Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt wspiera akcję "Idź głosować!"

70 postów w tym temacie

Chamberlyn

W piątek 14 października ruszyła akcja społeczna "Idź głosować!" mającą na celu zachęcenie młodych ludzi do głosowania w nadchodzących wyborach. Do firm i mediów wspierających tę bardzo fajną inicjatywę z przyjemnością dołączył także CD Projekt.

Przeczytaj cały tekst "CD Projekt wspiera akcję "Idź głosować!"" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre zagranie CDP. W końcu niech się nastolatki uczą, że też mogą coś w tej naszej biednej Polsce "zmienić"(ale tylko teoretycznie) ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zły, bo w grudniu kończę 18 lat, a głosować nie mogę. A to ja będę zaczynał pracę i zakładał rodzinę za te 4/5 lat. Jestem zły, że nie mam żadnego wpływu na swoją przyszłość i inni zdecydują za mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akcja godna pochwalenia, ale myślę że młodych ludzi nie trzeba na mawiać. Dla większości 18 - 21 latków samo prawo do głosowania jest pewnym symbolem dorosłości, pełnoletnoci.
Według mnie należy dotrzec do ludzi którzy uważają, że jak oni nie pójdą to się nic nie stanie gdyż ich jeden głos i tak nic nie zmieni.
Ciężko się z takimi ludzmi dyskutuje, wierzcie mi próbowałem, żaden argument nie trafia. Odpowiedź jest zawsze jedna "Ale to tylko jeden głos". Smutne ale prawdziwe:(
Tylko potem prze całą kadencję narzekają że jest do dupy w tym kraju - co jest jeszcze smutniejsze.
Według mnie prawo do narzekania powinni mieć jedynie ludzie którzy głosowali:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem raz, drugi mi się nie chce, bo żaden z dwóch pozostałych mi nie pasuje. Proste. Nie bawi mnie podejście typu "wybieram mniejsze zło". Chyba, że jakimś cudownym rzutem na taśme zdołają mnie do siebie przekonać - w co bardzo wątpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest tak, bo narzekac prosto... a ruszyc 4 liter i dowiedziec sie czegos o kandydatach zeby moc sensownie zaglosowac to sie takim juz nie chce...

nie po to walczono o demokracje, zeby teraz prawo do glosowania traktowac jako cos malo waznego. nawet jeden glos cos zmienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram.

Jeśli utrzyma się frekwencja z I tury to będziemy mieli prezydenta połowy narodu - więc druga nie będzie miała moralnego prawa narzekać na to, że jest źle.

Jeśli w tym przypadku wygra Tusk, to będziemy mielu Półtuska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam juz 19 wiec w tym roku mialem pierwszy raz prawo do glosowania. Skorzystalem z niego dwa razy, wiec ja ewentualnie narzekac bede sobie mógł:/ Naprawde zapraszam do głosowania wszystkich uprawnionych! To tylko kilka minut!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 15:45, Quire napisał:

Akcja godna pochwalenia, ale myślę że młodych ludzi nie trzeba na mawiać. Dla większości 18 - 21 latków samo prawo do głosowania
jest pewnym symbolem dorosłości, pełnoletnoci.(...)


Niestety nie jest tak dobrze jak myślisz. Frekwencja w tym przedziale wiekowym nie przekroczyła ostatnio nawet 50%! :-/

Co do akcji - zdecydowane brawo dla CDP za przyłączenie się do inicjatywy. Co prawda mam spore wątpliwości czy zmieni to żałosną sytuację z frekwencją w chociażby minimalnym stopniu, ale coś z tym robić trzeba...
Może za jakiś czas doczekamy się odpowiedzialnego społeczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja prawo mam i glosowac jak najbardziej pójde powód? nie lubie kaczyńskiego, kompletnie zawalił sprawe z tymi paradami. trzeba sie było albo na obie zgodzić, albo być konsekwentym i obu na tej samej podstawie zakazać (bo mógł, giertychjugent też nie dostarczyli tego planu zmiany organizacji ruchu czy jak to sie tam nazywa). a tak jak prawo stosuje albo ignoruje wg własnego widzimisie to już lepiej żeby był donald ten sie aż tak nie zbłaznił. natomiast kompletnie nie dziwi mnie niska frekwencja w wyborach parlamentarnych, tam sie głosuje na partie a nie człowieka (wielki bład) wiec ciągle ci sami u władzy tyle że po paru latach przerwy szyld zmienili. wiec w zależnosci od wyników wyborów do sejmu mogło być : gorzej (lpr, rydzyk albo samoobrona) albo tak jak dotąd (reszta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować