Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Spoiler

Tak, chodzi o Lożę. Był to, jakby nie patrzeć, dobry plan Nilfgaardu na stworzenie podłoża pod inwazję na północ. Czarodziejki wiedziały co się święci i dlatego były przeszkodzą dla Cesarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2015 o 21:46, Firefly94 napisał:

Spoiler

Tak, chodzi o Lożę. Był to, jakby nie patrzeć, dobry plan Nilfgaardu na stworzenie
podłoża pod inwazję na północ. Czarodziejki wiedziały co się święci i dlatego były przeszkodzą
dla Cesarstwa.



Spoiler

Nic dziwnego, że były niewygodne skoro w sekrecie decydowały o losach świata. Emhyr tego nie lubi :P

Teraz już rozumiem, dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można usunąć niepotrzebne pliki związane z wersją językową np ru0.w2speech itp ?.Zajmują niepotrzebnie 4gb miejsca na dysku.Mam wersję z GOG.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiałem zrobić czystą instalację Windows 10..
Mam przekopiowane różne pliki z Windows 7, także chyba save z Wiedźmina 2 i się zastanawiam.. gdzie w Win 10, jest ich miejsce?
Wersja gry z GOG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2016 o 13:38, Assurubalit napisał:

Musiałem zrobić czystą instalację Windows 10..
Mam przekopiowane różne pliki z Windows 7, także chyba save z Wiedźmina 2 i się zastanawiam..
gdzie w Win 10, jest ich miejsce?
Wersja gry z GOG.


W tym samym miejscu jak w każdej innej wersji Windowsa - Dokumenty\Witcher 2\gamesaves

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tam były, to bym nie pytał.

Wrzucone na zasadzie kopiowania całych dokumentów z poprzedniego systemu, nie zostały wykryte przez grę. Folder po skasowaniu .. nie przeszkadza w zapisywaniu nowej gry.. i to sie nie wiąże z odnowieniem folderu. Takiego folderu w dokumentach nie mam.. ale w grze nowy zapis pokazuje.
Gdzie zapisał? Znaleźć nie mogę. Dodam, że włączyłem pokazywanie ukrytych plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2016 o 22:44, Assurubalit napisał:

Wrzucone na zasadzie kopiowania całych dokumentów z poprzedniego systemu,



To zdanie mozna czytac na wiele sposobow, jak bardzo znasz sie na strukturze folderow uzytkownicy i moje dokumenty? Zrobiles takie zwykle kopiuj-wlej, wystaczy, ze masz inna nazwe uzytkownika i juz gra nie widzi sejwow.
albo tez jest inna sciezka?
C:\Users\%username%\Documents\
C:\Users\%username%\my Documents\ i juz jest problem przez 1 slowko "my"

Skoro sejwy mozesz robic i je poprawnie wczytac i a gra jest w tej samej wersji. To uzyj opcji szukaj z data utworzenia pliku dzis i ustaw szukaj na dysku C-zwykle dysk systemowy lub w folderze users. Wlacz takze widzenie i szukanie w systemowych folderach i pokaz ukryte pliki z systemowymi wlacznie.
(Nie wiem jakie sa opcje w szukajce win 7 i win10)
(a moze windows blokuje to jakos?)

Widzialem, w ktoryms windowsie, ze sa jakby 2 rodzaje "moje dokumenty" sa dokumenty "TWOJE" i dokumenty publiczne, ktore widza inni userzy, pokazane razem wizualnie w jednym okienku. I sejwy musza byc w "TWOICH" dokumentach.
-ciezko mi to opisac, bo nie wiem jak to ludzie nazywaja:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2016 o 23:33, Sarinew napisał:




nie, kopiowałem dobrze.
inny problem był: szybka konfiguracja OneDrive przy instalacji systemu, dała drugi folder dokumenty w w folderze OneDrive, gdzie się zaczęły zapisywać save.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, właśnie kupiłem Wieśka 2 w empiku i niestety nie mam możliwości go zainstalować - wciąż wyskakuje info o błędzie kopiowania pliku. Przeszukałem internet jak leci i widzę że CDP red dało du*y na całej linii i jest to problem pojawiający sie nagminnie (można by liczyć że po tylu latach to poprawili, w końcu po to się kupuje oryginalną grę zamiast ściągać pirata.. ale nie...) .

Znalazłem oczywiście linki do stron z solucją ale... linki już dawno wygasły i jestem głęboko między pośladkami utopca...

Czy jakaś dobra dusza byłaby w stanie uploadować te 2 pliki i podzielić się linkiem? Chodzi o pliki:
- pl0.w2speech
- (niestety do tego jeszcze nie dotarłem bo instalacja na pierwszym została przerwana, ale jak ktoś też miał ten bąd pewnie pamięta)

byłbym też wdzięczny za informację kiedy i gdzie je wkleić podczas instalki... może choć fani pamiętają skoro redsi mają to gdzieś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tuldor1 napisał:

Witam serdecznie, właśnie kupiłem Wieśka 2 w empiku i niestety nie mam możliwości go zainstalować - wciąż wyskakuje info o błędzie kopiowania pliku. Przeszukałem internet jak leci i widzę że CDP red dało du*y na całej linii i jest to problem pojawiający sie nagminnie (można by liczyć że po tylu latach to poprawili, w końcu po to się kupuje oryginalną grę zamiast ściągać pirata.. ale nie...) .

Znalazłem oczywiście linki do stron z solucją ale... linki już dawno wygasły i jestem głęboko między pośladkami utopca...

Czy jakaś dobra dusza byłaby w stanie uploadować te 2 pliki i podzielić się linkiem? Chodzi o pliki:
- pl0.w2speech
- (niestety do tego jeszcze nie dotarłem bo instalacja na pierwszym została przerwana, ale jak ktoś też miał ten bąd pewnie pamięta)

byłbym też wdzięczny za informację kiedy i gdzie je wkleić podczas instalki... może choć fani pamiętają skoro redsi mają to gdzieś ;)

Ja miałem kiedyś podobny problem więc po prostu dodałem grę do biblioteki GOG i pobrałem całość, jeśli nie znajdziesz nigdzie tych plików to możesz spróbować tej metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z biblioteki GOG z jakiegoś powodu mogę pobrać tylko wersję ENG więc raczej średnie to rozwiązanie, nie po to płacę polskiemu wydawcy za grę zrobioną na podstawie powieści polaka by grać w nią w języku obcym bo... oryginalne dvd nie chcą działać jak powinny :D Z tego powodu wolałbym jednak po prostu jakoś ściągnąć pliki i resztę zrobić z fizycznych nośników... nawiasem mówiąc takie buble naprawdę aż krzyczą 'olej kupowanie, ściągnij torrenta' a potem się ludzie dziwią czemu masa graczy piraci :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Tuldor1 napisał:

Z biblioteki GOG z jakiegoś powodu mogę pobrać tylko wersję ENG więc raczej średnie to rozwiązanie, nie po to płacę polskiemu wydawcy za grę zrobioną na podstawie powieści polaka by grać w nią w języku obcym bo... oryginalne dvd nie chcą działać jak powinny :D Z tego powodu wolałbym jednak po prostu jakoś ściągnąć pliki i resztę zrobić z fizycznych nośników... nawiasem mówiąc takie buble naprawdę aż krzyczą 'olej kupowanie, ściągnij torrenta' a potem się ludzie dziwią czemu masa graczy piraci :/

Przy instalacji z GOG instalujesz wszystkie języki polski też jest do wyboru w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, doctorwho napisał:

Przy instalacji z GOG instalujesz wszystkie języki polski też jest do wyboru w grze.

Ok zwracam honor - faktycznie jest wersja PL, niestetyt mam na dysku wolne 25GB, gra wymaga ~19 więc powinno być ok ale... najpierw trzeba ściągnąć pliki na dysk a te ważą ok 10GB i .. instalator mówi "sorry, brak miejsca na dysku" i nie idzie go przekonać że sie myli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedziec, ze "sorry, brak miejsca na dysku"  wyskakuje przed rozpoczeciem pobierania/instalacji?

Pobierasz same pliki-instalatory z strony gog czy uzywasz ich gog galaxy?, jesli gog galaxy i masz brak miejsca na dysku to sprawdz ustawienia programu goga=ikona trybu zebatego=(moze byc ciezko ja zobaczyc) gdzie galaxy zapisuje pliki tymczasowe/instalacyjne gier, bo moze zapisuje tam gdzie nie masz wolnego miejsca.

nie wiem czy zmienili instalator do gry wiedzmin 2, ale kiedys wymagal takze duzo wolnego miejsca na dysku c:  na pliki tymczasowe, szczegolnie patch z pierwszej wersji do wersji ER.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Sarinew napisał:

Chcesz powiedziec, ze "sorry, brak miejsca na dysku"  wyskakuje przed rozpoczęciem pobierania/instalacji?

Pobieram poszczególne części zamiast instalatora, niemniej po ich pobraniu na dysku zostaje 15GB zamiast 25 więc instalator nie chce ruszyć. Dlatego chciałbym przeprowadzic instalację z tej badziewnej płyty dvd :D Gdy napisałem do redsów w tej sprawie odpisali mi że oni są tylko twórcą gry i jak plik się nie chce wypakować to... mam iść z tym do empika :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Tuldor1 napisał:

Pobieram poszczególne części zamiast instalatora, niemniej po ich pobraniu na dysku zostaje 15GB zamiast 25 więc instalator nie chce ruszyć. Dlatego chciałbym przeprowadzic instalację z tej badziewnej płyty dvd :D Gdy napisałem do redsów w tej sprawie odpisali mi że oni są tylko twórcą gry i jak plik się nie chce wypakować to... mam iść z tym do empika :P

A nie można prościej - tj zwolnić trochę miejsca na tym dysku? Np wrzucić coś na zewnętrzny/peny i potem po instalacji jak będziesz mógł wywalić pliki instalatora znowu tamte zwolnione dane upakować sobie na swoje hdd?
Ewentualnie kupno wersji steam na promo za ~10 zł.
Steam nie pobiera instalatora tylko bezpośrednią całą gotową instalację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w folderze gry the witcher 2/CookedPC/ musisz miec 
 pl0.w2speech 
 pl0.w2strings

Sprobuj https://pl.cdprojektred.com/download/enhanced-edition-reczna-instalacja/ 

pobrac Polska paczka językowa - 5 linków,  (gdzies po srodku strony) -waga plikow to chyba maksymalnie 1 gb.

zakladam, ze przy instalacji z plyt przy wadliwym pliku mozesz dac cos w stylu Pomin, zeby przeszlo do nastepnego pliku, bez przerywania instalacji.

wtedy po instalacji gry, sprobuj  zainstalowac paczke jezykowa. -program wymaga chyba zainstalowanego wiedzmina, bo nie moge go sprawdzic do konca, na kompie bez gry.-

(Nie wiem czy to pomoze, moze byc szybciej zrobic wolnego miejsca, np usuwanie plikow tymczasowych lub cache przegladarek? niz to powyzej.)

Edytowano przez Sarinew
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było to czego potrzebowałem, dzięki Sarinew! Po wrzuceniu plików ręcznie podczas instalacji wszystko poszło gładko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować