Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Z tą KOLOSALNĄ różnicą to już przesadzasz :)
Posiadam i stacjonarkę i notebooka (G51 od Asusa), robiłem testy wydajnościowe na obu kompach o podobnych komponentach (np. GTX260 vs. GTX260M). Różnica była, owszem na korzyść stacjonarki ale nie była ona kolosalna.
Przeczytaj raz jeszcze mojego posta skierowanego do użytkownika Witcher1990 [1593].

A tak BTW to szacun Wojmanie za pomoc Akne w jej temacie w tych gorących momentach przed premierą W2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 19:08, KannX napisał:

PS. Panowie z CDP są bardzo mili i szybcy - zmienili mi miejsce odbioru Wieśka 2, tak
jak im napisałem w mailu.


Panowie z CDP nic nie zmienili. :) Od dluzszego czasu gram.pl jest calkowicie niezalezny od CDP. Ale sam przyznasz, ze obsluga sklepu gram.pl jest bardzo mila i szybka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że da się o ile posiadamy drogi sprzęt.
Laptop nie będzie tak wydajny jak PC o takich samych parametrach więc ja wolałbym żeby wypuszczono demo W2 bo sam spełniam minimalne ale mam lapka i nie wiem jak to będzie działać. A co do podkręcania- skoro ustalili jakieś tam max taktowanie czy jak się to nazywa to nie sądzisz, że nie warto kombinować i to z tak słabym chłodzeniem?
U znajomego na lapku i podstawce chłodzącej procek osiągał po 90stopni gdy włączył grę na wysokich detalach, a gdyby jeszcze coś tam podkręcić to na pewno sajczyłby się jakiś podzespół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 19:24, mw89info napisał:

Z tą KOLOSALNĄ różnicą to już przesadzasz :)


No moze roznica nie jest kolosalna, ale jest. W duzej mierze zalezy to od producenta zarowno komputera jak i podzespolow w nich zainstalowanych. Generalnie zasada jest taka: laptop ma gorsze osiagi niz komp stacjonarny. Oczywiscie nie oznacza to, ze na laptopach grac sie nie da. Da sie i to calkiem komfortowo. Sam przez kilka lat mialem laptopa i bardzo go sobie cenilem.

Dnia 04.05.2011 o 19:24, mw89info napisał:

A tak BTW to szacun Wojmanie za pomoc Akne w jej temacie w tych gorących momentach przed
premierą W2.


Gorace momenty przed premiera to dopiero beda. :) Moderatorzy wspieraja Ekipe w trudnych chwilach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a pamiętasz może model laptopa kolegi?
W Asus G51 chłodzenie rozwiązane jest przyzwoicie. Mimo overclockingu opisanego w poście wyżej temperatura podczas gry w G3, GTAIV, Crysis2 bądź Warhead nie przekraczała bezpiecznych wartości ani razu.
Mówię, zależy od modelu bo niektóre Asusy mają skopane chłodzenie i nie wyrabiają w stresie nawet bez podkręcania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2011 o 17:56, mw89info napisał:

To samo czynimy z prockiem. Piszę to bo widzę, że ludzie są przekonani, że na notebookach
nie da się sensownie grać. Otóż da, czasy zintegrowanych kart już mijają.

oj przepraszam zintegrowana karta jest obecnie bardzo często spotykana jako druga karta do przełączania i idealnie wydłuża czas pracy lapka na baterii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reasumując: każda platforma ma swoje wady i zalety.
Jestem naprawdę ciekaw jak RED poradził sobie z optymalizacją silnika. Bo jak sobie przypomnę Wyzimę handlową z W1 to mnie ciarki przechodzą. Jak do tej pory IMO mistrzami w optymalizacji jest wrocławski Techland. Silnik Chrome4 jest jednym z niewielu silników które renderują grafikę na poziomie AAA z zachowaniem płynności na starszych sprzętach. Obawiam się, że silnik REDengine będzie cierpiał na choroby wieku dziecięcego i uda się go w 100% usprawnić dopiero za którymś paczem. Ale... nie ma co gderać ;)

oj przepraszam zintegrowana karta jest obecnie bardzo często spotykana jako druga karta do przełączania i idealnie wydłuża czas pracy lapka na baterii :)

Racja ale chodziło mi bardziej o cuda na kiju pokroju Intel Graphics Acc. służące jako główna karta grafiki :)

Aha, no i ciekaw jestem jak będzie wyglądała Akne na dzień przed wysyłką kolekcjonerek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To był jakiś dziwny laptop tak jakby składany z poszczególnych części. Zdaje się miał GeForca 8800 czy 8600gt nie pamiętam. Wiem, że jak mu się popsuł to kilka tyg musiał czekać bo za granice to cholerstwo wysyłali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2011 o 20:29, DonSzabla napisał:

Dla mnie kiepsko. Nie moje klimaty.
Vader dał czadu.

Dokładnie tak, ten Balcar to już w ogóle pomyłka. Przekombinowali już lepiej mogli dać podkład z filmu te ballady Jaskra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 20:29, DonSzabla napisał:

Dla mnie kiepsko. Nie moje klimaty.


Oj nie gadaj, Riverside nieźle nieźle. I motyw ciekawy, słowa dobre. Taki sagowy klimacik, pesymistyczno-nihilistyczno-bezczelnie skojatelski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 20:40, Ostrowiak napisał:

Oj nie gadaj, Riverside nieźle nieźle. I motyw ciekawy, słowa dobre. Taki sagowy klimacik,
pesymistyczno-nihilistyczno-bezczelnie skojatelski.

Heretyku! :D
Vader miażdży jak i cała reszta utworów inspirowanych grą. Jedynka ma genialny soundtrack. Do dzisiaj słucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oba utwory jak dla mnie średnie, słuchać się da, ale nic specjalnego. Znaczne lepiej wypadał w kwesti promo Vader w jedynce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 20:44, Ostrowiak napisał:

To tylko instrumentalne kawałki soundtracka, bo jak odpalam Vader to w uszach KAKA DEMONA.

I tak ma być. Zawsze głośność na max i słuchawki na uszy. \m/
Kawałek Vadera jest strasznie klimatyczny i wpada w ucho. Jestem pewny że został użyty w kilku jasełkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uwazam te dwa kawalki za srednie. I zgadzam sie co do oceny Vadera. Wtedy to byly zupelnie nie moje klimaty, ale trzeba przyznac, ze utwor tamtego zespolu wgniatal w ziemie. A tu mamy jakies pobrzdekiwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy warto przechodzić pierwszą część Wiedźmina ponownie(straciłem save''y ze skończoną grą), żeby móc poznać skutki wyborów moralnych z pierwszej części ? i Czy będą one możliwe do wybrania np. na początku drugiej części zamiast importowania save''ów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 20:12, Wojman napisał:

Dwie piosenki promujace Wiedzmina 2:

Hmmm... nic nadzwyczajnego to prawda. Z drugiej strony o wiele bliżej klimatycznie tego co reprezentuje sobą Saga i pierwsza część gry (na film i serial spuśćmy zasłonę milczenia, chociaż muzyka G.Ciechowskiego zacna) niż porykiwania Vadera - to była niestety totalna klapa i dobrze widzieć, że CDP-R odeszło od prób korzystania z ''synków zua i córeczek ciemności'' kreując swój produkt. No i tym razem słowa piosenek w jakiś sposób próbują przynajmniej nawiązać do Geralta... a nie tylko jak mantrę powtarzać, że jest z niego kozacki miecznik... -_-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klimatem to raczej Biały Wilk jest bliższy Riverside już trochę gorzej.Co do Vadera to wcześniejsze opinie potwierdzają że to totalna klapa nie była, nie uważam jej za genialną, ale bardziej mi wersja Vadera przypadła niż te dwie, a ci "synkowie nocy" jak to ująłeś to najpopularniejszy polski zespół na świecie, wiec ponowna współpraca z nimi ze strony CDPR, nie była by dla tej firmy porażką, no ale Vader nie może wiecznie Wiedzmina promować. Więc podsumowując z mojej strony żle nie jest, ale zawsze mogłoby być lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować