Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Project Natal czy PlayStation Move - na co stawiasz?

71 postów w tym temacie

Zdecydowanie natal jest lepszy. Nie musimy trzymać kontrolera. Takie rozwiązanie jest po prostu nowocześniejsze. Do tego możemy używać pada i sam natal posiada nie tylko wykrywanie ruchów. Nie ma porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupię Natala od razu. Chociaż pomysł jest dobry, to mam bardzo mocne przeczucie, że jego obsługa będzie ograniczała się do gier dla dzieci i katorg przed telewizorem z grami dla bardziej wymagających. Poczekam na wszystkie recenzje, tytuły które wspierają Natal i ich recenzje. Jeżeli pomysł okaże się dobry, to chętnie kupię, ale nie zamierzam kupować kota w worku, bo na razie wygląda mi to na nowy EyeToy. Poczekamy, zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Gdybym musiał spośród tych dwóch wybierać, to pewnie Move, bo Natal to wielka niewiadoma.

A o PS Move to wiemy już wszystko? PSM to też niewiadoma. Wszystko się zobaczy, gdy dojdzie do pierwszych praktycznych testów po premierach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 16:04, pustelnik21 napisał:

Oczywiście stawiam na project NATAL.Dla mnie to technologia żywcem wzięta z filmów sci-fi.To
bedzie rewolucja ale nie tylko w grach ,ale i obsługiwaniu róznych urządzeń czy programów.Np.
nie będziemy musieli się schlac nad klawiatura pisząc jakiś tekst,tylko go dyktować siedząć
w zrowej pozycji.Tak samo ogladając telewizje.Krótko mówiąc to będzie rewolucja.


Ja tam nie musze sie pochylać nad klawiatura by pisać xD Jestem bardziej zawansowanny :D lvl up+

A co do natal vs ps .... stawiam na PS Move.. z góry widać że nie tylko casuale żyją na tym świecie.A z samym natalem nie wyobrażam sobie gry w coś innego niż w casualowe gry ...bo jak zagrasz w wyścigówki,fpsy,bijatyki lub rpg? Bedziesz przez 1h-2h stał z rekoma w górze symulując trzymanie kierownicy lub miecza,strzelby?Robisz pstryk palcem i odrzut jak przy strzale :D?Nie nie nie to beda typowe casualowe gry typu tennis odbijanie piłeczki i tyle może lepiej sie to przydać w strategiach ale tutaj musiałby być świetny system dodatkowo głosowego wybierania i dowodzenia. Według mnie natal to krok naprzód ale wątpie by wszedł do wiekszości gier...jestem ciekaw jak to będzie wyglądało w Fable III gdzie sie lata z kims tam trzymajac go za dlon.Wyobrażacie sobie to ze biegniecie w miejscu z ręka do tyłu symulujac takei zachowanie?Bo ja nie. Jednym słowem PS Move przemówi do wiekszej ilości graczy z powodu takiego iż będzie lepiej sie nim grało w wiekszość gier niż z natalem. Kropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście gram dzieli się na dwa obozy: fanów Natala i fanów PSMove. Do tej pory nikt z gramowiczów nie grał na żadnym sprzęcie, ale już obwołuje zwycięzcę. Ludzie, cierpliwości, poczekamy do premiery i zobaczymy, który kontroler jest lepszy (a przecież to także zależy od gier, które będą z tą technologią kompatybilne).
Osobiście uważam, że Natal jest bardziej innowacyjny od Move (można go używać bez kontrolera), ale z drugiej strony opóźnienia i mała precyzja mogą przesądzić o jego słabej sprzedaży. A Move? Z opisów Sony można nim grać w Starcrafta nawet nie ruszając się z fotela, co jest o wiele mniej męczące podczas długich sesji (nie wyobrażam sobie machania rękoma przez parę godzin grając na natalu)
Ale i tak czekam na Sixense Razera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doczekajmy chociaż do E3, tam każdy pokaże swój kontroler. No chyba, że MS stchórzy, albo znowu zaprezentuje dobrze wyreżyserowany filmik. Dwie prezentacje na żywo od SONY vs. jedna na martwo od MS (dobra były jakieś zza kulis filmiki, ale szału tam specjalnego nie było). Więc do zobaczenia na E3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 16:20, Mr_Terrorist napisał:

> Stawiam na Move.
> Bardziej preferuję granie czymś. A nie machanie łapami jak pajac.
>
> A to jak ten kontroler Move wygląda to inna sprawa :D Chociaż mi to mało przeszkadza

> a niektórzy to zaraz mają nie wiadomo jaka skojarzenia :P

Jesteś zwykłym fanboy''em. Machanie patyczkiem? było! Wii... Stanie przed kamerką było!
Eye Toy... ale ale ale ;d
Czy Eye Toy jest tak dopracowany? Można sterować głosem? Sterować za pomocą pokazywania
przedmiotów? Zastanów się <lol2> haha! Fanboys roxando! ;d

Albo jesteś mistrzem ironii, albo naprawdę zaślepionym fanboyem, który za punkt honoru stawia sobie chrzanienie od rzeczy i wyłączanie swojej inteligencji wszędzie, gdzie można potrollować.

Pile powinieneś wyjechać na Hawaje i wziąć ślub z pustelnikiem, pasujecie do siebie jak ulał ;]

Natal czy PSM... Żadne z nich. Wii mnie znudziło, a nie interesuje mnie nic, co Microsoft ma zamiar sprzedawać pod mylącą naklejką "rewolucja".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obie technologie moga byc ciekawe, ale raczej beda mialy inne zastosowanie. Move jest o wieeeele bardziej precyzyjny. Natal z kolei moze posluzyc do innego typu kontroli i gier. Jednak wydaje mi sie ze Move odniesie wiekszy sukces na rynku wlasnie ze wzgledu na wieksza precyzje i mozliwosci, nie wspominajac juz ze Xbox wypada z rynku i niedlugo wypadnie kompletnie ze wzgledu na przestarzaly naped.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy pod Natala robią jakieś gry? Ogłoszono go wcześniej a o niczym ciekawym nie słyszałem, jedynie Fable 3 od Piotrusia Kłamcy, z tym że to raczej będzie nieobowiązkowy dodatek do gry.
A Move już kilka gier na wstępie ma ogłoszonych mimo że później wystartowało.

Jakoś lepiej sytuacja się rysuje przed PM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Dajcie mi tego, który wymyślił kompletną głupotę z tym trzymaniem rąk godzinę w górze. A kto karze trzymać Ci godzinę ręce w górze? Dokładnie tak samo. Weź drewniany klocek i godzinę trzymaj w górze. Zobaczymy, kto wytrzyma dłużej. Co do tematu. Oczywiście, że Natal, bo jest to coś nowego. Gdyby było to pytanie zadane przed powstaniem Wii stawiałbym na Move, bo Natal wydawałby mi się niemożliwy, ale, że wii pokazało mi, że możliwe jest wszystko prócz sztuczki z parasolem, to uważam, że Natal będzie się świetnie sprawował i co najważniejsze jest czymś innowacyjnym. A ten kto wyskoczy mi z ET od razu zostanie uświadomiony, dlaczego nie, więc radzę się najpierw zastanowić przed takim wyskokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Natal nie będzie miał żadnych przycisków bo są to w zasadzie same ręce więc nawed nie będzie można nawet zagrać w gry z gatunku FPS RTS i RPG chyba że ta technologia będzie miała coś w stylu zgięcie palca wskazującego odpowiada strzałowi a podniesienie do góry kciuka skok. A i tak nie będzie to wygodne a na pewno nie praktyczne.
Move ma przyciski więc z bardziej rozbudowanymi grami nie będzie problemu a sam Move to zwykła mysz tylko że w powietrzu i nawet takie gry jak RTS mogą na stałe zagościć na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepszy Natal, kierowanie postacią bez użycia pada to coś nowego i rewelacyjnego, nie mogę się doczekać przetestowania urządzenia, ale znając życie będzie o wiele droższy od PlayStation Move.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować