Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Alan Wake kontra Heavy Rain - porównanie grafiki

43 postów w tym temacie

Według mnie lepiej wypada Alan Wake. Czekam na niego bo zapowiada się rewelacyjna gra. Co do Heavy Rain to ciekawe czy sprosta obietnicom twórców.


Bardzo fajne porównanie. Dużo lepsze niż inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że się udzielę... Ale po przeczytaniu tych wszystkich beznadziejnych komentarzy, że Alan Wake jest lepszy i w ogóle, bo Heavy Rain to brzydki taki... Ludzie, wy naprawdę nie macie życia poza Xboxem, że go tak bronicie? I naprawdę dostrzegacie w nim same zalety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał Xboxa, na pewno czekałbym na Alana z niecierpliwością.

Jeden komentarz - wszystkie obrazki z Alana to starocie, które nawet nie są gameplayem. Wszystkie obrazki HR to faktyczny gameplay. Ot, i cała różnica. Ocenę, co jest lepsze pozostawiam innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nadal z uporem mańjaka porównuje się dwa, zupełnie różne tytuły, tylko dlatego, że tak przedstawia to propaganda. I jeszcze jedno: w tych grach najważniejsza będzie fabuła, a zwłaszcza w HR, którego korzenie tkwią bezpośrednio w grach przygodowych.

@ Pile

Oczywiście że AW będzie lepszy - w końcu wychodzi na XB. Gdyby to HR był na XB, a AW na PS3, lepsza byłaby produkcja Quantic Dream. I tyle na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 11:32, Pile napisał:

Według mnie lepiej wypada Alan Wake. Czekam na niego bo zapowiada się rewelacyjna gra.
Co do Heavy Rain to ciekawe czy sprosta obietnicom twórców.

Na razie po pierwszej recenzji sprostał, opowiada najbardziej wciągającą historie jaka powstała w grach wideo (dostało 9/10)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebano gdzieś jakąś stare stertę screenów i postawiono obok siebie. Szczególnie ten silnik samochodu w Alan Wake. Ten z tym agentem i czarnym gościem w HR to też stary screen. No śmiech na sali przecież to tak na pewno nie będzie wyglądać.
Ja wolę poczekać na pełne wersje.

Ale wiadomo że obie będą dobre na swoich platformach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 12:30, Lord_Polish napisał:

Stwierdziłem, że się udzielę... Ale po przeczytaniu tych wszystkich beznadziejnych komentarzy,
że Alan Wake jest lepszy i w ogóle, bo Heavy Rain to brzydki taki... Ludzie, wy naprawdę
nie macie życia poza Xboxem, że go tak bronicie? I naprawdę dostrzegacie w nim same zalety?


Jeśli już podoba komuś się bardziej Alan Wake to co bronisz mu? Nie pozwolisz mu oceniać? Od razu jest fanboyem, kretynem, idiotą i zaślepieńcem? Może popatrz na siebie, jeśli większości podoba bardziej się Alan, to może faktycznie wygląda lepiej i to Ty nie widzisz nic więcej poza PS3? A Heavy Rain na prawdę ma problemy z grafiką w niektórych miejscach, było to mówione na Polygamii, a dokładniej to, że w niektórych miejscach HR wygląda staro, bo tekstury są już słabawe, ale na to nie zwraca się uwagi przy takiej grze, bo reszta wygląda bdb.

PS. W ogóle porównanie dziwne, bo jest kilka starszych screenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że obie gry mają styl graficzny który pasuje do ich klimatu. Dla tego samego powodu S.T.A.L.K.E.R. nie jest kolorowy. Nie można też porównywać statycznych obrazków - w przypadku Heavy Rain mamy tytułowy deszcz który wygląda zupełnie inaczej w ruchu. Czekam na oba tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 13:10, Krzych_Ayanami napisał:

Obie gry zdają się mieć swoich ojców chrzestnych. HR - to wiadomo Fahrenheit tej samej
ekipy.


Que? Fahrenheit miał elementy nadprzyrodzone, a więc miał sporo wspólnego z horrorem, a HR od początku do końca jest thrillerem, który opiera się wyłącznie na realiach naszego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam i zamierzam kupić obie gry. Myślę że oba klimaty mają odpowiadającą im grafikę i niema po co ich porównywać. Licze na to że obie będą świetne i przypadną mi do gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 13:21, Xjumpaytech napisał:

Jeśli już podoba komuś się bardziej Alan Wake to co, zabijesz go?! Spadaj stąd głupia cioto i kretynie.

>

Dnia 24.01.2010 o 13:21, Xjumpaytech napisał:

PS. Won z forum, nie chcemy cię tutaj!


Aaach, jak miło wkładać innym w usta słowa których nie powiedzieli... A co tam.
Ja tam po prostu mówię, że wy nie potraficie ŻADNEJ zalety dostrzec w innej konsoli. Bo tak. Bo Xbox lepszy, i tyle... Taka konserwa z was po prostu. I oczywiście to Alan Wake ma same zalety w grafice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Widzę, że nadal z uporem mańjaka porównuje się dwa, zupełnie różne tytuły, tylko dlatego,

Dnia 24.01.2010 o 12:40, Vojtas napisał:

że tak przedstawia to propaganda.


Propaganda jak propaganda - to raczej fanboje zestawiają te gry ze sobą, choć tego się kompletnie robić nie powinno z powodów, które wypisałeś, także ja się już nie musze produkować. Nie wiem tylko dlaczego gram.pl jeszcze te wojenki nakręca ? Choć domyślam się że z prostego powodu - liczy się ilość wejśc w danego newsa :)

Dla mnie sprawa jest oczywista - gdybym miał PS3 to zagrałbym w tym roku w HW i AW. Jako, że PS3 nie mam, zagram tylko w ten drugi tytuł, a w ten pierwszy być może kiedyś.

Aspekty graficzne - jakieś porównania tekstur, efektów, rozdziałek i tym podobnych copów mnie nie interesują - grafika ma być przede wszystkim przejrzysta i budowac klimat. Jak na razie obejrzałem gameplaye i z jednego i z drugiego tytułu i w obu wypada to znakomicie. Dodatkowo jako bonus - same w sobie obie gry są po prostu bardzo ładne :)

Jeśli miałbym się czegoś czepić, to w HR chyba ciut za dużo jest QTE (nawet takie pierdoły jak wiązanie krawatu jest przedstawione jako sekwencja QTE), ale znowuż - nie jest to minus który by ten tytuł totalnie dyskredytował.

Dlaczego natomiast kupię AW ? Trzy słowa - scenariusz: Sam Lake. Większej rekomendacji mi nie potrzeba, choć i tak najpierw sprawdze demo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 18:55, Lord_Polish napisał:

Aaach, jak miło wkładać innym w usta słowa których nie powiedzieli... A co tam.
Ja tam po prostu mówię, że wy nie potraficie ŻADNEJ zalety dostrzec w innej konsoli.
Bo tak. Bo Xbox lepszy, i tyle... Taka konserwa z was po prostu. I oczywiście to Alan
Wake ma same zalety w grafice.

Jeśli komuś podoba się bardziej Alan Wake to dlaczego ma chwalić HR? Żeby nie zostać zwyzywanym od fanboyów? Nikt tutaj nie powiedział tego, że Xbox jest lepszy, chyba, że boli Cię to, że ładniej wygląda AW. Większość postów było na zasadzie "Alan Wake jest IMO ładniejszy", więc gdzie masz krytykę "innej konsoli"? Taka prawda, że Heavy Rain jest czasami gorsze graficznie. A z tych screenów mam krzyczeć głośno i obwieszczać wszystkim, że "HEAVY RAIN JEST CUDOWNE, BO DESZCZ BĘDZIE PIĘKNY"? Jeśli tak to gratuluje poczucia humoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 19:21, Lordpilot napisał:

Nie wiem tylko dlaczego gram.pl jeszcze te wojenki nakręca ? Choć domyślam się że z prostego
powodu - liczy się ilość wejśc w danego newsa :)


Bo coraz częściej zaczyna przypominać tabloid. Tylko tytuły są IMO ciut mało kontrowersyjne. Np. news nt. peryferiów komputerowych obsługiwanych nogami można zatytułować "Pedały z Microsoftu". I już masz od groma wejść.

Dnia 24.01.2010 o 19:21, Lordpilot napisał:

Dlaczego natomiast kupię AW ? Trzy słowa - scenariusz: Sam Lake.


Ciekawi mnie jego aktualna forma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hłe hłe. Ja tam w grafice HR dostrzegam pozytywne i negatywne strony. Ale IMO HR lepsze.

A co do newsa. Prawda jest taka, że Gram.pl to komercja, i wszystko polega na tym, żeby ściągnąć tutaj ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować