dnia 16.01.2010 o 14:10, krl_krl napisał:

No cóż, wcześniej pisałeś o mydle.


Udajesz czy mówisz poważnie? Może za trudny przykład- Mówisz jak Hitler, który chciał ludzi przerobić na mydło, a ten na T mówi, że dobrze, bo on chce tragedii Człowiek vs Ziemia, czyli po rozłożeniu proch- szkoda, że muszę to tłumaczyć niby dorosłym ludziom, przykład niby łatwy, ale jednak sprawia problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 13:54, Starscream napisał:

Zmuszają ludzi do grania wmawiając im że pomagają biednym.

Gdybym miał x-a i Halo to oczywiście że bym zagrał, bo nie dość że byłby to dla mnie ZEROWY problem to jeszcze bym wiedział że uczestniczę w czymś, czym mogę pomóc innym.

Dnia 16.01.2010 o 13:54, Starscream napisał:

Szkoda mi was wszystkich ktorzy

Szkoda to mi ciebie i tobie podobnym ludziom bez empatii do drugiej osoby.

Dnia 16.01.2010 o 13:54, Starscream napisał:

myślą że to dobry pomysł, jest wiele organizacji pomagajacych haiti w tym momencie, wystarczy
przelac kase na konto ale nikt z was tego nie zrobi bo szkoda kasy. Żałosni hipokryci


Dnia 16.01.2010 o 13:54, Starscream napisał:

Samo bungie chce sie wypromować jacy to oni nie sa świetni i dobroczynni, zamiast po
prostu oddać na pomoc tamtym ludziom pare milionów od ręki to zaczynają sprzedawać szmaty
i robić kretynskie akcje

Czemu szmaty? Może są dobrej jakości? I czemu kretyńskie akcje? Bo pomagają innym?

W ogóle to widzę że się promujesz na takiego "fajnego czarnego" pesymistycznego kolesia który rozgrył wszystkie spiski na świecie.. Nie wychodzi ci to.

I po raz setny powtórzę, że dla tych ludzi liczy się każdy pieniądz, a równie dobrze Bungie mogło tego nie robić bo oni jedyne co z tego mają to REKLAMĘ. A co ci przeszkadza, że będą bardziej znani? Czyżby jakiś kompleks? Może jesteś zazdrosny o to, że inni w jakikolwiek sposób starają się pomóc, a ty tylko siedzisz przed kompem i wypisujesz jakieś bzdury którymi negujesz wszystko co dobre. Powodzenia w życiu z takim nastawieniem cool menie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować