Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Trainz Railroad Simulator 2006 - oficjalny temat gry

489 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2006 o 14:26, Krejt napisał:

Ponawiam pytanie: chciałbym kupić TRS06, ale nie wiem, czy gra uruchomi się na karcie graficznej
bez obsługi pixel shadera. Czy wymaga go do działania?


Raczej nie. Ale na Twoim miejscu ściągnąłbym demo i sprawdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 14:26, Krejt napisał:

Ponawiam pytanie: chciałbym kupić TRS06, ale nie wiem, czy gra uruchomi się na karcie graficznej
bez obsługi pixel shadera. Czy wymaga go do działania?


ja mam karte bez obslugi pixel shadera i dziala dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 15:00, Slave napisał:

ja mam karte bez obslugi pixel shadera i dziala dobrze

Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 11:24, stalker14 napisał:

Ludu ! Krytykujecie grę, a nawet się nie zaznajomiliscie z instrukcją !! Jesli chodzi o dodatki
które są tylko w katalogach nie w CDP to w Content Manager Plus jest dostępna taka opcja, że
wybierasz katalog z dodatkiem i ci to automatycznie umieszcza w grze !! Jeśli chodzi o padanie
deszczu jak się podnosi obiekt - u mnei to się nie przytrafia. U mnie Content Manager jest
w całości po polsku. Ludzie co u Was sie jakies dziwaczne rzeczy wyprawiaja :-) Jedyne co mam
zastrzezenie to do tego dzwieku z EU07. Jak się uruchomi lokomotywę to dopiero po kilku sekundach
włącza się dźwięk tejże lokomotywy. Ale jeśli chodzi o inne problemy to u mnie jest wszystko
OK. Może jak macie jakiś problem to od razu podawajacie konfigurację sprzętu :-)


Hmmm... stalker14... nie wiem gdzie Ty to wyczytałeś, ale przy imporcie dodatków z TRS2004 nie zostaje nic ze starej struktury katalogów... Może nie umiem czytać instrukcji, ale nic takiego nie znalazłem! Odnośnie tego deszczu to naprawdę tak się dzieje! Dość irytująca sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co ci ta sama struktura katalogów ? Jak sie wgrywa dodatki nie w .CDP przez Content Manager to są zapisywane automatycznie w katalogach i po co ci wiedziec w jakich ;/

Pozdrawiam,
Patryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 18:06, stalker14 napisał:

A po co ci ta sama struktura katalogów ? Jak sie wgrywa dodatki nie w .CDP przez Content Manager
to są zapisywane automatycznie w katalogach i po co ci wiedziec w jakich ;/

Pozdrawiam,
Patryk


Ty chyba nie rozumiesz o co chodzi... w starym TRS2004 misternie i dokładnie zrobiłem sobie swój katalog PAWEŁ (tak mam na imię). W nim umieściłem (korzystająć z programu Trainz Objectz) wszystkie objekty wbudowane do gry jak i te, które miałem ściągnięte z netu, które mi się podobały i mogły przydać w trasach, które buduję. gdy zaimportowałem to wszystko do TRS2006 okazało się, że katalogu nie ma a do wyboru mam też objekty kompletnie mi niepotrzebne. trochę pomaga zastosowanie filtrów wyszukiwania, ale one nie do końca rozwiązują sprawę... poza tym jest sporo błędów w przydzieleniu niektórych objektów do kategorii.. to też jest denerwujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie mam do stralker 14:
a więć co mam zrobic zeby dodac zasade zeby fizyka byla lepsza i dlaczego lokomotywy ruszaja z opuszczonymi pantografami???przyznam ze jestem nowym uzytkownikiem i duzo jeszcze nei wiem w tej grze co i gdzie sie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 21:54, kacza23 napisał:

dlaczego lokomotywy ruszaja z opuszczonymi pantografami???


Prawdę mówiąc TRS 2006 to nie jest rasowy symulator. Twórcy poszli na pewne uproszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Następny "szczęśliwy" posiadacz TRS2006 i kosmiczna wysokość "26815616448450523000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000" oraz deszcz i burza przy próbie zmiany wysokości obiektu w geodecie. Myślę, że to chyba nie sprawa samego komputera. Ja mam Athlona64 3500+, 2GB ramu, grafikę GF 6600 GT a pomimo tego "deszczblokada" u mnie też występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I rzeczywiście, podział obiektów na kategorie jest masakryczny. Człowiek się przyzwyczaił do w miarę logicznego podziału w TRS2004, spodziewał się czegoś przynajmniej podobnego, a tu totalny bałagan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 20:37, Pawerybs napisał:

> A po co ci ta sama struktura katalogów ? Jak sie wgrywa dodatki nie w .CDP przez Content
Manager
> to są zapisywane automatycznie w katalogach i po co ci wiedziec w jakich ;/
>
> Pozdrawiam,
> Patryk

Ty chyba nie rozumiesz o co chodzi... w starym TRS2004 misternie i dokładnie zrobiłem sobie
swój katalog PAWEŁ (tak mam na imię). W nim umieściłem (korzystająć z programu Trainz Objectz)
wszystkie objekty wbudowane do gry jak i te, które miałem ściągnięte z netu, które mi się podobały
i mogły przydać w trasach, które buduję. gdy zaimportowałem to wszystko do TRS2006 okazało
się, że katalogu nie ma a do wyboru mam też objekty kompletnie mi niepotrzebne. trochę pomaga
zastosowanie filtrów wyszukiwania, ale one nie do końca rozwiązują sprawę... poza tym jest
sporo błędów w przydzieleniu niektórych objektów do kategorii.. to też jest denerwujące.


Już rozumiem o co ci chodzi :-)

Odpowiedź do kacza23:
Skoro jesteś nowym użytkownikiem to lepiej przeczytaj w instrukcji jak się tworzy zasady :-) Żeby była dobra fizyka musisz dodać zasadę "fizyka" i tam konfigurujesz :]

Pozdrawiam,
Patryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki stalker naprowadziles mnie i juz mniej wiecej czje o co chodzi ale medotda prob i bledow bo tąinstrukcję można spalić. a powiedz mi tylko czy w 2006 mozna gdzies wlaczyc pisk koł podczas hamowania???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może dodatki zrobione przez fanów mają takie efekty. Podobnie jest z Train Simulatorem, podstawowe jednostki nie mają dźwięków hamowania, ale taki EN-57 zrobiony przez fanów ma nawet otwierane drzwi i charakterystyczny dźwięk "buczka". Mam nadzieję, że podobne rzeczy są i w Trainz, choć jeszcze się nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niektore modele lokomotyw (chyba nawet i wagony) na www.trainz.pl ( www.trainz.webd.pl/new/ ) mizernie piszcza przy hamowaniu ale obecnie strona w przebudowie i brak dzialu download....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować