Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

F1 2010

378 postów w tym temacie

Uspokój się człowieku i najpierw zastanów się nad własnym tekstem, a nie krytykuj innych. Twój wcześniejszy post mógł sugerować, że lekceważysz osoby, które jeżdżą z włączonymi asystami na kierownicy. Jak byś tak bardzo cenił sobie realizm i stopień trudności w tego typu grach, to byś nikomu nie oddawał kiery, tylko trzymał ją dla siebie, jak najcenniejszy skarb. Może nie wszyscy są takimi znakomitymi WIRTUALNYMI kierowcami jak Ty i nie potrafią wyprowadzić bolidu lekką kontrą z poślizgu, ale to nie powód, by ich lekceważyć. Tak poza tym, to w bolidzie praktycznie nie ma szans na skuteczną kontrę jeśli tylne koła zaczną uciekać. Wtedy, to co najwyżej można lekko przyhamować i stracić niewiele czasu. A tak przy okazji gram z wyłączonymi wszystkimi asystami, mam tylko automatyczną skrzynię biegów. No ale pewnie dla Ciebie to jestem cieniasem, bo prawdziwi HARDKORZY grają w F1 na manualu i w ogóle ze sprzęgłem, czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 22:40, pawbuk napisał:

>>.............


Wyrażenie własnej opinii ala sylwasss:
,,
Gra jest świetna i super się jeździ ale czytając wasze komentarze się zląkłem. Jak można grać w taką grę na kierownicy bez sprzęgła? Śmieszy mnie to po prostu. Realizm i bez sprzęgła? To jakieś nieporozumienie. Parskam śmiechem jak słyszę, że ktoś na kierownicy gra ze wspomagaczami i to bez sprzęgła! O jejku, toć to zabijanie ducha gry.

''''

Tak, gram w F1 2010 na automacie i nie czuję się z tym źle. Nie mam kompleksów w temacie wyższości skrzyni manualnej nad automatyczną. Jeden lubi to a drugi tamto. Koniec i kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 22:23, peter000 napisał:

Też macie tak jak ja, że podczas kwalifikacji AI jest dużo trudniejsze niż podczas wyścigu?
Startuje z 11 pozycji i dojeżdżam na 4. Dziwne to troszku. Poza tym AI strasznie słabo
wyprzedza.


Czasami gra wydaje się trochę zbyt łatwa, ale może to tylko mały bląd Codemaster. Poczekajmy na patcha, już jest zapowiedziany i może to poprawi. Podczas treningów i kwalifikacji rzeczywiście przeciwnicy wydają się szybsi niż w wyścigu. No i wyprzedzanie to też problem, jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby AI wyprzedziło mnie na jakimś łuku, czy zakręcie, wykorzystuje tylko większą prędkość na prostych. Jednak potrafi np. dość dobrze bronić pozycji i odpierać ataki, czasami aż jestem zdziwiony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja uwielbiam osobiste wycieczki.

Dnia 02.10.2010 o 22:34, Citkowsky napisał:

Pisanie, że coś jest dla ciebie śmieszne też do wyrażeń najwyższych lotów nie należy.


Ale dlaczego? Napisałem swoje zdanie z tym że bez osobistych wycieczek i bez najazdów rodem z gimnazjum. A na pewno lepiej to brzmi niż "jak taki kozak jesteś..." itp.

Dnia 02.10.2010 o 22:34, Citkowsky napisał:

Czytając twoje posty w których kilkukrotnie piszesz,


Jak na razie napisałem to w jednym poście. Ogólnie z tego co pamiętam napisałem tu 3 posty, w pierwszym napisałem że jazda na asystach jest dla mnie śmieszna (chodziło o ABS, TC) nic tam nie pisałem o automacie, dopiero później napisałem o tym i też chodziło o graniu na kierce, bo na padzie można to zrozumieć.

Dnia 02.10.2010 o 22:34, Citkowsky napisał:

śmieszna można dojść do wniosku, że według ciebie jazda na manualu jest lepsza i bardziej
pro bo inaczej o żadnej śmieszności byś nie pisał.


Lepiej już nie pisz swoich wniosków. Napisałem że granie na kierownicy z asystami jest dla mnie śmieszne, nie mogę tak napisać ? Skoro miała być namiastka symulacji to jako można powiedzieć że ktoś taki ma choć trochę symulacji skoro gra na automacie. Nic tam nie pisałem że ktoś jest pro. Bardziej chodziło mi że jest to dla mnie niezrozumiałe. To tak samo jak grać w Fifę na full asystach i podniecać się że nie tracimy piłki w akcjach i każdy strzał leci w światło bramki.

Dnia 02.10.2010 o 22:34, Citkowsky napisał:

Ciebie śmieszy?


No przecież pisałem że mnie. Mam to w każdym poście podkreślać ?

>Ok, mnie śmieszą tacy ludzie jak ty.

Ty się pisze z dużej, mały szczegół. A wiesz że cieszę się z tego że jestem dla Ciebie śmieszny. Śmiech to zdrowie. Ja na szczęście mam jeszcze trochę kultury i nie piszę że ktoś jest dla mnie śmieszny tylko że takie granie jest dla mnie śmieszne. Nie odwołuje się do jednostki, ale do sposobu grania. Skoro miała być namiastka symulacji to jak może być odrobinę symulacji jak się gra na automacie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 22:55, sylwasss napisał:

Ty się pisze z dużej, mały szczegół. A wiesz że cieszę się z tego że jestem dla Ciebie
śmieszny. Śmiech to zdrowie. Ja na szczęście mam jeszcze trochę kultury i nie piszę że
ktoś jest dla mnie śmieszny tylko że takie granie jest dla mnie śmieszne. Nie odwołuje
się do jednostki, ale do sposobu grania. Skoro miała być namiastka symulacji to jak może
być odrobinę symulacji jak się gra na automacie.


Namiastka symulacji w arcadowej grze, brawo.


>>>To tak samo jak grać w Fifę na full asystach i podniecać się że nie tracimy piłki w akcjach i każdy strzał leci w światło bramki.

A kto tu się z czegoś podnieca?

Kup sobie kierownicę i graj sobie na tym manualu. Sam gra na padzie ale w temacie kierownic ma najwięcej do powiedzenia. Specjalista się znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak było miło w tym temacie, ale musiała się znaleźć jedna, nie powiem już jaka, osoba, która zwyczajnie nie szanuje ludzi, którzy mają inne upodobania i uważa, że "moja racja jest racją najmojszą", tzn. uważa, że tylko ona sama ma monopol na prawdę i jedyną słuszną rację. Dla niektórych chyba robienie draki to jedyne zajęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 23:00, Citkowsky napisał:

Kup sobie kierownicę i graj sobie na tym manualu. Sam gra na padzie ale w temacie kierownic
ma najwięcej do powiedzenia. Specjalista się znalazł.


Napiszę jeszcze raz. Oddałem kierownicę bratankowi, mam zamiar kupić sobie coś lepszego, ale jak mam teraz ograniczony budżet to nie bede kupował jakiegoś syfu. Sorry ale rodzina jest dla mnie ważniejsza niż wydawanie pieniędzy na własne rozrywki. Na kierownicy grałem dłuższy czas w rFactor więc jakieś pojęcie mam. Gra Codemasters to ukłon w stronę arcade, ale żeby kręcić dobre czasy trochę trzeba się pobawić. Idź sobie na simracing i napisz że grasz na kierce na automacie i full asysty to Cię wyśmieją. Pewnie zużywanie opon też masz wyłączone co ? I radzę następnym razem mnie nie znieważać. Napisałem tylko że granie na asystach na kierownicy jest dla mnie niezrozumiałe. Może nie dobrałem odpowiedniego słowa, ale później to wytłumaczyłem. Natomiast Ty widzę próbujesz na siłę zrobić ze mnie idiotę bo nie zgadzasz się z moim zdaniem. Pisanie jakiś wypocin typu "wyrażenie własnej opinii ala sylwasss" to już tak niski poziom i mam wrażenie że rozmawiam z jakimś nastolatkiem, który jest tak buntowniczy że każdego kto ma inne zdanie próbuje zdyskredytować. Nie tędy droga mój kolego. Trochę kultury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra Codemasters to ukłon w stronę arcade,

Dnia 02.10.2010 o 23:12, sylwasss napisał:

ale żeby kręcić dobre czasy trochę trzeba się pobawić. Idź sobie na simracing i napisz
że grasz na kierce na automacie i full asysty to Cię wyśmieją
. Pewnie zużywanie opon
też masz wyłączone co ?


I wyszło szydło z worka. Znowu utwierdzasz wszystkich w przekonaniu, że niby ci co jeżdżą na automatach to cieniasy i należy się z nich wyśmiewać.

Nie no ty to kozak jesteś, wchodzisz na simracing, krzyczysz, że grasz na manualu i czekasz na brawa, o jejku.
Gdzieś mam simracerów, i ludzi którzy szukają symulatorów, ja nie tego szukam w grach.
Symulator to ja mam na co dzień...wlasny samochód. A co do grania to ja a nie ty jeżdżę na lany, turnieje i ja zdobywam puchary za pierwsze miejsca więc z czym do ludzi. ( i czym się tu podniecać? Że na manualu grasz? No proszę....)


A zużywanie opon mam włączone i nic ci do tego.
Chyba nie wziąłeś pod uwagę, że ludzie potrafią czytać między wierszami i nie musisz pisać, że są cieniasami konkretnie. Wystarczy, że wyśmiejesz ich sposób grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 23:06, pawbuk napisał:

Tak było miło w tym temacie, ale musiała się znaleźć jedna, nie powiem już jaka, osoba,
która zwyczajnie nie szanuje ludzi, którzy mają inne upodobania i uważa, że "moja racja
jest racją najmojszą", tzn. uważa, że tylko ona sama ma monopol na prawdę i jedyną słuszną
rację. Dla niektórych chyba robienie draki to jedyne zajęcie.


Napisz dokładnie w którym poście napisałem że ludzie grający na asystach są śmieszni ? Napisałem że granie na asystach jest dla mnie śmieszne. Oceniam zachowanie, nie ludzi. I to nie ja wpadłem do tematu i zacząłem robić osobiste wycieczki. Pytałeś się mnie czym różni się granie na padzie o kiery to Ci odpowiedziałem. Jak można mieć na kierownicy włączony ABS skoro masz hamulec, który nie ma systemu 1-0 jak na padzie. Jak można grać z TC jak na kierownicy można łatwiej wyczuć bolid i robić kontry. Do tego nie masz tam gazu w systemie 1-0. Możesz dowolnie operować gazem i trzymać go w odpowiednim położeniu aby trzymać odpowiednią prędkość na winklach. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Uczą teraz tego w szkolę. Wpadł pewien pan do tematu, który gra na automacie, nie spodobało mu się moje zdanie więc robi flame. Próbował uzyskać przewagę najpierw przez zajrzenie do mojego profilu czy przypadkiem nie jestem jakimś małolatem, a że mu się to nie udało to napisał kilka zdań że bierze udział w konkursach i ligach. Tak się składa że nic to dla mnie nie znaczy. Na siłę stara mi się wmówić że uważam że granie na manualu jest pro. Nic takiego nie napisałem. Jest to dla mnie niezrozumiałe i tyle chyba mam prawo tak napisać czy może już taka możliwość i prawo zostało mi zabrane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 23:22, sylwasss napisał:

> >>..........


A o analogach na padzie to waćpan nie słyszał? Chyba, że obracasz się w kręgu tanich padów za 20zł z marketu to tam ,,grzybków" nie uświadczysz. Dziękuję, do widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytałem Ciebie czym się różni jeżdżenie na padzie od jeżdżenia na kierownicy? Gdzie niby? Mam też w domu pada, w Burnout''a grałem np. na padzie i dlatego napisałem, że wg mnie to dość niewielka przyjemność. Ale nigdzie nie napisałem, że śmieszy mnie, jak ktoś gra na padzie w F1. Czasami przydaję się choć odrobina szacunku dla innych ludzi i tego co robią i jak to robią. Oczywiście rozumiem, że kogoś nie stać na kierownicę, sam przez wiele lat jej nie posiadałem. Teraz sobie nie wyobrażam grania bez niej w gry wyścigowe i rajdowe, ale nie naśmiewam się z tych, którzy nie mają tyle szczęścia, żeby pograć w f1 na porządnej kierownicy. W dodatku jeśli masz pada typu xbox, to przecież są tam suwaki, którymi możesz regulować gaz i hamulec. No chyba, że grasz na padzie z klasycznymi L2 i R2, to wtedy nic nie mówię. Ale zawsze można i tak użyć dwóch analogów do jazdy, też będziesz miał możliwość regulacji gazu i hamulca. A automatyka używam, ponieważ jest to dużo przyjemniejsze. Jak będę chciał mieć mega realizm to zrobię licencję rajdową, czy zacznę brać udział w różnych wyścigach na terenie całego kraju. Jak ktoś mi pisze, że rFactor czy inna gra jest super realistyczna, to mi się śmiać chce. Może i masz tam milion ustawień samochodu, jak np w GTR2, w którego grałem, ale i tak nie odzwierciedla to w ułamku procenta prawdziwego samochodu i prawdziwego wyścigu. A na kompie gram ponieważ chce się dobrze bawić. Jak stwierdzę, żę lepiej mi się będzie grało na manualu, to zmienię to w ustawieniach. Ale nie potrzebuję, żeby ktoś mi mówił, jaka skrzynia biegów czyni ze mnie prawdziwego wirtualnego kierowcę. Nie jestem Robertem Kubicą i nie trenuję jazdy bolidem od 15 lat, więc czemu niby mam tak jak on zmieniać biegi ręcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 22:55, sylwasss napisał:

Ty się pisze z dużej, mały szczegół.


Nie chce mi się włączać do dyskusji, ale "ty" z dużej litery używa się w listach, pismach formalnych. Podczas takiego luźnego pisania na forum normalne jest pisanie "ty" z małej. Nie ma co się srać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi za łatwo szło Virginem w karierze, zacząłem jeszcze raz i okazuje się, że miałem wyłączone zużycie opon. Teraz o pole position mogę co najwyżej pomarzyć :) Tylko ta jedna opcja powoduje, że bolid jeździ mi o 3 sekundy wolniej. Wreszcie bolid Virgin jest prawdziwym zawalidrogą :) Zauważyłem, że zużycie opon włącza się samo dopiero przy najwyższym stopniu trudności. Bez tego wygranie to łatwizna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i piszę już ostatni raz gdyż tracę cierpliwośc. Czy ktoś miał podobny problem do mnie? Przy otwieraniu gry pyta się mnie czy stworzyc autozapis. Wybieram tak, ok i co?
Ano nie można stworzyc zapisu bo dane zapisu zostaly uszkodzone.
O co chodzi?
Zawsze musze przechodzic przez to przez konferencje, i nic nie moge zapisac.
Jak wspominalem mam oryginal i multi chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ohoho jaka tu dyskusja (kłótnia?) rozgorzała... i to wszystko przez to że Sylwasss czepił się mojego grania na asystach, a pewnie nawet nie przeczytał poprzedniej strony z postami... Troszke mnie kusiło żeby się czepić jego postawy, ale odpuściłem i w sumie dobrze. Po co sobie psuć nerwy;)

@berbelek
W próbie czasowej masz wyłączone zużywanie się opon i cały czas pracują w optymalnej temperaturze. Silnik i hamulce zresztą też. Efekt jest taki, że po dwóch kółkach Virginem wykręciłem 2 sekundy lepszy czas w Australii, niż prawie bezbłędny przejazd z Q2, z którego byłem naprawdę zadowolony. Dobrze że nie zepsuli tego elementu w grze, że zużycie opon jest naprawdę ważnym elementem:))) Fajnie widać zużycie opon w wyścigu, jak masz ustawione 20% dystansu, a tym samym przyspieszone zużycie opon i po 3 okrążeniach na miękkich masz już je żółte i przejechanego następnego kółka na nich jest już wyzwaniem. I pomyśleć że w prawdziwym wyścigu niektórzy potrafią na miękkich przejechać połowę dystansu i się nie rozwalić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 11:14, Centrino89 napisał:

Witam i piszę już ostatni raz gdyż tracę cierpliwośc. Czy ktoś miał podobny problem do
mnie? Przy otwieraniu gry pyta się mnie czy stworzyc autozapis. Wybieram tak, ok i co?
Ano nie można stworzyc zapisu bo dane zapisu zostaly uszkodzone.
O co chodzi?
Zawsze musze przechodzic przez to przez konferencje, i nic nie moge zapisac.
Jak wspominalem mam oryginal i multi chodzi


Miałem to samo i nie udało mi się nic na to poradzić. Nie łączy mi się z kontem internetowym pisząc, że jestem z kraju, w którym usługa live jest nieaktywna (ustawiłem sobie UK). W końcu olałem online i stworzyłem konto offline, teraz wszystko działa, tylko nie mogę grać przez neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 13:12, pawbuk napisał:

> Witam i piszę już ostatni raz gdyż tracę cierpliwośc. Czy ktoś miał podobny problem
do
> mnie? Przy otwieraniu gry pyta się mnie czy stworzyc autozapis. Wybieram tak, ok
i co?
> Ano nie można stworzyc zapisu bo dane zapisu zostaly uszkodzone.
> O co chodzi?
> Zawsze musze przechodzic przez to przez konferencje, i nic nie moge zapisac.
> Jak wspominalem mam oryginal i multi chodzi

Miałem to samo i nie udało mi się nic na to poradzić. Nie łączy mi się z kontem internetowym
pisząc, że jestem z kraju, w którym usługa live jest nieaktywna (ustawiłem sobie UK).
W końcu olałem online i stworzyłem konto offline, teraz wszystko działa, tylko nie mogę
grać przez neta.



Problem w tym ze gram przez netam mam online ale nie zapisuje. I to nawet jeśli zaloze konto offline.
Coś mi sie zdaje ze albo sprzedam te gre albo spirace oryginalke razorem ;(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 11:14, Centrino89 napisał:

Witam i piszę już ostatni raz gdyż tracę cierpliwośc. Czy ktoś miał podobny problem do
mnie? Przy otwieraniu gry pyta się mnie czy stworzyc autozapis. Wybieram tak, ok i co?
Ano nie można stworzyc zapisu bo dane zapisu zostaly uszkodzone.
O co chodzi?
Zawsze musze przechodzic przez to przez konferencje, i nic nie moge zapisac.
Jak wspominalem mam oryginal i multi chodzi


To może takie proste czynności jak przeinstalowanie gry łącznie z usługą Windows Live pomoże. Tylko upewnij się ze kasujesz wszystko przy deinstalacji tak aby instalować jakby nic nie było wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie wtrącił do dyskusji miedzy citkowskim a sylwasssem,otóz sylwass ma troche racji. Pare stron wczesniej citek i adam sloma przescigali sie który rekord polski nalezy do kogo itp. A tu nagle sie okazuje ze chłopaki jadą z asystami,taki abs czy TC ułatwiaja jazde w cholere,manual to samo bo odpada jedna rzecz do koncetracji. Tylko sylwass troche źle to ubrał w słowa i wyszło ze kozakuje. Prawda jest taka ze kazdy jezdzi jak lubi,a ze na turniejach graja na automacie to dziwne troche, to tak jakby w realu kierowcy jezdzili z automatem i mówili ze jest on lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 21:08, DuduTutu napisał:

Ja bym sie wtrącił do dyskusji miedzy citkowskim a sylwasssem,otóz sylwass ma troche
racji. Pare stron wczesniej citek i adam sloma przescigali sie który rekord polski nalezy
do kogo itp. A tu nagle sie okazuje ze chłopaki jadą z asystami,taki abs czy TC ułatwiaja
jazde w cholere,manual to samo bo odpada jedna rzecz do koncetracji. Tylko sylwass troche
źle to ubrał w słowa i wyszło ze kozakuje. Prawda jest taka ze kazdy jezdzi jak lubi,a
ze na turniejach graja na automacie to dziwne troche, to tak jakby w realu kierowcy jezdzili
z automatem i mówili ze jest on lepszy.


Dokładnie o to mi chodziło. Jak ma się ABS to przecież nie uświadczymy przyblokowania kół, TC na padzie jeszcze można zrozumieć bo niby jak szybko zrobić kontrę na gałce, ale na kierce mieć coś takiego włączone ? Dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Tak samo jak tor jazdy gdzie każdy dobrze wie że jest kluczem do sukcesu przy pokonywaniu winkli. Jak już porównują sobie wyniki z innymi to niech porównują je między takimi samymi konfiguracjami asyst. A nie że ktoś jeździ bez asyst i na manualu i się porównuje jego wyniki do kogoś kto jeździ na full asystach i automacie. Piłkarz, który gra na dopingu też gra inaczej niż koleś który gra regulaminowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować