Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Metro 2033 - recenzja

84 postów w tym temacie

Ze wszystkich recenzji o Metro 2033 jakie czytałem to Wy daliście tej grze najmniejszą ocenę :P ale uważam, że mieliście najlepszą recenzję i nie baliście się wymieniać wad gry, w jednej recenzji było coś w tym stylu "twórcy gry odwalili kawał dobrej roboty jeśli chodzi o AI przeciwników i chwała im za to, bo stoi na naprawdę wysokim poziomie" - aż zabrakło mi słów po przeczytaniu tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neysha Stalkera Metro nie pobije, ale ma swój klimat. Wczoraj właśnie zrobiłem jedną misję w stylu skradankowym - pomagałem Burbonowi (czy jak on się tam zwał). REWELACJA!

kotlecik5 nie do końca się z Tobą zgadzam odnośnie AI. Nieraz potrafi zaskoczyć, ale graj na wysokim poziomie trudności.

PS.
Nie wiem w jakiego Stalkera grasz i lubisz, ale polecam Ci Cień Czarnobyla z modem Stakel Complete 2009. Po prostu super. I zgadzam się z Tobą - niewiele jest tak klimatycznych gier. W zasadzie dla mnie nie ma innej, bo jednak taki Fallout to wymyślony świat, nuklearna wojna itp. a tu mamy coś, co istnieje naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 13:22, TobiAlex napisał:

Nie wiem w jakiego Stalkera grasz i lubisz, ale polecam Ci Cień Czarnobyla z modem Stakel
Complete 2009. Po prostu super.


czy ten mod naprawia wszystkie/wiekszosc bugi w grze ? Bo slyszalem ze nawet na ostatnim oficialnym patchu gry mozna nie ukonczyc przez... bugi. A ja bardzo nie lubie konczyc gry/zaczynac od nowa w polowie. S:CoPa udalo sie skonczyc bez problemow i jeszcze bym wrocil do swiata Stalkera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 14:11, TobiAlex napisał:

(...) gram w pierwszego Stalkera z modem Stalker Compete 2009.


Co zmienia - zainteresowałeś mnie :)

A co do Metro - zabieram się za książkę (mogłaby się w sklepie Gram.pl pojawić - inni też by pewnie chętnie kupili, a nie tylko w EK jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Martimat Gram.pl nie zajmuje się sprzedażą makulatury :P ale książka jest naprawdę świetna :)

@TobiAlex wątpie, żeby na wyższym poziomie trudności stali się "mądrzejsi", po prostu wtedy robią sie trudniejsi do zabicia, ale kretynami jak byli tak zostaną :P

Stalker Cień Czarnobyla to najlepsza część ze wszystkich 3 Stalkerów (druga część była najgorsza, zepsuli ją :/ ale nadal dosyć fajna). Nie próbowałem tego Complete Packa, ale widziałem kiedyś na YouTubie jak to wygląda, jak będę kiedyś miał chęć na Cień Czarnobyla to bez tego moda się nie obejdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EmperorKaligula warto jeszcze dać ten link:

http://www.moddb.com/mods/stalker-complete-2009/forum/thread/international-localization

To lokalizacja m.in. na język polski. Co do błędów. Ponoć tak, naprawia większość błędów.

kotlecik5 mnie właśnie ostatni Stalker zmotywował do zagrania w część pierwszą tzn. chciałem grać chronologicznie :) Szczerze powiedziawszy nabyłem pierwszego Stalkera na Steamie za 2.99 EURO (promocja), ale kupiłem go tylko po to, aby mieć :P Potem, za to, że posiadam na Steamie pierwszego Stalkera otrzymałem w promocji najnowszego Stalkera (ok. 39 zł). I to mnie zmotywowało, aby sprawdzić, co to w końcu jest. Dziś stwierdzam, jako wieloletni (z 20 lat będzie :) gracz, że to jedna z najbardziej klimatycznych gierek! Stąd też zakup Metro. I choć dla mnie jest fajny, Stalkera nie pobije!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 21:03, TobiAlex napisał:

EmperorKaligula warto jeszcze dać ten link:

http://www.moddb.com/mods/stalker-complete-2009/forum/thread/international-localization

To lokalizacja m.in. na język polski. Co do błędów. Ponoć tak, naprawia większość błędów.

Niestety ten patch lokalizujacy nie dziala nalezycie. Nie koduje polskich znakow i mamy krzaki na ekranie. Jedynym rozwiazaniem jest uzuniecie pliku localization.ltx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem najpierw Czyste Niebo, potem Zew Prypeci, a dopiero na końcu Cień Czarnobyla, tak jakoś wyszło :P uważam pierwszą część za najlepszą, a drugą za najgorszą.

@karolekx23x moim zdaniem wszystkie DLC (w tym dodatki do Fallouta) to jest porażka, odpuść sobie je, są beznadziejne (grałem w 3 pierwsze DLC) i naprawdę szkoda kasy... A Metro 2033 wymiata ;) genialny klimat ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jester otwórz plik o którym wspomniałeś \stalker shadow of chernobyl\gamedata\config\localization.ltx) i zamień:

font_prefix = _west ;_cent

na

font_prefix = _cent ;_west

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jester jeszcze coś :) Ten mod zamienia niektóre głosy na angielskie. Przeczytaj posty z tego linka, co podałem wyżej. Jest tam informacja jak to naprawić (trzeba usunąć kilka plików z moda, niestety nie pamiętam, które to były).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 23:34, TobiAlex napisał:

Jester jeszcze coś :) Ten mod zamienia niektóre głosy na angielskie. Przeczytaj posty
z tego linka, co podałem wyżej. Jest tam informacja jak to naprawić (trzeba usunąć kilka
plików z moda, niestety nie pamiętam, które to były).


Dzieki, Tobi. Probowalem kombinowac z tym plikiem ale chyba nie w ta strone:)

A co do glosow to sobie poradzilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 00:04, Jester napisał:


Dzieki, Tobi. Probowalem kombinowac z tym plikiem ale chyba nie w ta strone:)

A co do glosow to sobie poradzilem.

Dobra towarzysze, kończcie z tym offtopem! :)
(i dzięki za linki do moda, właśnie myślałem, w co by tu dla przyjemności dziś pograć)

Dalsze rozmowy już o Metrze 2033, OK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że więcej się tu mówi o Stalkerze niż w jego temacie ;)
już parę dni temu pytałem się tam o ten mod,czy mógłby ktoś odpowiedzieć? - chętnie zagrałbym w końcu w Cień Czarnobyla ale chciałbym jak najbardziej ulepszyć/poprawić leciwą już grafikę - proszę o propozycje w odpowiednim temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan moderator zabronił offtopować ;-) ale mam nadzieję, że wybaczy :) lis_23 Stalker Complete to najbardziej kompletny mod. Dużo poprawia, dużo dodaje z grafiką na czele. Wejdź na stronę moda (link gdzieś powyżej) i poczytaj sobie na temat grafik, pogody itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TobiAlex - napisz może w temacie Stalkera - przede wszystkim czy mod działa z polską wersją gry?,czy ie lepiej zainstalować jakieś mody poprawiające samą grafikę/,czy najpierw trzeba spathować grę czy wgrać mod/mody na czystą grę/,jak zainstalować mod/mody,itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do samego metro, to osobiście nie wiem jaki to gatunek :P Serio, jak na strzelankę mechanika walki zbyt miałka, na skradankę zbyt dużo walki, na (cokolwiek)RPG brakuje elementów rozbudowy. Ogólnie gra sama nie wie czym jest. Byłaby fajna gdyby tylko broń zadawała normalne obrażenia. Amunicji sprzed atomowej jest tak mało, że używanie jej jest bez sensu, a ta poatomowa jest równoznaczna z biciem przeciwnika kijem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubiłem coś w typie a la STALKER :P Tylko,że 80% osób marudziło,że bestie...nie straszą.Jeśli klimat dobry jest to i dobra gra ;)

Powalił mnie tekst w "Zdaniem Myszastego"->"Tylko dlaczego powiesili na początku na kiju tę soczystą marchewkę, a potem wypuścili mutanta, który ją zeżarł? Tak nie wolno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować