Zaloguj się, aby obserwować  
HumanGhost

Etherlords II - wszystko o grze, komentarze, opinie, przemyślenia

2463 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2005 o 09:00, Rzezniczek napisał:

Czy trafiając w przeciwnika ściąga też uroki dla jego stworków?

Jeśli są one rzucone na bohatera i działają na kontrolowane przez niego istoty to tak. Uroki z indywidualnych jednostek możesz ściągnąć przez trafienie tej istoty siekaczem. Jednak nie polegaj wyłącznie na jego zdolności - warto mieć także inne sposoby rozpraszania uroków, które nie wymagają trafienia przeciwnika i umożliwiają zdjęcie niekorzystnych efektów z własnego bohatera i jednostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zerknę na tą "Czystość". Jeszcze jej nie próbowałem - może warto. Wstawię do talii i opiszę swoje wrażenia:-).

Pomału się psychicznie przygotowuję do otworzenia działu o tej grze w multi. Na początek pójdą w publikacje opisy talii. W weekend popracuję nad stworzeniem podstaw tego działu. Zapraszam do przesyłania opisów przetestowanych i sprawdzonych talii na moją krzynkę:
rzezniczek@lh.pl

Czy ktoś mógby opisać jak robicie i czym zrzuty ekranowe które można później wykorzystać przy opisach talii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 14.12.2005 o 10:20, Rzezniczek napisał:

Czy ktoś mógby opisać jak robicie i czym zrzuty ekranowe które można później wykorzystać przy
opisach talii.


Jasne -robi się to print SCRN :) i robi ci bmp w katalogu z grą. Jak chcesz mieć widoczny cały zapas to nagraj reaplaya i podejżyj swoją talię podczas odtwarzania i tam zrób print screena. Potem windowsowski paint i obcinasz to co ci nie potrzebne (brzegi :P) i konwertujesz na jpg. To wszystko. Udanych zdjęć :).
PS: Podeśle ci cosik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wstyd. Właśnie przegrałem 2:1 z Polakiem na 1lvl. :-( Nie no, tak się dałem zaskoczyć, że aż sam się dziwie. Grał wężami. Standardowa talia jaką można zrobić z wężów i zwalczania trupów. Zły dzień, nie gram już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi myślałem, że używacie jakiegoś specjalnego programu do zrzutów. W jakim katalogu umieszcza zrzuty? W zasadzie to jak wszystko bym miał podane to sam mógłbym robić zrzuty. Jak komuś się nie chce to wystarczy opis działania + spis kart + współczynniki + specjalizacje + umiejętności + artefakty. I można umieszczać.

Czy jest gdzieś w necie podany opis wszystkich kart - ułatwiłoby znacznie, nie trzebaby było spisywać zasad działania kart - usprawniłoby i uatrakcyjniło wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 13:10, iro1979 napisał:

Bodajze w grze jest encyklopedja wszystkich kart :)

Ale opisy ma zbugowane. Mam taki opis, w którym znalazłem tylko 1 buga. Wersja angielska - mogę stopniowo tłumaczyć, jeśli jest potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 13:39, Treant napisał:

Ale opisy ma zbugowane. Mam taki opis, w którym znalazłem tylko 1 buga. Wersja angielska.


Można jaśniej? Jakie różnice są w opisach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 14:51, Rzezniczek napisał:

> Ale opisy ma zbugowane. Mam taki opis, w którym znalazłem tylko 1 buga. Wersja angielska.

Można jaśniej? Jakie różnice są w opisach?


Kilka kart z każdej rasy dział troche inaczej jak jest w ich opisie :). Idzie się nauczyć o co chodzi. Zresztą niektórych sie nieużywa lub używa bardzo żadko. Chodzi tu np. o wojownika obserwatorów, bodajże siłę lasu, tkacza, złodzieja magi, polifomię itd. Gdzieś w wątq były opisane wszystkie znane bugi :). Wystarczy poczytać cały wątek ;P napewno do rana znajdziesz. są jeszcze pewnie bugi tam nie opisane np. jest jeszcze 1 znany bud w irytacji i nie dziwie się że w opisie go nie ma :) chodzi o to że każdy urok syntetów który robi że istota jest zmęczona i wymaga czegoś żeby wstać traktowany jest jako umiejętność i po rzuceniu irytacji nie działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 15:04, Rzezniczek napisał:

Dzięki. Ale drugi raz czytać od początku forum:-(. Pierwszy raz po dwóch godzinach zrezygnowałem:-(.
Może ktoś pamięta gdzie jest ten opis?


Ja pamiętam że był gdzieś na dole strony i zajmował gdzieś połowe strony. Posta dodał bodjże mirmul o ile pamięć mnie nie myli i powinien być gdzieś w połowie + - 30 stron :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem!

Zamieszczam ponownie żeby łatwiej było znaleźć:


Dostrzeżone błędy w opisach zaklęć. Ktoś znajdzie inne, dopiszcie. Ja coś pomyliłem - poprawcie.

CHAOCI

Rezonans eteru
Jest: Do końca tury przeciwnik otrzymuje dokładnie takie same obrażenia jak rzucający zaklęcie. Wielokrotne użycie czaru nie zwiększa obrażeń otrzymywanych przez przeciwnika.
A faktycznie: Otrzymywane obrażenia są 2 razy większe.

Polimorfia
Jest: Niszczy wskazaną istotę. Liczba punktów życia rzucającego staje się równa wytrzymałości zniszczonej istoty. (....)
A faktycznie: Hmmm...liczba ta równa się sumie siły i wytrzymałości.

WITALE

Potęga ofiary
Jest: [Poświęcenie istoty] – bohater zyskuje jedno zaklęcie, oraz tyle punktów życia, ile punktów wytrzymałości miała poświęcona ofiara. Wrogi bohater traci tyle samo punktów życia.
A faktycznie: Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Zgadza się – bohater zyskuje jedno zaklęcie i tyle punktów życia, ile punktów wytrzymałości miała poświęcona ofiara, ale wrogi bohater traci tyle punktów życia ile poświęcona istota miała siły, a nie wytrzymałości.

Pszczoła robotnica
Jest: Wytrzymałość wszystkich pszczół wzrasta o 1. Robotnica umiera natychmiast po zadaniu obrażeń wrogiemu bohaterowi.
A faktycznie: Robotnica zwiększa siłę pszczół.

Obserwator wojownik
Jest: Pierwsze uderzenie.[Odpoczynek] – Niszczy wskazaną istotę, jeśli jej wytrzymałość jest niższa od liczby przyjaznych obserwatorów na polu bitwy. Nie dotyczy ścian.
A faktycznie: Zgadza się, niszczy, ale chodzi o siłę tej istoty.

KINECI

Czarny smok
Jest: Latanie. [Odpoczynek] – niszczy wypoczętą istotę.
A faktycznie: Niszczy wypoczywającą istotę.

SYNTECI

Stalowy ohydziec
Jest: Regeneracja (1). Niewrażliwy na zaklęcia i umiejętności.
A faktycznie: Nie do końca. Na niektóre zaklęcia jednak jest wrażliwy. Rzucane przez przeciwnika, jak np. burza, własne, jak np. fala.

PALE

Trupi tkacz
Jest: (Odpoczynek – 2+x punktów eteru) – dodaje wskazany urok do zaklęć bieżących. X równe jest kosztowi rzucania wskazanego uroku.
A faktycznie: Kosztuje to 1+x punktów eteru

Trupie znamię
Jest: Siła i wytrzymałość wskazanej istoty wzrastają o 1 z każdą przyjazną, trupią istotą.
A faktycznie: ...z każdą nieprzyjazną trupią istotą.

Trupi złodziej magii
Jest: (Odpoczynek – 1+x punktów eteru) – niszczy wskazany urok i dodaje go do twoich zaklęć bieżących. X równe jest kosztowi rzucania wskazanego uroku.
A faktycznie: Kosztuje to 2+x punktów eteru

Brama światów
Jest: Każda manifestacja i przepędzenie istoty wymagają poświęcenia 1 pkt. eteru.
A faktycznie: Dodatkowo zabiera też 1 pkt życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 14:51, Rzezniczek napisał:

> Ale opisy ma zbugowane. Mam taki opis, w którym znalazłem tylko 1 buga. Wersja angielska.

Można jaśniej? Jakie różnice są w opisach?

Tak jak napisał iro opisy niektórych kart rozmijają się z rzeczywistością, np. w opisie czarnego smoka jest, że niszczy wypoczętą istotę, a w rzeczywistości chodzi o wypoczywającą. Są i inne bugi, ale nie pamiętam nazw kart, bo raczej kojarzę je po ikonkach. Spójrz tu: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=56&pid=776

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 14:57, iro1979 napisał:

jest jeszcze 1 znany bug w irytacji i nie dziwię
się że w opisie go nie ma :) chodzi o to że każdy urok syntetów który robi że istota jest zmęczona
i wymaga czegoś żeby wstać traktowany jest jako umiejętność i po rzuceniu irytacji nie działa


Nie za bardzo zrozumiałem. Można to podać na przykładzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 15:40, Rzezniczek napisał:

Nie za bardzo zrozumiałem. Można to podać na przykładzie?

To bardzo proste. Rzucasz paraliż na wrogą istotę i teraz twój przeciwnik musi zapłacić puntami życia i eteru za uczynienie jej gotową (jest dodatkowa ikonka przy jej zdolnościach). Jeśli rzucisz też irytację, to wszystkie zdolności tej istoty zostaną zablokowane, włączając możliwość jej "podniesienia" przez poświęcenie życia i eteru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Latawiec(3lv) : Morfius(20lv) 2:0
Swoją drogą nie opłaca się grać z wysokimi lv. Dostałem chyba z 100Exp??
Po tygodniowej (prawie) przerwy wróciłem (hehehe).
Raczej mnie do lutego rzadko będzie na serwerze. Ale od czasu do czasu przypomnę o sobie.
LOL:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 20:32, Rzezniczek napisał:

Zapomniałem dodać link:-(
http://syntezyt.w.interia.pl/talie.html


Znalazłeś jedyną działającą polską stronę o etherlords 2 :) co najgorsze nie była aktualizowana z 10 lat :) Te deck co tam były to może były kiedyś dobre ... Ten kinecki i chaocki to rozwalam trupami + ochroną przed czarami ... węże może i są znośne ale wyczyszczenie łapy ze stworów i koniec - las spowolni ten deck, nie mówie o tym że nie ma tłumienia wcale :) wystarczy fizyczny/magiczny rezonans i po wężach :). Talia syntetów to jeszcze jakoś wyglada ale nie pojmuje braq bariery w tym deq. Zresztą popatrz na zapasy tych deqw i sobie reszte dopowiedz. Kolo pewnie długo musiał grać bo w prawie każdym deq ma wykrywanie pasm :))))))). Zresztą trupich kart nie użył wogóle. Może to takie decki nie trupi i jeśli chodzi o deki nie trupie to dobre może są. A i długo go na serwerze chyba nie było - mówi że węże są najszybsze. Nie wiedział że już wynaleziono pszczoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować