Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2011 o 23:36, Kraju napisał:



Przepraszam bardzo z czym to się je :p? Przeglądałem kilka wcześniejszych pobieżnie ale nie znalazłem informacji. Czy ten plik należy podmienić z plikiem exe w folderze wiedźmina ? Jest to całkowicie bezpieczne ? Co konkretnie poprawia ? Od wczoraj nie zaglądałem na forum i trochę jestem zdezorientowany :P. Będę wdzięczny za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 23:51, Kraju napisał:

To najprawdopodobniej tylko straszenie, aby ludzie nie zaczęli grać na tym .execu.



Nie widze za bardzo powodu, dla ktorego mieliby odstraszac od gry na tym pliku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 23:52, Siupson napisał:

> Proszę bardzo: https://rapidshare.com/#!download|502l3|2707183803|witcher2.rar|4203

>


Przepraszam bardzo z czym to się je :p? Przeglądałem kilka wcześniejszych pobieżnie ale
nie znalazłem informacji. Czy ten plik należy podmienić z plikiem exe w folderze wiedźmina
? Jest to całkowicie bezpieczne ? Co konkretnie poprawia ? Od wczoraj nie zaglądałem
na forum i trochę jestem zdezorientowany :P. Będę wdzięczny za informacje.


wrzucasz go do katalogu /bin w folderze z gra. nie wiem czy niebezpieczne, wzucilem go pol godziny temu dokladnie w momencie ukonczenia pierwszego aktu


w koncu to plik bez securomu itp, nie dziwie sie ze odradzaja. w pewnytm sensie to jest crack ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek skopiuj sobie oryginalny plik .exe z katalogu bin do np. jakiegoś folderu na pulpicie, aby w razie jakiś nie pożądanych działań móc z powrotem podmienić. A ten .exe z GOG''a wklejasz właśnie do katalogu bin w folderze z grą ;]
A poprawia ilość fps i szybkość odpalania gry. ( z resztą na wcześniejszych stronach masz porównania przed i po wrzuceniu GOG'a )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim ;)
Chciałem się spytać na przyszłość :
1)przed premierą wyczytałem gdzieś że każdy egzemplarz Wiedźmina 2 można aktywować jednocześnie na pięciu komputerach , a jak kasuje się grę to trzeba ją dezaktywować bo inaczej traci się aktywacje i może dojść do sytuacji że nie będzie można grać jak się zrobi np. formata .
2) Czy ktoś wie czy to prawda z tą aktywacją i na przyszłość może podać albo napisać jak to zrobić ?
3) No i czy ten limit aktywacji , jeśli jest , dotyczy też egzemplarzy Edycji Kolekcjonerskiej bo coś mi się kojarzy że przy instalacji albo pod koniec był komunikat że coś jest nielimitowane ale nie pamiętam teraz co.
4) Jak powiazać grę ze swoim kontem na Facebooku bo podobno miało się dać ale czy da sie :D ?
Z góry dzięki za odpowiedź i cierpliwość.
PS. Plik exe który podał Kraju waży tylko niecałe 5 MB więc czy na pewno jest dobry , bo nie chciałbym se zepsuć albo namieszać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ej, ludzie, każda wersja gry jest naprawdę identyczna, nie ma lepszej... Co ty tam robisz? Tak, ty! Rozprułeś plik .exe i wrzuciłeś do sieci! Wcale nie działa lepiej, znam się na tym le... NIE PYSKUJ!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 23:57, Jammin69 napisał:

No spakowany ma 5 mb :P Po rozpakowaniu ma 14 z hakiem, a ten z gry ma coś koło 22,5
mb.


no chyba ze. Widac co zaduzo to nie zdrowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyżej już wytłumaczyli jak wkleić, ale co ten plik zmienia? Otóż dodaje około 10 FPS-ów do gry, do tego sama gra uruchamia się już po kilku sekundach. Warto spróbować, ale lepiej skopiować gdzieś oryginalny plik .exe.

Mandella
Taka podmiana jest w gruncie rzeczy nielegalna, gdyż wyłącza zabezpieczenia. CDP straszy bo nie chcą się przyznać do błędu że skopali zabezpieczenia i że gra przez to działa wolniej.

Tieru
Rejestracja polega na zrobieniu nowego konta i wpisaniu keya, ale niektórzy mają z tym problem. Grę podczas deinstalacji można dezaktywować, ale nie trzeba. Co do kilku komputerów, to nie działa to tak że może być gra zainstalowana tylko na pięciu komputerach. Na pięciu kompach gra może być uruchomiona jednocześnie, a zainstalować i aktywować można na niezliczonej liczbie komputerów.
Co do pliku .exe, to w linku którym podałem jest spakowany, przez co zajmuje tylko 5 mb.

diablolod
To co ja dałem to jest to plik spakowany, przez co zajmuje tylko 5 mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie exec z goga nie spowodował żadnego przyrostu wydajności. Pewnie mam jakąś felerną edycję, której nie da się naprawić (LOL).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest genialna.
Chyba będę ją przechodził tak długo jak Wiedźmina pierwszego, czyli ze dwa miesiące. Gram od wtorku a dopiero jestem przy tej dużej ośmiornicy. Wszystko jest cudowne, grafika, dialogi (czy wiedźmini jedzą kaszę?), fabuła. I chyba nigdy nie grałem w trudniejszą grę. Gram na normalnym i 3 utopce sprawiają i ogromny problem.
P.S Z tymi paskami sobie poradziłem. Zmieniłem rozdzielczość i prawie mam obraz na pełny ekran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 23:59, Kraju napisał:

Koledzy wyżej już wytłumaczyli jak wkleić, ale co ten plik zmienia? Otóż dodaje około
10 FPS-ów do gry, do tego sama gra uruchamia się już po kilku sekundach. Warto spróbować,
ale lepiej skopiować gdzieś oryginalny plik .exe.


W przyszłym tygodniu ma wyjść patch do Wiedźmina 2 . Wiadomo może czy poprawi on to co poprawia ten trick z zamianą plików? Bo jeśli tak to może, tak na wszelki wypadek lepiej poczekać :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie sprawdzałem, ale jak będę przechodził drugi raz grę to zobaczę jak u mnie z wydajnością. U większości znacząco poprawia ilość FPS-ów, po prostu masz pecha, albo zmiana nie może nic poprawić, bo mu np. Twój sprzęt nie pomaga, sam nie wiem.

Jcl
Gra na normalnym poziomie trudności jest dosyć prosta, a trzy utopce to żadne wyzwanie.

Spoiler

Chociaż z takim Kejranem czy Letho miałem drobne problemy.



Siupson
Jeden z gramowiczów napisał dzisiaj na forum, że CDP odpisało mu że mają zrezygnować z DRM-u w którymś z patchy (nie wiadomo czy chodzi o ten w przyszłym tygodniu). Co prawda nie wiadomo czy to na 100% prawda, bo jako takiego oświadczenia CDP o tym nie było. Ale warto plik podmienić i zobaczyć jak działa. Zawsze można powrócić do dawnego .exe, choć nie wiem jakie będą tego konsekwencje jeżeli chodzi o save'y, bo po ponownej zmianie na stary plik, mogą nie działać. Przynajmniej tak CDP straszyło, ale ile w tym prawdy to nie wiem, jakoś nikt na razie na problemy nie napotkał po zmianie .exe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 23:50, Harrolfo napisał:

Przeszedłem grę od drugiego aktu na tym exeku i nic mi się nie zbugowało.

Wielbie cię za tego posta ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować