Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Dnia 29.04.2007 o 18:37, A-cis napisał:

Zasatanawiam się jak to będzie technicznie wyglądało? Załóżmy, że jakiś multimiliarder rosyjski,
zamiast kupować jakiś angielski klub piłkarski, kupi sobie 2 bolidy Ferrari i 2 dobrych kierowców
(np. przekona finansowo Schumachera żeby jeszcze wrócił), to czy on będzie miał prawo wystartować
od razu w F1?
Czy nie musi zaczynać niżej?


Dość pobierznie przejrzałem regulaminy FIA czyli Międzynarodowej Federacji Samochodowej, która odpowiada za ten cyrk zwany Formułą 1;-)
Aby brać udział w F1 zespół, kierowcy muszą posiadać stosowno licencje, którą wydaje FIA. Nie wgłębiałem się na tyle aby wiedzieć jakie trzeba spełnić warunki by otrzymać w licencje.
Ale biorąc pod uwagę, że Formuła 1 to ogromna maszyna do robienia pieniędzy to zapewne nie robili by problemów.
Choć wydaje mi się, że mimo wszystko zakup angielskiego klubu to tańsza impreza;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 21:58, Rzezim napisał:

Aby brać udział w F1 zespół, kierowcy muszą posiadać stosowno licencje, którą wydaje FIA. Nie
wgłębiałem się na tyle aby wiedzieć jakie trzeba spełnić warunki by otrzymać w licencje.

Z licencjami to nie byłoby problemów. Jest sporo kierowców, którzy mają licencję a nie jeżdżą aktualnie w F1. Wszyscy kierowcy testowi aż piszczą aby wystartować :-)
Chodziło mi raczej o to, jak taki nowy team by wszedł do gry. Wiadomo że startuje tam 11 zespołów. Dołożono by 12-ty? Czy wywalono któryś?
Nie znam szczegółowo tych zasad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 22:37, A-cis napisał:

Chodziło mi raczej o to, jak taki nowy team by wszedł do gry. Wiadomo że startuje tam 11 zespołów.
Dołożono by 12-ty? Czy wywalono któryś?
Nie znam szczegółowo tych zasad.


Od przyszłego sezonu startuje nowy zespół (Prodrive). Ze względów oszczędności nie będzie konstruował nowego samochodu tylko właśnie kupi gotowy, prawdopodobnie od McLarena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 23:32, Kaland napisał:

Od przyszłego sezonu startuje nowy zespół (Prodrive). Ze względów oszczędności nie będzie konstruował
nowego samochodu tylko właśnie kupi gotowy, prawdopodobnie od McLarena.

Ale nie wiesz, czy on dojdzie jako nowy, dodatkowy zespół, czy zastąpi np. najsłabszy z dotychczasowej jedenastki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 19:31, Rexaw napisał:

Hiciorem bym tego nie nazwał :-/ Kolejny sport który kompletnie nie byłby już sportem.

Oczywiście ze byłby niewiesz chyba że dziennikarza to sępy wszystko zkomentują> A co do Schumachera wiesz on lubi miliardy (kolejne) ;)

No on ma kasy jak na obrzydzenie więc po co mu konto zapychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2007 o 02:30, A-cis napisał:

Ale nie wiesz, czy on dojdzie jako nowy, dodatkowy zespół, czy zastąpi np. najsłabszy z dotychczasowej
jedenastki?


Nowy, dwunasty. Z tego co czytałem o to 12-te miejsce walczyło kilka zespołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 08:10, Kaland napisał:


> Ale nie wiesz, czy on dojdzie jako nowy, dodatkowy zespół, czy zastąpi np. najsłabszy
z dotychczasowej
> jedenastki?

Nowy, dwunasty. Z tego co czytałem o to 12-te miejsce walczyło kilka zespołów.

Też to słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 02:30, A-cis napisał:

> Od przyszłego sezonu startuje nowy zespół (Prodrive). Ze względów oszczędności nie będzie
konstruował
> nowego samochodu tylko właśnie kupi gotowy, prawdopodobnie od McLarena.
Ale nie wiesz, czy on dojdzie jako nowy, dodatkowy zespół, czy zastąpi np. najsłabszy z dotychczasowej
jedenastki?

chyba zastapi jakis zespoł,bo miejsc nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 09:14, Makus89 napisał:

Hehe.. pamietam jak w jednym odcinku Top Geara byl prezentowany jeden z modeli Prodrive''a
jako cud techniki ;) Naprawde swietne autka robia.


Super furki, chętnie widziałbym w ich przyszłych bolidach Kubicę. Kto wie, moze ProDrive zastąpi BMW Williams? Mało prawdopodobne, ale zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 09:41, Blackbeard napisał:

> Hehe.. pamietam jak w jednym odcinku Top Geara byl prezentowany jeden z modeli Prodrive''a

> jako cud techniki ;) Naprawde swietne autka robia.

Super furki, chętnie widziałbym w ich przyszłych bolidach Kubicę. Kto wie, moze ProDrive zastąpi
BMW Williams? Mało prawdopodobne, ale zawsze.

Tu trafiłes maloprawdopodobne a z tymi furami no wiesz każdy ma inny gust a Robert to skromny chłopak niech kupi soie db9 albo mercedes mclaren

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 12:55, Gerswim CD-r napisał:

> > Hehe.. pamietam jak w jednym odcinku Top Geara byl prezentowany jeden z modeli Prodrive''a

>
> > jako cud techniki ;) Naprawde swietne autka robia.
>
> Super furki, chętnie widziałbym w ich przyszłych bolidach Kubicę. Kto wie, moze ProDrive
zastąpi
> BMW Williams? Mało prawdopodobne, ale zawsze.
Tu trafiłes maloprawdopodobne a z tymi furami no wiesz każdy ma inny gust a Robert to skromny
chłopak niech kupi soie db9 albo mercedes mclaren


Chodziło mi o dołączenie Roberta do teamu a nie kupowanie tego wozu na zdjęciu. Poza tym on na pewno po tych kilkudziesięciu okrążeniach ma dośc jazdy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 17:26, StyczeK napisał:

DR.SIURAK- nie zastapi. Po prostu od nast. sezonu będzie o jeden zespół więcej ;)

Jeżeli mieli by mniej problemów z bolidami i ekipą to kubica powinien do nich przejsc - bo jak na razie w BMW to przyszłości nie widze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 17:46, bezimienny15 napisał:

> DR.SIURAK- nie zastapi. Po prostu od nast. sezonu będzie o jeden zespół więcej ;)
Jeżeli mieli by mniej problemów z bolidami i ekipą to kubica powinien do nich przejsc - bo
jak na razie w BMW to przyszłości nie widze :D


O, własnie o to mi chodziło wcześniej i popieram. Nowy, obiecujący zespół i taki sam kierowca - czego chciec więcej?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2007 o 17:53, Blackbeard napisał:


O, własnie o to mi chodziło wcześniej i popieram. Nowy, obiecujący zespół i taki sam kierowca
- czego chciec więcej?:)


Niestety, co z tego , że zespół jest młody i obiecujący, jeśli brak mu tego, co najważnijsze - doświadczenia. Zespół STR mial w tamtym roku silbniki Ferrari, ale jakośc sukcesów nie odnieśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 15:05, xwx napisał:

Co ty chcesz od BMW startują pare sezonów i ty chcesz żeby byli doświadczeni dajmy im trochę
czasu


Chodziło mi o zespół Prodrive ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować