Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield: Bad Company 2 - recenzja

98 postów w tym temacie

To ja powiem tak... Na dzień dzisiejszy: single mnie znudził, a multi mnie wkurza :P Graficznie również rewelacji nie ma.
Ludzie w sieci biegają jedynie z karabinami snajperskimi, by ładnie i elegancko nabijać punkty do awansu, a helikoptery latają, jak teściowa na miotle, z wiadrem cegieł...

wow, już pierwsza poważna krytyka tej gry, no ale każdy ma swój gust, dla mnie ta gra to rewelacja.
Jak ci się nie podoba to ok widać jesteś bardziej wymagający, ale destrukcja 2.0 nie wystarcza czy to źle że ją wstawili? napisz nam co jeszcze ci się nie podoba, a ja zobaczę co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gierka jest super multi to po prostu coś czego wcześniej nie widziałem w grach komputerowych,nie wiem jak u innych ale u mnie tekstury świrują gdy lecę helikopterem lub jestem od nich sporo oddalony.Mam chyba dobry komputer.

3GB RAM Kingston,proc INTEL CORE 2 DUO E8400 3GHZ,karta graf (ATI)EAH2600XT(Series) 512mb

Ten błąd mi trochę przeszkadza gdy by ktoś wiedział co zrobić to proszę o pomoc,bardzo proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy gra pójdzie chociaż na średnich(tak bez zacięcia) na proc. Dual-Core E5200 2.50GHz, 3 GB RAM i karta graficzna (ati) ASUS EAH3450 Series 512mb. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 18:33, narutouzumaki12 napisał:

Gierka suuuper, ale niestety ja na Xboxie360 to sobie w multiplayera zagram dopiero jak
XboxLive wejdzie na rynek w Polsce


heheh to sobie jeszcze poczekasz xD Gdyby na xbox360 nie dało się grać multi to juz dawno wyrzuciłbym go przez okno - dla mnie multiplayer/xbox live to 50% możliwości konsoli ;P
Co do tematu rozważam zakup gry - niedawno zakupiłem cod mw2 - kampania byla swietna ale co do multi to niezbyt mi sie spodobało xD wole dalej młócić w gears''y 2 (wkurza tylko brak dedykowanych serwerów !! xD) Mam nadzieje że multi w bf bc2 jest znacznie lepszy od tego z cod mw2 ? ! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"udało nam się oderwać w końcu od komputera Myszastego", a nie powinno być "udało nam się oderwać Myszastego od komputera"? Ostatnio dużo błędów w artykułach GRAM.pl, ale drobnych - na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 21:45, olo-koksik napisał:

Czy gra pójdzie chociaż na średnich(tak bez zacięcia) na proc. Dual-Core E5200 2.50GHz,
3 GB RAM i karta graficzna (ati) ASUS EAH3450 Series 512mb. Proszę o odpowiedź.

Chyba jednak za dużo wymagasz od biurowej karty graficznej. Modliłbym się, żeby w ogóle się dało sensownie grać z najniższymi ustawieniami. Myślę, że powyżej 10 klatek na sekundę nie wyjdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mona123

Ciężko powiedzieć na razie, co mi się nie podoba, ale jeśli gram w kampanię, powiedzmy 2h, zaczynam ziewać i bez żalu wyłączam, to znaczy, że jednak coś nie halo. Może akurat nie trafili w moje gusta, albo mam kiepski dzień i gra okażę się "świetna" za jakiś czas... (wątpię).
Dlaczego graficznie rewelacji nie ma? No cóż, pewnie dlatego, że wrzuciłem wszystko na high + 1920x1200, a większość terenów wygląda mało apetycznie. Są to zazwyczaj rozmyte, mało szczegółowe tekstury. Dużo lepiej jest z modelami postaci i broni, ale to zapewne "zasługa" konsol, gdzie właściwie każda gra ma taki sam "problem". Wszystko wygląda świetnie, ale... z daleka.
Multiplayer? Za dużo kampienia po krzakach. Taka walka nie sprawia mi radochy, co poradzę...W trybie ataku/obrony, strona atakująca ma ilość "biletów". Każdy zgon to jeden "kupon" mniej... Logiczne więc, że obrońcy będą siedzieć po kątach i krzakach, by stopniowo wykańczać drużynę atakującą. Po prostu wolę otwarte starcia, a nie rząd 10 snajperów na wzgórzu.
Może po prostu Battlefield nie jest serią dla mnie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diabolo, jeśli gra nudzi się po kilku miesiącach grania w nią to jest już wielką produkcją. Poza tym nie każdy odrzucił szybko BF''a 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech malkontenci... po kiego CoDmasterzy kupują BF? To są zupełnie inne gry. Też lubię sobie pobiegać i popruć do wszystkiego co się rusza, ale lubię też czasem pokombinować. Nudzi cię gra? To na następny raz się zastanów co kupujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podkreślam, że znudziła mnie jedynie kampania single-player... Moim zdaniem nic specjalnego w niej nie ma, a i to co jest, mogłoby być lepsze. Z drugiej strony... Czy ktoś kupił BC 2 dla singla? Wątpię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku tez mnie kampania trochę znudziła, ale ostatecznie uważam, że była nawet nieco lepsza od singla w MW2. Porównując: w BC2 przynajmniej fabuła trzyma się kupy, a do tego jest więcej humoru, ciekawsze postacie, lepsza oprawa wizualna (no nie powiecie mi że np tło horyzontu wygląda gorzej niż te bohomazy w codzie) , bardziej urozmaicone misje i dużo lepsza mechanika gry pojazdami (na skuterach śnieżnych ścigają się ci..ty! :P)

Jeśli chodzi o multi to jest po prostu kozackie, nawet dla casuala takiego jak ja. Snajperzy-kamperzy czasem irytują to fakt, ale grając przeważnie szturmowcem stosunek zgonów do killi utrzymuje koło 1 także nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz co wielu ludzi kupiło tą grę również dla Singla. Ja na przykład, a jak cię nudzi to zwiększ sobie poziom trudności, emocje gwarantowane. Co mnie jeszcze bardziej cieszy, jest on znacznie lepszy niż u głównego konkurenta - MW2. Fabuła jest spójna i jasna (a nie chaos i bezsens jak w MW2), Nie rzuca się na ciebie setek wrogów jak tępe ruchome tarcze tylko małe grupki, które mogą nieźle krwi napsuć. Destrukcja otoczenia wymusza dynamiczne wybieranie zasłon, a jeden przeciwnik z RPG może spokojnie wyłączyć cię z gry. Jest odpowiednie tempo raz szybciej raz wolniej. Graficznie jest oczko wyzej niz MW2, a fizyka nie istniejąca u tego ostatniego tutaj służy jako broń. Towarzysze broni mają charaktery i są zabawni, a nie są tylko mięsem armatnim. Ogólnie singleplayer oceniłbym na 8/10. Do tego bardzo dobry solidny komponent sieciowy któremu w mojej osobistej skali władowałbym 9/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie jest to bowiem hardcore''owy symulator, jak ArmA 2, czy pierwszy Operation Flashpoint."
Dzisiaj grałem na serwerze z wyłączonymi celownikami, informacją o amunicji, stanie pancerza (w pojazdach) i bez minimapy. Ciężko było ale świetnie się tak gra, nawet jeśli się nie jest jakimś pro.
Singiel całkiem przyjemny ale odstawiłem go ostatnio na rzecz multi, piękne akcje rodem z najlepszych filmów wojennych, które można samemu przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie singiel jest swietny, lepsze to niz mw2 które poza wyreżyserowaną akcja na jeden raz nie oferuje nic. A i w bad company postaci i akcja sa poprowadzone bardzo dobrze. I przedewszystkim z jednego domku wielkości 4mx4m nie wychodzi 10 przeciwników ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Singiel jest ok, ale jakoś mnie nie powalił. Może dlatego, że równolegle robiłem fabułę i grałem po sieci. Ten drugi aspekt jednak do mnie po tysiąckroć bardziej przemawia. Ot, fajny dodatek, żeby się wkręcić w klimat. :)

Marco_Polo --> Hardcore jest w porządku, tylko ostatnio nie mam szczęścia do serwów hc - albo oblężone, albo całkowicie puste trafiam... :/
To co? Jutro wieczorem znowu mała zadyma? ;) btw: sorka, jeśli nie odpowiadam czasem w grze, ale mam dziwny myk od 3-4 dni - kiedy odpalam czat i chcę coś wpisać, mam dziwne framedropy. Wcześniej tego nie było, więc wina pewnie u mnie, a nie gra. Muszę to rozkminić. :)

Grinczar --> Jasne, jasne. A wtedy byś powiedział, że "który podzieli się dziś swoimi wrażeniami z gry w Battlefield: Bad Company 2." odnosi się do komputera? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 01:35, Myszasty napisał:

To co? Jutro wieczorem znowu mała zadyma? ;)

Raz już chyba mieliśmy zmasowany atak gramowiczów :-)
Akurat jutro wybieram się do rodziny na wieś więc będę poza polem walki, mógłbym zabrać tam BC2 ale co to byłby za wyjazd gdybym siedział przy grze ^^
Tak jak pisałeś multi wciąga nieziemsko.

Dnia 10.03.2010 o 01:35, Myszasty napisał:

btw: sorka, jeśli nie odpowiadam czasem w grze, ale mam dziwny myk od 3-4 dni - kiedy odpalam czat i chcę coś wpisać, mam dziwne framedropy. Wcześniej tego nie było, więc wina pewnie u mnie, a nie gra.

Nie przejmuj się tym, palnę czasem coś na czacie w chwili odpoczynku, jeśli nie odpowiesz to żadna tragedia :-P

Dnia 10.03.2010 o 01:35, Myszasty napisał:

Muszę to rozkminić.

Ja muszę zmusić swój przedni panel, dźwiękówkę i system do współpracy z mikrofonem przy słuchawkach. Zauważyłem, co według mnie jest dość dziwne, że prawie nikt nie używa w grze komunikacji głosowej (póki co tylko podczas jednej zabawy dwóch graczy tak rozmawiało). W takim TF2, też przecież drużynowej strzelane, voice chat to podstawa. Fakt, że w miarę zorganizowane akcje wychodzą i bez tego ale zawsze mogłoby być lepiej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 01:46, Marco_Polo napisał:

Ja muszę zmusić swój przedni panel, dźwiękówkę i system do współpracy z mikrofonem przy
słuchawkach. Zauważyłem, co według mnie jest dość dziwne, że prawie nikt nie używa w
grze komunikacji głosowej (póki co tylko podczas jednej zabawy dwóch graczy tak rozmawiało).
W takim TF2, też przecież drużynowej strzelane voice chat to podstawa. Fakt, że w miarę
zorganizowane akcje wychodzą i bez tego ale zawsze mogłoby być lepiej ;-)


Ja też chwilowo nie mogę, bo mi się słuchawy z mikiem popsuli, jak na nich tyłek posadziłem. :P Poza tym, słuchawki mnie męczą po dłuższej grze, dlatego mam szatański plan, by kupić jutro zwyczajny, wolno stojący mikrofon. :)
A mało osób korzysta, bo: otagowani zazwyczaj siedzą na klanowym teesie lub vencie, reszcie się nie chce, a połowa pewnie nawet nie wie, że ma voipa w grze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować