Zaloguj się, aby obserwować  
HumanGhost

Etherlords II - wszystko o grze, komentarze, opinie, przemyślenia

2463 postów w tym temacie

Doszedłem do wniosku, że ceny artefaktów sa źle wyważone. Weźmy taki pierścień paralizu. Jego cena w surowcach jest niewspółmiernie niska do efektywności w użyciu. Tak samo jest z innymi artefaktami. Ciężko złożyć coś z jakimś droższym. Teraz próbowałem, ale nic z tego. Zbyt wiele słabych punktów na talia z drogim artefaktem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 11:42, HumanGhost napisał:

Doszedłem do wniosku, że ceny artefaktów sa źle wyważone.


Tak. Lipa z tym ważeniem artefaktów. Zresztą powinno sie zrezygnować w multi w ogóle z artefaktów tylko grać czysto. I jedna rzecz - 1mb na obrazki na forum jest teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, zadnych pszczolek nie mam i nie mialem. To odpowiedz oszczercom ;P
Jest on oparty w czesci na wezach. Kolcow tez nie mam wyprzedzajac pytania ;) Przeciez pisalem ze jest dziwny. Pszczeli do dziwnego nie nalezy raczej ;) Ale ogolnie teraz nieco przemyslalem sprawe. Ten deck wygrywa pierwsza runde prawie zawsze. Ale zapas go niszczy. Przynajmniej takie mam wrazenie. Wystarczy koszulke ubrac i przegrywam. Musze jeszcze sie nim pobawic albo zrezygnowac calkiem z niego ;) Zobacze jak sie da jeszcze to zmodyfikowac. Przede wszystkim musze potestowac na "zywych" przeciwnikach. Komp nie ma z nim szans. Ale komp to nie jest miarodajna opinia. Szczegolnie na takie dziwne karty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło że nie masz pszczół :) a jeszcze milej że doceniłeś węże :). Jak masz specjalność wężowy jad to niszczy cię jeszcze lasek :) do 3 lub do 5 siły :). również gaz syntetów, kradzież kart kinetów i odbicie obrażeń (specjalność magiczny rezonans też) i trzęsienie ziemi/drżenie i inne karty chaotów :) np łańcuch. Musisz zrobić elastyczny deck bo pierwszą rundę szybkim dekiem można wygrać przez zaskoczenie i jak sam zauważyłeś później jest lipa :/
PS: na samym dole 42 strony tego wąt znajdziesz moje węże - może nie są aż tak szybkie że w 3 turze koniec, ale nie przepadam za rushami :P Jest za to baaaardzo elastyczny i radze sobie z różnymi graczami :D
PS: Możesz go tu pokazać - poszukamy może jakiś błędów :) i braqw
PS2: Jak używasz węży + specjalność jad to dobrym dodatkiem jest wąż 3/2 któremu nie jest straszna 1 kamizelka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy (na serwerze pewnie juz niektórzy z was mnie spotkali łatwo poznac to ten co zawsze przegrywa;) i to mój pierwszy post tak więc jesli naruszę jakieś konwenanse czy układy tudzież zanudzę starymi tematami to proszę nie bic po oczach bo ta gra coraz bardziej mi się podoba (kiedys pogrywałem w magica) :))....

...i wkurza niestety bo upodobałem sobie rasę Syntetów a jak tu wyczytałem na forum za łatwa do prowadzenia ( i skonstruowania fajnej tali ) to on niestety dla początkujacego nie jest ;(

Chciałbym was zapytac czy są jakieś standardowe ilości konkretnych typów kart w tali które poprostu trzeba mieć tzn chodzi mi o to czy dzielicie np tak: 4 karty istot (o ile to talia z istotami oczywiscie) 4 karty obronne jakieś , 4 ofensywne itd czy poprostu samowolka pełna ?

Wiem że gra jest potężna i można mieszać do woli jak kto chce i potrafi lecz mnie interesują że tak powiem podstawy typu must have.......

Poprostu mam problemy z tworzeniem decków i strasznie mnie to frustruje :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 03.11.2005 o 13:07, Amra vel BamSey napisał:

Wiem że gra jest potężna i można mieszać do woli jak kto
chce i potrafi lecz mnie interesują że tak powiem podstawy typu must have.......

Poprostu mam problemy z tworzeniem decków
i strasznie mnie to frustruje :))


You must have ...
Zazwyczaj -tkacz, magobójca, ze 2x karty do zwalczania trupów (w aspekcie życia i śmierci) np. fala i śmierć (można zastąpić je kilkoma innymi i jest fajniej :P), w zapasie mniejsza ochrona przed czarami. Reszte jak tam chcesz.
PS: Niektóre deki dają radę bez tego, ale piszę o większości :)
PS2: Wskazane jest posiadanie chociaż 1 z: łącznik/przywoływacz/uzdrowiciel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musialbys go zobaczyc w walce :) Nie wiem jak tu wklejac. W kazdym razie musze jeszcze sporo nad nim popracowac. jesli w ogole go zostawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 13:24, Sinic11 napisał:

Musialbys go zobaczyc w walce :) Nie wiem jak tu wklejac.


Na doje kiedy dodajesz posta masz obrazki :) (musisz zrobić z bmp (tworzonego przez gre) jpg. Przeglądasz i klikasz :)

Dnia 03.11.2005 o 13:24, Sinic11 napisał:

W kazdym razie musze jeszcze sporo nad nim popracowac. jesli w ogole go zostawie ;)


Co znalazłem kilka słabych stron??? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 16:40, Treant napisał:

> wiesz iro myślałem że jesteś najstarszy na serwerze z polaków a tu lipa poznałem kolesia co ma 30lat i całkiem nieźle
się zapowiada.
Co za ulga. Już myślałem, że to ja jestem najstarszy.
Po tylu walkach (obecnie 217) masz tylko tyle expa?
Ja bym się załamał, ale niewykluczone, że kiedyś mnie to spotka. Chociaż dużo czasu upłynie zanim stoczę tyle pojedynków.


Byłem blisko załamania ale zacząłem wygrywać następnego dnia z kolesiami na wyższym lev

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 13:07, Amra vel BamSey napisał:

Witam. Jestem tu nowy (na serwerze pewnie juz niektórzy z was mnie spotkali łatwo poznac to ten co zawsze przegrywa;) i
to mój pierwszy post tak więc jesli naruszę jakieś konwenanse czy układy tudzież zanudzę starymi tematami to proszę nie
bic po oczach bo ta gra coraz bardziej mi się podoba (kiedys pogrywałem w magica) :))....

...i wkurza niestety bo upodobałem
sobie rasę Syntetów a jak tu wyczytałem na forum za łatwa do prowadzenia ( i skonstruowania fajnej tali ) to on niestety
dla początkujacego nie jest ;(

Chciałbym was zapytac czy są jakieś standardowe ilości konkretnych typów kart w tali które
poprostu trzeba mieć tzn chodzi mi o to czy dzielicie np tak: 4 karty istot (o ile to talia z istotami oczywiscie) 4 karty
obronne jakieś , 4 ofensywne itd czy poprostu samowolka pełna ?

Wiem że gra jest potężna i można mieszać do woli jak kto
chce i potrafi lecz mnie interesują że tak powiem podstawy typu must have.......

Poprostu mam problemy z tworzeniem decków
i strasznie mnie to frustruje :))

Jeśli chcesz to pokaże ci moją talie na grozie u syntetów-a jej skuteczność jest duża jeśli mi karty podejdą na początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 13:35, zari2 napisał:

a i jeszcze jedno nie piszcie tyle bo mi się nie chce poźniej tyle czytać:P


Ja nie mam co robić i pisze :) Moje posty są nieciekawe i możesz je pominąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2005 o 13:28, iro1979 napisał:

Na doje kiedy dodajesz posta masz obrazki :) (musisz zrobić
z bmp (tworzonego przez gre) jpg. Przeglądasz i klikasz :)


To akurat wlasnie nie jest problem jak dodac do forum. Sam sie zle wyrazilem. Chodzi mi wlasnie o konwersje plikow na format przyjmowany przez to i inne fora :0

Dnia 03.11.2005 o 13:28, iro1979 napisał:

Co znalazłem kilka słabych stron??? :P


Stron kilka slabych to ja sam znalazlem. I owszem niektore czary dodatkowe ty tez mi podales. A niektore podane przez ciebie nie sa problemem. Ogolnie ten deck jest naparwde dziwny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 13:40, Sinic11 napisał:

To akurat wlasnie nie jest problem jak dodac do forum. Sam sie zle wyrazilem. Chodzi mi wlasnie o konwersje
plikow na format przyjmowany przez to i inne fora :0


No to problem jest tym mniejszy :) masz za pewne painta (tego windowsowego) i w nim otworzysz BMP i zapisz jako.. i tu zmieniasz na dole format na JPG :)

Dnia 03.11.2005 o 13:40, Sinic11 napisał:

Stron kilka slabych
to ja sam znalazlem. I owszem niektore czary dodatkowe ty tez mi podales. A niektore podane przez ciebie nie
sa problemem.


Fajnie ze znasz słabe strony swojego deq. Podane przezemnie nie są problemem bo ja nie widzę twojego deq :) tylko tak strzelałem w największe zagroźenia dla wężyqw :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci doradzę podobnie jak iro. Lecz jesli chcesz grać Syntetami to polecam równiez Impuls lub/i Przepływ danych, Naprawa i/lub Szybka naprawa, Ułuda - dobra na zwalczanie ścian i świetna w połączeniu z zakleciami obnizajacymi siłę oraz Kradzież życia na bardzo gługie pojedynki. Te karty sa w kazdej mojej talii Syntetów, czy to w podstawowej czy w zapasie.
Co do trupich kart to dodam jeszcze Zamiana stron i Kalectwo.
Życzę szczęścia w grze! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej dziwnej witalow dodalem obserwatora do zwalczania urokow. Dodatkowo jedno oczysczenie z uroku z poswieceniem istoty w zapasie. Gdyby ktos mial przypadkiem ten caly las o ktorym nie pomyslalem. A faktem ze czasem ktos w multi go uzywa jednak i moje weze nic nie zrobia praktycznie. Syntecka talia tez nieco dziwna i niespotykana w swiecie. Sa strasznie pokrecone obie ;P
W sumie wczesniej trupkami syntetow sobie radzilem calkiem dobrze. No ale ciagle szukam idealu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie każda talia witalów (poza pszczołami) ma w zapasie najlepszy lasek chyba że w talii podstawowej :). Sądzę że 1 rundę mógłbym przegraćswoimi wężami jednak późnie j biore ten lasek i ty przegrywasz 2 rundę :P potem już tylko zostaje runda 3 w której nic nie wiadomo jednak jestem optymistą :) możemy popatrzeć na treningu ale po 18:00 się pojawie dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 14:08, iro1979 napisał:

Prawie każda talia witalów (poza pszczołami) ma w zapasie najlepszy lasek chyba że w talii podstawowej :). Sądzę że 1 rundę
mógłbym przegraćswoimi wężami jednak późnie j biore ten lasek i ty przegrywasz 2 rundę :P potem już tylko zostaje runda
3 w której nic nie wiadomo jednak jestem optymistą :) możemy popatrzeć na treningu ale po 18:00 się pojawie dopiero.


ale obciach wtopa z 6lev.2:1
ale na szczęście na drugim koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować