Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt wspiera akcję "Idź głosować!"

70 postów w tym temacie

Ech... najpierw GOL, teraz Wy. Piszecie o swiadomosci obywatelskiej. Tylko, ze przejawia sie ona rowniez w nie pojsciu na wybory. Tylko w ten sposob mozna powiedziec przy urnie (a raczej z dala od niej), ze nie daje sie przyzwolenia na taki system i taka polityke. Pewnie ludzi myslacych jak ja bylo nie wielu i to nie my spowodowalismy tak niska frekwencje, ale nie dajcie sobie wmowic, ze glosowanie to obowiazek i oddanie od czasu do czasu glosu na jakiego polityka jest wiekszym przejawem obywatelskiej aktywnosci niz swiadoma odmowa udzialu w namiastce demokracji.

A skoro wspieracie akcje idz glosowac to pozwole sobie przypomniec, ze od pewnego czasu trwa akcja o przeciwnym charakterze. Wszystkich ktorzy chcieli by sie dowiedziec wiecej, czemu warto sie chwile zastanowic zanim sie wyjdzie z domu i przedluzy o kolejne lata ten cyrk, zapraszam na strone http://www.bojkot-wyborow.org/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 20:44, Bobo napisał:

Wszyscy jada na Leppera, ale nikt prawie nie
wie, jaki on ma plan.


Bo ten człowiek nie ma planu. Zasiłek dla bezrobotnych w wysokości minimum socjalnego, "trzeba skończyć z liberalizmem", "rolnikom po wejściu do UE żyje się gorzej" to nie plan, tylko śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 23:08, Warui napisał:

Tylko w ten sposob mozna powiedziec przy urnie (a raczej z dala od niej), ze nie daje sie przyzwolenia na taki system
i taka polityke.

Mozna tez oddac glos niewazny - wtedy liczysz sie do frekwencji. Tak jest chyba troche lepiej - mogloby byc np. tak, ze jedyni dwaj kandydaci zdobeda po 30% glosow i wtedy byloby widac, ze wieksza czesc spoleczenstwa nie ma "wlasnego" kandydata...

Ja tam ide zaglosowac. Trzeba chronic kraj przed oszolomstwem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2005 o 20:44, Bobo napisał:

Wszyscy jada na Leppera, ale nikt prawie nie
wie, jaki on ma plan.


no to juz wiemy czyim zwollennikiem jest ten pan.
plan? jaki plan? rozdac wszystkim kase? skad? dodrukowac!
i zabrac RPP!
kpina
to nawet nie jest smieszne nawet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 23:25, Elwro napisał:

Mozna tez oddac glos niewazny - wtedy liczysz sie do frekwencji. Tak jest chyba troche lepiej -
mogloby byc np. tak, ze jedyni dwaj kandydaci zdobeda po 30% glosow i wtedy byloby widac, ze wieksza czesc spoleczenstwa
nie ma "wlasnego" kandydata...


I tak i nie. Jak przyjzysz sie interpretacji mediow to zobaczysz, ze frekwencja jest zawsze brana jako wyznaczik tego ile ludzi popiera obecny system polityczny i opcje ktore go reprezentowaly w wyborach. GLosy niewazne sa za to traktowane jako wskaznik ile procent nie potrafi poslugiwac sie karta do glosowania.

Do tego jesli chcemy cos zmienic musimy byc solidarni i sie wspierac. Dlatego skoro jest akcja bojkotowania wyborow to wszyscy ktorzy sie nie zgadzaja na obecna i ew. przyszla sytuacje powinni dzialac razem, a nie kazdy sobie. Inaczej nigdy nic nie osiagniemy.

Dnia 17.10.2005 o 23:25, Elwro napisał:

Ja tam ide zaglosowac. Trzeba chronic kraj przed oszolomstwem...


Ktorym? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogę zagłosować (14 lat mam tylko no prawię 15) ale gdybym był pełnoletni to i tak bym niezagłosował ponieważ nieważne na kogo się zagłosuje to i tak ta osoba niewiele zmieni (taki jest mój osąd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 23:25, Elwro napisał:

Ja tam ide zaglosowac. Trzeba chronic kraj przed oszolomstwem...


To na kogo Ty będziesz głosował? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idea szczytna, widać spory wkład CDP w tą akcje, bo w kontaktach jest ktoś z CDP i ktoś z witchera tudzież RedStudio( troszke mnie to dziwi...)

Ciekawym jest też iż strone idzglosowac zrobiła firma, która jest firmą krzak, bo jej strona internetowa zawiera tylko PDF-a no a w pdf-ie komórka.

Troche mi to pachnie wyrafinowano reklamą. No cóż, ale jak człowiek studiował marketing to ma troche skrzywione spojrzenie. Jak mój post zniknie to da mi to do myślenia;-)

A jeśli chodzi o głosowanie to głosować będę, choć wybór jest zero/jedynkowy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 23:50, Warui napisał:

(...) Dlatego skoro jest akcja bojkotowania wyborow to wszyscy ktorzy sie nie zgadzaja na obecna i ew.
przyszla sytuacje powinni dzialac razem, a nie kazdy sobie. Inaczej nigdy nic nie osiagniemy.


Można wiedzieć co dokładnie macie zamiar osiągnąć?
Chodzi mi o konkretną alternatywę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 16:06, sig. napisał:

ja prawo mam i glosowac jak najbardziej pójde powód? nie lubie kaczyńskiego, kompletnie zawalił sprawe z tymi paradami.

Ja mam wedle ankiety GW w internecie, największą zbieżność poglądów mam z Korwinem Mikke, (+52%) potem z Kaczyńskim (+5%), cała reszta była na minusie. Ale będę głosował na Tuska, z dwóch powodów: niepokoi mnie coraz bardziej widoczna żądza władzy Kaczyńskich i to, że jest ich dwóch, bo to o jednego za dużo. I te ich pomysły nowego Czeka (po polsku: nadzwyczajnej komisji do walki z czymś tam), prosta droga do dyktatury. A Piłsudskim to żaden z nich nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 00:13, .Darnok napisał:

> (...) Dlatego skoro jest akcja bojkotowania wyborow to wszyscy ktorzy sie nie zgadzaja na obecna i ew.
> przyszla
> sytuacje powinni dzialac razem, a nie kazdy sobie. Inaczej nigdy nic nie osiagniemy.

Można wiedzieć co dokładnie macie
zamiar osiągnąć?
Chodzi mi o konkretną alternatywę.


ogólnie: http://www.bojkot-wyborow.org/artykuly.php?art=onas
chociaz sam nie naleze do FA (nie przepadam za zakladaniem mundurkow organizacji, ale nie oznacza to, ze nie wspieram akcji tych z ktorymi zgadzam sie pogladami jak np. FA) to z tym anarchistycznym manifestem w pelni sie zgadzam.

a konkretnie mozna by zaczac od demokracji bezpośredniej w której obywatele mają ciągły wpływ na kształta państwa, a nie jak obecnie od czasu do czasu dawać ludziom iluzję demokracji i pozwalać im dokonać roszady wśród rządzacych.

a zmiany... coz, od 1989 u wladzy byli juz i lewi i prawi i ci z centrum, ci mniej jak i ci bardziej radykalni, a posła tak jak byl tak jest nadal świętą krową i nawet mu nie można dać mandatu za złe parkowanie jak to nam ostatnio Oleksy pokazał.

a jeśli chodzi o jeszcze abrdziej realne rzeczy to jesli juz musmy byc skazani na "dobro" demokracji przedstawicielskiej to chcialbym u wladzi wydziec tych ktorzy sa bardziej zaintereswani zrownowazonym rozwojem panstaw i dobrem jego obywateli, a nie uganianiem sie po przeszlosci PRLowskiej swoich przeciwnikow politycznych i przymilaniem sie swoim sponsorom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 00:00, Fran napisał:

To na kogo Ty będziesz głosował? ;(

Wydaje mi sie, ze pan K jest dla Polski grozny i ze wybor pana T jest mniej ryzykowny. Obu panow nie lubie, ale plulbym sobie w brode (nie golilem sie juz 3 miesiace!) gdybym nie poszedl na wybory i wygralby K.

Ehh... a wczoraj spiewalem w chorze w bazylice Milosierdzia na krakowskich Lagiewnikach i mialem wszystkich na widelcu (obydwaj przyszli sie pokazac (Kwachu tez) na mszy z okazji Dnia Papieskiego)... dokladnie ich z gory widzialem... Ale jajo mogloby nie doleciec (daleko a celnosc niecwiczona), poza tym swiatynia no i nie wiem, co chcialbym przez to powiedziec. Z drugiej strony, bylbym dluzej w telewizji.

:-)

Szczesliwy czlowiek nie rozmawia o polityce, wiec pozdrawiam i wylaczam sie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głosować??? buhahaahaa
Ludzie czy wy nie widzicie, że cały czas głosujecie na te same mordy (nie, nie twarze mordy).
Dajcie sobie spokój, jeśli frekwencja spadnie do 30~20% to zobaczymy jaki mandat społeczny będą miały te ********. zarówno z lewej, jak i z prawej strony.
Zresztą tak naprawde to tutaj nie ma prawdziwej lewicy, jest tylko centrum, prawica i skrajna prawica, plus jeszcze ci co mieli 7,7% poparcia, ale oni już się nie mieszczą w cywilizowanych normach.

P.S. Żeby nie było wątpliwości, Lepper jest dla mnie tylko małym, śmiesznym, podskakującym karaluchem.

P.S. 2 FA?. Anarchiści?? Banda krzykaczy, w większości zresztą wyglądzjąca jak ofiary mody lat 80 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bede kontrowersyjny, ale powiem, ze moze to lepiej, ze frekwencja jest niska. jak idioci maja glosowac na idiotow to lepiej niech zostana w domach. ludzie w polsce niestety na ogol nie maja 1) przekonan politycznych 2) wiedzy o gospodarce, polityce i o tym jak to wszystko dziala; w efekcie posluchaja ladnych hasel i glosuja na takiego leppera. Co sprowadza nas do punktu wyjscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie sobie coś. Link poniżej

http://www.skarbowcy.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=3342&mode=thread&order=0&thold=0

Może się wreszcie zastanowicie, zanim pójdzicie i wybierzecie. Pójść możecie. Ja tu nie widzę nikogo na stołku prezydenta z tych osobników. Tusk jest, no jest i nic więcej, a kaczora nie wybiorę.

A zeszmacić swojego głosu nie dam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a krytykom liberalizmu powiem tyle: gdyby nie brak liberalizmu to nie kupilibyscie sobie gierek w Polsce, co najwyzej funkcjonowalyby ''legalne'' w starym systemie przegrywalnie plyt, a komputery nadal musielibysmy samemu przemycac z zachodu. tego chcecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 18.10.2005 o 00:34, KrzysztofMarek napisał:

Kaczyńskich i to, że jest ich dwóch, bo to o jednego za dużo. I te ich pomysły nowego Czeka (po polsku: nadzwyczajnej komisji
do walki z czymś tam), prosta droga do dyktatury. A Piłsudskim to żaden z nich nie

całkiem niezły pomysł.... przecież speckomisje okazały sie skuteczne w dyskryminowaniu niewygodnych polityków, pozatym oglądalnośc "własciwych" czyli w nich zasiadających rośnie (jak powszechnie wiadomo smiech to zdrowie, a na obradach niejeden kabaret odstawili)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 14 lat i nie pójde głosować na mojego idola leppera... zobaczcie jaki on madry, uczciwy, altruista.... hahahah, oczywiście zarty sobie stroje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Kaczynskich jest tylko dwoch to inna sprawa... moim zdaniem moze ich byc wiecej i dzieki temu latwiej im jest obskoczyc kilka imprez w rozznych miejscach kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra akcja, ale ja moich rodzicow nie musze przekonywac. Chociaz nie ma dobrych kandydatow musieli isc wybrac ''mniejsze zlo''. Nie maja nigdy czasu, ale musza wykonac swoj obywatelski obowiazek ;). Chwala im za to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować