Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

F1 2010

378 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2010 o 22:31, Marcin08 napisał:

chciałem generalnie zapytać o kwestię optymalizacji gry, czy na taki sprzęcie jak w stopce
będzie można pograć w miarę komfortowo?

Zależy, co rozumiesz, przez "komfortowo". Na podobnym laptopie da się grać w natywnej (1366x768), ale musiałem zjechać ze wszystkim na low / off, żeby obraz miał te 30-35 klatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram na PS3...Trudna gra-mimo,że smigam tu na wszelkich NFS-ach itd.
Gra typowo na kiere-analogami ciężko ogarniac auto,które mega hampluje na zakrętech i schodzi niemal do 0...a jak walka o sekundy to mozna sobie odpuscic.Dobra kiera i kalibracja i mozna jechac-sama gra swietna-patch dał w miare rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 12:33, BoloMaster napisał:

czy komuś działa tryb multi? u mnie występuje komunikat o nieobsługiwanym regionie;/


To na co ustawiłeś miejsce zamieszkania przy zakładaniu Live ? Dalej nie ma live w Polsce ? Ja się normalnie loguje na Polskę i działa... Ale niestety, żadnej gry nie znalazłem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 14:58, BoloMaster napisał:

konto zakładałem na Polskę zaraz po zakupie, live jest już dostępne w Polsce więc powinienem
pograć w sieci ale niestety nie jest to możliwe;/


Mi działa i mogę grać w multi . Może zapomniałeś czegoś zrobić lub pomyliłeś się przy dołączaniu konta do Live?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2010 o 17:16, aragorn14 napisał:

> konto zakładałem na Polskę zaraz po zakupie, live jest już dostępne w Polsce więc
powinienem
> pograć w sieci ale niestety nie jest to możliwe;/

Mi działa i mogę grać w multi . Może zapomniałeś czegoś zrobić lub pomyliłeś się przy
dołączaniu konta do Live?


Tak racja akurat przed chwilą grałem z jakimś polakiem i się całkiem miło grało... No oprócz tych "botów", którzy ciągle spychali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 23:22, MasterOfBlaster napisał:

1. Czy przed wyścigiem jest możliwość wzięcia udziału w sesji treningowej ?

po kwalifikacjach już nie.

Dnia 16.12.2010 o 23:22, MasterOfBlaster napisał:

2. Jak wyglądają kwalifikacje ?

nieco inaczej.. własciwie tak jak przed wprowadzeniem w F1 systemu z Q3, znaczy jedna sesja jest.. trwa ona 40 min, i w mojej opinii sprawdza się to podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 23:22, MasterOfBlaster napisał:

1. Czy przed wyścigiem jest możliwość wzięcia udziału w sesji treningowej ?


Tak, jak w prawdziwej Formule 1 - oczywiście. W ilu sesjach treningowych, to zależy od tego, jaki "weekend" się weźmie (długi czy krótki). W długim są wszystkie 3 sesje treningowe, trwają one tyle samo ile w rzeczywistości (czas można przyspieszyć), natomiast w krótkim jest tylko 1 sesja (bodajże godzinna, nie jestem pewien, raz jedyny zdarzyło mi się wybrać krótki weekend:P).

Dnia 16.12.2010 o 23:22, MasterOfBlaster napisał:

2. Jak wyglądają kwalifikacje ?


Nie wiem, czy jest różnica pomiędzy krótkim a długim weekendem (ale czytając post deusER4 wydaje mi się, że może takowa być). Jako, że w krótkim weekendzie tylko raz brałem udział i zająłem 18 miejsce (nie pamiętam, ile czasu było w sesji kwalifikacyjnej), wypowiem się tylko na temat długiego weekendu - zaskoczę Cię, ale jest to rozwiązane w taki sam sposób, jak w realnej Formule 1:) Q1 trwa 20 minut, przechodzi 17 bolidów, Q2 trwa 15 minut, przechodzi 10 bolidów, a Q3 trwa 10 minut. Oczywiście, jak odpadniesz wcześniej, nie czekasz na wyniki pozostałych sesji:). Można więc poczuć prawdziwy klimat F1, bo jest to raczej wierne odwzorowanie królowej sportów motorowych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak.. krótkie weekendy, tylko do tego trybu się odniosłem.. mój błąd że o tym nie poinformowałem, dzięki więc za szczegółowe wyjaśnienie Masterowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hym .. od niedawna gram sobie w F1 - (na xbox360) i...
niby tuż po instalacji pobrało mi jakiegoś patch-a ale kurcze wydaje mi się że błędy z pit stopem mam nadal - czytając patch notes niby zostało to poprawione. W moim przypadku zawsze jest tak, że jak zjadę na pit stop z innymi bolidami sterowanymi przez AI to i chodz mechanicy się wyrobią to i tak zawsze wypuszczą mnie dopiero jak wszystkie bolidy wyjada z pit lane. ;/ - niby mam na to sposób - ustawiam swoje pit stopy wczesniej 1-2 okr. i czasem pomaga (zazwyczaj gram 30-40 % długosci wyścigu)
Inne pytanie co zrobić by moi mechanicy szybciej pracowali XD - (gram kariere Lotus 1 szy sezon - dlugie weekendy profesjonal poziom, wspomogacze wyłączone ( tylko kontrola trakcji na minimum po gram na padzie - reszta manual ) - ale wracajac do mechaników 6-7 sek to chyba cos długo na zmiane opon :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 13:55, scott napisał:

Inne pytanie co zrobić by moi mechanicy szybciej pracowali XD - (gram kariere Lotus 1
szy sezon - dlugie weekendy profesjonal poziom, wspomogacze wyłączone ( tylko kontrola
trakcji na minimum po gram na padzie - reszta manual ) - ale wracajac do mechaników 6-7
sek to chyba cos długo na zmiane opon :(


Jak na mechaników Lotusa to i tak znakomite tempo :D podczas sezonu F1 oni jeszcze dłużej potrafili wymieniać opony ;) a co do tego błędu w pit-stopie...mi też się zdarzyło kilka razy już po zainstalowaniu patcha, że mnie strasznie długo przetrzymali, nawet ok 15 sek. Widać chłopaki z Codemaster nie poprawili tego do końca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi mechanikami to jest tragedia, patch właściwie nic nie zmienił.

Dzisiaj dla przykładu jechałem znienawidzone przeze mnie GP Singapuru, po ciężkiej walce byłem na świetnej 2 pozycji. Aż do zjazdu na pit stop gdzie mechanicy trzymali mnie, trzymali, trzymali...............................................................trzymali...... .........................trzymali............ ...........minęło 21 s, dopiero łaskawie wypuścili. Spadłem na 23 miejsce i do końca wyścigu musiałem przebijać się przez maruderów. Dobiłem się do 10 pozycji, w dodatku wkurzony tym wszystkim na ostatnim okrążeniu wywinąłem salto i w efekcie dojechałem 16 ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś jakieś dobre ustawienia na Koreę (sucho)? Męczę się z tym torem już jakiś czas, testowałem różne ustawienia i nie mogę zejść poniżej 1:44 ;( Pierwszy tor który sprawił mi aż takie problemy. Bywało ciężko (Silverstone, na ciebie patrzę) ale na tym cholernym Yeongam nie daję rady.

Gram Force India, bez asyst, symulacje włączone, kierownica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 23:18, Ecko09 napisał:

Mógłby ktoś porównać model jazdy do Grida lub Sifta? Jest dużo trudniej?


Wyobraź sobie Formułę 3 z GRIDa plus większe prędkości. Moim zdaniem nie jest specjalnie trudno. Na pewno nie ma takiego odczucia prędkości jak w Shifcie, ale to dobrze bo ciężko sobie wyobrazić je w połączeniu z prędkościami jakie rozwijają na torach bolidy F1. Kierowanie bolidem nie sprawia takich problemów jak by się mogło wydawać. Model jazdy jest precyzyjny co pozwala brać zakręty idealną linią ale z powyłączanymi asystami nie wybacza błędów. Na pewno nie masz się co obawiać skoro nie przerażają cię te dwa tytuły które wymieniłeś. To nie jest sim, raczej udany kompromis pomiędzy arcade a simem. Bardzo elastyczny zresztą. Na średnim poziomie trudności z włączonymi asystami da się grac nawet na klawiaturze jak ktoś ma odrobinę samozaparcia. Choć nie ukrywam, że nieporównywalnie większą frajdę sprawia wyłączenie asyst, ustawienie wyższego poziomu trudności SI i podłączanie kierownicy (pada nie używam, ale nie słyszałem żeby ktoś narzekał).

Ciężko porównywać mocne open wheele (których nie ma w Shifcie a w GRIDie F3 jest nieporównywalnie wolniejsza) do zwykłych samochodów wyścigowych ale ja ustawiając te gry pod względem trudności modelu jazdy przedstawiłbym je tak: GRID>F1 2010>Shift.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować