Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

[PLOTKA] Ubisoft przeprasza gracza za pad serwerów i rozdaje... gry

107 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2010 o 13:28, aope napisał:

Myślę, że Zaitsev liczył, że dostanie Splinter Cell: Conviction albo Settlers 7 za darmo
w ramach rekompensaty za rozdmuchany przez siebie samego problem. Tak jak napisałem na
początku - ręce opadają.


I tak niech się cieszy że cokolwiek dostanie. A na przyszłość to przydałoby się więcej faktów a mniej opini własnych, wylewania żali/uwielbienia czy najzwyklejszego lania wody, a więcej dziennikarskiej rzetelności. Bo jak narazie mamy odmianę internetowego tabloidu (pokroju F...tu), a nie serwis informacyjny, jakim powinien być gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 13:37, mufur napisał:

I tak niech się cieszy że cokolwiek dostanie.


Jak w BC II nie można było się połączyć, EA na Twitterze poinformowało, że "pracują nad rozwiązaniem problemu". Żadnej rekompensaty ani oficjalnych przeprosin nie było. To dla Zaitseva problemem nie było.

>A na przyszłość to przydałoby się więcej

Dnia 26.03.2010 o 13:37, mufur napisał:

faktów a mniej opini własnych, wylewania żali/uwielbienia czy najzwyklejszego lania wody,
a więcej dziennikarskiej rzetelności. Bo jak narazie mamy odmianę internetowego tabloidu
(pokroju F...tu), a nie serwis informacyjny, jakim powinien być gram.


Dokładnie. Zamiast rzetelnych informacji gram.pl od ponad roku serwuje wiadomości na poziomie pudelka. Naprawdę nie wiem, co się z tym serwisem dzieje. Może najwyższy czas zmienić część ekipy na bardziej kompetentną? Bo ludzie pokroju Zaitseva robią z tych wiadomości (i tego serwisu) prywatny śmietnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 13:31, ariel30 napisał:

Zaje... fajne dają gry za darmo?!? A niech sobie w d... wsadzą te gry. Ja chcę grać w
SH5 a przez to popierdzielone DRM nie mogę. Kupiłem oryginał w preorder i co za niemałą
kasę mam fajne pudełko i książeczkę, no i jeszcze płytkę. Kilka telefonów do pomocy technicznej
zero jakiejkolwiek pomocy. Dziecko płacze, że gra nie działa, a tatuś traci nerwy i kasę
na telefony. Zajebiście fajna polityka Ubikacji. Damy ci grę za darmo tylko, że zapłacisz
za nią dzwoniąc na pomoc techniczną, gdzie na rozmowę oczekuje się czasem 30 min słuchając
głupiej melodyjki i że konsultanci są bardzo zajęci!!! Chyba grają w tym czasie w SH5.
Chyba jednak pokuszę się o skierowanie sprawy na drogę sądową, za oszukanie mnie i wyciągnięcie
kasy za coś co nie działa, chociaż komputer spełnia wszystkie wymagania zalecane przez
kofigurator gry.

To Ty chcesz grać czy dziecko? A może podchodzisz do tego zbyt emocjonalnie. To tylko gra, od tego czy uruchomi się czy nie niezależą losy wszechświata. Naprawdę więcej spokoju, frustracja w niczym nie pomoże i niczego nie przyspieszy. A za pomoc techniczną nie trzeba płacić, mailowo jest za darmo. Jestem bardzo ciekawy wyników ewentualnego postępowania sądowego. Choć przypuszczam że nie raz będziesz musiał się odwoływać. Sędzia może nie zrozumieć przymusu grania jaki prezentujesz. A tak na marginesie to pewnie już minął ustawowy termin składania reklamacji po zakupie niedziałającego towaru więc zwyciestwa Ci nie wróżę. Ale oczywiście mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 13:42, aope napisał:

Jak w BC II nie można było się połączyć, EA na Twitterze poinformowało, że "pracują nad
rozwiązaniem problemu". Żadnej rekompensaty ani oficjalnych przeprosin nie było. To dla
Zaitseva problemem nie było.


Widać są równi i równiejsi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 13:46, mufur napisał:

> Zaje... fajne dają gry za darmo?!?
To Ty chcesz grać czy dziecko? A może podchodzisz do tego zbyt emocjonalnie. To tylko
gra, od tego czy uruchomi się czy nie niezależą losy wszechświata. Naprawdę więcej spokoju,
frustracja w niczym nie pomoże i niczego nie przyspieszy. A za pomoc techniczną nie trzeba
płacić, mailowo jest za darmo. Jestem bardzo ciekawy wyników ewentualnego postępowania
sądowego. Choć przypuszczam że nie raz będziesz musiał się odwoływać. Sędzia może nie
zrozumieć przymusu grania jaki prezentujesz. A tak na marginesie to pewnie już minął
ustawowy termin składania reklamacji po zakupie niedziałającego towaru więc zwyciestwa
Ci nie wróżę. Ale oczywiście mogę się mylić.


To tylko gra, oczywiście masz zupełną rację, tylko jest jeszcze jedna ważna sprawa, że ja za nią zapłaciłem i oczekuję, że produkt będzie działał skoro komputer spełnia wszelkie wymagania podane na pudełku. Kolejna sprawa to olewanie e-maili przez konsultantów Ubi. na odpowiedz trzeba czekać kilka dni. A i tak zrzucają całą winę na użytkownika, że wirus, że coś blokuje i takie tam duperele, albo każą zmieniać ustawienia konfigów w plikach systemowych. Jak to się ma do zwykłego użytkownika kompa który kupuje grę, instaluje na komputerze uruchamia i dupa... Natomiast nie zna się na konfiguracjach i zmianach w plikach settings itp. Produkt finalny ma działać, bo za to się płaci, a nie wyciąga kasę za zabugowanego gniota i samochód bez kierownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@loczyn Raczej się skapną jak rejestrujesz u niech gre : ) Pozatym trzeba być udcziwym wobec samego siebie i nie oszukiwać :D Same gry są raczej nic nie warte więc nie potrzebne są starania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 14:02, ariel30 napisał:

Jak to się ma do zwykłego użytkownika kompa który kupuje grę, instaluje
na komputerze uruchamia i dupa... Natomiast nie zna się na konfiguracjach i zmianach
w plikach settings itp. Produkt finalny ma działać, bo za to się płaci, a nie wyciąga
kasę za zabugowanego gniota i samochód bez kierownicy.


Witaj w świecie pc gamingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 14:02, ariel30 napisał:

To tylko gra, oczywiście masz zupełną rację, tylko jest jeszcze jedna ważna sprawa, że
ja za nią zapłaciłem i oczekuję, że produkt będzie działał skoro komputer spełnia wszelkie
wymagania podane na pudełku. Kolejna sprawa to olewanie e-maili przez konsultantów Ubi.
na odpowiedz trzeba czekać kilka dni. A i tak zrzucają całą winę na użytkownika, że wirus,
że coś blokuje i takie tam duperele, albo każą zmieniać ustawienia konfigów w plikach
systemowych. Jak to się ma do zwykłego użytkownika kompa który kupuje grę, instaluje
na komputerze uruchamia i dupa... Natomiast nie zna się na konfiguracjach i zmianach
w plikach settings itp. Produkt finalny ma działać, bo za to się płaci, a nie wyciąga
kasę za zabugowanego gniota i samochód bez kierownicy.

OK masz rację gra powinna działać. Powiedz mi tylko jedno, SH to nie moje klimaty więc się nie orientuję, czy podobne problemy mają również inni. Czy jesteś odosobnionym przypadkiem. Jesli inni mają podobne problemy to wina leży po "ich" stronie, jeśli nie to u Ciebie jest jakiś problem. Być może programiści nie przewidzieli akurat Twojej konfiguracji komputera - wiesz przypadek jeden na milion. I w takim przypadku nie wyżywałbym się na całym koncernie czy na osobach pracujących w pomocy technicznej, bo to ludzie tacy jak my. Nie wszystko muszą wiedzieć, mają prawo iść po pracy do domu, mieć problemy osobiste itd. Raz jeszcze życzę spokojności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 09:49, aope napisał:

@Zaitsev: ręce opadają, jak się czyta Twój komentarz. Naprawdę. Dają za darmo
do wyboru grę, każda z nich ma wysokie noty na metacritics, czyli są ogólnie dobre, a
Ty smęcisz. Czasem mam wrażenie, że jakąś nagonkę prowadzicie. Rozumiem, że Wiedźmin
2 będzie bez drm? A jak będzie z drm, to Ty i Twoi koledzy tak samo będziecie na łamach
gram.pl narzekać? Ogarnij się człowieku, bo tylko narzekanie i narzekanie. Aż tak lubisz
lizać 4 litery niektórym "zbuntowanym"?


stary ja mam w dupie te ochlapy od ubisoftu, ja chce grac w to co kupilem kiedy mnie najdzie ochota... a ze ubisoft nie jest tego w stanie zagwarantowac - powinni sie wycofrac z DRM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 14:14, mufur napisał:

> To tylko gra, oczywiście masz zupełną rację...
OK masz rację gra powinna działać. Powiedz mi tylko jedno, SH to nie moje klimaty więc
się nie orientuję, czy podobne problemy mają również inni. Czy jesteś odosobnionym przypadkiem.
Jesli inni mają podobne problemy to wina leży po "ich" stronie, jeśli nie to u Ciebie
jest jakiś problem. Być może programiści nie przewidzieli akurat Twojej konfiguracji
komputera - wiesz przypadek jeden na milion. I w takim przypadku nie wyżywałbym się na
całym koncernie czy na osobach pracujących w pomocy technicznej, bo to ludzie tacy jak
my. Nie wszystko muszą wiedzieć, mają prawo iść po pracy do domu, mieć problemy osobiste
itd. Raz jeszcze życzę spokojności.

No jak Intel Core2 Quad 6600 i 2GB Ram + Radeon 4870 to za mało na tą grę to ja wymiękam. Wina leży po stronie producenta, który to zabezpieczenie tak zmontował, że gra wymaga ciągłego połączenia z netem na statycznym IP. Natomiast wszyscy userzy netu radiowego w Puławach mają ten sam problem co ja. I co z tego, że komputer spełnia wymagania, że jest stały dostęp do Internetu jak Ubi tak skopało to zabezpieczenie. Wracam znów do SH4 zmodowanego i do SH3. Tam i grywalność lepsza i grafa wcale nie gorsza od 5. Moim zdaniem to DRM tp porażka i zdania nie zmienię. Jedynie nie dam już zarobić Ubi, bo nie kupię więcej żadnej gry z tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 14:43, ariel30 napisał:


Moim zdaniem to DRM tp porażka i zdania nie zmienię. Jedynie nie dam już zarobić Ubi, bo nie
kupię więcej żadnej gry z tej firmy.

I masz do tego pełne prawo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 14:36, EmperorKaligula napisał:

stary ja mam w dupie te ochlapy od ubisoftu, ja chce grac w to co kupilem kiedy mnie
najdzie ochota... a ze ubisoft nie jest tego w stanie zagwarantowac - powinni sie wycofrac
z DRM


Mi też się to nie podoba. Ale jak widać, system działa - nie ma pirackiej kopii. Być może crackerzy złamią to zabezpieczenie za jakiś czas (ba, z pewnością złamią), ale to będzie już po ptokach. Fakt jest taki, że Ubisoft stworzyło zabezpieczenie, z którym najlepsi crackerzy nie potrafią sobie poradzić. I to jest plus. Minusy też są. Niemniej spodziewajmy się, że tego typu zabezpieczeń będzie więcej (nieudolne EA spróbowało i coś im nie wyszło ;) ). Niestety, ale tak dzisiaj wygląda pc gaming. Też mi się to nie podoba, ale co zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 13:00, mufur napisał:

Tylko że niezauważył że prawdziwi gracze (nie piraci)
cenią sobie walkę z piractwem również za pomocą DRMu i są w stanie wybaczyć pewne niedokodności
w imię walki z piractwem właśnie.


A mogę zapytać jakim ja graczem jeste wg twojej klasyfikacji? Bo wiesz, gry sobie kupuję, ale walka z piractwem średnio mnie interesuje. Ba - im bardziej niedogodny system, tym większą irytację we mnie budzi i bynajmniej tłumaczenie tego "walką z piractwem" do mnie nie trafia. I niedogodności związanych z permanentym wymogiem wpięcia do sieci w gry single nie jestem w stanie niczym wytłumaczyć i w żaden sposób nie jestem tego w stanie wybaczyć. Po prostu takich gier nie kupuję.
To co? Jestem jakimś sztucznym graczem czy jak? Po czym rozpoznać tego "true" gracza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 14:55, aope napisał:

Niestety, ale tak dzisiaj wygląda pc gaming. Też mi się to nie
podoba, ale co zrobić...


To akurat jest proste :) Nie kupować chłamu i tyle. I od razu mówię - nie kupować ale i nie pobierać z netu jak wyjdzie. Po prostu zignorować całkowicie i zająć się innymi grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 13:46, mufur napisał:

Jestem bardzo ciekawy wyników ewentualnego postępowania
sądowego. Choć przypuszczam że nie raz będziesz musiał się odwoływać. Sędzia może nie
zrozumieć przymusu grania jaki prezentujesz. A tak na marginesie to pewnie już minął
ustawowy termin składania reklamacji po zakupie niedziałającego towaru więc zwyciestwa
Ci nie wróżę. Ale oczywiście mogę się mylić.

Ja jednak myślę, że sprawę mógłby wygrać. Dostał produkt niepełny, bo nie działa jak powinien. Może w EULA jest napisane, że UBI ma prawo do uwalania połączenia. Tak czy siak, Federacji Praw Konsumenta mało obchodzi ten "przymus" (jak Ty to pięknie nazwałeś) grania, po prostu może nawet tej gry nie lubić, nie chcieć grać, ale odpalił raz czy dwa i nie zadziałało, więc ma prawo się sądzić.

Z resztą, nie ma co ukrywać ten DRM jest porażką. Mieliśmy na uczelni (PŁ) 3 godzinne okienko, a kolega z Kutna więc wracać na chatę się nie opłacało, tak więc rozsiadł się z lapkiem, no ale panowie informatycy coś pogrzebali z WiFi i rozłącza co jakiś czas. W przypadku www już jest to wkurzające, bo jednak musisz wchodzić w odpowiednie opcje żeby się zreconnectować, natomiast w przypadku ACII to tragedia.

Jestem zdania, że jest to za mocny cios w stronę legalnego gracza i kłóci się z ogólnie przyjętą zasadą, że singleplayer Internetu nie potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie dostałem klucz na pełną wersję gry. Mogę wybrać Prince of Persia lub Shaun White. Informacja jest potwierdzona:)

8 marca nie mogłem odpalić SH5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować