Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Trainz Railroad Simulator 2006 - oficjalny temat gry

489 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2006 o 11:57, shinian napisał:

> A mi się to "cudo" w ogóle nie odpala! (patrz screen). Co mam zrobić? :/

Hmm tam na pulpicie zauważyłem, że masz demon tools. Spróbuj najpierw odinstalować grę, później
deamon tools a potem znowu zainstalować TRS 2k6. Wiem, że część gier nie pozwala na uruchomienie,
gdy masz zainstalowany program do emulowania wirtualnych napędów.


System mi się całkowicie posypał, właśnie jestem po formacie. Zainstaluję poprawki i zabieram się za Trainz. Jak znów mi rozsypie, CDP witaj :] ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trainz 2006 mam od wczoraj i jak na razie nie widze zadnych zmian od wersji 2004 jedyna różnica to nowe trasy a pociągi nadal sie przenikaja, a fizyka jak obiecala firma wcale nie jest udoskonalona, nie wiem na moj pierwszy rzut oka to ja nie widze zadnych zmian oprocz nowej szaty graficznej podczas uruchamiania nawet wnętrz lokomotyw nie zmieniono i nie mozna chociaz samemu otwierac drzwi pasazerom po prostu czuje sie jakbym dalej sobie gral na trainz 2004 z ta różnicą że wczoraj wydałem na nią60 zł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umiecie może coś ściągnąć za pomocą tego Menagera zawartości?? Bo u mnie prawie wszystkie pliki maja po 0.00 b, a do tego jak juz coś chce ściągnąć to sie to nie ściąga tylko slychać jakieś buczeni krowy i to wszystko:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powatarzam zadane wczesniej pytanie na ktore nikt nie odpowiedzial: ej w tej grze jest jakas fabula? cos cza zrobic i sie zaczyna od zj*** lokomotyw a potem sie ma coraz lepsze? czy odrazu mozna miec najlepsza i to misje takie tylko sie jezdzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 21:54, ArtuRPGpl napisał:

powatarzam zadane wczesniej pytanie na ktore nikt nie odpowiedzial: ej w tej grze jest jakas
fabula? cos cza zrobic i sie zaczyna od zj*** lokomotyw a potem sie ma coraz lepsze? czy odrazu
mozna miec najlepsza i to misje takie tylko sie jezdzi?


To jest gra dla fanatyków kolei, takich którzy rajcują się tym że przejadą bez błędnie od stacji A do B.

Więc jeśli szukasz tu jakiegoś złożonego celu to go nie znajdziesz. Jest jeden - być najlepszym maszynistą.


BTW. TAkie dążenie do "doskonałości" jest całkiem fajne. Sam mam wersje 2004 i jestem b. zadowolony i myśle nad kupnem 2006.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Artur na twoje pytanie jednak ktos odpowiedzial. 10 postow wczesniej ! Ehh ludzie czytajcie co się pisze tym bardziej jesli sie oczekuje na odpowiedz na zadane pytanie ;/

Pozdrawiam,
Patryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE. Jak juz piszemy o pewnych niedoróbkach, to miałbym kilka. Zacznę od tego, że pomimo iż gra zniewala ILOŚCIĄ nowych objektów to...

1. KOMPLETNIE znikneły wszystkie moje MIZERNIE przygotowane na TRS2004 katalogi objektów na trasę. Nie wiem dlaczego nie można byłeo tego tak zrobić żeby TRS2006 ''widział'' stare katalogi. Utworzyły się nowe typy kategorii, które działają tylko wtedy gdy ustawicie na ''wszystkie''... metodą alfabetycznie można dopiero coś znaleźć...mało wygodne:( Nowy Content Manager nie ma funkcji tworzenia nowych katalogów, tak jak w TRS2004, w których trzymalibysmy to, co potrzebujemy do własnej trasy (tak miałem w TRS2004)

2. Spróbujcie podnieść jakikolwiek objekt w edytorze... ;) wiecie co się dzieje?? u mnie zaczyna w środowisku padać deszcz :-)) To nie ŻART! sprawdźcie sami! po czym nie można nic zrobić - nic przesunąć ani wrzucić do gry jakikolwiek przedmiot. Trzeba wyjść do menu głównego i włączyć naszą trasę jeszcze raz...

3. są kłopoty z niektórymi dźwiękami. Np. nasze lokomotywy EU07 raz ''wydają'' z siebie dźwięki, raz nie... i czasami milkną na kilka chwil.. DENERWUJĄCE!

To tyle, co zdąrzyłem zauważyć do tej pory. Gra super wydana (pokłony dla CDP:) ale po tylu miesiącach prac i wiecznego przesuwania nieco się rozczarowałem... przygoutujcie jakiś Sevice Pack, który rozwiąże te problemy, bo gra jest niestety momentami irytująca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zauważyłem, że ktoś już pisał wcześniej o tym deszczu pojawiającym się kiedy próbujemy podnieść jakiś przedmiot w edytorze... denerwujące :// szybko powinniście się w CDP postarać o jakiś Service Pack.. Bałagan w przedmiotach jest ogromny - np. właśnie zauważłem, że pod hasłem ''flora'' pojawiają się np. jakieś samochody itp... cokolwiek znaleźć można tylko przez zakłądkę ''wszystkie''... zastanawiam się więc po co pozostałe zakładki..
GRA moim zdaniem chodzi lepiej, płynniej niż TRS2004, ale zróbcie coś z tymi błędami. Mieliście tyle miesięcy na sprawdzanie i testowanie i ... no właśnie!

Aha, i tak zupełnie na koniec... w mojej wersji gry w Content Manager pojawiają się napisy po... niemiecku ...tzn. część jest po poslku a część po niemiecku co nie za bardzo mogę zrozumieć! Niemiecki znam bdb no ale to lekkie przegięcie..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha... zapomniałem... niektórzy pytali o pełną wersję MODULA CITY... teraz strona jest ''updateowana'' ale mogę Was zapewnić, że trasa jest w 100% płatna... jeżeli dobrze pamiętam pełna wersja kosztuje koło 20 euro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zapytam bo wcześniej nie widziałem takiego posta. Czy pociąg bez podniesionych pantografów może działac tak jak w TRS2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludu ! Krytykujecie grę, a nawet się nie zaznajomiliscie z instrukcją !! Jesli chodzi o dodatki które są tylko w katalogach nie w CDP to w Content Manager Plus jest dostępna taka opcja, że wybierasz katalog z dodatkiem i ci to automatycznie umieszcza w grze !! Jeśli chodzi o padanie deszczu jak się podnosi obiekt - u mnei to się nie przytrafia. U mnie Content Manager jest w całości po polsku. Ludzie co u Was sie jakies dziwaczne rzeczy wyprawiaja :-) Jedyne co mam zastrzezenie to do tego dzwieku z EU07. Jak się uruchomi lokomotywę to dopiero po kilku sekundach włącza się dźwięk tejże lokomotywy. Ale jeśli chodzi o inne problemy to u mnie jest wszystko OK. Może jak macie jakiś problem to od razu podawajacie konfigurację sprzętu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Szczególnie przypadłami do gustu trasa Razorbacka z tym HUD-em, na którym mam wszystko opisane (jak prędko jechać, ostrzeżenie przed zbliżającą się stacją, zwrotnice same się zmieniają itp.), czy można skądś pobrać dodatkowe trasy, albo jakieś moda, który by mi to na innych wyświetlał? Naprawdę idzie się czasem pochlastać, gdy na mapie nic nie widać i trzeba przełączyć 1500 zwrotnic lub co po chwilę na nią zerkać, by odpowiednio wcześniej zauważyć stację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja znalazlem kilka bledow, np. w samouczku 3 i 5 gdzieniegdzie zamiast obrazkow pojawiaja sie male czarne kwadraty, niestety nie moge zamiescic screenow bo jak proboje dodac to czekam i czekam az w koncu to male okienko gdzie sie dodaje nowy post nie odpowiada, zarowno w firefoxie jak i internet explorerze i jeszcze to, ze przepustnica jest tylko w parowozach a nie elektrowozach i spalinowozach. niekiedy tez dzwiek silnika lokomotywy sie wylacza i denerwujace jest tez to, ze mimo iz jest to wersja kolekcjonerska to bardzo duzo map to tylko dema :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia, dlaczego ta gra zwalnia jak jasna cholera w miejsacach, gdzie jest więcej torów i zabudowań? (na komputerze spełniającym zalecane wymagania). Kompletnie niezoptymalizowany silnik. I ona chyba ze 12 Giga RAM-u potrzebuje. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 11:24, stalker14 napisał:

Ludu ! Krytykujecie grę, a nawet się nie zaznajomiliscie z instrukcją !! Jesli chodzi o dodatki
które są tylko w katalogach nie w CDP to w Content Manager Plus jest dostępna taka opcja, że
wybierasz katalog z dodatkiem i ci to automatycznie umieszcza w grze !! Jeśli chodzi o padanie
deszczu jak się podnosi obiekt - u mnei to się nie przytrafia. U mnie Content Manager jest
w całości po polsku. Ludzie co u Was sie jakies dziwaczne rzeczy wyprawiaja :-) Jedyne co mam
zastrzezenie to do tego dzwieku z EU07. Jak się uruchomi lokomotywę to dopiero po kilku sekundach
włącza się dźwięk tejże lokomotywy. Ale jeśli chodzi o inne problemy to u mnie jest wszystko
OK. Może jak macie jakiś problem to od razu podawajacie konfigurację sprzętu :-)



a ktora masz wersje gry ? ja 2,5 (bulid 2918)

Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2 (2600.xpsp_sp2_rtm.040803-2158)
Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: GBT___
System Model: AWRDACPI
BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz (2 CPUs)
Memory: 1024MB RAM
Page File: 258MB used, 2203MB available
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
DX Setup Parameters: Not found

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a! i jeszcze jedno! z instrukcja sie zaznajamiam i widze ze to chyba nie do tej gry! juz o balaganie w obiektavch nie bede po raz kolejny pisal i o kategoriach ktorych w porownaniu z instrukcja nie ma , to pojawiaja sie pewne niescislosci np.: z podnoszeniem obiektow ktore jakoby bylo po raz pierwszy dostepne w trs20006 (wg.instrukcji) a bylo to mozliwe juz w trs 2004.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie: chciałbym kupić TRS06, ale nie wiem, czy gra uruchomi się na karcie graficznej bez obsługi pixel shadera. Czy wymaga go do działania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować