Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

BioShock 2 nie ma wsparcia dla padów. Gracze zirytowani

110 postów w tym temacie

Dnia 10.02.2010 o 22:39, aope napisał:

Oczywiście, przez wiele lat, chociaż kiedyś grało się tylko za pomocą klawiatury :) Myszką
i klawiaturą gra się świetnie, padem tez gra się świetnie, tym i tym gra się świetnie.
Nie wiem, czemu grający na pecetach mają problem pt. "pad". Naprawdę.

"Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem zwolennikiem myszki i klawirki co nie zmienia faktu ze do niektorych gier wychodzacych na pieca pad by sie przydal,np batman arkham asylum.nie chcialo mi sie wydawac hajsu na pada do jednej gry,wiec gralem mycha,ale chetnie sobie odswieze ten tytul jak pada sobie zakupie.
zreszta jesli kiedys wyjdzie pozadny fps w ktorym beda mogli sie zmierzyc pecetowcy i osoby grajace na konsolach wtedy wszystko sie wyjasni,choc w takim starciu slabo widze konsolowcow.dobra klawirka i mycha razera vs pad,no sory konsolarze ale marnie was widze:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 22:44, Pomidor napisał:

> Oczywiście, przez wiele lat, chociaż kiedyś grało się tylko za pomocą klawiatury
:) Myszką
> i klawiaturą gra się świetnie, padem tez gra się świetnie, tym i tym gra się świetnie.

> Nie wiem, czemu grający na pecetach mają problem pt. "pad". Naprawdę.
"Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?"


Mówisz o Polsce i tutaj masz rację :) Ale zerknij na ceny pecetowych gier choćby na Steamie, weź pod uwagę wciąż rosnące wymagania sprzętowe gier i to już wcale nie będzie wtedy takie oczywiste :) No i ogromny, konsolowy rynek wtórny, gdzie starą grę wymienisz na nową, jeszcze w folii, za 30 PLN. Na pecetach ten rynek wtórny niestety, ale jest bardzo mocno ograniczony...

@Brawoman: grający na konsolach maja bardzo nikłe szanse. Myszka w porównaniu do pada jest nieporównywalnie bardziej precyzyjna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jak widać to rozwiązanie nie podoba się osobom, które używają peceta jako konsoli (podpinając komputer do telewizora). "

Wreszcie ktoś wspomniał o tej mniejszości, do której należę :)

palpatine dobrze gada - wg mnie granie na kb&m jest jakieś takie "bezduszne". Operując gałkami pada gra sprawia wrażenie bardziej filmowej, kamera chodzi płynnie. A wystarczy popatrzeć na FPSa granego na myszce - skokowa kamera i bardziej w oczy rzuca się mniejsza liczba klatek/s jeśli jest poniżej 60. No i najważniejsza zaleta - nawet jeśli nie gra się przed telewizorem to i tak jest dużo wygodniej niż z klawiaturą i myszką, bo nie trzeba wyciągać rąk przed siebie.
A dokładność to nie wszystko. Nie muszę leczyć swoich kompleksów grając niby pr0 na hardzie, wystarczy mi easy/normal - gram dla fabuły i klimatu.

Zanim zaczniecie narzekać na pady, spróbujcie nauczyć się na nich grać na przyzwoitym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co zabraniasz innym ludziom grać na padach ? Mi jest wygodniej grać na padzie, bo jest lepszy. Zabronisz mi ? Już nie mogę grać tak jak lubię ? Wojny kraj... taaa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 22:48, Albii napisał:

A co zabraniasz innym ludziom grać na padach ? Mi jest wygodniej grać na padzie, bo jest
lepszy. Zabronisz mi ? Już nie mogę grać tak jak lubię ? Wojny kraj... taaa...


Nikt ci nie broni grać na padzie, po prostu wyraził swoją opinie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 22:50, stefanio napisał:

Nikt ci nie broni grać na padzie,

"won do swoich konsol" Może ja jestem przewrażliwiony, ale to mi nie brzmiało jako tylko "wyrażenie opinii" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 22:46, aope napisał:

Mówisz o Polsce i tutaj masz rację :) Ale zerknij na ceny pecetowych gier choćby na Steamie,
weź pod uwagę wciąż rosnące wymagania sprzętowe gier i to już wcale nie będzie wtedy
takie oczywiste :) No i ogromny, konsolowy rynek wtórny, gdzie starą grę wymienisz na
nową, jeszcze w folii, za 30 PLN. Na pecetach ten rynek wtórny niestety, ale jest bardzo
mocno ograniczony...


Masz rację ale konsola to platforma tylko do gier, Dla mnie PC mimo większej ceny jest lepszy dzięki uniwersalności(sam fakt że możesz grać większością kontrolerów, z wyjątkiem
wiimota oczywiście). Wydaje mi się że lepiej zakończyć tą rozmowę bo przeskakujemy na niebezpieczne tematy, a od Świętej Wojny Platform dzieli nas tylko cienka czerwona linia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 22:31, Kirabaxior napisał:

LOL! Po to się kupuje grę na PC, by grać w nią na padzie?! Konsolowcy, za przeproszeniem,
won do swoich konsol, kupcie tą grę za 2 stówy i tam grajcie, bo mnie szlag zaraz trafi.

Pokazałeś swój rynsztokowy poziom wypowiedzi, to całkiem nieźle się składa, bo szukałem osoby, z której mógłbym się dzisiaj pośmiać, dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pady owszem, ale nie w rasowym FPS, TPP czy ścigałka to jeszcze rozumiem, sam w Guerrilli intensywnie do autek używam, Assassin i Batman AA też na nim lepsze a wyścigi już obowiązkowo... W Bio2 dużo ludzie nie tracą imho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 22:53, Pomidor napisał:

Masz rację ale konsola to platforma tylko do gier, Dla mnie PC mimo większej ceny jest
lepszy dzięki uniwersalności(sam fakt że możesz grać większością kontrolerów, z wyjątkiem
wiimota oczywiście).

Da się grać przy użyciu WiiMote''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 22:53, Pomidor napisał:

Masz rację ale konsola to platforma tylko do gier, Dla mnie PC mimo większej ceny jest
lepszy dzięki uniwersalności(sam fakt że możesz grać większością kontrolerów, z wyjątkiem

wiimota oczywiście).


Ale nic nie przeszkadza w posiadaniu komputera i konsoli, prawda? Wybór platformy "głównej" zależy juz od osobistych preferencji :) Za pecetem przemawia nowsza technologia, ładniej wyglądające gry, dla niektórych sterowanie. Za konsolą prostota, pewność premier i kontynuacji hitów i dla niektórych sterowanie. Dla mnie główna platformą jest konsola z bardzo prozaicznego względu - czas, którego mam niewiele :)

>Wydaje mi się że lepiej zakończyć tą rozmowę bo przeskakujemy na

Dnia 10.02.2010 o 22:53, Pomidor napisał:

niebezpieczne tematy, a od Świętej Wojny Platform dzieli nas tylko cienka czerwona linia
:]


Eeetam, póki jest rzeczowo, na poziomie i kulturalnie jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 22:57, aope napisał:

Ale nic nie przeszkadza w posiadaniu komputera i konsoli, prawda? Wybór platformy "głównej"
zależy juz od osobistych preferencji :) Za pecetem przemawia nowsza technologia, ładniej
wyglądające gry, dla niektórych sterowanie. Za konsolą prostota, pewność premier i kontynuacji
hitów i dla niektórych sterowanie. Dla mnie główna platformą jest konsola z bardzo prozaicznego
względu - czas, którego mam niewiele :)


Zapomniałeś o najważniejszym - tu jest Polska i tu liczy się cena :] (nie każdego (na przykład mnie) stać na to żeby kupić sobie jakiegoś current gen''a, chociaż może po wakacjach się uda)

@Cthulhu_X Cholerka, tego już nie wiedziałem, muszę sprawdzić jak pojadę do szwagra :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 22:46, aope napisał:

@Brawoman: grający na konsolach maja bardzo nikłe szanse. Myszka w porównaniu do pada
jest nieporównywalnie bardziej precyzyjna :)



Nie zauważyłem, jesteś pewny, że grałeś na padzie ? Nie mam żadnych problemów, żeby sprzedać 3 heady z rzędu i to w czasie, w którym rasowy piecowiec nie zdążyłby powiedzieć ku***.

Skąd tyle nienawiści do biednego pada. Przecież tutaj ludzi aż krew zalewa. Pomoc psychiatry by się przydała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 23:01, Pomidor napisał:

> Ale nic nie przeszkadza w posiadaniu komputera i konsoli, prawda? Wybór platformy
"głównej"
> zależy juz od osobistych preferencji :) Za pecetem przemawia nowsza technologia,
ładniej
> wyglądające gry, dla niektórych sterowanie. Za konsolą prostota, pewność premier
i kontynuacji
> hitów i dla niektórych sterowanie. Dla mnie główna platformą jest konsola z bardzo
prozaicznego
> względu - czas, którego mam niewiele :)

Zapomniałeś o najważniejszym - tu jest Polska i tu liczy się cena :] (nie każdego (na
przykład mnie) stać na to żeby kupić sobie jakiegoś current gen''a, chociaż może po wakacjach
się uda)


Czyli pad/konsole to zło, bo nie każdego na nie stać i każdy wychwala swoje, tj. to na co go stać? To takie Polskie :)

@palpatine: ja też nie mam z tym problemu, ale faktów nie da się oszukać - myszka zwyczajnie jest precyzyjniejsza (nie mylić z lepsza/gorsza). Wyobraź sobie obsługę Windows za pomocą pada, kursorem kierowałbyś za pomocą analogów. No właśnie ;)
Ja nic nie mam do pada, gram głównie na nim, ale fakt faktem - myszka jest precyzyjniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 23:02, palpatine napisał:

> @Brawoman: grający na konsolach maja bardzo nikłe szanse. Myszka w porównaniu do
pada
> jest nieporównywalnie bardziej precyzyjna :)


Nie zauważyłem, jesteś pewny, że grałeś na padzie ? Nie mam żadnych problemów, żeby sprzedać
3 heady z rzędu i to w czasie, w którym rasowy piecowiec nie zdążyłby powiedzieć ku***.

Skąd tyle nienawiści do biednego pada. Przecież tutaj ludzi aż krew zalewa. Pomoc psychiatry
by się przydała...



oj tam odrazu nienawisc, poprostu niechec
jak juz pisalem wczesniej poczekajmy na dobrego fps''a w ktorym wspolnie beda mogli sie zmierzyc uzytkownicy wszystkich platform
wtedy zobaczymy czy wygraja MYSZowaci czy PADafiany:] (to zart zeby nie bylo ze ktos sie zaraz obrazi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 23:19, aope napisał:

> > Ale nic nie przeszkadza w posiadaniu komputera i konsoli, prawda? Wybór platformy

> "głównej"
> > zależy juz od osobistych preferencji :) Za pecetem przemawia nowsza technologia,

> ładniej
> > wyglądające gry, dla niektórych sterowanie. Za konsolą prostota, pewność premier

> i kontynuacji
> > hitów i dla niektórych sterowanie. Dla mnie główna platformą jest konsola z
bardzo
> prozaicznego
> > względu - czas, którego mam niewiele :)
>
> Zapomniałeś o najważniejszym - tu jest Polska i tu liczy się cena :] (nie każdego
(na
> przykład mnie) stać na to żeby kupić sobie jakiegoś current gen''a, chociaż może
po wakacjach
> się uda)

Czyli pad/konsole to zło, bo nie każdego na nie stać i każdy wychwala swoje, tj. to na
co go stać? To takie Polskie :)

Ej ej ej sam przecież mówiłem że gram również na konsoli (starsze generacje niestety-PSX, PS2, PSP. Obecnie staram się kupić Xbox''a 360, ale jak napisałem wcześniej- dopiero gdy trochę popracuję w wakacje). NIGDZIE nie napisałem że konsole czy też pady są złe. mówiłem tylko że w FPS''y wygodniej gra mi się na zestawie kl-mysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, sam lubię sobie czasem podłączyć pada od X360 i pograć na PC.
Całego Fallout 3 przeszedłem w taki sposób i o dziwo, grało się dużo lepiej niż pad-mycha. Samo strzelanie było mniej dokładne a dialogi i cała reszta działały po prostu sprawniej (nie trzeba było jeździć myszką z jednego końca ekranu na drugi)
Gra była zresztą znacznie trudniejsza i częściej się kończyła amunicja - dlatego zresztą był wprowadzony system VATS. Na klawie łatwiej robić headshoty ... ale co z tego?
GTA4 też przeszedłem używając pada i grało się lepiej.
Dead Space, RE5, Mirrors Edge tak samo. To nie są typowe FPSy ale Bioshock też nie jest typowym FPSem.

Strasznie smuci mnie zachowanie polaków jeśli chodzi o pady. Większość przeciwników padów/konsol smaruje posty w taki sposób jakby używanie klawiatury było czymś lepszym, wyczyn wręcz - panowie, szczerze gratuluje.

Pad oraz klawa+mysz to obecnie własne preferencje a nie precyzja czy skill czy cokolwiek innego. Rozumiem, że dla niektórych obcowanie z myszą+klawa to dosłownie symulacja żołnierza. FPSy z PC są szybsze i agresywniejsze (co dowodzą filmiki z MW2 na PC i konsole), możliwe ale co z tego? Tylko szybkość się liczy?

Bez sensu są porównania palpatine, że on robi 3 heady z rzędu skoro zrobił je na przeciwnikach którzy również używają padów w grach do padów dostosowanych, są konkretne przykłady? Nie ma. Będą? Nie. Sami twórcy wycofują się ze stawiania padów przeciw myszy a przecież cross-gaming nie jest w ogóle ograniczony technicznie.

Preferencje graczy przy tytułach multiplatformowych powinny być brane pod uwagę i kropa. Jeśli twórcy wycinają jakiś element z gry to gracze mają prawo się burzyć zwłaszcza jeśli gra jest do tego elementu dostosowana, jak Bioshock. Rynek jest pełen padów i wsparcie dla niego jest miłe i uprzejme. Owszem, są obejścia typu xpadder ale stokroć lepiej mieć w pełni obsługiwaną grę gdzie jest "Press A" niż "Press SPACE". Gdzie na padzie jest SPACE? Trzeba się zastanowić, czasem spojrzeć w ustawienia. Kiedy gra wspiera pada zmienia się czasem ustawienie sterowania. Polecam wszystkim sprawdzenie różnic pomiędzy natywnym wsparciem padów a xpadderem. Na przykład w Fallout 3. Jazda kursorem aby zaznaczyć opcje podczas gdy przy natywnym wsparciu po prostu poruszamy się strzałkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 23:32, Pomidor napisał:

Ej ej ej sam przecież mówiłem że gram również na konsoli (starsze generacje niestety-PSX,
PS2, PSP. Obecnie staram się kupić Xbox''a 360, ale jak napisałem wcześniej- dopiero
gdy trochę popracuję w wakacje). NIGDZIE nie napisałem że konsole czy też pady są złe.
mówiłem tylko że w FPS''y wygodniej gra mi się na zestawie kl-mysz.


To było takie ogólne przemyślenie, nie dotyczyło Ciebie kolego, luz :) Niech każdy gra, na czym lubi grać i już. Ktoś chce na padzie w Bioshocka 2? Czemu nie. Ktoś woli na klawiaturze? Czemu nie :)


@Selv: amen :) Nic dodać, nic ująć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować